Esileht Hobinurk Palun abi kudumisega

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Palun abi kudumisega

Postitas:

Olen kudumises üsna võhik (või noh sokkide ja salliga saan hakkama). Nüüd tahab mu laps, et kooksin talle mänguhiire. Leidsin ühe vahva mustri, kuid jäin pea kudumisega hätta. Kas te palun saaksite mu küsimustele vastata.
Juhend ise on järgmine:

Pea tegemiseks loo 30 silmust ja koo külje pealt lühendatud ridadega: jäta üle rea viimased 3 silmust kudumata, kuid järgmisel real, et ei jääks auku, loo silmus. Kui vardale jääb 3 silmust, tee kogu rida, koo loodud silmused kokku kõrvalasuvate silmustega. Koo 2 tavalist ja veel 6 lühendatud rida koos kahe reavahega. Õmble küljed kokku, topi vatiini täis ja tõmba viimane lahtine külg lõngaga kokku.

Päris ausalt öeldes ei saa ma suurt midagi aru.
1. Mida tähendab “jäta üle rea 3 silmust kudumata”? Kuhu ma need panen? Tõstan lihtsalt vardale üle?
2. Kuhu ma järgmisel real selle silmuse loon? Lihtsalt vardale juurde?
3. Ja nüüd edasise kohta ei oska ma isegi küsida. Kas keegi võiks mulle selle hästi kergesti lahti seletada.

Vabandan rumalate küsimuste pärast ja tänan, kui keegi mind natuke aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Tähendabki, et jätad kudumata ja alustad uut rida, ehk siis seal, kus need kudumata silmused hakkavad, seal lihtsalt pöörad kohe töö ümber ja see varras, kus need kudumata silmused jäid, sellest saab töö ümber pöörates uus parem varras, selle peale siis hakkad uut rida juurde tegema. Ma arvan, et siin ongi seda mõeldud. 🙂

2. Lisasilmust kootakse nii, et ühest ja samast silmusest kood kõigepealt läbi ühe parempidise ja siis pahempidise. Et teed enne parempidise, aga üle veel ei tõsta paremale vardale, vaid teed kohe pahempidise otsa ja siis korraga tõstad need üle paremale vardale.

Nii vähemalt peaks olema ja ma loodan, et sa said pihta 🙂 eks tundmatute uute võtetega ongi suht katse-eksituse asi, enne kui selge on.

Katseta ja vaata, mis tuleb. Kui sa inglise keelt mõistad, siis netis on väga palju õpetlikke juhendeid koos piltidega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Hobinurk Palun abi kudumisega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.