Esileht Ajaviite- ja muud jutud Moderaatorid, palun kustutage see teema!

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 293 )

Teema: Moderaatorid, palun kustutage see teema!

Postitas:
Kägu

Vaata, see, mida sotsiaaltöötaja rääkis, ei ole tõsi. Tema ei tea, kas sina oled digiloos info jagamise kinni pannud või ei. Nii et ta oleks pidanud rääkima seda, et see läheb digilukku kitja, aga sa saad selle ise kinni keerata, kui soovid ja siis arst ei näe. Iseenesest on sellise info naistearsti eest varjamine vale, sest see on oluline info ka edaspidi. Arst ei uuri seda ju uudishimust, aga seda on vaja teada. Ma ikka endiselt tahaksin loota, et sa lihtalt said tookord valesti aru, mitte ei aja sotstöötaja mingit udu.

Samas, miks seda kõrvalise tähtsusega asja nüüd nii kõvasti teemaks võtta? Ilmselt teemaalgataja saigi valesti aru (šokiseisundis võibki osa infot kõrvust mööda minna või valesti tõlgendatud olla) või oli tõesti ebapädev sotsiaaltöötaja. Kogu loo kontekstis see ju ei oma mingit tähtsust. Kui ehk vaid nii palju, et teemaalgataja peaks teadma, et terviseloos saab ta ise vajadusel muuta, ka epikriis on arstidele või esindajale (see peaks olema siis patsiendi lähedane) nähtav või mitte.

Minu arust on praegu, kus teemaalgataja on juba täiesti endast väljas, väga vale urgitseda ebaoluliste pisidetailide üle a la, kus ja kuidas kogu info kuskil kirjas on, kuhu ikka lapse tuhk sai, miks ta pidi lapsele riided ostma jne.

Tõesti, lõpetage ära! Kes tahab aidata, see teeb ülekande. Kes ei taha, jätke norivad kommentaarid kirjutamata. Saan aru, et sa praegu ei norigi, aga siiski, on täiesti ülearune laskuda ebaolulistesse pisidetailidesse, sest see on väsitav ja sunnib teemaalgatajat ennast aina uuesti ja uuesti õigustama ja midagi tõendama. Ja see omakorda krutib teda aina enam üles.

Aitäh kogu südamest!

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 98 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Siit väljavõttest jääb mulje, et haiglasse läinud naine ei teadnud ise, et on rase. Jääb mulje, et naine läks valudega haiglasse ja arstid vaatasid, et kõht on ettepoole kaarduv nagu rasedal ja rasedust on “vähemalt 30 nädalat”. Kui see patsient oleks teadnud, et on rase, oleks tal olnud kaasas rasedakaart või kui ka seda kaasa ei võtnud, oleks andmed olnud haigla andmebaasis, nii et sissekanne oleks hoopis teistsugune. Näiteks selline: rase naine (30+3) pöördus vastuvõttu, kurtes seda ja seda. Kui öeldakse, et rasedust on vähemalt 30 nädalat, siis järelikult täpselt ei teatud. Naine, kes on korralikult olnud arsti jälgimisel, teab, kui kaugel on tema rasedus. Seega jääb mulje, et tegu on mingi kahtlaste elukommetega inimestega, kes on tarvitanud mingeid aineid, mis ta on maha kriipsutanud, ja haiglasse pöördudes polnud isegi oma rasedusestki teadlik või vähemalt ei öelnud seda arstidele. Kui see nii pole, siis kuidas see väljavõte nii imelikult seletatud on? Miks ei ole märgitud raseduse suurust?

Kusjuures vaatasin just enda epikriisi, kus läksin rasedana erakorralisse verejooksu tõttu. Mul samuti toodud välja täpne rasedus. Samuti kirjas, et kõht vastab raseduse suurusele, mitte ei ole kirjutatud umbmääraselt, et näeb välja nagu rasedakõht. Ja mul polnud rasedakaarti ka tol korral kaasas, kuna olin maakodus ja läksin üldse teise haigla erakorralisse, mitte sinna, kus arvel olin, kuid raseduse kulg võeti digiloost.

Samuti on ainult osa tekstist välja toodud.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Siit väljavõttest jääb mulje, et haiglasse läinud naine ei teadnud ise, et on rase. Jääb mulje, et naine läks valudega haiglasse ja arstid vaatasid, et kõht on ettepoole kaarduv nagu rasedal ja rasedust on “vähemalt 30 nädalat”. Kui see patsient oleks teadnud, et on rase, oleks tal olnud kaasas rasedakaart või kui ka seda kaasa ei võtnud, oleks andmed olnud haigla andmebaasis, nii et sissekanne oleks hoopis teistsugune. Näiteks selline: rase naine (30+3) pöördus vastuvõttu, kurtes seda ja seda. Kui öeldakse, et rasedust on vähemalt 30 nädalat, siis järelikult täpselt ei teatud. Naine, kes on korralikult olnud arsti jälgimisel, teab, kui kaugel on tema rasedus. Seega jääb mulje, et tegu on mingi kahtlaste elukommetega inimestega, kes on tarvitanud mingeid aineid, mis ta on maha kriipsutanud, ja haiglasse pöördudes polnud isegi oma rasedusestki teadlik või vähemalt ei öelnud seda arstidele. Kui see nii pole, siis kuidas see väljavõte nii imelikult seletatud on? Miks ei ole märgitud raseduse suurust?

Kusjuures vaatasin just enda epikriisi, kus läksin rasedana erakorralisse verejooksu tõttu. Mul samuti toodud välja täpne rasedus. Samuti kirjas, et kõht vastab raseduse suurusele, mitte ei ole kirjutatud umbmääraselt, et näeb välja nagu rasedakõht. Ja mul polnud rasedakaarti ka tol korral kaasas, kuna olin maakodus ja läksin üldse teise haigla erakorralisse, mitte sinna, kus arvel olin, kuid raseduse kulg võeti digiloost.

Samuti on ainult osa tekstist välja toodud.

Nii käibki, ma käisin raseduse jooksul kolm korda EMOs ja hoopis teistsugune on siis epikriis, raseduse osas palju detailsem, just nii nagu välja tood.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Loodan, et oled rahul.. kuigi ma näen, et sul pole olnud mind kavatsust aidata, vaid ma isegi ei saa aru mille järgi sa ihaled.

https://ibb.co/8gS51wf

“Tarvitanud ka….” mis seal lüngas on ?</p>

Ära muretse, ei ole alkohol, vaid teatud ravimid, mis olid arsti poolt välja kirjutatud, aga kuna tegemist on väga konkreetse asjaga, siis ma ei pane seda avalikult, et keegi mind ära tunneks.

Need, kes teavad sind nii hästi, et teada, mis ravimeid arst sulle kirjutanud on, tunnevad su selle teema järgi ju ära nagunii…

Miks nad peaksid, kui nad ei tea seda sünnitamislugu?

Kuidas saab olla inimesega nii lähedane, et teada, mis ravimeid ta tarvitab, aga mitte teada juba 30 nädalat kestnud rasedusest?

Abivajava inimese kohta oled sa äärmiselt üleoleva ja ülbe suhtumisega.

Loe siis palun ka mu eelmist teemat, mul ei ole lähedasi, küll aga käin tööl, kus inimesed peavad mu terviseseisundiga kursis olema, et midagi hullu ootamatult ei juhtuks.

Oot-oot, ma lugesin hoopis seda epikriisi uuesti. Seal on kirjas, et sa igapäevaselt ravimeid ei tarvita ja varasemalt olnud terve. Kui sul oleks mingi varasem püsiv terviseprobleem, siis seal midagi sellist kirjas ei oleks 🙂

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oletagem, et see on tõsi. Nagu juba keegi mainis, siis on TA ikka kuidagi väga ülbe, seda olukorras, kus ta sõna otseses mõttes kerjab inimestelt raha. Raha annetama see aga ei kutsu, sest lapse surm ja võlad ei ole siiski siinkohal omavahel otseses seoses.

Oletagem, et see on vale. Sellisel juhul on TA poolne emotsionaalne väljapressimine jõudnud täpselt sellesse punkti (kommentaar, kus ta kirjeldab, et nutab lahinal), et keegi ei söanda enam teda vales süüdistada, sest mis siis, kui see ei ole vale, eks? Aga kui see on, siis noh, well done. Sest ka mina tunnen end veidi halvasti seda praegu kirjutades.

Kuid ometi, miks siis asjad ei klapi? Miks ründab abivajaja potentsiaalseid aitajaid?

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii käibki, ma käisin raseduse jooksul kolm korda EMOs ja hoopis teistsugune on siis epikriis, raseduse osas palju detailsem, just nii nagu välja tood.

Kusjuures üks vastuolu on veel. Kirjas on tarvitanud ka.. ja paar lauset edasi, et ravimeid ei tarvita. Kunagi nooremana kukkusin purjus peaga tänaval, enam püsti ei saanud ja möödujad kutsusid kiirabi, epikriis algas taolise sõnastusega, et tulin valudega seal ja seal, tarvitanud ka alkoholi.

Raseduse epikriisis on täpselt välja toodud, et rase naine (26+3) tuli emosse, määrimine tupest jne.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui teist keegi oleks siin piisavalt teadja, et kommenteerida seda, siis teaksite, et tegemist on ravimiga, mida ei pea iga päev manustama, vaid vajadusel, kuid mida on mõistlik arstile mainida. Nüüd juba tunnen, et oli viga, et mainisin. Loodan, et mõni sama ravimi tarvitaja aru ei saa ja kunagi arsti juures seda mainida ei karda.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valetad taas. Krt, ma olen eluaeg suurepalgaline olnud ja isegi mingi sitase 4000€ maksva auto emale ostmise liisingu saamiseks pidin mingit “laenukomisjoni otsust” ikka mitu päeva ootama. Ja siis tuled sina, kes väidab, et käidi pinda. No hallooo.

Suurepalgaline sa küll pole kui 4000 eurot maksva auto jaoks pead liisingut võtma. Miks sa emale üldse nii kehva auto ostsid? Ema ei tahtnud paremat?

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui teist keegi oleks siin piisavalt teadja, et kommenteerida seda, siis teaksite, et tegemist on ravimiga, mida ei pea iga päev manustama, vaid vajadusel, kuid mida on mõistlik arstile mainida. Nüüd juba tunnen, et oli viga, et mainisin. Loodan, et mõni sama ravimi tarvitaja aru ei saa ja kunagi arsti juures seda mainida ei karda.

Kui sa tarvitad vajadusel mingeid ravimeid, siis ei panda iial epikriisi märget, et varasemalt olnud terve. See vajadusel ravimeid tarvitama panev seisund läheb sinna siis kirja.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa tarvitad vajadusel mingeid ravimeid, siis ei panda iial epikriisi märget, et varasemalt olnud terve. See vajadusel ravimeid tarvitama panev seisund läheb sinna siis kirja.

Ei ole kunagi igapäevaselt ravimeid tarvitanud.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

lihtsalt tuli meelde, et kui kunagi sai siin Muumimammat aidatud, siis tema andis vähemalt mulle oma pärisnime.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures, erinevad arstid võivadki epikriise erinevalt kirjutada.

Minul on üks krooniline tervisehäda, mida käin regulaarselt arstile näitamas. Algul olin ühe arsti juures, hiljem teise arsti juures ja konkreetset uuringut käisin tegemas kolmanda arsti juures. Ja kõik kirjutavad ühest ja samast asjast täiesti erinevalt.

Teemaalgataja epikriisist jääb mulje, et rasedus ei olnud justkui rasedale endale teada ja esialgu ei saanud sellest arstki aru (vabandust teemaalgataja, kui see nii ei olnud). Aga ega sellised olukorrad, kus naine ei tea, et ta rase on, ei ole ju mingi ilmvõimatu asi. On ju naisi, kes lähevad kõhuvaluga haiglasse ja hakkavad sünnitama ning alles siis saavad oma rasedusest teada. Isegi keegi Eesti noor sportlane vist koges midagi sellist.  Mul on tuttav, kellel käisid poole raseduseni päevad edasi. Ta sai alles mitmendal kuul teada, et ta rase on. Kusjuures, kõik see aeg pidutses ja jõi ning tegi suitsu. Tal läks hästi. Laps sündis tervena.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kusjuures üks vastuolu on veel. Kirjas on tarvitanud ka.. ja paar lauset edasi, et ravimeid ei tarvita. Kunagi nooremana kukkusin purjus peaga tänaval, enam püsti ei saanud ja möödujad kutsusid kiirabi, epikriis algas taolise sõnastusega, et tulin valudega seal ja seal, tarvitanud ka alkoholi.

Raseduse epikriisis on täpselt välja toodud, et rase naine (26+3) tuli emosse, määrimine tupest jne.

Sa ikka saad aru, et epikriisi täidavad erinevad arstid? Erinevad inimesed? Erinevad iniemsed, kes teevad seda vastavalt oma oskusele, väsimusele ja muule vastavalt? Miks sa võrdled enda suvalist joomapidu minu looga? Ma ausalt ei saa aru ja vabandan kui jälle kellelgi ülbe tundun, sest mis ma tegema pean? Laskma endale muudkui siin halvasti öelda?

+2
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selliste palvetega loota, et saad 16 000 võlast lahti – on naiivne. Seega jään selle juurde – eraisiku pankrot. Aga su võlad koonduvad ühe inimese kätte, intresse/viiviseid ei arvestata. Tean juhust, kus inimene kirjutas kohtus kokkuleppele alla, et maksab võla ja kui viivitab, siis ka viivist,  viivis oli päris suur. Võla maksis  suure viivitamisega ära ja siis hakati viivist nõudma – see oli 2x sama suur, kui võlg, aga kuna kohtus oli juba korra läbikäinud, siis enam seda vähendada ei saa. Seega kaalu palun seda mõtet.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei 0le kunagi igapäevaselt ravimeid tarvitanud.

Ja ma pole ka midagi sellist väitnud. Ütlesin, et kui sul on seisund, mis paneb sind kas või aeg-ajalt ravimeid tarvitama, ei panda su epikriisi kirja, et sa oled varasemalt olnud terve. Inimene, kes vastavalt vajadusele aeg-ajalt tarvitab ravimeid, ei kvalifitseeru varasemalt terveks. Isegi, kui tegemist oleks nt kõikuva vererõhu või aeg-ajalt korduva põiepõletikuga, läheks see sinna kirja.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ikka saad aru, et epikriisi täidavad erinevad arstid? Erinevad inimesed? Erinevad iniemsed, kes teevad seda vastavalt oma oskusele, väsimusele ja muule vastavalt? Miks sa võrdled enda suvalist joomapidu minu looga? Ma ausalt ei saa aru ja vabandan kui jälle kellelgi ülbe tundun, sest mis ma tegema pean? Laskma endale muudkui siin halvasti öelda?

Epikriiside vormistamiseks on neil ikka teatav reeglistik ja varasemalt tuvastatud rasedusega naise EMOsse pöördumisel on teatud kindlad punktid, mis alati kirja lähevad.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa ikka aru, et kuidas enne jõule need kohtutäituri võlad nii oluliseks  said, et on vaja teha niisugune teema. Paljud asjad ei tundu nagu klappivat ka, töökaaslased teavad, et tarvitab mingeid ravimeid, samas arst kirjutab et varasemalt olnud terve, töökaaslased ei teadnud rasedusest, arst ka vist ei teadnud, muidu oleks raseduse suurus kirjas. Ausalt, mitte midagi ei saa aru. TA paras nähvits, niisuguse suhtumisega sa siit küll seda 16 000 kokku ei korja. Paras pudru ja kapsad.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja ma pole ka midagi sellist väitnud. Ütlesin, et kui sul on seisund, mis paneb sind kas või aeg-ajalt ravimeid tarvitama, ei panda su epikriisi kirja, et sa oled varasemalt olnud terve. Inimene, kes vastavalt vajadusele aeg-ajalt tarvitab ravimeid, ei kvalifitseeru varasemalt terveks. Isegi, kui tegemist oleks nt kõikuva vererõhu või aeg-ajalt korduva põiepõletikuga, läheks see sinna kirja.

Aga ma ju olengi terve. Kuna mul on tervisehäire, mis vajab leevenduseks vahel ravimit, siis see ei lähe sinna alla.

0
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti, lõpetage ära! Kes tahab aidata, see teeb ülekande. Kes ei taha, jätke norivad kommentaarid kirjutamata. Saan aru, et sa praegu ei norigi, aga siiski, see on väsitav ja sunnib teemaalgatajat aina uuesti ja uuesti ennast õigustama ja midagi tõendama. Ja see omakorda krutib teda aina enam üles.

Nagu ma ütlesin, olen valmis aitama. Algne link, kuhu otse ülekannet teha saab, on kustutatud ning meilile ei ole ta vastanud, et öelda kuhu ma raha kandma peaksin. Nüüd lähen magama ära ning täna sellega enam ei tegele. Nagu ma mitu korda olen öelnud, siis ma usun teda ja usun, et sai lihtsalt paanikas valesti aru. Ja tal ei ole vaja muretseda seepärast, et peab iga kord arsitle ise oma lugu ette kandma. Piisab, kui arstil on lubatud ta haiguslugu vaadata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga ma ju olengi terve. Kuna mul on tervisehäire, mis vajab leevenduseks vahel ravimit, siis see ei lähe sinna alla.

Aga seda ma räägingi, et see ei käi nii. Kui sa pead aeg-ajalt tarvitama ravimeid, siis sa ei ole med. mõistes terve. Nt enamik astmahaigeid ei vaja ka igapäevaselt mingeid ravimeid, ainult siis, kui haigushoog vallandub. Sellest hoolimata on nad astmahaiged, mitte “varasemalt terved”.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa ikka aru, et kuidas enne jõule need kohtutäituri võlad nii oluliseks said, et on vaja teha niisugune teema. Paljud asjad ei tundu nagu klappivat ka, töökaaslased teavad, et tarvitab mingeid ravimeid, samas arst kirjutab et varasemalt olnud terve, töökaaslased ei teadnud rasedusest, arst ka vist ei teadnud, muidu oleks raseduse suurus kirjas. Ausalt, mitte midagi ei saa aru. TA paras nähvits, niisuguse suhtumisega sa siit küll seda 16 000 kokku ei korja. Paras pudru ja kapsad.

Ma ausalt ei saa aru, mis inimene solvab teist inimest nähvitsaks.

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, aga rasedusest teadliku inimese epikriis algab sõnadega rase naine või on vähemalt kolmandaks lauseks välja toodud ka raseduse täpne suurus. Isegi kui sa seda ise peast ei tea ja rasedakaart jäi maha, siis kui sa oled korralikult arvel, siis see võetakse andmebaasist. Mitte ei räägita, et kõht näeb välja nagu rasedal ja rasedus on umbes 30 nädalane.

Samuti eriti raseda epikriisidesse märgitakse kindlasti, et vajadusel tarvitab seda ja seda. Mitte, et oled terve. Sa ei ole ju terve, kui sa vajadusel tarvitad ravimeid.

Aina enam hakkab tunduma, et su võlad on tekkinud kahtlasest elustiilist. Samamoodi jäid rasedaks kahtlase elustiili tagajärjel, esimest korda arsti juurde läksidki, kuna kahtlase elustiili ja raseduse mittejälgimise tõttu tekkisid kõhuvalud ja seetõttu tekkis enneaegne sünnitus. Ja nüüd kasutad seda manipulatsioonina. Andsin sulle leheküljed tagasi terve rea täiesti teostavaid soovitusi, kuidas võlgadest vabaneda. Võta ennast kokku ja ära nuru kaastunde abil teistelt raha.

+14
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Erinevalt küll, aga mitte sedavõrd ebaloogiliselt. Kui rase naine tuleb EMOsse või viiakse kiirabiga haiglasse, siis ei jäeta mingil juhul raseduse suurust märkimata ega kirjeldata, et rasedus UHs üle 30 nädala. UH ei pea pakkuma umbes, kui raseduse suurus on teada. Olgu arstide stiil epikriise kirjutada ükskõik kui erinev, teatav loogika siiski jääb. Sinu oma loogika ütleb, et raseduse suurus polnud teada.

Aga kui lugu on nii, nagu mina arvan, on mul ka sel juhul teemaalgatajast ääretult kahju, sest sellise süütunde puhul ongi edaspidi vaimselt väga raske.

Ma arvan, et teemaalgataja tarvitas kas alkoholi või narkootikume, rasedusega polnud arvel ja loode oli selle tagajärjel surnud. Ja seepärast tuli kogu see info talle täieliku šokina, ta sai meeletu vaimse trauma, et on põhjustanud oma lapse surma, ja nii see veerema hakkas. Seepärast rääkis temaga ka sotsiaaltöötaja. Tavaliselt räägib ämmaemand või raseduskriisi nõustaja, mitte sotsiaaltöötaja.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah, aga rasedusest teadliku inimese epikriis algab sõnadega rase naine või on vähemalt kolmandaks lauseks välja toodud ka raseduse täpne suurus. Isegi kui sa seda ise peast ei tea ja rasedakaart jäi maha, siis kui sa oled korralikult arvel, siis see võetakse andmebaasist. Mitte ei räägita, et kõht näeb välja nagu rasedal ja rasedus on umbes 30 nädalane.

Samuti eriti raseda epikriisidesse märgitakse kindlasti, et vajadusel tarvitab seda ja seda. Mitte, et oled terve. Sa ei ole ju terve, kui sa vajadusel tarvitad ravimeid.

Aina enam hakkab tunduma, et su võlad on tekkinud kahtlasest elustiilist. Samamoodi jäid rasedaks kahtlase elustiili tagajärjel, esimest korda arsti juurde läksidki, kuna kahtlase elustiili ja raseduse mittejälgimise tõttu tekkisid kõhuvalud ja seetõttu tekkis enneaegne sünnitus. Ja nüüd kasutad seda manipulatsioonina. Andsin sulle leheküljed tagasi terve rea täiesti teostavaid soovitusi, kuidas võlgadest vabaneda. Võta ennast kokku ja ära nuru kaastunde abil teistelt raha.

Minu digiloos on mitu epikriisi, see oli esimene. Ma ei kavatsegi siin rohkem midgai jagada. See on lihtsalt haiglane.

+2
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Erinevalt küll, aga mitte sedavõrd ebaloogiliselt. Kui rase naine tuleb EMOsse või viiakse kiirabiga haiglasse, siis ei jäeta mingil juhul raseduse suurust märkimata ega kirjeldata, et rasedus UHs üle 30 nädala. UH ei pea pakkuma umbes, kui raseduse suurus on teada. Olgu arstide stiil epikriise kirjutada ükskõik kui erinev, teatav loogika siiski jääb. Sinu oma loogika ütleb, et raseduse suurus polnud teada.

Aga kui lugu on nii, nagu mina arvan, on mul ka sel juhul teemaalgatajast ääretult kahju, sest sellise süütunde puhul ongi edaspidi vaimselt väga raske.

Ma arvan, et teemaalgataja tarvitas kas alkoholi või narkootikume, rasedusega polnud arvel ja loode oli selle tagajärjel surnud. Ja seepärast tuli kogu see info talle täieliku šokina, ta sai meeletu vaimse trauma, et on põhjustanud oma lapse surma, ja nii see veerema hakkas. Seepärast rääkis temaga ka sotsiaaltöötaja. Tavaliselt räägib ämmaemand või raseduskriisi nõustaja, mitte sotsiaaltöötaja.

Ei ma ei tarvitanud sel ajal tilkagi alkoholi ega ka mitte midagi muud. Ainuke asi, mida ma sel ajal tegin oli trenn. Olin tervislikum kui kunagi varem. Kui mind kiirabisse viidi olingi meeletutes valudes ja šokis, selle järgneb järgmistel päevadel mitu epikriisi sissekannet. Ma kahjuks ei ole arst ja ma ei tea miks nii, aga ma tean seda, et sellise jutu kirja panemine on õel.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun siiralt vabandust kui ma teemaalgatajale haiget teen, aga ka mulle tundub siin palju mitte loogilisi seletusi. Vb ma ajan sassi, sest olen ka selle 1,5 aasta vanuse teema ära lugenud, aga mulle jäi meelde, et TA elab Tallinnas Lasnamäel üürikorteris. Sellel on nii hea üür, et väiksema vastu pole mõistlik vahetada. Töökoht asus Pärnamäel. Aga sünnitas Võrus. Tuhaga läks tagasi Tallinnasse ja puistas merre.  Ja et põletikuga oli haiglas, aga saadeti välja linna riideid ostma pildistamiseks. Võru on nii väike linn, et ma kahtlustan küll, et sealt enneaegsetele riideid ei leidu. Eriti raske ülesanne võib see olla inimesele, kes selles linnas ei ela, šokis linnas shopata? Teemaalgataja tundub noor tüdruk/naine olevat ja vb ta ei teadnudki, et ta lapseootel on? Epikriisis oli ka kirjas, et valud olid juba pikalt olnud, rasedusest teadlik/murelik inimene oleks arstiga ühendust võtnud, mitte oodanud

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Palun siiralt vabandust kui ma teemaalgatajale haiget teen, aga ka mulle tundub siin palju mitte loogilisi seletusi. Vb ma ajan sassi, sest olen ka selle 1,5 aasta vanuse teema ära lugenud, aga mulle jäi meelde, et TA elab Tallinnas Lasnamäel üürikorteris. Sellel on nii hea üür, et väiksema vastu pole mõistlik vahetada. Töökoht asus Pärnamäel. Aga sünnitas Võrus. Tuhaga läks tagasi Tallinnasse ja puistas merre. Ja et põletikuga oli haiglas, aga saadeti välja linna riideid ostma pildistamiseks. Võru on nii väike linn, et ma kahtlustan küll, et sealt enneaegsetele riideid ei leidu. Eriti raske ülesanne võib see olla inimesele, kes selles linnas ei ela, šokis linnas shopata? Teemaalgataja tundub noor tüdruk/naine olevat ja vb ta ei teadnudki, et ta lapseootel on? Epikriisis oli ka kirjas, et valud olid juba pikalt olnud, rasedusest teadlik/murelik inimene oleks arstiga ühendust võtnud, mitte oodanud

Kuskohas on kirjas, et ma olen Võrus sünnitanud? Millest sa räägid?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun siiralt vabandust kui ma teemaalgatajale haiget teen, aga ka mulle tundub siin palju mitte loogilisi seletusi. Vb ma ajan sassi, sest olen ka selle 1,5 aasta vanuse teema ära lugenud, aga mulle jäi meelde, et TA elab Tallinnas Lasnamäel üürikorteris. Sellel on nii hea üür, et väiksema vastu pole mõistlik vahetada. Töökoht asus Pärnamäel. Aga sünnitas Võrus. Tuhaga läks tagasi Tallinnasse ja puistas merre. Ja et põletikuga oli haiglas, aga saadeti välja linna riideid ostma pildistamiseks. Võru on nii väike linn, et ma kahtlustan küll, et sealt enneaegsetele riideid ei leidu. Eriti raske ülesanne võib see olla inimesele, kes selles linnas ei ela, šokis linnas shopata? Teemaalgataja tundub noor tüdruk/naine olevat ja vb ta ei teadnudki, et ta lapseootel on? Epikriisis oli ka kirjas, et valud olid juba pikalt olnud, rasedusest teadlik/murelik inimene oleks arstiga ühendust võtnud, mitte oodanud

See ”pikalt” oli seal ju ilmselgelt minu kirjeldus ja tol hetkel oli minu jaoks ilmselt pikalt ka minutid.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma just mõtlesin ka, et tavaolukorras räägib sellisel puhul raseduskriisi nõustaja või psühholoog. Sotsiaaltöötaja tegeleb kahtlaste elukommetega rasedaga. Teemaalgataja võiks lõpetada valetamise ja manipuleerimise. See ei vii kuhugi. Siin teemas on talle palju soovitusi antud, kuidas võlgadest vabaneda. Seda, et tal võlad on, selles ma ei kahtlegi. Teemaalgatajal tuleks lihtsalt end kokku võtta, ainete tarvitamine lõpetada ja kasutada minu poolt paar lehekülge tagasi jagatud soovitusi võlgadest vabanemiseks.

Selle valedes elamisega kukud veel suuremasse auku, kui sa juba oled. Tuleb püüelda parema homse poole ja sellega saad alustada juba täna ja kohe, lõpetades valetamine ja lapse surmaga manipuleerimine.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, see võlgade likvideerimise katse on igal juhul ebaõnnestunud. Soovitan leida tõhusama meetodi kui annetused.

+6
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 293 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Moderaatorid, palun kustutage see teema!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.