Esileht Ilu ja tervis Palun abi – soovitage seljaarsti (selja vajumine ette)

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Palun abi – soovitage seljaarsti (selja vajumine ette)

Postitas:

Kirjutan oma ema pärast (68-aastane), tal on viimase paari aastaga seljaga suured probleemid tekkinud, selg ei hoia ja vajub ettepoole kõveraks (kujutate ju küll ette neid kõveraid vanainimesi). Käinud mitmetel arstidel, soovitatud mingit tugivööd, massaaži, võimlemist, aga see ei ole midagi paremaks teinud. Mulle tundub, et ta ei ole õige arsti otsa sattunud, perarst on ka kitsi kuhugi suunama.

Käib massažis ja ütleb et jalutab sealt välja selg sirgelt, ei valu ega midagi. Aga see on lühiajaline. Selg lihtsalt ei jaksa hoida ja vajub ette ära.

Palun soovitage arsti, kelle poole pöörduda. Tasuline sobib ka hästi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise sama vana. Ega seal ei saagi arst midagi aidata. Ilmselt on luude hõrenemine ja diskid kokku vajunud. Minul on ka luude hõrenemine kuid selg pole nii hull, lihtsalt haiguse algus. Nüüd tehakse osteoporoosile süst kaks korda aastas. Seljalihaseid tuleb tugevdada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 06:56; 13.12 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst ei saa midagi teha, kui inimesel pole seljalihaseid. Või noh need on treenimata nõrgad lihased.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla on diskid juba väga kokku vajunud ja muutunud hapraks. Siis ei tohi enam isegi üle 3kg tõsta. Ilmselt ei sobi ka jõutrenn. Samuti ei tohi kõiki joogaharjutusi teha. Kindlasti röntgen ja luutiheduse mõõtmine.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 06:56; 13.12 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu emal tehti ca 10 aastat tagasi (70-aastaselt) seljaoperatsioon. Probleem oli küll diskis, aga pärast oppi ütles neurokirurg, et nad avardasid/puhastasid (ei ole arst, ja seetõttu võin kasutada valesid termineid) ka selgrookanalit, mis oli kitsenenud. Tohter ütles, et kui nad seda ei oleks teinud, oleks ema mõne aasta pärast päris ettepoole küürus olnud. Praegu on täiesti sirge (selle vanuse kohta), vahel kurdab vaid selja väsimist. Püüdke saada neurokirurgi vastuvõtule, ehk saadetakse õigetele uuringutele, kus probleemile jälile jõutakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa päris hästi aru, mis tähendab selja vajumine ette.

Üldiselt on isasugune äravajumine ehe näide sellest, et jõutrenni ei ole tehtud ja lihased puuduvad. Sellepärast ei jaksa ka hoida. Ise olen paar aastat sinu emast noorem ja näen, kui oluline on järjepidev jõutrenn ning lisaks lihtsalt õige võimlemine ja venitused.

Tänapäeval ei peeta massaaži eriti efektiivseks ravivõtteks, sest inimene ise on selle juures passiivne. Mõnus on muidugi.

Mainin veel, et kodused tööd ja aiatööd ei ole trenn, need on kehale pigem kahjulikud, sest on palju sundasendeid ja lihaspingeid, mis kisuvad kõveraks.

Ta peaks vaatama spordiklubide, jooga, pilatese ja füsioteraapia poole, mitte süüdistama arste, et need on kitsid kuhugi suunama. Arst ei tee imesid, kui inimene ise midagi ette ei võta. Seepärast nad ei suunagi, et sellest pole kasu.

Väga põhjalik ja õige vastus, kirjutan kõigile siin toodud soovitustele kahe käega alla. Kuulasin kunagi ühe arsti loengut, kes ütles, et ta väga ootaks, et ühiskond oma suhtumist muudaks ja kliimaksisse jõudnud ning vanemate naiste jõusaalis käimine muutuks igapäevaseks ja massiliseks populaarseks tegevuseks. Mõistlik jõusaalitreening aitaks kaitsta end väga paljude riskide eest, mis lihaste kõhetumise tõttu vanemas eas võivad tekkida (halb tasakaal, suur risk kukkuda ja murda reie- või puusaluu jms). Vanus ei ole põhjus loobuda liikumisest ja lihaste treenimisest. Julgustuseks tahaksin öelda, et olen ise 60+ vanuses naine kes käib jõusaalis ja õnneks näen seal alati ka vähemalt paari-kolme eakaaslast. 🙂 Ja ma pole üldse mingi sportlik tüüp, täitsa tavaline kontorirott olen.
Kui kohe jõusaali ei julge minna, siis võiks alustada füsioterapeudist, kes soovitab harjutusi, mida saab kodus üksi salaja teha.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne kui alustada mingit trenni tuleb siiski diagnoos saada. Hoopiski ei tohi seda ise alustada. Umbes tehtava trenniga võib asja hullemaks ajada, seda enam, et tegu on siiski vanema inimesega kelle luud on palju hapramad ja kui trenni pole eluski teinud. Nad väsivad sel juhul rutem ja kahju võib olla märgatavalt suurem kui kasu, kuni isegi päris ratatooli jäämiseni. Kirjelduse järgi meenutab spondüliiti, aga ilma nägemata ja uuringuteta ei ole võimalik midagi kinnitada. Reumatoloog oskab rohkem öelda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reumatoloog vastab.
Ei ole see mingi spondüliit. Eks ma aiman,mis võib olla, aga ei hakka pakkuma.
Alustama peaks ikka perearstist, kes kõik eelnevad käigud kokku võtaks ja mõtleks põhjuste peale, mitte lihtsalt ei saadaks mööda eriarste.
Kindlasti peab olema tehtud selja röntgen.
Kui uuringud kokku võetud, siis saadaks õige eriarsti juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ujumine!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Palun abi – soovitage seljaarsti (selja vajumine ette)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.