Esileht Beebi ja mitmikud Palun abi, RPA – hädas

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Palun abi, RPA – hädas

Postitas:

Mul selline mure, et laps sai rinnapiima esimesed 3 kuud ning siis selgus, et laps pole üldse pmts juurde võtnud, pidime lisaks andma RPA (tal ka piimaallergia, seega saab allergikute piima). Lõpuks kadus enda piim üldse ära ja laps nüüd nädal aega ainult rpa peal ja see mis toimub ajab mind hulluks. Ta sööb täiesti suvalistel aegadel suvalisi koguseid, näiteks võib ära süüa 40ml ja võib ka 160ml. Kogused varieeruvadki 40-160ml vahel. Ja vahepeal võib olla 3,5h vahet, samas vahepeal 2h. Olen kuulnud, et rpa vahed peaksid olema vähemalt 3h, muidu ei seedu see ära maos. Nii palju kui mina tean rpa lapsi  saavad nad kindlatel aegadel (nt iga 3-4h tagant) süüa ja söövad enamvähem sama koguse. Kuidas ma saaksin teha, et oleks samamoodi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps on suht algusest peale saanud rpa’d, 3 nädalat sai rinnapiima aga see lõppes otsa. Võin öelda, et mu laps ei söö koguaeg ka sama kogust ära ja ei tee sellest probleemi. Jah 3 tundi on soovitav olla vahe sellel kuid annan talle siis süüa kui ta soovib, sest ta ei saa vahepeal kõhtu täis, sööbki nt 80 ml ära ja tund hiljem nõuab teise poole süüa. Mainin ära, et mu laps 4 kuune.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 13:23; 17.04 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kuidas sa hindad, et ta süüa tahab? Äkki ise annad liiga tihti?

Olen märganud, et viimasel ajal on imetamisnõustamine kaldunud teise äärmusesse – rp lapsi soovitaraksegi KOGU AEG tissi otsa panna. Sügisel kohtusin sõbrannaga, kellel 1kuune laps ja oligi nii – nii kui laps end liigutas, oani rinnale – laps ei saanudki nagu rahus olla.

Vb teed samamoodi rpa-ga, kuna eelnevalt rp-ga nii õpetatud? Hakka ise toiduvahesid pikendama last lõbustades jne. Iga lapse vääks ei tähenda nälga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ongi jah, et lapsed ei söö alati ära sama kogust. Eriti kui laps tahab tihemini süüa, siis ta sööbki ilmselt väiksemaid koguseid korraga. Kahjuks ongi rpa-ga toitmise juures see miinus, et päris palju piima läheb raisku. Isegi kui laps on juba suurem ja tema toitmisvahed on suuremad ning kogused üldiselt sarnased enamasti, siis ikkagi on võimatu ette ennustada kui palju ta täpselt seekord sööb. Mõnikord viskangi poole ära või vahel ka peaaegu kõik. Jälgima peaks seda, et kas laps sööb ära selle koguse, mis on tema vanuses/kaalus soovituslik ööpäevane kogus.
Toitmisvahesid väikese beebiga ma ei püüaks hoida sunniviisiliselt 3h peal. Kui laps vajab süüa 2h tagant ja sööb korraga vähem, siis see on ka normaalne, ta on ikkagi väike veel. Mini laps 2-3-kuuselt sõi ka 7-8 korda ööpäevas. Jah, ta sai küll rinnapiima ja rpa-d mõlemat selles vanuses, aga ikkagi ei suutnud alati olla 3h söömata. Öösel vahepeal ei söönudki, aga siis päeval vajaski tihemini süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sinul on isu süüa iga päev täpselt samadel kellaaegadel täpselt samu koguseid? Tõenäoliselt ei ole. Ikka on mõnel korral vähem isu, teisel rohkem. Mõni päev ei taha väga midagi ja teisel sööks kogu aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sinul on isu süüa iga päev täpselt samadel kellaaegadel täpselt samu koguseid? Tõenäoliselt ei ole. Ikka on mõnel korral vähem isu, teisel rohkem. Mõni päev ei taha väga midagi ja teisel sööks kogu aeg.

Ma just tahtsin sama kirjutada 🙂

Aga jah koguaeg ei pea sööma samasid koguseid, tõesti on see hea kui sööb sama palju kuid oleme ausad laps sööb nii palju kui ta ise tahab. Ega ta nälga ka nüüd end ei jäta ju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 13:23; 17.04 20:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Palun abi, RPA – hädas