Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun aidake mõista poliitikas toimuvat

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Teema: Palun aidake mõista poliitikas toimuvat

Postitas:
Kägu

Nagu teemaalgataja saadud miinuste järgi võib arvata, on tegu tundliku teemaga. Uuringufirmad on ühemõtteliselt tuvastanud, et reformierakonna pooldajad pooldavad seda erakonda tingimusteta. Neile pole vahet, mida erakond ja selle liikmed teevad. Kui on reformierakond, siis neile sobib. Üksikuid kahtlejaid muidugi veel on ja ehk on endiselt erakonna liikmetegi seas neid, kes nii mõndagi heaks ei kiida. Mõni lahkub ka, mõni distantseerib end poliitikast üldse ja jääb ainult nime poolest liikmeks (liikmemaksu reformierakondlased maksta ei armasta ja seni pole see kellelegi probleeme toonud).

Pean lisama, et ma ei ole ekre valija. Reformipooldajatel on ehk raske mõista, et kes neid ei toeta, polegi tingimata ekreiit. Tegelikult eelistab üle poole valijatest endiselt kedagi kolmandat, reformi ja ekre asemel.

Kuni ekre tulekuni valisin peale reformi nii mõnelgi aastal teisi erakondi, välja arvatud kesikud. Nüüd küll mitte, sest need muud ei pääse üldse püünele ja on ekre.

+13
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur probleem on see, et Reformierakond, tundub, et ei tea kaasaegsest majandusest mitte midagi. Kaasaegne majandus ei ole ainult eelarve tasakaal, vaid riigi investeeringud ja otsused seal, kus neid vaja on. NB! mitte raha lambist oma valijatele laialijagamine, vaid sekkumine seal, kus on vaja, ja kuna on vaja. Olen mures, et Eesti ei arene enam edasi ja meie majandus on viimasel ajal kuskil Euroopa tagumises otsas. Tegutsetakse mingite dogmade pealt, mis ammu enam ei toimi, kogu aeg sama mantra.

Valetamine enne valimisi, no comments.

Ei ole EKRE valija.

+7
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Suur probleem on see, et Reformierakond, tundub, et ei tea kaasaegsest majandusest mitte midagi. Kaasaegne majandus ei ole ainult eelarve tasakaal, vaid riigi investeeringud ja otsused seal, kus neid vaja on. NB! mitte raha lambist oma valijatele laialijagamine, vaid sekkumine seal, kus on vaja, ja kuna on vaja. Olen mures, et Eesti ei arene enam edasi ja meie majandus on viimasel ajal kuskil Euroopa tagumises otsas. Tegutsetakse mingite dogmade pealt, mis ammu enam ei toimi, kogu aeg sama mantra.

Valetamine enne valimisi, no comments.

Ei ole EKRE valija.

No tore ju siis, et 2016-2021 meie majandust tüürinud erakonnad nii “head” tööd tegid…

+5
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et sa allkirjaks “Ei ole Ekre valija” kirjutad, ei tähenda ju seda, et sa õiget juttu räägid.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

No tore ju siis, et 2016-2021 meie majandust tüürinud erakonnad nii “head” tööd tegid…

kelle valitsus sinu arvates alates jaan 2021 oli?

Jah, Ratase valitsus tegi head tööd, Eesti väikeettevõtted jäid ellu, inimestel säilis sissetulek ja Eesti majandus taastus koroonaajast väga kiiresti.

+10
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on üksikuid helgemaid aastaid olnud, aga siis pääsevad jälle refi stagnandid majanduselu seisma panema.

+6
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, Ratase valitsus tegi head tööd, Eesti väikeettevõtted jäid ellu, inimestel säilis sissetulek ja Eesti majandus taastus koroonaajast väga kiiresti.

Mingi aja elas Ratase valitsus koroonakriisis ja siis võeti suured laenud peale, et toetada ettevõtjaid, meditsiini jne Nüüd peame sellest riigi laenuvõtmisest välja rabelema ja siit need uued maksud.

+8
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingi aja elas Ratase valitsus koroonakriisis ja siis võeti suured laenud peale, et toetada ettevõtjaid, meditsiini jne Nüüd peame sellest riigi laenuvõtmisest välja rabelema ja siit need uued maksud.

Ratase valitsuse koroonakriisi aegsed kulutused olid vajalikud, küll aga ei oleks Ref tohtinud alates jaanuarist 2021 laristada. Praegu hakkame oravate lolli laristamist kinni taguma.

+9
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas need kes valisid ja toetavad Reformierakonda on täna rahul sellega mida nad planeerivad? Kas see, et Kallas ütles välja enne valimisi, et maksud ei tõuse ja nüüd planeeritakse igasugu makse, ei ole valetamine? Ütlen kohe ära, et ma ei ole erakondadest konkreetselt kellegi poolt, aga tahaks aru saada kas meil eestlastel on tõesti kott nii pähe tõmmatud või on toimuv igati normaalne?

Mina olen Reformierakonna valija ja rahul. Kui on olnud pidu (loe: priiskamine), siis tuleb pärad)st ka koristada (loe: lõivu maksta, kokku hoidma hakata, võlgu tasuda).
Absoluutselt ei kurda!
Virisevad ikka need, kes on rohkem harjunud saama ja vähem andma.

Kallase “maksud ei tõuse” öeldi välja eelmise vamitsuse ajal.
Sellest võiks ju ikka aru saada.
See, et tema juhtumisi ka siis peaminister oli, ei puutu asjasse – muu valitsuskoosseus oli ju teine.
Maksud tõusevad uue, praeguse valitsusega.

+10
-12
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen Reformierakonna valija ja rahul. Kui on olnud pidu (loe: priiskamine), siis tuleb pärad)st ka koristada (loe: lõivu maksta, kokku hoidma hakata, võlgu tasuda). Absoluutselt ei kurda! Virisevad ikka need, kes on rohkem harjunud saama ja vähem andma. Kallase “maksud ei tõuse” öeldi välja eelmise vamitsuse ajal. Sellest võiks ju ikka aru saada. See, et tema juhtumisi ka siis peaminister oli, ei puutu asjasse – muu valitsuskoosseus oli ju teine. Maksud tõusevad uue, praeguse valitsusega.

Mõni on oma iidoli kaitsmisega nii ähmis, et pole aega vaadata ka, mis klahve klaviatuuril vajutab. Nagu Venemaal juba: ükskõik mis tsaar teeb, rahvas on ikka põlvili ta ees.

+8
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõni on oma iidoli kaitsmisega nii ähmis, et pole aega vaadata ka, mis klahve klaviatuuril vajutab. Nagu Venemaal juba: ükskõik mis tsaar teeb, rahvas on ikka põlvili ta ees.

Jah, mul on lohakusvigu päris palju – tunnistan ja vabandan! See aga ei muuda absoluutselt minu poliitilist seisukohta. Mul on kahju, et sinul on raske nii majanduslikult kui minu valiku pärast.
Veremaa kohta ei tea, ei kuulu fännide hulka.

+8
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen reformi toetaja. Kallases isiklikult pisut pettusin, tema tagasiastumist siiski ei poolda. Tal on annet olla juht.
Kui neid jõledusi, mida nt FB rumalamapoolsed ehk see kuulus “rahvas” temast arvab, kirjutab ja KaKatab, siis imetlen tema jõudu ja enesekindlust. Mina oleksin ammu vist mingi hullu klapperjahi lasknud korraldada ja kõik nõmetsejad FB vanglasse saatndud. Jube ikka, millist õelust ja kurjust võib üks kaasmaalane on suuteline tootma!

Reformi poliitika sobib: selleks, et midagi saada, tuleb midagi teha. Olgem ausad, meil on kogu aeg VÄGA hea elu olnud. On praegugi. Just käisin eile Ikeas – milline rahvamass! Kõrvalolevasse Selverisse ei saanudki, sest lihtsalt polnud ühtegi vaba parkimiskohta. Kui varem veel võis mingit seost kuu lõpu ja rahva koguse vahel seostada, siis enam see ei päde.
Õde tuli Kesk-Eestist, ütles, et Tikupoisi ees oli mingi laat. Täna lugesin – hoolimata kallavast vihmast oli kohal tuhandeid.
Ütleksin, et väga hästi elatakse. Enamus elavad, kuigi eks vaeseid ole ka, aga nende jaoks ongi sotsabid.
Aga see laiamine tuleb ka kinni maksta. Olen nõus oma panuse andma, peaasi, et rohkus, valik, elada, käia, olla, osta, tarbida jne. jääks.

+12
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik erakonnad andsid ilusaid lubadusi. Iga lubaduse täide viimine on kulu ja mida nüüd inimeste pealuu ette kujutas? et riigikogu maksab ise teostuse kinni vää. Ei maksa. Kõik mida tahame, peame ka ise kinni maksma. Võtame siis lihtsama näite elatis, kõik mida ema tahtis lasi isal kinni maksta lapse heaks. Kõik mida riigikogu teeb, teeb rahva heaks ja kõik tahame, et rahval oleks hea.  Soovid ja maksude tõstmine on nii loogile kui veel olla saab.

+8
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

kelle valitsus sinu arvates alates jaan 2021 oli?

Mind koondati minu pikaajalisest töökohast just selles vahemikus. Kuigi sain ruttu uuesti tööle, siis ka uues töökohas läks varsti kõvaks kärpimiseks ja koondamiseks. Viimase aasta jooksul aga olud jälle nii palju paranenud, et on juurde võetud.

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tahate Euroopa tasemele jõuda, siis peavad ka maksud tõusma. Seda vigipiginat, kuidas seal ja seal riigis on paremad palgad, kuuleme ju kogu aeg. Jah kõrgemad palgad, aga ka kõvasti kõrgemad maksud. Naiivne loota, et meil jäävad maksud madalaks, küll aga palgad ja igatsugu toetused tõusevad Saksamaa tasemele. See ei ole võimalik, et meie poes mingi x rahvusvaheline toode maksab märkimisväärselt vähem kui see sama toode Saksamaal.

Mida mina reformile ette heidan on eesti keele unarusse jätmine ja vene keele massiline pealetung. Eestlased ei saa enam Eestis tööle, sest vene keel on tõusnud riigikeeleks.

+8
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

See ei ole võimalik, et meie poes mingi x rahvusvaheline toode maksab märkimisväärselt vähem kui see sama toode Saksamaal.

Huvitav, et niipidi on millegipärast võimalik, et Saksamaal maksab see asi juba palju vähem.

+8
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah kõrgemad palgad, aga ka kõvasti kõrgemad maksud.

Aga see on ju müüt, et igal pool on kõrgemad maksud. Ei ole. Rikkamad inimesed peavad küll rohkem maksma, aga need ongi siis rikkad, kes saavad 7000+ palka. Meil on suurem osa rahvast ühtlaselt vaene ja maksma peavad nad rohkem kui arenenud riikides. Võta endale palgakalkulaator ette, palju näiteks 2500 eurose palgaga Soomes kätte saad ja palju sa siin saad. See on Soomes vaene inimene, kes saab praktiliselt kogu oma teenitud raha kätte. Meil on rikkur, kes ei saa sentigi tulumaksuvabastust.

+9
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta endale palgakalkulaator ette, palju näiteks 2500 eurose palgaga Soomes kätte saad ja palju sa siin saad. See on Soomes vaene inimene, kes saab praktiliselt kogu oma teenitud raha kätte. Meil on rikkur, kes ei saa sentigi tulumaksuvabastust.

Siin saaks kätte 1928, Soomes 1621.

https://www.kalkulaator.ee/et/palgakalkulaator

https://fi.talent.com/en/tax-calculator?salary=2500&from=month&region=Finland

+4
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin saaks kätte 1928, Soomes 1621. https://www.kalkulaator.ee/et/palgakalkulaator https://fi.talent.com/en/tax-calculator?salary=2500&from=month®ion=Finland

Ei tea, kust sellise numbri said. Siit tuleb küll midagi hoopis muud: https://www.palkka.fi/palkkalaskuri/Index.htm

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin saaks kätte 1928, Soomes 1621. https://www.kalkulaator.ee/et/palgakalkulaator https://fi.talent.com/en/tax-calculator?salary=2500&from=month®ion=Finland

Ei tea, kust sellise numbri said. Siit tuleb küll midagi hoopis muud: https://www.palkka.fi/palkkalaskuri/Index.htm

Aadress on ju olemas, kust saadi.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

https://relocate.me/net-pay-calculators/finland

Neto 1799

https://www.icalculator.com/finland/salary-calculator/monthly.html

Neto 1625

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta endale palgakalkulaator ette, palju näiteks 2500 eurose palgaga Soomes kätte saad ja palju sa siin saad. See on Soomes vaene inimene, kes saab praktiliselt kogu oma teenitud raha kätte. Meil on rikkur, kes ei saa sentigi tulumaksuvabastust.

Soomes loetakse vaeseks see, kes saab kuus 1400-1500 eurot. Selliselt brutosummalt tõesti ei pea makse maksma.

Aga 2500 brutopalga pealt peab kindlasti maksma ja seda ei loeta vaese inimese palgaks Soomes.

Ma ei tea, 2023. aastal võiks juba need Soome piimajõgede ja pudrumägede jutud ära unustada.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui neid jõledusi, mida nt FB rumalamapoolsed ehk see kuulus “rahvas” temast arvab, kirjutab ja KaKatab, siis imetlen tema jõudu ja enesekindlust. Mina oleksin ammu vist mingi hullu klapperjahi lasknud korraldada ja kõik nõmetsejad FB vanglasse saatndud.

Väga hea, kui sa poliitikaga ei tegele. Kellegi nime üle ilkuda ei ole sünnis. Aga nii peaminister kui muud poliitikud on ikkagi rahva teenrid, mitte rahva bossid. Kui keegi solvab, siis häbi talle, aga sellel alusel saadavad vanglasse ikka ainult diktaatorid, eriti sellised ülitundlikud diktaatorid.
Selles, et Kallasel on annet olla juht, kahtlevad isegi reformierakondlased ise. Võibolla oli ta hea jurist, aga sellesse ametisse, nagu elu on näidanud, ei sobi. Oli üks asi, mida ma tema peaministrikarjääri jooksul olen tunnustanud: see, et ta välismaal on nii kindlat joont Venemaa suhtes hoidnud ja teisi riike hoiatanud. Aga nüüd on seegi tunnustus läinud…
Mina ootan, et Reformierakond korrastaks enda read valitsuses, puhastaks maine ja keskenduks mitte uute maksude väljamõtlemisele vaid majanduse elavdamisele.

Mis maksudesse puutub, siis mina näiteks oleksin nõus astmelise tulumaksuga. Ma olen sellele 20 aastat vastu olnud, aga nüüd on ühiskond nii kaugele jõudnud ja riigi rahakott sellises seisus, et see on mõistlik. Annan endale aru, et mina, kes ma õige pisut keskmisest enam teenin (aga omajagu üle mediaani), olen see, kellele peaks juba kõrgem maksuaste rakenduma. Aga see on õiglane. Kaubanduskeskuseid, nende parklaid ja laatasid ummistavadki just see kolmandik rahvast (peamiselt Tallinna kandis elavad), kes teenivad Eesti mõistes hästi, ilmselt 2500+ eurot bruto. Mediaanpalk on ca 1400 eurot bruto, selle saajad käivad ka poes, kuid kas nad ka midagi ostavad, kui tingimata vaja pole?

+7
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui neid jõledusi, mida nt FB rumalamapoolsed ehk see kuulus “rahvas” temast arvab, kirjutab ja KaKatab, siis imetlen tema jõudu ja enesekindlust. Mina oleksin ammu vist mingi hullu klapperjahi lasknud korraldada ja kõik nõmetsejad FB vanglasse saatndud.

Väga hea, kui sa poliitikaga ei tegele. Kellegi nime üle ilkuda ei ole sünnis. Aga nii peaminister kui muud poliitikud on ikkagi rahva teenrid, mitte rahva bossid. Kui keegi solvab, siis häbi talle, aga sellel alusel saadavad vanglasse ikka ainult diktaatorid, eriti sellised ülitundlikud diktaatorid.

Selles, et Kallasel on annet olla juht, kahtlevad isegi reformierakondlased ise. Võibolla oli ta hea jurist, aga sellesse ametisse, nagu elu on näidanud, ei sobi. Oli üks asi, mida ma tema peaministrikarjääri jooksul olen tunnustanud: see, et ta välismaal on nii kindlat joont Venemaa suhtes hoidnud ja teisi riike hoiatanud. Aga nüüd on seegi tunnustus läinud…

Mina ootan, et Reformierakond korrastaks enda read valitsuses, puhastaks maine ja keskenduks mitte uute maksude väljamõtlemisele vaid majanduse elavdamisele.

Mis maksudesse puutub, siis mina näiteks oleksin nõus astmelise tulumaksuga. Ma olen sellele 20 aastat vastu olnud, aga nüüd on ühiskond nii kaugele jõudnud ja riigi rahakott sellises seisus, et see on mõistlik. Annan endale aru, et mina, kes ma õige pisut keskmisest enam teenin (aga omajagu üle mediaani), olen see, kellele peaks juba kõrgem maksuaste rakenduma. Aga see on õiglane. Kaubanduskeskuseid, nende parklaid ja laatasid ummistavadki just see kolmandik rahvast (peamiselt Tallinna kandis elavad), kes teenivad Eesti mõistes hästi, ilmselt 2500+ eurot bruto. Mediaanpalk on ca 1400 eurot bruto, selle saajad käivad ka poes, kuid kas nad ka midagi ostavad, kui tingimata vaja pole?

Mina astmelise tulumaksuga nõus ei ole. Ma ise töötan mitmel kohal, et oma arveid maksta, vabaaega on minimaalselt, üksikud palgad mõlemad kaugelt alla keskmise, kokkuliidetuna  sotsiaaltoetustele ei kvalifitseeru, saan ikka kommunaalid ise  makstud ja lased ise ilma sotstoetusteta koolitatud. Pingutan ja saan ise hakkama. Miks sa mind karistada tahad?

Kaja Kallase skandaali asjus loe reedest, vist oli reedene Eesti Päevaleht ,sealt saad palju vastused oma küsimustele.

Valisin reformika ja valin ka edaspidi, nad vaatavad probleemidele otsa, mitte ei lahmi nagu populistid. Kust võetakse raha meeletuteks lasteoetusteks 1000 eurot kuus. tore saada, aga kes maksutõuse soovib? Ei keegi on õige vastus.

+5
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Valisin reformika ja valin ka edaspidi, nad vaatavad probleemidele otsa, mitte ei lahmi nagu populistid. Kust võetakse raha meeletuteks lasteoetusteks 1000 eurot kuus. tore saada, aga kes maksutõuse soovib? Ei keegi on õige vastus.

Mis see 700 eurot nüüd parem on ja reformikad tõstavad makse nagu naksti. Auto eest hakkadki ligi 1000 eurot aastas maksma nagu vana Kallas ütleski. Sina just peaksidki nende vastu olema oma madala palgaga.

+8
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see 700 eurot nüüd parem on ja reformikad tõstavad makse nagu naksti. Auto eest hakkadki ligi 1000 eurot aastas maksma nagu vana Kallas ütleski. Sina just peaksidki nende vastu olema oma madala palgaga.

Missuguse madala palgaga, ütlesin ju et saan endaga hästi hakkama, miks sa mind kasristad maksudega, ma pole aastaid sentigi maksuvabatulu saanud, seega toetan praegu niigi.  Automaks u 100 eurot aastas. Mina maksuküüru kaotamisega võidan.

+6
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina astmelise tulumaksuga nõus ei ole. Ma ise töötan mitmel kohal, et oma arveid maksta, vabaaega on minimaalselt, üksikud palgad mõlemad kaugelt alla keskmise, kokkuliidetuna sotsiaaltoetustele ei kvalifitseeru, saan ikka kommunaalid ise makstud ja lased ise ilma sotstoetusteta koolitatud. Pingutan ja saan ise hakkama. Miks sa mind karistada tahad?

Sa arvad, et minule makstakse paremat palka niisama? Et ma pole pidanud vaeva nägema? Mina ka pingutan ja saan ise hakkama. Olen näinud palju vaeva, et omandada hea haridus ja olen teinud teadlikult pooltasuta tööd, et omandada lisaeriala jaoks tööturul nõutud kogemused. Väga kaua olen töötanud kahel kohal ja peagi töötan jälle, hetkel väike puhkus ühest kohast seoses lastega.

Või küsime teistpidi: kas näiteks peaminister on oma suurt palka väärt? Peaministril näikse vähemalt tihe päevakava olevat, aga kuidas on tavaliste riigikogu liikmetega? Kas nemad on oma suurt palka väärt? Aga arstid? Mu perearst näiteks võtab patsiente vastu 15-20 tundi nädalas. Sel ajal võib talle ka helistada. Muul ajal ta pole kättesaadav. Ta töötab ettevõttes, kus on mitu perearsti, hulk õdesid ja küllap on kamba peale võetud ka raamatupidaja jne. Tuttav on hambaarst ja on palgarahast suure maja ehitanud (no töömehed ehitasid), laenu mu teada võtma ei pidanudki või kui võttis, on see ammu tagasi makstud. Tal on palju lapsi ja elavad terve perega väga hästi. Tuttav on üpris nõutud hambaarst, teeb keerukaid proteesimistöid jne.
Kas astmeline tulumaks oleks nende karistamine?
Sama loogika järgi automaks on siis autoomanike karistamine? Maal elavad inimesed, kel pole ligipääsu normaalsele ühistranspordile, saavad veel eriti korralikult karistatud. Samuti liikumispuudega inimesed.
Maamaks, mis nüüd jälle hoobilt tõuseb, on siis kinnisvaraomanike karistamiseks? Näed, kraapisid vaevaga raha kokku, töötasid end mitmel kohal ribadeks, said kuidagi sissemakseks raha kokku ja meelitasid pangast laenu välja, nüüd saad veel maamaksu maksta, nagu karistust. Nii või? Kui käiku läheb Siim Kallase kauane soov kinnisvaramaksust, siis on veel eriti tore: ostad suure vaevaga, kõhu kõrvalt, kehvas seisus kinnisvara. Paned kogu oma jõu ja aja korteri/maja remonti, teed selle ilusti korda ja palun väga, su kinnisvaramaks just kasvas.

Aga mõtle hoopis sedapidi: sa oled võimeline töötama kahel kohal, kuigi pole olnud võimeline liikuma kõrgema palgaga kohale (miks?). Järelikult oled sina võimeline enam panustama maksudega riigikassasse kui su kaastöötajad mõlemas töökohas, kes ei suuda teist töökohta pidada. Tunnen ka inimesi, korralikke ja tublisid inimesi, kes ei ole võimelised isegi miinimumpalka teenima, kuna ei suuda oma madalapalgalist tööd (muud paraku ei oska, pole olnud võimeid) teha täiskoormusega, rääkimata teisest töökohast. Kui riigil on vaja täiendavaid tulusid, et seniseid hüvesid kõigile edasi pakkuda, siis miks peavad sellised inimesed panustama võrdselt sinusugustega (ja minusugustega) makstes kõrgemat käibemaksu, automaksu ja veel teadmata maksu (äkki ongi kinnisvaramaks?)?

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina astmelise tulumaksuga nõus ei ole. Ma ise töötan mitmel kohal, et oma arveid maksta, vabaaega on minimaalselt, üksikud palgad mõlemad kaugelt alla keskmise, kokkuliidetuna sotsiaaltoetustele ei kvalifitseeru, saan ikka kommunaalid ise makstud ja lased ise ilma sotstoetusteta koolitatud. Pingutan ja saan ise hakkama. Miks sa mind karistada tahad?

Sa arvad, et minule makstakse paremat palka niisama? Et ma pole pidanud vaeva nägema? Mina ka pingutan ja saan ise hakkama. Olen näinud palju vaeva, et omandada hea haridus ja olen teinud teadlikult pooltasuta tööd, et omandada lisaeriala jaoks tööturul nõutud kogemused. Väga kaua olen töötanud kahel kohal ja peagi töötan jälle, hetkel väike puhkus ühest kohast seoses lastega.

Või küsime teistpidi: kas näiteks peaminister on oma suurt palka väärt? Peaministril näikse vähemalt tihe päevakava olevat, aga kuidas on tavaliste riigikogu liikmetega? Kas nemad on oma suurt palka väärt? Aga arstid? Mu perearst näiteks võtab patsiente vastu 15-20 tundi nädalas. Sel ajal võib talle ka helistada. Muul ajal ta pole kättesaadav. Ta töötab ettevõttes, kus on mitu perearsti, hulk õdesid ja küllap on kamba peale võetud ka raamatupidaja jne. Tuttav on hambaarst ja on palgarahast suure maja ehitanud (no töömehed ehitasid), laenu mu teada võtma ei pidanudki või kui võttis, on see ammu tagasi makstud. Tal on palju lapsi ja elavad terve perega väga hästi. Tuttav on üpris nõutud hambaarst, teeb keerukaid proteesimistöid jne.

Sama loogika järgi automaks on siis autoomanike karistamine? Maal elavad inimesed, kel pole ligipääsu normaalsele ühistranspordile, saavad veel eriti korralikult karistatud. Samuti liikumispuudega inimesed.

Maamaks, mis nüüd jälle hoobilt tõuseb, on siis kinnisvaraomanike karistamiseks? Näed, kraapisid vaevaga raha kokku, töötasid end mitmel kohal ribadeks, said kuidagi sissemakseks raha kokku ja meelitasid pangast laenu välja, nüüd saad veel maamaksu maksta, nagu karistust. Nii või? Kui käiku läheb Siim Kallase kauane soov kinnisvaramaksust, siis on veel eriti tore: ostad suure vaevaga, kõhu kõrvalt, kehvas seisus kinnisvara. Paned kogu oma jõu ja aja korteri/maja remonti, teed selle ilusti korda ja palun väga, su kinnisvaramaks just kasvas.

Aga mõtle hoopis sedapidi: sa oled võimeline töötama kahel kohal, kuigi pole olnud võimeline liikuma kõrgema palgaga kohale (miks?). Järelikult oled sina võimeline enam panustama maksudega riigikassasse kui su kaastöötajad mõlemas töökohas, kes ei suuda teist töökohta pidada. Tunnen ka inimesi, korralikke ja tublisid inimesi, kes ei ole võimelised isegi miinimumpalka teenima, kuna ei suuda oma madalapalgalist tööd (muud paraku ei oska, pole olnud võimeid) teha täiskoormusega, rääkimata teisest töökohast. Kui riigil on vaja täiendavaid tulusid, et seniseid hüvesid kõigile edasi pakkuda, siis miks peavad sellised inimesed panustama võrdselt sinusugustega (ja minusugustega) makstes kõrgemat käibemaksu, automaksu ja veel teadmata maksu (äkki ongi kinnisvaramaks?)?

Su memorandumit ei viitsi lugeda. Kus on midagigi kus kedagi süüdistan. Saan ise hakkama, sina mind ei toeta ju kuidagi kui ütlen, et pole maksuvaba tulu aastaid saanud.  Seega ole tänase valitsuse poliitikaga rahul ja astmelist tulumaksu ei poolda. Ka mul on haridus omandatud, aga sellest täna jääb väheseks.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Su memorandumit ei viitsi lugeda. Kus on midagigi kus kedagi süüdistan. Saan ise hakkama, sina mind ei toeta ju kuidagi kui ütlen, et pole maksuvaba tulu aastaid saanud. Seega ole tänase valitsuse poliitikaga rahul ja astmelist tulumaksu ei poolda. Ka mul on haridus omandatud, aga sellest täna jääb väheseks.

ei viitsi ka lugeda seda pikka…..

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Enne, kui hakkate süüdistama Reformierakonda praegusesse olukorda sattumise eest, siis tuletage parem meelde, millist kahju tekitas EKRE valitsus (läbimõtlematu ja pillav eelarve jne). Ainus asi, mis viimastel valimistel Reformierakonnalt minu hääle ära viis, oli kaasaminek Isamaaga ja selle tohutu ebavõrdsuse loomine lastega perede vahel. Kuidagi on nüüd ca. 70% lastega perede lastest vähemväärtuslikud ja seda suurt peretoetust vähestele makstakse tegelikult puuetega inimeste ja pensionäride arvelt.

+7
-5
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun aidake mõista poliitikas toimuvat