Esileht Ajaviite- ja muud jutud Palun andke n6u – keegi kes on viibinud USAs (tulu Eestist ja maksude deklareerimine)

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Palun andke n6u – keegi kes on viibinud USAs (tulu Eestist ja maksude deklareerimine)

Postitas:
Kägu

Tere,

Olin USAs yle6pilane ja sain siit stipendiumit ja Eestist emapalka. Nyyd kui makse deklareerima hakkan 8eldakse, et pean tulud yle maailma deklareerima. Kysitakse, et kas see tulu on juba maksustatud ja kui on siis topelt ei maksustata. Kui aga ei ole siis tahab USA valitsus selle pealt veel makse saada. Yhes6naga v2ga segane asi on. Palun seletage keegi mulle kuidas emapalga saamine ja maksustamine toimub Eesti riigis. Kas seda saab nimetada maksustatud tuluks v6i mitte? Kui jah siis kust ma saan teada kui suur summa maksudeks l2ks.

Vabandan, ma olen 22rmiselt n6rk igasuguste maksude kysimustes. Ja see USA maksude systeem lihtsalt ajab mind veel rohkem segadusse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Palun andke n6u – keegi kes on viibinud USAs (tulu Eestist ja maksude deklareerimine)

VH (emapalk) on tulumaksustatav st sinu VH-lt on Eesti riik tulumaksu ära võtnud, teisiti pole võimalik. Riigile selle pealt midagi juurde maksma ei pea.

Tulumaks Eestis on 21%. Seda, kas sinu VH-lt läks kogu summalt 21% või soovisid (VH avalduses), et esimesed 144 eurot oleks tulumaksuvaba, seda meie ei tea, tead sina ise.
Kui soovisid ja said kõik 12k Vh ja lapsi vaid 1 siis tagasi ilmselt ei saa Eesti riigilt.
Kui ei soovinud on õigus tagasi saada (12 kuud x 144)-lt 21%

Võimalus tagasi saada on kindlasti , kui sa pole eelmisel aastal kõik 12 k VH saanud või sul on rohkem kui 1 laps jne

Seda saad teada, kui täidad Eesti tuludeklaratsiooni.

Please wait...
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Palun andke n6u – keegi kes on viibinud USAs (tulu Eestist ja maksude deklareerimine)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.