Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun abi seaduse tõlgendamisel TTTS § 26 lg 4

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Palun abi seaduse tõlgendamisel TTTS § 26 lg 4

Postitas:

Võtsin end Töötukassas arvele. Kuna olen pikaajaline töötu ei saa ma seaduses ettenähtud töötutoetust. Konsultant mõtles, et ehk saan siis toetust taotleda TTTS § 26 lg 4 alusel ehk siis nagu oleksin arvelevõtmisele eelneva 12 kuu jooksul vähemalt 180 päeva kasvatanud ühe vanemana alla 8 aastast last (noorim laps on 4aastane).
Veel seisab siis Vanrmate Kirjalikul Kokkuleppel: Käesevaga lepivad lapse vanemad kokku, et ühe vanemana taotleb lapse kasvatamise aja arvestamise alusel töötutoetust. … ehk siis ema või isa nimi.

Ma ei saa nüüd hästi aru, kas see tähendab nagu ma oleksin sel perioodil last üksi kasvatanud ehk siis olen üksikvanem või et ma kasvatasin last/hoolitsesin lapse eest nimetatud perioodil ja ei saanud seetõttu tööl käia ja mees siis annab nõusoleku et mulle võib selle aja eest arvestada ja maksta töötutoetust?
Mees tegi kodus selle paberi peale suured silmad ja rääkis, et oli kuulnud, et mingi mees sai selle paberi alusel riigilt rahanõude nagu ta oleks rongaisa kuigi elab perega koos.

Ma ei teagi nüüd mida teha, kas täita paber või loobuda. Mees igatahes on praegu selle allakirjutamise vastu. Muidugi on tore riigilt miskit rahakest saada, aga mees ju töötab ja me oleme seni hakkama saanud, saame ka edaspidi selle piskuta hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksikvanem ja ‘üks vanem’ on erinevad asjad. Ühe vanemana tähendab, et seda võimalust saab kasutada üks vanematest, mitte mõlemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees sai väga valesti aru.

Antud paberi alla kirjutamisega kinnitab mees seda, et sina osaled lapse kasvatamisel võrdselt temaga (mitte pole ära sõitnud või kolinud ja lapse kasvatamisest loobunud) st sa oled üks (võrdne) vanem, samasugune kui mees 🙂

Ei, ei tähenda, et mees on teie elust kadunud ja sa oledki lapsega üksi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun abi seaduse tõlgendamisel TTTS § 26 lg 4