Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun aidake mõista poliitikas toimuvat

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: Palun aidake mõista poliitikas toimuvat

Postitas:
Kägu

ei viitsi ka lugeda seda pikka…..

Sa ei oska lihtsalt lugeda. Üle kahe rea teksti käib tänapäeval paljudele üle jõu.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne, kui hakkate süüdistama Reformierakonda praegusesse olukorda sattumise eest, siis tuletage parem meelde, millist kahju tekitas EKRE valitsus (läbimõtlematu ja pillav eelarve jne). Ainus asi, mis viimastel valimistel Reformierakonnalt minu hääle ära viis, oli kaasaminek Isamaaga ja selle tohutu ebavõrdsuse loomine lastega perede vahel. Kuidagi on nüüd ca. 70% lastega perede lastest vähemväärtuslikud ja seda suurt peretoetust vähestele makstakse tegelikult puuetega inimeste ja pensionäride arvelt.

Väga hästi öeldud. Maksutõusudega tuleb see peretoetus kinni ju maksta. Olgu vähemalt nüüd vait ja ärgu hädaldagu , reisitoetus ju olemas

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Automaks u 100 eurot aastas.

Kust seda võtad. Öeldi ju, et eelmised kalkulatsioonid unustage ära ja eesmärk on saada maksu kaks korda rohkem. Minul enne oleks läinud ligi 300 eurot tavalise 5 aastat vana pereauto eest, nüüd siis plaanitakse koorida kaks korda rohkem. See on palju rohkem kui rikastes riikides, kus palgad on suuremad. Ja eestlane maksab ja kiidab. Imelik.

+4
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Automaks u 100 eurot aastas.

Kust seda võtad. Öeldi ju, et eelmised kalkulatsioonid unustage ära ja eesmärk on saada maksu kaks korda rohkem. Minul enne oleks läinud ligi 300 eurot tavalise 5 aastat vana pereauto eest, nüüd siis plaanitakse koorida kaks korda rohkem. See on palju rohkem kui rikastes riikides, kus palgad on suuremad. Ja eestlane maksab ja kiidab. Imelik.

tubli

Mul ka pereauto. Mõistlik, mida suudan üleval ka pidada, mitte ei vingu koguaeg nagu sina. Mul on muud ka teha

+2
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ka pereauto. Mõistlik, mida suudan üleval ka pidada, mitte ei vingu koguaeg nagu sina. Mul on muud ka teha

Seda ma ütlesingi, et eestlane on imelik. Endal on tunduvalt vähem raha kui mõnel arenenud riigi inimesel, aga maksab hea meelega, sest ega ta ju vaene pole. Ostab kallist toitu, maksab elektri eest mitukümmend korda rohkem kui soomlane, automaksu tahaks äkki veel suuremat saada, et siis saab ikka trummi taguda, et mina olen rikas, mina jõuan maksta küll. Riik sellele ei mõtle, et kui kogu raha inimestelt maksudeks koorid, siis pole neil raha enam midagi osta, ettevõtjatel läheb halvemini ja kokkuvõttes jäävad kõik vaesemaks. Ega selle maksude kruttimisega mingit lisandväärtust ei looda, raha kuskilt juurde ei tule, kui ettevõtluse ära tapad, siis pole enam varsti kedagi, keda koorida.

+8
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

ei viitsi ka lugeda seda pikka…..

Sa ei oska lihtsalt lugeda. Üle kahe rea teksti käib tänapäeval paljudele üle jõu.

sa ei oska lihtsalt suhelda, vaja ainult möliseda, on vaja ju öelda…..

+2
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda ma ütlesingi, et eestlane on imelik. Endal on tunduvalt vähem raha kui mõnel arenenud riigi inimesel, aga maksab hea meelega, sest ega ta ju vaene pole. Ostab kallist toitu, maksab elektri eest mitukümmend korda rohkem kui soomlane, automaksu tahaks äkki veel suuremat saada, et siis saab ikka trummi taguda, et mina olen rikas, mina jõuan maksta küll. Riik sellele ei mõtle, et kui kogu raha inimestelt maksudeks koorid, siis pole neil raha enam midagi osta, ettevõtjatel läheb halvemini ja kokkuvõttes jäävad kõik vaesemaks. Ega selle maksude kruttimisega mingit lisandväärtust ei looda, raha kuskilt juurde ei tule, kui ettevõtluse ära tapad, siis pole enam varsti kedagi, keda koorida.

Kes siis selle suure reisitoetuse peab kinni maksma. olgu õnnelikud kolmelapselised ja eriti kärgpered kui need üldse pered on. Kannatavad kõik teised ja pingutavad püksirihma. Muidugi ei tekita rikkuse ümberjaotamine rikkust juurde.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Valisin RE, kuna eelmine kord valisin Isamaa ja sain EKRE. See, et valmislubadused on üks ja reaalsus teine on ammu teada, aga et Kaja Kallas tagasi ei astunud – on minu jaoks pettumus. Aga see ei tähenda, et ma RE ei toeta.

Eelarve tasakaalu saamiseks on 3 võimalust 1) vähendada kulutusi 2) suurendada tulusid sh tõsta makse 3) võtta laenu. Kulutuusi vähendada ei saa, kuna kulud suurenevad (elektrihind, palgatõus), laenu võtmine on elamine tuleviku arvelt. Järelikult maksutõus.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Valisin RE, kuna eelmine kord valisin Isamaa ja sain EKRE. See, et valmislubadused on üks ja reaalsus teine on ammu teada, aga et Kaja Kallas tagasi ei astunud – on minu jaoks pettumus. Aga see ei tähenda, et ma RE ei toeta.

Eelarve tasakaalu saamiseks on 3 võimalust 1) vähendada kulutusi 2) suurendada tulusid sh tõsta makse 3) võtta laenu. Kulutuusi vähendada ei saa, kuna kulud suurenevad (elektrihind, palgatõus), laenu võtmine on elamine tuleviku arvelt. Järelikult maksutõus.

Ainult et Kallase 3. valitsus võtab samuti laenu kui varasemad (ka tema) valitsused. Mu arusaamise järgi läheb laen jooksevkulude katteks, mis on väga halb. Valitsussektoris saaks kokkuhoidu küll saavutada, vähendades bürokraatlikke protsesse. Tõsi, 2024.a jaoks ei pruugita leida, sest see eeldab analüüsi. Kui raha ei ole, tuleb osad tegevused ära jätta. Laenu saab võtta ka investeeringuteks. Meil aga riik kuhugi investeerida ei julge ega oskagi vist. Norras võiks seda uurida.

Maksutõusul ja maksutõusul on vahe. Mina pooldan ikkagi seda, et need, kes rohkem suudavad (mina ka) panustavad rohkem. Nii üksikisikud kui ettevõtted.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

On ka 4. võimalus – luua ettevõtlust arendav, soodustav keskkond. Või vähemalt mitte pidevalt halvendada seda. Ehk kuulaks natukegi ettevõtjaid

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120235446/tippjuht-kai-realo-kritiseerib-valitsust-lopetage-hirmutamine-ja-ohkimine-see-olukord-on-teie-ja-teiste-poliitikute-tekitatud

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Alati saab hulle olla

0
-1
Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun aidake mõista poliitikas toimuvat