Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Palun abi.. Minu mõistus ei võta enam.

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Palun abi.. Minu mõistus ei võta enam.

Postitas:

Tere kõgile.
Mure selline, et olen hetkel haiguslehel kuna tööandjal ei olnud kergemat tööd anda…

Nii point siis selles, et ennem haiguslehele jäämist käisin ka sots töötaja juures kes arvutas mu saadavaks rahaks haigekassast üle 100¤ ilusti(ei mäleta täpset summat) Kuid täna vaatasin, et sain ainult 56¤ mis on ikka väga vähe.
Lisaks on ju kirjas, et haigekassa hüvitab 70% mulle aga on eesti.ee-s kirjas, et on tagastatud 85%

Panen pildi lingi siia mis ma tegin kuna copyda ei saanud..
http://public.fotki.com/delexu/eestiee/

Et nagu koguaeg on olnud mul see keskimne aastatulu 9,54 ja järsku on seekord siis 4,63.. et Pm mul juhe koos ja nagunii on siin 100x targemaid inimesi ja ma jään ootama, et ehk oskate seletaada lahti midagi mis on mul aru saamatu.

SUURED ETTE TEILE!!
🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 13:12; 14.02 13:33; 14.02 14:06; 14.02 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Segane tundub mullegi see asi, aga kõige kummalisem see, et erinevate haiguslehtede ajad kattuvad. 27.12-03.01 ja 16.12-14.01. Esimene neist jääb ju täielikult teise sisse. Kas on tegemist kahe erineva töökohaga? Kiirema ja võimalik, et ka adekvaatsema vastuse saad ilmselt helistades otse haigekassasse. Kui ära helistad, anna meile ka teada, mis seal öeldi. Eks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah kattuvad küll..

Algul anti mulle see kergemalt tööle leht aga kuna tööanda veel vaatas, et ehk saab kergemat tööd anda sis niikaua käisin tööl ja siis 27dal võtsin nn uue haiguslehe kuna enam ei jõudnud. siis lõpetasin selle haiguslehe 3dal ära ja jiis 4dast jäi esimese haiguslehega kohe koju kuna tööandal polnud kergemat tööd siiski enda. sellesuhtes ma saan aru, et siis peaksingi vähem raha saama aga kuidas saab see aasta keskimine summa nii erinev järsku olla.. kui koguaeg on olnud 9¤ midagi..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 13:12; 14.02 13:33; 14.02 14:06; 14.02 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah kattuvad küll..

Algul anti mulle see kergemalt tööle leht aga kuna tööanda veel vaatas, et ehk saab kergemat tööd anda sis niikaua käisin tööl ja siis 27dal võtsin nn uue haiguslehe kuna enam ei jõudnud. siis lõpetasin selle haiguslehe 3dal ära ja jiis 4dast jäi esimese haiguslehega kohe koju kuna tööandal polnud kergemat tööd siiski enda. sellesuhtes ma saan aru, et siis peaksingi vähem raha saama aga kuidas saab see aasta keskimine summa nii erinev järsku olla.. kui koguaeg on olnud 9¤ midagi..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 13:12; 14.02 13:33; 14.02 14:06; 14.02 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah kattuvad küll..

Algul anti mulle see kergemalt tööle leht aga kuna tööanda veel vaatas, et ehk saab kergemat tööd anda sis niikaua käisin tööl ja siis 27dal võtsin nn uue haiguslehe kuna enam ei jõudnud. siis lõpetasin selle haiguslehe 3dal ära ja jiis 4dast jäi esimese haiguslehega kohe koju kuna tööandal polnud kergemat tööd siiski enda. sellesuhtes ma saan aru, et siis peaksingi vähem raha saama aga kuidas saab see aasta keskimine summa nii erinev järsku olla.. kui koguaeg on olnud 9¤ midagi..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 13:12; 14.02 13:33; 14.02 14:06; 14.02 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti soovitan haigekassast järele kontrollida, aga põhimõte peaks järgmine olema:
Esimene leht oli kergemale tööle üleviimine 16.12.11 – 14.01.12. Kuna te enam tööl käia ei jõudnud ja võtsite uue töövõimetuslehe alates 27.12.11, siis see lõpetas eelmise lehe varem, sest kahte töövõimetuslehte korraga olla ei saa. esimese lehe pikkus tuleb siis 16.12.11 – 26.12.11 Kergema töö korral maksab hüvitist tööandja (antud juhul 85% ja riik peaks kompenseerima hiljem avalduse alusel palgavahe.). Kuna kergemale tööle üleviimise leht lõppes 2011 aastal siis rahasid makstakse 2010 aasta sissetulekute järgi.
Järgmine leht on töövõimetusleht kergema töö puudumisel 27.12.11 – 03.01.12. Kuna see leht lõppeb käesoleval aastal, siis haigusrahasid makstakse alates 2. päevast 70% eelmise ehk 2011 aasta sissetulekute järgi.Seda maksab haigekassa. Kuna ühed rahad makstakse 2010 aasta sissetuleku järgi ja teised 2011 aasta järgi, siis sellepärast ongi erinevad kalendripäeva keskmine töötasu kui ka aasta sissetulek.
Juhiks tähelepanu sellele, et kuna te võtsite vahepeal uue töövõimetuslehe ja selletõttu lõppes esimene töövõimetusleht (kergemale tööle üleviimise leht) varem, siis kolmas töövõimetusleht peaks algama 04.01.12(eeldusel, et te peale teise haiguslehe lõppu, ehk peale 3. jaanuarit uuesti tagasi tööle ei läinud) Soovitan arstilt küsida uus leht õigete kuupäevadega. Esimese töövõimetuslehe tasu kohta siis niipalju, et minumeelest oli see tööandjal valesti arvutatud. Kui te oleks terve kuu kergemal tööl olnud, nagu töövõmetuslehel kirjas, oleks pidanud tasu suurem olema (93.27 euri), aga kuna reaalselt tegite te kergemat tööd 16.12.11 – 26.12.11 ehk 11 päeva, siis oleksite pidanud saama rahasid 34.20 euri(olete saanud rohkem kui peaks). Haigekassa rahad minu arvutuste järgi klapivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 16:32; 14.02 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hing ei andnud rahu ja uurisin veel neid haigusrahasid. Tegelikult sain klappima ka need tööandja poolt makstud rahad, kuigi kokkuvõttes need ikkagi valesti arvutatud. Esimesel töövõimetuslehel siis rahad arvutatud ka 70% järgi mitte 85% järgi nagu kirjas ja makstud on neid 22 päeva eest (16.12.11 – 26.12.11 ja 04.01.12 – 14.01.12) 2010 aasta sissetulekute järgi. Tööandjal on kohustus maksta ainult aja eest mil te olite kergemale tööle üleviidud ehk 11 päeva eest(16.12.11 – 26.12.11)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 16:32; 14.02 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prhh.. Juhtme keerutab ikka korralikult kokku..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Palun abi.. Minu mõistus ei võta enam.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.