Esileht Ajaviite- ja muud jutud Moderaatorid, palun kustutage see teema!

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 293 )

Teema: Moderaatorid, palun kustutage see teema!

Postitas:
Kägu

Sul on lihtsam see teema ära kustutada, näed isegi, et loodetud summat sa siit kokku ei saa. Võta asja positiivselt, sa ei pea siis võõrastele inimestele midagi tõestama ega selgitama ja jääb aega ka üle mis sa muidu kommentaaridele vastamiseks kulutad.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sul on lihtsam see teema ära kustutada, näed isegi, et loodetud summat sa siit kokku ei saa. Võta asja positiivselt, sa ei pea siis võõrastele inimestele midagi tõestama ega selgitama ja jääb aega ka üle mis sa muidu kommentaaridele vastamiseks kulutad.

Ega ma polegi ju palunud tervet summat siit, isegi see praegune summa on minus sütitanud lootust uuesti veel rohkem.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 98 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, palun ära ava rohkem seda teemat ja proovi mõelda millelegi muule. Need inimesed siin tahavad lihtsalt oma haiglast uudishimu rahuldada. Tunnen südamest kaasa su läbielamiste pärast ja selle kõige lahtirebimise tõttu. Jõudu! Sa saad hakkama, 16 000 ei ole selline summa, mis su elu lõpuni põlvili suruks – nt klienditeeninduses on kindlalt võimalik leida tasuvam töö, nt tanklates. Aga ausalt, ära vasta siin enam neile vastikutele ’detektiividele’, neil ilmselgelt oma fantaasia lendab ja sinu suhtes otsus tehtud.

+11
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ”pikalt” oli seal ju ilmselgelt minu kirjeldus ja tol hetkel oli minu jaoks ilmselt pikalt ka minutid.

Vabandust, väljendasin ennast valesti. Epikriisis oli kirjas, et valud algasid nädal tagasi. Valuvaigistiga küll möödus, aga ohulambike ju ikka lööks sellisel puhul põlema. Ja tihe urineerimine (või siis lootevee tilkumine?)

Sünnituse asukoha ajasin jah ilmselt erinevate inimeste jutuga sassi. Keegi küsis, et kus haigla juures on krematoorium ja vastati et Võrus. Eeldasin ekslikult, et teemaalgataja vastas sellele

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei jaksanud üheksat lehekülge läbi lugeda, aga saan aru, et teemaalgatajat süüdistatakse petmises, sest… ja siis on erinevad põhjused.

Just värskelt oli meedias juttu seaduseaugust juhul kui sünnib surnud laps ehk loode on surnud emaüsas. Sellest lapsest ei jäägi nö inimesena kuskile märki maha – tal ei saa olema nime ega isikukoodi mh ei ole emal ka õigust sünnitoetusele. Sellisest lapsest, hoolimata, et ta võib olla 40 ndl täis kantud, peaks nö meditsiiniline kirjeldus sisalduma ainult digiloos.

Kui aga laps elab sünni järel kasvõi sekundi, on tal õigus nii nimele kui ka isikukoodile ja tema emal tekib õigus nii sünnitoetusele kui ka rasedus- ja sünnituspuhkusele.

Teemaalgataja, palun mine võlanõustaja juurde. See teenus peaks olema tasuta. Üheskoos temaga saate leida lahenduse sinu probleemile. Ma saan aru, et loodad maksta summa koos viivistega ära, kuid siit sa seda kokku ei kogu ja kui nö viivised ei peatu, siis jääd igavesti võlgu.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Epikriisis oli kirjas, et valud algasid nädal tagasi. Valuvaigistiga küll möödus, aga ohulambike ju ikka lööks sellisel puhul põlema.

Mõtlen ka, et rasedusest teadlik rase ei leevendaks elu sees nädal aega teadmata tekkepõhjusega kõhuvalusid valuvaigistiga, enne kui erakorralisse läheb.

Teemaalgatajal on vaja esmajärjekorras psühholoogilist abi. Enda lapse surma põhjustamine on veel raskem koorem, kui tavaolukorras peetunud rasedus. Loodan, et teemaalgataja võtab end kokku ja otsib abi ning muudab oma elu. Kuigi see teema on üles ehitatud valedele, on sellest teemaalgatajale ka väga palju kasu, kuna siin on palju soovitusi, kuidas võlgadest vabaneda. Teemaalgataja peab vaid ise tahtma enda elus midagi muuta.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Perekool on mõnes mõttes ikka täiesti uskumatu koht. Teed teema ühest asjast, aga lõpuks avastad end selgitamas ja põhjendamas hoopis ei tea mida.

Hiljuti küsisin perekoolist filmisoovitusi – millised filmid võiksid sobida 14-aastasele. Et tahaks koos lapsega kinno minna. Kohe lendas peale paar kägu, kes küsisid otse, et kas teismeline on mingi opakas, et ei suuda ise öelda, milline film võiks meeldida? Ja üldsegi, kas ta on mingi nannipunn, et läheb emmega kinno? Selles vanuses käiakse kinos koos sõpradega. Selgitasin, et mul on raske puudega laps, kel pole küll liikumisepuue, kuid puue on selline, et iseseisvalt ta ringi ei liigu ja üksinda kinno ei lähe. See peale tuli uus lajatus – et kui laps on peast uhhuu, siis ei olegi mõtet ju temaga kinno minna. Ta nagunii ei saa aru. Selgitasin jälle olukorda, et nii uhhuu ikka ei ole, et filmidest aru ei saa. Ja niimoodi teema muudkui keris ja keris kuni lõpuks avastasin end juba ei tea, mis asju selgitamas ja oma elukorraldust õigustamas. Alustades sellest, miks laps iseseisvalt ei liigu ja mis diagnoos see küll selline olla saab, kus laps mingeid asju ei suuda ise teha, aga samal ajal mõistab teismelisele arusaadavat filmi vaadata jne. jne. Minu esialgne lihtne ja lühike küsimus – soovitage head filmi teismelisele poisile, oli kapitaalselt pea peale keeratud ning lõppes ei tea kus. Loogiline, et sellisel puhul on teemaalgatajal mõistlik taanduda, aga kui sulle järjest lajatatakse väga ebaõiglaselt, tehakse meelevaldseid järeldusi ja lõpuks seatakse olukorra tegelikkus üldse kahtluse alla, on raske ka vastamist lõpetada.

Tegelikult hästi valus ja raske.

+25
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Politsei kinnitas, et mitte kunagi ei ole üheski Eesti raviasutuses viibinud sellise nimega last, sest seda last pole olemas, kuna teda pole sündinud.

Politsei ei väljasta sellist infot eraisikutele.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja loal kirjutan siia vahele, et rääkisin temaga telefonis pikalt ja telefonivestluse põhjal saan kinnitada, et ta ei ole petis, sain tema loost rohkem teada ja püüdsin teda lohutada. Lugu tundus usutav, kurb ja keeruline.

+12
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Politsei kinnitas, et mitte kunagi ei ole üheski Eesti raviasutuses viibinud sellise nimega last, sest seda last pole olemas, kuna teda pole sündinud.

Sellise nimega?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loodan, et oled rahul.. kuigi ma näen, et sul pole olnud mind kavatsust aidata, vaid ma isegi ei saa aru mille järgi sa ihaled. https://ibb.co/8gS51wf

Tänan.

Tore, et jutt lapse surmast pole vale. Kahjuks väga paljud manipuleerivad surmaga ja seetõttu ka oli nii palju kahtlusi. Küll aga tekivad mõned küsimused, mis ilmselt huvitaksid ka teisi kägusi:

1. Kui kaua on lapse surmast möödas?

2. Kas sa hetkel tööl käid? Kui ei, siis miks? Kui jah, siis kui suur on sinu netosissetulek? Kui jah, siis kas oled otsinud ka lisatööd?

3. Miks sulle jääb kätte vaid 190 eurot, kui kohtutäitur peab kätte jätma vähemalt miinimumpalga, mis hetkel on suurusjärgus 550 eurot? See suureneb iga ülalpeetava kohta poole elatusmiinimumi võrra. Lisaks ei arestita erinevaid toetusi (lastetoetus, toimetulekutoetus jne) Selle kõige kohta peab kohtutäituri(te)le tegema avalduse, nad ei arvesta seda automaatselt, kuna kohtutäitur ei näe kust raha sinu arvele tuleb, ta näeb ainult summat.

4. Kas sul on veel alaealisi lapsi st ülalpeetavaid?

5. Kas meespoolega, kellega last plaanisid, oled endiselt koos? Kui jah, siis kas ka temal on mingeid võlgasid?

Mul ei ole lapsi. Ma olen üksi. Nagu juba ka eelmises teemas rääkisin. Saan hetkel miinimupalka + saan läbi tuttava teha vahepeal lisatööd (kuller), mis ongi ainuke võimalus mul lisa teha, et võlga vähendada. Ma ei hakka sulle oma lapse surma kuupäeva siia kuupäevaliselt panema. Ma olen sulle ka mitu kord juba öelnud, kui sa soovid mind aidata või sind tõsiselt huvitab, siis palun, kirjuta või kasvõi helista mulle ja ma räägin.

Keegi ei küsinudki kuupäeva täpsusega.

Eelmise teema tegid 2019 aasta märtsis ja seal ütlesid, et lapse surmast on möödas kaks aastat. Seega on tänaseks päevaks sellest möödas peaaegu neli aastat. Kuupäev ei olegi oluline.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui uurimine toimus, siis kellelegi seda infot ju ikkagi esitatati. V-o mitte siis päris sellises sõnastuses.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väljastab ikka, kui oled ise teemaga seotud nagu mina, kes selle avalduse politseisse tegi. Lihtsalt detailidesse ei laskuta, näiteks juhul, kui oleks lugu tõsi olnud, oleks vaid öeldud, et vastab tõele.

Seda, mis menetlusega selgub, on avalduse teinud isikul õigus teada saada.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väljastab ikka, kui oled ise teemaga seotud nagu mina, kes selle avalduse politseisse tegi. Lihtsalt detailidesse ei laskuta, näiteks juhul, kui oleks lugu tõsi olnud, oleks vaid öeldud, et vastab tõele.

Millest sa räägid? Minuga sa kohe kindlasti seotud ei ole. Miks sa tekitad siin teemas valearusaamu?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sotsiaaltöötaja igal juhul selgitas õigesti, et surnult sündinud laps ei lähe kirja rahvastikuregistrisse. Samas surnultsündi tõestav dokument, mis on võrdväärne surmatunnistusega, siiski väljastatakse ja ka digiloosse jääb see kirja.

Minu meelest ei ole kahtlemine ja tõenduste küsimine sellise loo puhul vale, vaid on õige käitumine. Ja paljast võlgade kinnimaksmisest ei ole kasu, tuleb ikkagi tegeleda sellega, et neid juurde ei tuleks. Võlanõustamisest juba on räägitud. Igaks juhuks mainin, et kui selles loos on tegu ka sõltuvusprobleemiga, siis tuleb pöörduda Viljandi haiglasse sõltuvushäire ravi statsionaarsesse osakonda. Seal on väga head psühholoogid ja psühhiaatrid ka muidu.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sotsiaaltöötaja igal juhul selgitas õigesti, et surnult sündinud laps ei lähe kirja rahvastikuregistrisse. Samas surnultsündi tõestav dokument, mis on võrdväärne surmatunnistusega, siiski väljastatakse ja ka digiloosse jääb see kirja.

Minu meelest ei ole kahtlemine ja tõenduste küsimine sellise loo puhul vale, vaid on õige käitumine. Ja paljast võlgade kinnimaksmisest ei ole kasu, tuleb ikkagi tegeleda sellega, et neid juurde ei tuleks. Võlanõustamisest juba on räägitud. Igaks juhuks mainin, et kui selles loos on tegu ka sõltuvusprobleemiga, siis tuleb pöörduda Viljandi haiglasse sõltuvushäire ravi statsionaarsesse osakonda. Seal on väga head psühholoogid ja psühhiaatrid ka muidu.

Milline see dokument siis välja näeb ja kes selle väljastab? Minu ainuke paberil dokument oligi see, mis ma sain oma tuhka välja ostes ehk põhimõtteliselt tšekk.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millest sa räägid? Minuga sa kohe kindlasti seotud ei ole. Miks sa tekitad siin teema valearusaamu?

Süvene natuke. Jutt käib mõned leheküljed tagasi kirjeldatud juhtumist, kus beebigrupis oli naine, kes polnud rase ega omanud lapsi, aga pettis sealsetelt rasedatelt raha välja väites, et ta laps suri verevähki.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Suur summa raha kukub inimestele väga harva niisama sülle. Enamik inimesi käivad sissetuleku teenimiseks tööl, mõni elab mehe kulul ja neist omakorda mõni talub raha nimel vägivaldset või endast palju vanemat meest.

Teemaalgataja aga loodab, et kui teatab, et tahaks võlgadest lahti saada ja mainib muuhulgas neli aastat tagasi surnuna sündinud enneaegset last, siis perekooli kanad maksavad kaastundest tema 16-tuhande eurose võla kinni.

Väga kurb kui su lugu tegelikult tõele vastab, aga nii suurt võlga ei hakka kahjuks keegi anonüümse inimese eest kinni maksama. Paraku on pettureid palju liikumas ja inimesed ei usalda kedagi pimesi. Jah, sa pakkusid, et helistatagu sulle, aga nimesed ei viitsi eksta vaeva näha, et oma raha võõrale inimesele anda. Selle kohta öeldakse, et kel janu, sel jalad. Paraku.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, ei väljasta. Eriti juurdluse käigus ei avalda politsei mitte mingeid tõendeid suvalistele isikutele.

Teemaalgataja, ära pane seda juttu siin tähele, see on teine teema ja teine laps.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, ei väljasta. Eriti juurdluse käigus ei avalda politsei mitte mingeid tõendeid suvalistele isikutele.

Kui menetlus on lõppenud, saadetakse otsus mõlemale osapoolele, nii avalduse tegijale, kui ka menetlusalusele isikule.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui menetlus on lõppenud, saadetakse otsus mõlemale osapoolele, nii avalduse tegijale, kui ka menetlusalusele isikule.

Otsus on “teie hagi rahuldati” vms, mitte “seda last pole ravitud üheski raviasutuses, sest seda last pole olemas, kuna teda pole sündinudki”
Välismaised haiglad küsitles politsei ka läbi või?

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Otsus on “teie hagi rahuldati” vms, mitte “seda last pole ravitud üheski raviasutuses, sest seda last pole olemas, kuna teda pole sündinudki”

Välismaised haiglad küsitles politsei ka läbi või?

Kui hagi tehti selle põhjal, et keegi pettis reaalselt raha välja ebareaalset last ettekäändeks tuues, siis jah, muidugi saavad hagejad teada juhtumi asjaolud. Mismoodi see siis veel olla saaks? Ja selleks, et teha kindlaks, kas naisel on laps, ei pea politsei kõiki maailma haiglaid läbi küsitlema.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

oh

tunnen sulle kaasa. päriselt ka.

miks?

kuna siia kirjutanuna pead sa avama oma emaka, pangakonto, aadressi, elukaaslased ja kõik muud isiklikud andmed.

seda ei peaks mitte keegi tegema. ükskõik kui sitt olukord siis hetkel on.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun moderaatoritel see teema kustutada!

+4
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kes soovivad minuga suhelda, siis soon on olnud nii minu email kui ka telefoninumber. Kahjuks ma ei tule toime sellega, et ma saan haiglaseid kirju, sõnumeid ja kommentaare. Siiski sain mõned toreda kontaktid siit ja proovin hakkama saada. Seepärast palun ka selle teema kustutada!

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma helistan sulle homme

palun ära kustuta oma telefoninmbrit

https://www.youtube.com/watch?v=oxHnRfhDmrk&ab_channel=wysty67

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ikka saad aru, et epikriisi täidavad erinevad arstid? Erinevad inimesed? Erinevad iniemsed, kes teevad seda vastavalt oma oskusele, väsimusele ja muule vastavalt? Miks sa võrdled enda suvalist joomapidu minu looga? Ma ausalt ei saa aru ja vabandan kui jälle kellelgi ülbe tundun, sest mis ma tegema pean? Laskma endale muudkui siin halvasti öelda?

Jah, aga rasedusest teadliku inimese epikriis algab sõnadega rase naine või on vähemalt kolmandaks lauseks välja toodud ka raseduse täpne suurus. Isegi kui sa seda ise peast ei tea ja rasedakaart jäi maha, siis kui sa oled korralikult arvel, siis see võetakse andmebaasist. Mitte ei räägita, et kõht näeb välja nagu rasedal ja rasedus on umbes 30 nädalane.

Samuti eriti raseda epikriisidesse märgitakse kindlasti, et vajadusel tarvitab seda ja seda. Mitte, et oled terve. Sa ei ole ju terve, kui sa vajadusel tarvitad ravimeid.

Aina enam hakkab tunduma, et su võlad on tekkinud kahtlasest elustiilist. Samamoodi jäid rasedaks kahtlase elustiili tagajärjel, esimest korda arsti juurde läksidki, kuna kahtlase elustiili ja raseduse mittejälgimise tõttu tekkisid kõhuvalud ja seetõttu tekkis enneaegne sünnitus. Ja nüüd kasutad seda manipulatsioonina. Andsin sulle leheküljed tagasi terve rea täiesti teostavaid soovitusi, kuidas võlgadest vabaneda. Võta ennast kokku ja ära nuru kaastunde abil teistelt raha.

Minu digiloos on mitu epikriisi, see oli esimene. Ma ei kavatsegi siin rohkem midgai jagada. See on lihtsalt haiglane.

No praeguse vastusega ju tõestasidki, et õigus on neil, kes ùtlevad, et jagatud epikriis kuulub naisterahvale, kes ei teadnud, et ta on rase. Seega senini puudus epikriisis sissekanne rasedusest /raseduse jälgimisest. Järgmistes sissekannetes on juba loomulikult rasedus detailselt märgitud, sest EMO arst ilmselgelt korraldas UH uuringu ja rasedus tuvastati.

Teine fakt. Kui sul on seisund, mis vajab kiiret sekkumist/ravimi manustamist sel määral, et töökaaslased seda teadma peavad, ei seisa mingil juhul epikriisis “varasemalt terve, ravimeid ei tarvita”. See lihtsalt ei ole võimalik, olgu epikriis pärit aastast 2005 või 2015.

Lisaks väidad, et kustutatud sõna asemel oli just seesama ravim? Võimatu.

Olen ise arst. Näinud ja kirjutanud tuhandeid epikriise.

Tõde on ju see, et kõnealuse epikriisi kirjutamise hetkel haiglasse sattununa polnud sa rasedust arvele võtnud (vastasel juhul oleks EMO arst raseduse fakti ja raseduse detailid saanud digiloost epikriisi kirja panna), lisaks tarvitanud misiganes liiki meelemürke (va ravimid) ja mingit kroonilist, ravimitega sekkumist vajavat haigust sul pole. Sest muudel juhtudel oleks epikriisi sõnastus hoopis teistsugune.

Muus osas ei kahtlegi, et need asjaolud tegid su shoki ja järgneva masenduse kordi hullemaks.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahad ma saadan sulle pildid? Need on ainukesed asjad, mis mulle haiglast kaasa anti. Peale seda kui ma pidin veel käima nuttes poes, et tuua lapsele riided, milles neid tehakse, sest haiglasse olin ma sattunud šokis ja ette valmistamata.

Vabandust, aga sellest osast ma ei saa aru: sa ei teadnud, et hakkad sünnitama?
Mis riideid on vaja surnud imikule ja mida tähendab “tuua lapsele riided, milles neid tehakse”??

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõige raskem on olla võlgu tuttavatele. Igasugu ametiasutused ja suurärid – need saavad hakkama.

Tõsiselt selline soovitus? Nagu näha, siis inimeselt, kel puudub igasugune arusaamine ettevõtlusest. Palgatöölise arvamus, ei muud.

Aga kujuta ette (töölisena muidugi keeruline, aga proovi), et oled ise “ametiasutus” või su abikaasa “suuräri” – normaalne ju, kui jäädakse võlgu? Sul oleks poogen oma ajast, rahast, närvidest ja kõigest muust, mis ühe ettevõtte edukaks elluäratamiseks on vajalik olnud? On hea tunne, kui arved ei laeku, sest mõne kliendi või koostööpartneri arvates “need saavad hakkama” ega kavatsegi oma võlgu tasuda?

Issand, kuidas ma vihkan nii lolle inimesi, kes kipuvad veel nõu ka andma!

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga ma kardaks teie asemel seda, kui minus oleks nii palju õelust!

Anonüümsena, mingi loo perekooli valmisluuletatuna ma tunneks samamoodi, et minus on PALJU õelust.

Ok, mitte isegi õelust, aga PETTURLUST, ALATUST ja KURJATEGIJAT.

Samamoodi juba hakkan imestama, et pole kustutatud seda reklaami, anonüümset abipalvet või petmiskatset keegi kustutanud.

Mul on südamest kahju sinust. Mis paneb sind võõra inimese mure niimoodi alandama? Ma olen sel teekonnal õppinud seda, et tavaliselt sellistel inimestel, on endal palju suuremad probleemid. Aga kui ei ole, siis ausalt, ma loodan, et sa ka ei saa neid suuremaid probleeme, sest oma maailmas, kus kõik on nii lihtne ja tore, ongi lihtne elada ja teisi süüdistada ei tea milles.

Hea küll, hea küll nüüd! Too kägu reageerib muidugi üle jah, aga sinult oodati ju ainult vastust lapse isa kohta. Milleks see pikk “teete nii haiget” hala kui võiks lihtsalt selgitada?
Ja seda, et inimesed on õigusega umbusklikud, võiks küll igaüks teada.

+9
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 293 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Moderaatorid, palun kustutage see teema!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.