Esileht Lapse ootamine Palun aidake kaasa mõelda..

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Palun aidake kaasa mõelda..

Postitas:
Kägu

Nii, minu lugu järgmine. Päevad olid mai keskel. Juuni keskel sai pos testi. Uh on öeldud koguaeg et rasedus paar nädalat väiksem, kui päevade järgi.

Eile siis käisin UH arst ütles, et nädalaga on kasvanud ainult 2 mm. Süda lõi aga tema tahab mind saata tabletipuhastusele, kuna loode ei kasva piisava kiirusega? Ma kuulen sellist asja esimest korda.. süda lööb aga saadetakse puhastusele, on see võimalik?

Üldse, kogu see rasedus nii kummaline ehk peabki siis nii minema?

Käisin erakliinikus kontrollis päevade järgi 8 nädalat, seal uh näitas 6+2.

Mõni päev hiljem oli mul väikelinnas oma arstile aeg, kes mõõtis loote suuruseks 5 nädalat ja süda lõi. Nüüd üle nädala hiljem ütleb, et suurus on 6+1 aga liiga vähe on kasvanud ja ikkagi tuleks puhastus teha.

Ja minu mõistus ei võta enam, kuidas saadakse nii erinevad tulemused?

Kas ma pean usaldama seda arsti, kes südametööga lootega tahab mind puhastusele saata?

Ma olen nii 😕..

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on vastupidi, loode on nädal suurem kui päevade järgi. Tean kindlalt, millal ov toimus. Arst ütles, et iga loode arenebki erineva kiirusega ja see on normaalne. Ma sinu asemel läheks Šoisi vastuvõtule ja kuulaks, mis tema arvab.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rahu. Sinu keha, sinu otsus. Kui sa soovid last, siis lööva südamega loodet loomulikult abortima ei pea minema.

Tsüklid võivad olla eri pikkusega. Rasestumine võib toimuda tsükli lõpupoole jne. On juhuseid, kus üks menses jäi vahele aga rasestuti hoopis järgmisest (u 3n hiljem) jne.

Loomulikult on ka võimalus, et loode ongi väike ja ei ole olematu ka võimalus, et rasedus peetub… aga esialhgu ju rasedus ok st lootel südame töö olemas, mina sel juhul abordi välistaks.

Ainult loote mõõtude järgi ei otsustata raseduse kulgemise ja pikkuse üle kindlasti, on ka muid meetodeid.

Vaheta arsti st võta teise arsti arvamus, kui vaja ka kolmanda.

Oma arstile ütledki, et eelistad oodata ja vaadata kuidas rasedus kulgeb ning mida järgmine UH näitab

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väikelinna ja suurte kliinikute puhul võib vahe olla ka UH masinates. Vanadel masinatel ei ole see pildikvaliteet nii hea ja sealt võib tulla ebatäpsus.

Nõustun eelkõnelejatega. Mina võtaks samuti teise arvamuse kas erakast või suuremast kliinikust (või mõlemast).

Loodame, et kõik läheb hästi! Aga isegi, kui peaks halvasti minema, siis ma usun peetumise vms osas on siiski natuke kergem südamerahu leida kui väikse tuksuja abortimisega. Viimase puhul jääks küsimusi õhku. Ma annaks ikkagi sellele väiksele südamele võimaluse ❤️

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei mõista, miks on nii vara üldse vaja UH teha. Loode on nii pisike ja kehva masinaga on mõõtmise täpsus nagunii suht suure veaga. Kui eelnevaid katkenud või emakaväliseid rasedusi pole, määrimist või tugevaid valusid vms ei esine, pole suurt mõtet enne 8. nädalat UHsse minna. TA, mina sinu asemel ootaks ja vaataks, enamiku raseduste puhul nii vara UH ei tehta ja üritakski nii võtta, et kui sa poleks UHsse läinud, siis sa ju arvaks, et kõik korras.

Minu teine rasedus oli 8+5 UHs nädal kasvust maas. KV UHs 2 nädalat maas ja nii oli kuni lõpuni. Loote suuruse järgi oleks ta pidanud olema olnud eostatud peale pos testi saamist. Kõik näidud olid pidevalt igapidi metsas. Lootevee analüüs näitas õnneks, et 3 enamlevinud kromosomaalset kõrvalekallet ei esine, see oli esimene lootustandev signaal kogu raseduse jooksul. Nüüd on igati vinks-vonks koolilaps.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu hiljutine kogemus selline. 17.05 olid viimased päevad, ca kuu aja pärast sain positiivse rasedustesti. Esimesel visiidil käisin kui päevade järgi oleks pidanud 7 nädalat olema. ÄE UH järgi ütles, et rasedus liiga väike ja sain uue aja nädala pärast. Uuesti vastuvõtule minnes oli samamoodi liiga väike, vastas 6+0 tegelikul 8+0 asemel. Samas arstid ei muretsenud veel, öeldi samuti, et viljastumise kuupäeva nii võimatu öelda ja 2 nädalane nihe on okei. Varsti hakkas kergelt määrima ning läksin erakorralisse, kus rasedus vastas 5+6 ja südametöö oli olemas. Nädala pärast oli uus määrimine ning siis vastas rasedus 6+2 ja südametöö oli peatunud. Esmaspäeval ootab ees tabletiabort.

Teie loo puhul muidugi see imelik, et südametöö olemasolul abordile tahetakse saata. Tegelikult muidu on nii, et varajane rasedus kasvab alguses väga kiiresti, seega peaks kasv siiski olemas olemas. Ise soovitaksin lasta teha verest HCG testi ning korrata 48h jooksul. Kui tulemus vähemalt kahekordistub, siis suure tõenäosusega loode areneb kenasti. 🙂

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei mõista, miks on nii vara üldse vaja UH teha. Loode on nii pisike ja kehva masinaga on mõõtmise täpsus nagunii suht suure veaga. Kui eelnevaid katkenud või emakaväliseid rasedusi pole, määrimist või tugevaid valusid vms ei esine, pole suurt mõtet enne 8. nädalat UHsse minna. TA, mina sinu asemel ootaks ja vaataks, enamiku raseduste puhul nii vara UH ei tehta ja üritakski nii võtta, et kui sa poleks UHsse läinud, siis sa ju arvaks, et kõik korras.

Minu teine rasedus oli 8+5 UHs nädal kasvust maas. KV UHs 2 nädalat maas ja nii oli kuni lõpuni. Loote suuruse järgi oleks ta pidanud olema olnud eostatud peale pos testi saamist. Kõik näidud olid pidevalt igapidi metsas. Lootevee analüüs näitas õnneks, et 3 enamlevinud kromosomaalset kõrvalekallet ei esine, see oli esimene lootustandev signaal kogu raseduse jooksul. Nüüd on igati vinks-vonks koolilaps.

Ta ju läkski päevade järgi 8 nädalal kontrolli, mida sa ei mõista siis ? 😀

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ta ju läkski päevade järgi 8 nädalal kontrolli, mida sa ei mõista siis ? 😀

Sorry, jah on küll nii kirjas. Kuumus komposteerib ajusid vist juba.

Sellegipoolest mina ootaks veel. Südametöö on ju olemas, seega päris lootusetu pole. Abordi tegemisega on veel aega. Paar nädalat oodata ja abortida selgelt eluvõimetu peetunud rasedus on vaimselt palju vähem laastavam, kui loode, mille puhul sa viimati nägid tuksuvat südant.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/93954923/ema-arst-soovitas-mul-raseduse-katkestada-puhapaeval-tahistasime-aga-mu-taiesti-terve-tutre-3-sunnipaeva#cxrecs_s

Seal hea kommentaar ja selgitus
Dr. Marek Šois, Loote Ultrahelikeskus
Kui ultraheliuuringul selgub mõõtmistulemusena, et laps on väiksem, kui seda oleks raseduse suurust arvesse võttes olnud oodata, siis on kaks võimalust. Esimesel ja sagedasemal juhul on laps terve, kuid ta on oma põhiloomult väike, sest ta vanemad on väiksemad ning tema geneetiline ettemääratletus on olla väiksem. Laps ei kannata hapnikupuuduse ega toitainete vaeguse käes ning tema risk sünnieelselt või -järgselt hukkuda on väike. Selline olukord esineb väikestel üsasisestel lastel kõige sagedamini ligi 60% juhtudest. Neid lapsi nimetataksegi selle konkreetse raseduse suuruse kohta väikesteks.

Teisel ja harvemal juhul, kui emast tingitud põhjused välja jätta, on laps väike seetõttu, et tal on kas mõni arengurike, sünnieelne infektsioon, kromosoomihaigus või mis kõige sagedasem – tal esineb platsenta vereringehäirest tingituna hapniku ja toitainete puudus ning
tema risk sünnieelselt või -järgselt hukkuda on suurem. Selline olukord esineb ülejäänud 40% juhtudest ning neid lapsi nimetatakse üsasisese kasvupeetusega lasteks.

Lapse üsasisese kasvupeetuse all mõeldakse olukorda, kui laps pole piisavalt kasvanud ega saavutanud oma geneetilist kasvupotentsiaali ning tema kaal on kas 97% väiksem kui teistel lastel samas raseduse suuruses või 90% väiksem kui teistel lastel samas raseduse suuruses ja samaaegselt esineb ka platsenta või lapse verevarustuse häireid, millega kaasneb lapse hapniku ja toitainete vaegus.

+2
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Lapse ootamine Palun aidake kaasa mõelda..