Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun abi zensus kohalik ei ole deklar.

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Palun abi zensus kohalik ei ole deklar.

Postitas:
Kägu

Selline asi ,et hetkel olen lapsehoolduspuhkusel ja saan emapalka kuni 2012 aasta lõpuni ,kuid septembris sünnib uus laps ja juulis kavatsen dekreeti uuesti jääda,aga kas mul on võimalik esimese lapse emapalk panna isa peale ,kui isa see aasta tööl ei ole käinud.ja ise saan siis jääda uue lapsega dekreeti ja emapalgale.Tänud vastamast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
zensus

RE: Palun abi zensus kohalik ei ole deklar.

Võid ka ise samal ajal saada I lapsega VH ja II lapsega olla dekreedis.

Korraga kahe lapse eest VH aga ei saa, makstakse ikka ühte – ei aita siin I lapsega VH isale määramine.

Kui laps sünnib septembris, miks siis juulis peaks dekreeti jääma? Mina jääks ikka viimasel võimalusel, s.o 30 päeva enne tähtaega. Siis ei kattu ka I ja II lapse VH ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahte vh-d korraga ei saa. JA miks sa juulis dekreeti lähed?? Sul on kõige kasulikum minna 30 päeva enne tähtaega dekreeti. Dekreedi lõpuni saad vh-d ja siis hakkad uue lapsega saama vh-d. Võid ka mitte dekreeti minna ja hakkad kohe lapse sünnist vh-d saama aga ainult uue lapse pealt.

Please wait...
Postitas:
kohalik

Mingit põhjust ei ole jääda dekreeti juulis, jääda on kasulik ainult viimasel võimalusel st 30 p enne tähtaega (kui laps sünnib septembris, siis dekreeti augustis).
Sest sulle on oluline, et II lapse VH algaks võimalikult hilja, sest nii kaua saad edasi I lapse VH.

Minnes juulis võib juhtuda, et II lapse VH algab enne I VH lõppu ja osa jääb maksmata.
Jäädes augustis algab II lapse VH detsembri viimastest päevadest või lausa jaanuari algul(kui dekreeti pärast 14.augustit) st saad kogu I lapse VH kätte

Isa VH saajaks määrata sad ainult kuni uue VH alguseni sest pärast seda endiselt 2 VH korraga ei maksta.

Sellel aga pole mõtet, sest dekreedi ajal saad sa nagunii I lapse VH edasi.

St ei saa nii, et isa saab I lapse VH ja sina II.

Please wait...
Postitas:
Kägu

suured tänud vastamast nüüd olen targem ja lähen siis dekreeti augusti lõpus (beebi sünnib septembri lõpus).ja siis ehk saan ehk kõik kolm kuud veel vanemahüvitist esimese lapse pealt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvi pärast avasin teema, et mida selline joru seoseteuid sõnu pealkirjas järjest peaks tähendama (\”Palun abi zensus kohalik ei ole deklar.\”). Ei olnud abi, ikka ei saa aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimene pöördub kasutajate
kohalik või Zensus poole,
vajab abi
ja teema ei ole tuludeklaratsioon

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk siis \”Kohalik või Zensus, palun abi – ei ole tuludeklaratsiooni teema\” – kas nii või? Kas ma olen mingi imelik ja vaimupuudega, et ei saa aru ilma kirjavahemärkideta tekstist? Vanamoodne?
Pärleid on muidugi ka teemapüstituses: \”lapse emapalk panna isa peale\”. Ja sellised istuvad kahekesi kodus ja paljunevad nii kiiresti, et lausa vanemahüvitis kipub kattuma 🙁
No aga mis see minu asi on, eksole. Lihtsalt mõtisklen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult oleks pigem võinud pealkirjaks panna, mille kohta küsimus on, mitte mille kohta küsimus ei ole. Mitte norimise mõttes, aga selguse huvides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, kas vh saajaks on kasulik määrata isa või mitte, sõltub sellest, kas vh arvestuse aastal oli isal või emal suurem palk. Kumbki saab ju oma palga järgi seda, aga sama arvestusaasta palka kasutatakse. Aga jah, topelt ei maksta niikuinii. Samas sul vist dekreedi lõpuks lõpeb vh-periood (peaaegu) ära, seega rahades (eriti) ei kaota, kui viimasel võimalikul ajal dekreeti lähed.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun abi zensus kohalik ei ole deklar.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.