Esileht Lapse ootamine Palun aidake mõelda, enne kui teen halva otsuse(katkestan raseduse)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Palun aidake mõelda, enne kui teen halva otsuse(katkestan raseduse)

Postitas:

Sain mõned päevad tagasi rasedustestile ootamatult 2 triipu. Laps ei olnud kohe mitte planeeritud ning esialgu valdas mind tohutu shokk.Nutsin üle keha värisedes tunde ning ei suutnud absoluutselt selle mõttega leppida.
Panin kiirkorras arsti juurde aja üleeilseks, tehti ka UH, mis ka kinnitas rasedust,seda alles umbes 3 – 4 nädalat ja ega miskit seal näha eriti ei ole,peale tumeda laigukese.
Lisaks olen ma selle 4 nädala jooksul mitmeid kordi tarbinud alkoholi, rummikokteile, õlut ja isegi suitsu teinud! Ma ei osanud arvatagi, et keegi minu sees pesa punub. Äkki olen teda juba pöördumatult kahjustanud? :'(
Esimene mõte oli muidugi peale neid mõtteid, abort ja hakkasin juba aegu panema ning erinevaid mooduseid uurima, kuid iga abordi viis tundub jube ja jõhker, lisaks kardan erinevaid tüsistusi,olen päevi uurinud ja lugenud, samas kardan sünnitust ka nagu tuld.
Arsti aja abordisooviga ning analüüsideks sain reedeks, aga mul on 5 päeva veel, et võtta vastu õige otsus…
Teiseks, mind teeb väga ebakindlaks eesootav aeg, koroona muudkui levib ja oleks naiivne arvata, et sellest kuidagi pääseb lõppude lõpuks. Kindlasti olen ja on rasedad sellele eriti vastuvõtlikud? Kui nakatun, sureb ehk mu laps kõhus, nakkushaigused ju alati väga ohtlikud rasedatele. Teine hirm on see, et arstiabi kaob, ainult koroona ja koroona. Iga palavikuga isegi täna juba abi ei saa, ole sa rase või mitte, kuidas saab sünnitama kevadel, äkki vaevlen lõpuks kusagil pöllu peal? Maailm on ju ebareaalne paik tänaseks.Kas sellisesse maailma oleks vaja uus hingeke kutsuda? Kas üldse normaalne súnnitamise võimalus siis olemas on? 9 kuud on pikk aeg. Kas mees saab kaasa,üksi ma seda enam läbi teha ei sooviks. Kodus on meil juba viiene laps olemas. Mul on tohutult hirme, kartusi ja ma ei oska kuidagi enam toime tulla. Nutan, nutan..
Mees ütleb, et ehk sa ise otsusta,aga no selline vaimselt katkine ja hullude mötetega rase naine-ma ei tea. Tunnen, end juba nii halvana, et abordi mõtet kaalun, kuid tõesti olukord on minu jaoks täiesti üle pea. Esimese lapse ootuse aeg oli tore, maailm oli parem paik, ajastus ja kõik oli ideaalne.
Palun, ma nii palun, et te räägiks minuga lohutuseks kaasa ja annaks mõtteainet lisaks.

/
Masenduses ema

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.09 20:17; 20.09 20:32; 20.09 20:33; 20.09 21:04; 21.09 10:33; 21.09 18:52; 21.09 20:22; 22.09 17:11; 22.09 21:49; 23.09 16:21; 23.09 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta kõrvale koroona ja hirmud, vaid kas te tahate, teist last. Kas olete mõeldnud, kas laps on oodatud, kas on võimalik tulevasele ja mõlemale lapsele pakkuda seda mida soovite? Alusta olulistest asjadest.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 20:20; 20.09 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaimselt oled sa väga ebastabiilne tõesti. Mis põllu peal sünnitamine ja maailm ebareaalne paik?! Pigem mõtle, kuidas see mõjub su 5-aastasele, kui sa seal muudkui nutad ja nutad. Keerad selle lapse psüühika ka pekki veel.

+12
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Majanduslikult tuleme kenasti toime,pigem kardan mina ootusaega ja seda kõike kaasnevat praegusel ajal.
Soetasime hiljaaegu ka uue ja suurema kinnisvara, ruumipuudust ei ole,ilus koht, oma hoovike. Esimese lapsega elasime viienda korruse korteris.
Viiene laps on mul selline tulesäde ja mul on temaga ka raske veel praegugi, hirm teisest on päris karm. Esimene laps ei maganud aastaid, röökis kuni 1.5 a tohutult palju,jube raake oli.
Ma olin täiesti kindel, et enne kui see koroonahullus läbi on, lapsi ei tule juurde,kuid nüüd. Samas, nii raske on mõte, et miks temal ei võiks olla õigust elada? Pisarad voolavad..kahetsen seda ilmselt kaua, kui nii teen..

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.09 20:17; 20.09 20:32; 20.09 20:33; 20.09 21:04; 21.09 10:33; 21.09 18:52; 21.09 20:22; 22.09 17:11; 22.09 21:49; 23.09 16:21; 23.09 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaimselt oled sa väga ebastabiilne tõesti. Mis põllu peal sünnitamine ja maailm ebareaalne paik?! Pigem mõtle, kuidas see mõjub su 5-aastasele, kui sa seal muudkui nutad ja nutad. Keerad selle lapse psüühika ka pekki veel.

Olen teadlik, et see mõjub talle ka,seda on isegi märgata,aga mul on nii raske end vaos hoida, sest olen nii segaduses..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.09 20:17; 20.09 20:32; 20.09 20:33; 20.09 21:04; 21.09 10:33; 21.09 18:52; 21.09 20:22; 22.09 17:11; 22.09 21:49; 23.09 16:21; 23.09 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul on aega ja energiat uue lapse jaoks? Kas mees suudab tõhelepanu jagada nii suuremale kui ka väiksemale? Milliseid sinu plaane see rasedus muudab? Kui sa suudad seda last armastada, siis pole muud asjad olulised. Abort pole maailma lõpp. Samuti pole see ainult sinu otsus. Räägi mehega.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse!
Olen lugenud, et nii alguses alkoholi mõju on väiksem kui mures emad arvavad. Sa pole ju igapäevane tarvitaja?

Koroona osas suhtun mina lapseootel olles nii, et asjatult ringi ei longi, aga pereliikmetel desoga järel ei käi. Loodan parimat!

Kui tunned, et südames tahaksid last, siis sünnita. Kõik saab korda

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen võib-olla veidi karm, aga maailmas toimub kogu aeg midagi potentsiaalselt ohtlikku ja lihtsalt sellepärast rasedus katkestada, et see oht on meile nii lähedal, tundub mulle veidi kummaline. Ei pisenda koroonat, mõistan väga selgelt, kui tõsise asjaga tegu on. Samas keegi ei saa kinnitada, et paari aasta pärast midagi veel hullemat ei tule või maailm täiesti pekkis ei ole. Erinevad riskid on olnud igal ajal, aga õnneks teadus areneb mühinal ja neid riske üritatakse igati maandada. Siis ei tohiks keegi kunagi lapsi saada, et äkki on mingi hull asi toimumas? Sellise paanikaga ja ebaratsionaalse “mis siis kui äkki”-suhtumisega ei saa ju elada. Ma saaks veel aru, kui reaalselt ongi koroonadiagnoos käes ja seetõttu valdab hirm ja teadmatus, aga praegusel juhul lihtsalt ülemõtlemine.

Pigem arvan, et mingid muud sügavamad lahendamist vajavad probleemid on su paanika põhjuseks. Ehk on abi raseduskriisinõustamisest, et jõuda asja tuumani.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 20:44; 20.09 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul on aega ja energiat uue lapse jaoks? Kas mees suudab tõhelepanu jagada nii suuremale kui ka väiksemale? Milliseid sinu plaane see rasedus muudab? Kui sa suudad seda last armastada, siis pole muud asjad olulised. Abort pole maailma lõpp. Samuti pole see ainult sinu otsus. Räägi mehega.

Jah, abort ei ole maailma lõpp, kuid see võib tuua kaasa ka ju tüsistusi. Tabletiga ma seda eales ei teekski ja op tundub ka omamoodi jõhker.
Mul on mõlemaga kunagise peetumise pärast kogemus. Ma tõsiselt kardan seda teha, kui ka otsustaksin, et ei sünnita…
Mees ei ole suurim lastega tegeleja tõesti, kuid samaa ta on tore ja kodus, ringi kusagil ei hulgu ja suures plaanis elu ok.
Töötab ja muidu muhe sell.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna siin on viimasel ajal nii palju selliseid teemasid, kus naine vaevleb kodus lastega ja mees kuskil linna peal joob ja laaberdab, naist alandab ja mõnitab ning kokkuvõttes pole last soovinudki, siis ütleksin, et kui teil see asi on korras ehk sul on hea kindel mees, kes saab aru lastega kaasaskäivatest kohustustest ja vastutustest ja et see ei ole mingi naise projekt. Et ta ise ka last väga soovib, siis on sul juba üks ülimalt oluline suur pluss olemas.
See koroona muutub varsti, kui tuleb vaktsiin. Alati on maailmas olnud kõiksugu uusi haigusi ja alati on lapsi sünnitatud. Keegi siin eespool ütles väga õigesti – arutage mehega läbi, kas te soovite või ei, jätke see koroona ja põllul sünnitamine kõrvale.
Kokkuvõttes on ka abort õige otsus, kui olete nii otsutanud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jäin rasedaks umbes kuu enne kevadist koroonalainet, kui kõik läks lukku ja kehtis lauskarantiin. Desotasin ja sundisin teisi desotama, vajalikud uuringud said tehtud ja kui mure oli, siis sai 24/7 helistada ja küsida. Hetkel ootan juba peatset sünnitust, desotamine on rohkem päevakorral jälle ja kogunemisi ka väldin. Sünnitama lähen üksinda, käin raseduskriisinõustaja juures, et selleks valmistuda. Koroona pärast küll kedagi põllule sünnitama ei saadeta. Hinga rahulikult sisse-välja ja otsusta nii, nagu südames õige tundub. Hoia end ????

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 20:48; 21.09 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa kahtled natukenegi siis sünnita see laps ju! Koroona on ohtlik, aga mitte ohtlikum hetke olukorras kui kõik muud levivad viirused on alati olnud, ilma koroonata on ohte küll ja küll (võimalus rasedana borrelioos saada, teised viirused jne). Koroona hirmus aborti teha on küll natuke lollus, kuid muidu last tahaks ja võimalused talle head elu pakkuda on olemas.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 20:20; 20.09 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitåh pika vastuse eest.????

Kas tõesti on tugiisikud keelatud?
Mõtlesin veel sellele,et mis saab inimesega kes on teinud nt abordi või on sünnitaja, aga mingil pöhjusel on tal palavik ja halb olla. See põhjus ei pea ju üldse olema koroona, on muid kiiresti sekkumist vajavaid probleeme.
Kuna koroonatest võtab aega, siis inimene kes nt verest hakkab tühjaks jooksma istub selle ajani emo ukse taga? Sellised mõtted ongi, kuidas siis erakorraline abi on tagatud, kui iga haigusnähu taga võib olla covid.
See juba tekitab minus seda lapsesaamise hirmu, kui midagi on ühel hetkel pahasti, kas ikka abi antakse.
Siin facebookis ringles ka kuuldus sünnitajast kes testiti koroona valepositiivseks ja löödi nagu pidalitõbine jooksvate vetega üksi kuhugi ruumi luku taha.
Hullumeelne ju…

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.09 20:17; 20.09 20:32; 20.09 20:33; 20.09 21:04; 21.09 10:33; 21.09 18:52; 21.09 20:22; 22.09 17:11; 22.09 21:49; 23.09 16:21; 23.09 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erakorraline abi on ikka tagatud! Keegi ei jää ootama koroonateati tulemusi,kui inimese elu on ohus. Sa päriselt ka arvad seda?! Koroona on ohtlik, aga verest tühjaks jooksmine tapab su kindlasti ja arstidel on ikkagi prioriteedid ja inimest ei jäeta surema. Ma praegu täiesti imestan, et keegi saab nii hullult üle mõelda. Ajuvaba.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 20:44; 20.09 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki olen teda juba pöördumatult kahjustanud? :'(

Ei ole. Väga paljud emad teevad neid asju raseduse varases faasis, sest ei tea, et lapseootele on jäänud. Ja ei juhtu sest midagi. Pidev alkoholitarvitamine ja suitsetamine muidugi mõjub lõpuks ka lootele halvasti, aga seda siis, kui ikkagi pidevalt teha.

Kindlasti olen ja on rasedad sellele eriti vastuvõtlikud? Kui nakatun, sureb ehk mu laps kõhus, nakkushaigused ju alati väga ohtlikud rasedatele.

Rasedad ei ole koroona riskigrupis. Koroona (ja üldse viirushaigused) võivad sel juhul lootele halvasti mõjuda, kui haigestud väga raskelt, oled kõrges palavikus jne.

Kuna koroonatest võtab aega, siis inimene kes nt verest hakkab tühjaks jooksma istub selle ajani emo ukse taga? Sellised mõtted ongi, kuidas siis erakorraline abi on tagatud, kui iga haigusnähu taga võib olla covid.

Kui testitulemus pole veel saabunud ja isikul on covid haigusnähud, siis teda käsitletakse kui koroonahaiget ja kasutatakse vastavaid isikukaitsevahendeid. Aga abita ei jäeta loomulikult ka siis. Ka siis ei jäeta abita, kui inimene ongi koroonahaige ja sellest tulenevalt halvas seisus. Igapäevaselt ju kantakse ette, mitu neid on haiglaravil ja juhitaval hingamisel. Haiglaravil on paljud neist just kaasuvate probleemide tõttu.

Mina olen ootamatult saabunud raseduse tulemus. Mu vanematel oli enne mind juba üks laps olemas, väga väike veel (meil ongi väike vanusevahe), majaehitus pooleli, emal tervis väga vilets, lapsel küllaltki raskekujuline düsplaasia (kasvas täiesti välja) ja üldsegi polnud neil plaanis niipea uut last saada. Millalgi kindlasti, aga mitte sel hetkel. Kuna minu vanemad ei suhtu aborti kergekäeliselt, siis ma ikkagi sündisin ja nüüd tagantjärele, kui ma ise olen 30+, on vanemad öelnud, et mind oli 4x kergem kasvatada kui esimest last ja minust on neil praegu palju rohkem tuge kui esimesest lapsest (suhtleme kõik ikka, aga tema kolis kaugele ja maailmavaade on natuke teistsugune kui meil teistel).
Maja sai valmis, ema tervis on jätkuvalt kehv, aga seda oleks see ka ilma minuta olnud. Minul on hulk lapsi ja elame lähedal, neil oleks üpris kurb, kui nad selle võrra vaesemad oleksid. Tulevikus oleme ilmselt just meie need, kes vajadusel abiks on jne.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 21:37; 22.09 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapseootuse 3 trimester oli kevadise koroonapuhangu ajal. Sünnitasin suht vahetult peale seda, kui isad said jälle sünnitustuppa, aga beebiga haiglas pidin olema 3 päeva siiski üksi. Kõik vajalikud uuringud said tehtud ja sünnitada sain täitsa ilma maskita, kuigi testi vastust veel ei olnud – ämmaemand oli ise kaitseriietes ja maskiga. Ehk ei midagi hullu võrreldes varasema kogemusega. Ah jaa, käisin korra ka erakorralises kontrollis, sest laps oli natuke laisk liigutaja lõpu poole ja muretsesin – kõik toimis kenasti, ainult mask tuli pähe panna. Seega see nüüd küll otsustamisel määravaks ei peaks saama, sünnitusabi oli ka koroona oludes meil igati tasemel.
Istuge nüüd mehega rahulikult maha ja arutage omavahel läbi kõik plussid ja miinused, et otsustada, mida te suudate ja soovite perena teha. Nutt ja hala ei aita seda olukorda mitte kuidagi lahendada. Edu ja jõudu enda jaoks õige otsuse tegemisel!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastasin maibeebide gruppi ja vastan siia ka.

Sind aitab raseduskriisi nõustamine (https://rasedus.ee/). Sul oleks vaja inimest, kes aitaks sul puntra lahti tahuratada ja anonüümne foorum ei ole selleks sobilik koht. Me hindame olukorda enda mätta otsast, lapseootuse grupis on ilmselt suurem osa inimesi need, kes tahavad lapsi ehk siis kallutatud arvamusega inimesed.

Veidi ratsionaalselt mõeldes aga:

1) Kevadel ei jäänud kellelgi koroona tõttu sünnitamata, ei kästud põllule minna või jalad paariks kuuks koos hoida, et siis suvel sünnitada. Rasedus ja sünnitus käivad ikkagi vältimatu abi alla. Ning olukorras, kus OSCARi uuringud peatati, asendati nad Niptify-testiga. Nüüd on tervishoiusüsteemil olnud rohkem aega asju läbi mõelda ja ette valmistada, seega ei tasu karta, et mõni teenus jääb kätte saamata või tuleb kodus abita sünnitada.

2) Kuigi on näidatud, et rasedatel on suurem tõenäosus jõuda koroonaga haiglasse, ei ole suremus suurem. Loodetele tõenäoliselt see viirus mõju ei avalda. (vt nt https://www.sciencemag.org/news/2020/08/why-pregnant-women-face-special-risks-covid-19 ja saab ise juurde otsida). On hullemaid asju, mida karta, näiteks salmonnelloosi, punetisi, listerioosi. Sa said ju ühe rasedusega hakkama nii, et nakkushaigused ei mõjutanud loodet, pole mõtet ka nüüd karta.

3) Nii varajase raseduse puhul areneb loode veel omaette lootekotis nii, et pole ema vereringega ühendatud. Jah, alkohol ja suitsetamine ei ole head ei enda ega loote tervisele. Küll aga on suur tõenäosus, et esimeste nädalatega alkohol loodet ikkagi ei kahjusta. (vt nt https://embryo.asu.edu/pages/developmental-timeline-alcohol-induced-birth-defects)

4) Üldiselt ei tasu karta, et koroona tõttu erakorraline abi saamata jääb. Nagu kevadelgi, tulevad vajadusel erinevad tsoonid emos, ühes on haigustunnusteta ja/või nakkuseta patsiendid, teised potentsiaalsed või juba diagnoosiga covid-19 patsiendid. Ma isiklikult oleks natuke kriitiline nende inimeste suhtes, kes emotsiooni pealt räägivad õuduslugusid kevadisest ajast. Kõigil olid närvid viimse piirini pingul ja me võime mäletada asju teistmoodi, kui need tegelikult olid. Jah, muidugi oli raske, kui sünnitusele ei saanud tugiisikut kaasa võtta. Loomulikult kahjustas see sünnitanud naiste seisu, lisas emotsionaalseid pingeid ja traumat. KUID kõik said meditsiinilist abi, kes seda erakorraliselt vajasid ja rasedad on ikkagi prioriteet, rasedatega tehtavad protseduurid ei ole pooleks aastaks edasi lükatavad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See koroona ei ole tegelikult nii hull, kui kardetakse. Meie peres oli juuni kuus koroona. Viiest pereliikmest neli said koroona. 8-aastane käis 3 korda testimas ja jäigi negatiivseks, üteldi, et järelikult on sellele immuunne. 2-aastasega olin haiglaravil, sest palavik oli kõrge ja laps oli loid ning ei söönud ja joonud. Muidugi meie 2- aastane vajab iga haigusega haiglaravi. Koroonaga olime haiglas 4 päeva ja samas RS viiruse või Adeno viirusega vajab ta üle nädala haiglaravi.
Kõikidel teistel pereliikmetel polnud ühtegi haigusnähtu.
Haiglas tehti meile selgeks, et Koroona on tavaline viirushaigus nagu gripp, RS, Adeno jne ja kunagi ei tea, kuidas mingi inimene mingil hetkel mingile viirusele reageerib.
Mina isiklikult olen iga raseduse alguses mingi viiruse läbi põdenud, kolmanda rasedusega olin põsekoopa põletikuga haiglas, sest põletikunäitaja oli nii suur. Lastega on kõik korras.
Kui elada pidevas koroonahirmus, siis see on psüühikale ilmselt palju ohtlikum. Muidugu tuleb kasuks ettevaatus, käte desinfitseerimine, rahvarohketes kohtades mitte viibimine jne, aga koroona tõttu ei jäeta küll kedagi abita. Kevadel ei saadud perepalateid, sest neid hoiti juhuks, kui peaks tulema sünnitaja, kellel on koroona, sest siis ta eraldatakse perepalatisse. Arstid ja õed käivad seal ikka, lihtsalt võetakse kasutusele vastavad meetmed, et nad ise nakkust ei saaks.
Kui me ise haiglas olime, siis käidi meil päeva jooksul vähemalt 8-10 korda palatis. Lapsele tehti igaks juhuks igasugused uuringud, niiet käisime röntgenit tegemas jne. Ei lükanud keegi meid kusagile nurka kopitama. ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et otsuste tegemisel mõtle selle, mida sa ise südamest soovid. Hirm on normaalne, elu ongi väga ootamatu ning see ei ole halb asi. Koroona pärast ma ei muretseks. Isegi mitterasedale mõjub koroona teemal stressamine hullemini kui see koroona ise. Pane kõik need hirmud kõrvale, kõik mis praegusel ajal toimub maailmas, kõik hirmud sünnitusest. Ära küsi kellegi arvamust.. Lihtsalt mõtle ainult endast.. kas SA oled valmis? Mida SINU süda ütleb? Sa ju tead juba vastust:) Ei ole olemas õiget ega valet:) Edu!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain ise hiljuti lapse ja kui alguses tekitas see koroona miinus paanikat, siis tegelikult ei olnudki asi nii hull. Okei, õnneks sai mees sünnitusele kaasa, aga kui kaalukausil oleks olnud üldse mitte last saada vs üksi sünnitada (mida ju ka ei pruugi kevadel juhtuda, võimalik, et isa saaks kaasa), ma valiks ikkagi lapse saamise. Minumeelest sa võiksid selle koroonateema oma arutelust välja jätta ja otsustada vaid selle põhjal, kas sa oled valmis teise lapse saama või mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tood koroona vabanduseks, et saaks aborti teha.

Kui sa tõesti ei soovi seda last siis lõpeta see rasedus. Samas sa alles said teada sellest, Anna veidi aega seedida. Pane kasvõi paberile plussid ja miinused.
Mees on nõme, et sinu kaela vastutuse lükkab.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 07:38; 23.09 09:43; 23.09 17:23; 24.09 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tood koroona vabanduseks, et saaks aborti teha.

Kui sa tõesti ei soovi seda last siis lõpeta see rasedus. Samas sa alles said teada sellest, Anna veidi aega seedida. Pane kasvõi paberile plussid ja miinused.

Mees on nõme, et sinu kaela vastutuse lükkab.

Kui mees ütleb, et EI ja tee aborti, siis naine näägutab ju eluaeg selle kallal. Kuna mees ei ole rõõmust lakke hüpanud, siis pakun, et ta last pigem ei soovi ja jääb lihtsalt delikaatseks. Sest nagu ma ütlesin, seda näägutamist ei jõua muidu hiljem ära kuulata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ise endiselt nii kahe vahel,praegune elukorraldus sobib mulle ideaalselt ja ega ma ei oleks iial osanud oodata,et kondoom maha libiseb ja ma nii kergelt rasestun. Seda pole enne iial juhtunud.Samas valdab mind tohutu hirm, et elu karistab mind selle teo eest pärast. Ehk on arstid tigedad mu otsuse peale seal?Kardan taastumist sellest jubedast protseduurist samuti.
Kuid selle lapse saamine muudab elu igaveseks.
Vahel tunnen end selle praeguse lapsegagi kuidagi üksi, kõik on olnud alati minu õlul, kuigi mees on tore ja korralik on ta pigem eemalehoidev ja tahab rahus olla,palju puhata jne.
Kuid kui ma tunnen, et ei ole valmis ja saan lapse vastu tahtmist,kas see on siis õigem otsus?
Ma ei tahaks aega ka muudkui edasi lükata, sest hetkel on rasedus veel nii väike, mida kauem ma otsustan, seda hullem see on.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.09 20:17; 20.09 20:32; 20.09 20:33; 20.09 21:04; 21.09 10:33; 21.09 18:52; 21.09 20:22; 22.09 17:11; 22.09 21:49; 23.09 16:21; 23.09 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen taas pool päeva nutnud, sest ei suuda otsust vastu võtta.
Kord olen ühes mõttes kindel ja kord teises…ma ei ole lapseks valmis, aga ma ei suuda teda tappa :'(
Lisaks olen ma suurest närvipingest ühe sigareti teinud, ma ei suuda, see olukord on talumatu..

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.09 20:17; 20.09 20:32; 20.09 20:33; 20.09 21:04; 21.09 10:33; 21.09 18:52; 21.09 20:22; 22.09 17:11; 22.09 21:49; 23.09 16:21; 23.09 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen taas pool päeva nutnud, sest ei suuda otsust vastu võtta.

Kord olen ühes mõttes kindel ja kord teises…ma ei ole lapseks valmis, aga ma ei suuda teda tappa :'(

Lisaks olen ma suurest närvipingest ühe sigareti teinud, ma ei suuda, see olukord on talumatu..

Ma soovitan sul raseduskriisi nõustamise telefonile helistada. Nr on 8002008 ja kõned tasuta. Töötavad 9-21. Ehk saad sealt vajalikku tuge ja mõistmist ????

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 20:48; 21.09 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled sama isik, kes on teinud mitu teemat tabletipuhastuse ja kirurgilise abordi hysteerias ja sama, kes rasedust kartes iga päev emakakaela näppis? Või on siin hysteerikute pealetung?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled sama isik, kes on teinud mitu teemat tabletipuhastuse ja kirurgilise abordi hysteerias ja sama, kes rasedust kartes iga päev emakakaela näppis? Või on siin hysteerikute pealetung?

Ei ole teinud teisi teemasid

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.09 20:17; 20.09 20:32; 20.09 20:33; 20.09 21:04; 21.09 10:33; 21.09 18:52; 21.09 20:22; 22.09 17:11; 22.09 21:49; 23.09 16:21; 23.09 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmes teema sul see juba on siin, koroonahüsteerik?
Ja kõik muudkui vastavad lahkelt. Inimene on terviseärevik, pole vaja teda rahustada, see ei aita, lisab vaid indu veel taolisi teemasid treida.
Ja ei maksa hämada, et need kõik pole sinu teemad- kirjavead on samad.

Või mis veel hullem… tegu on täieliku libateemaga ja keegi teeb raskel teemal nalja.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Hoovike”, “hingeke”…
Teema on liba, aga algatajal on probleeme küll. Loodetavasti leiad abi.
Psühholoogi juurde minekuks testi veel vist ei nõuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.09 09:26; 22.09 13:39; 22.09 13:47; 22.09 13:59; 22.09 14:47; 22.09 15:03; 23.09 08:37; 23.09 17:23; 28.09 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen taas pool päeva nutnud, sest ei suuda otsust vastu võtta.

Kord olen ühes mõttes kindel ja kord teises…ma ei ole lapseks valmis, aga ma ei suuda teda tappa :'(

Lisaks olen ma suurest närvipingest ühe sigareti teinud, ma ei suuda, see olukord on talumatu..

Su süda on siiski õiges kohas, kui Sa ei suuda oma last tappa – usalda oma südant. Soovitan otsida lähim kirik ja minna pühapäeval kohale, lisaks liituda kiriku naistegrupiga (või võta juba täna ühendust, googeldades leiad kiriku tugi- ja osadusgruppe, hingeabi). Elu tuleb Jumalalt ja kirikust saad abi ja toe elu hoidmiseks (nii enda kui lapse). Suitsetamine ei ole nii hull, ka sellest saad Jumala abiga vabaneda (googelda, selle kohta on palju tunnistusi).

Ole väga õnnistatud oma pisikesega ja lapse isaga. Ja tea, et Jumal on pannud Su sisse õige elutunnetuse, et elu hoida. Kõik muud probleemid on lahendatavad, aga unikaalset inimelu (nagu me igaüks oleme) surmast pole võimalik tagasi tuua.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 22.09 10:56; 22.09 13:30; 22.09 13:42; 22.09 13:48; 22.09 14:15; 22.09 14:52; 22.09 15:12; 22.09 15:27; 22.09 21:16; 28.09 09:23; 28.09 10:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )


Esileht Lapse ootamine Palun aidake mõelda, enne kui teen halva otsuse(katkestan raseduse)