Esileht Ilu ja tervis Palun abi vereproovi tulemuse mõistmisel

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Palun abi vereproovi tulemuse mõistmisel

Postitas:

Olen märganud, et siis foorumis vastavad mõnikord abivalmilt ka meditsiiniharidusega käod, palun abi oma vereproovi vastuse tõlgendamisel. Selgituseks, et proov tehti haiglas, arsti sõnul oli kõik korras ja normist kõrgemad näitajad avastasin alles kodus kui paberit lähemalt uurisin. Ma ei ela Eestis ja perearstilt küsin kindlasti kui järgmisel korral lähen, aga praegusel ajal ainult vereproovi näite konsulteerima sinna ei lasta.

Esimene näitaja on GPT, norm on märgitud 2-34, mul on 46. Ma tean, et see on mingi maksanäitaja. Raseduse ajal oli mul preeklampsia ja maksaproovid olid kõik hirmsad, aga läksid pärast raseduse lõppu normi tagasi. Ma ei tarbi alkoholi ega regulaarselt mingeid ravimeid. Miks see number kõrge on ja kas saab ise midagi teha selle normaliseerimiseks?

Teine näit on alajaotuses Kliiniline keemia, CK. Norm on <140, mul on 185. Mis see tähendab?

Tänan, kui keegi oskab vastata või viidata mõnele allikale, kust võiksin infot leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tavaline eestlane võtab sellistel juhtudel ette synlabi laboriteatmiku või broneerib aja telefonikonsultatsioonile synlabi laboriarstiga.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need mõlemad väärtused on nii vähe tõusnud, et kliinilist tähendust ei oma. Mis põhjusel arst need analüüsid tellis üldse, mis see kaebus oli?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 18:51; 13.05 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine näit on alajaotuses Kliiniline keemia, CK. Norm on <140, mul on 185. Mis see tähendab?[/quo

 

Neerude tööd näitab.  Sellise näiduga peaks perearstiga siiski nõu pidama, see näit on ikka oluliselt kõrgem kui tohiks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine näit on alajaotuses Kliiniline keemia, CK. Norm on <140, mul on 185. Mis see tähendab?[/quo

Neerude tööd näitab. Sellise näiduga peaks perearstiga siiski nõu pidama, see näit on ikka oluliselt kõrgem kui tohiks.

kreatiini kinaas ei näita neerude tööd, vaid lihaskahjustust.

GGT saab normi, kui hommikune konjakijoomine maha jätta.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 18:51; 13.05 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://synlab.ee/arstile/laboriteatmik/tulemuste-interpretatsioonid/kliinilise-keemia-uuringud/kreatiini-kinaas-s-ck/

Nagu näed, on Eesti ref.väärtused suuremad kui 140.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine näit on alajaotuses Kliiniline keemia, CK. Norm on <140, mul on 185. Mis see tähendab?[/quo

Neerude tööd näitab. Sellise näiduga peaks perearstiga siiski nõu pidama, see näit on ikka oluliselt kõrgem kui tohiks.

Ära aja pada.  CK on kreatiinkinaas, mitte kreatiniin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Palun abi vereproovi tulemuse mõistmisel