Esileht Beebi ja mitmikud Palun andke nõu…

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Palun andke nõu…

Postitas:
rellu18

Mure siis selline, et tundub nagu piima hakkab rinnas väheks jääma, sest laps sööb umbes 5min ja siis läheb nagu närvi hakkab tissi kakkuma ja jorisema. Öösel sõi kella 21-st kuni 3-ni. Ja kell 6 uuesti kõht tühi. Mida teha, lutipudelit ta ei võta vaid hakkab veel hullemini nutma. Luti ajab ka kohe välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Palun andke nõu…

ilmselt tekitab piima juurde ja las tekitab, las imeb nii tihti ja kaua kui soovib. selles eas tavaline. ära mõtle pudelile vaid loe vasakult tulbast emapiimatarkust

Please wait...
Postitas:
neiukristi

Mina paneksin võimalikult palju lihtsalt last rinnale. Las kakub ja joriseb seal aga ju ta vahepeal imeb ka. Kui oled mures, et ei võta piisavalt juurde, siis võid teda kaaluda iga nädal. Kaalu saab ka laenutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Joo ise hästi palju. Mind aitas juba üks tassike fenkoli teed ja imetava ema teed pidid ka head olema. Ei kao see piim nii ruttu tavaliselt kuhugi 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul poja on 5k ja 9 päeva vana, kuid täpselt sama lugu. Kui ta nii hakkab tegema, siis anna talle teisest rinnast imeda- selle rinnaga ta teeb siis samamoodi ja siis ma lihtsalt lõpetan söötmise ära.
P.S. joon päris palju teed ja ei ütleks, et piima väga palju on. Kuna pisi on muidu rahulik ja võtab kaalust juurde, siis arvan et kõik on ok.

Please wait...
Postitas:
titasoovv

on täiesti võimalik, et piima tootlus on vähenenud, last tuleb väga tihti rinnale panna ja paljudel ongi just see tegevus aidanud piima koguse suurenemisele kaasa. Vahel ei aita aga seegi ja emmel jääbki piima vähemaks. Sel juhul toida kindlasi mõlemast rinnast ning kui on näha, et ka siis jääb laps rahutuks – no tahaks nagu kangesti imeda ja süüa, tõmbab algul ahnelt, kuid pärast mõneminutilist söömist, muutub rahutuks, laseb tissist lahti, samas haarab jälle sellest kinni – no siis toida kindlasti ka teise rinnaga ning kui sellest ka ei piisa, siis võid pärast mõlemast rinnast toitmist RPA-d juurde anda. Aga kindlasti enne mõlemad rinnad tühjaks ning alles siis RPA! Minul on kõigi nelja lapsega nii olnud, et umbes paar kuud olen rahulikult saanud toita rütmi järgi: söögikord- üks rind tühjaks, järgmine söögikord- teine rind jne. Siis aga olen hakanud andma mõlemast rinnast korraga ning kuskil 3-5-kuuselt olen lisaks rinnale ka mõnel toidukorral hakanud arsti soovitusel RPA-d juurde andma, lähtudes siis sellest, et laps on isegi peale mõlemast rinnast söömist väga rahutuks jäänud ja pole rahunenud enne RPA-saamist. Vahel on nad juurde söönud 30 gr, vahel ka tunduvalt rohkem RPA-d. Ka nüüd viimase lapsega, kes on hetkel ligi neli kuud vana ja kes seni on olnud ainult rinnapiima peal, siis nüüd olen hakanud mõlemast rinnast teda toitma ning õhtuti on ta eriti rahutu söömise ajal, sööb mõlemast rinnast, aga ikka sööks veel ja veel. Muidu päeval sööb ta ära, laseb siis rinna lahti, mõnuleb, naeratab ja on siis tükk aega rahulik, sööme alles paari-kolme tunni pärast, nüüd aga õhtuti on näha, et piimast ei jätku talle.
Lutipudeliga on aga nii, et seda tuleb järjepidevalt talle pakkuda, hoida luti otsa suus ja siis pigistada natuke piima talle suhu – ta tunneb nii maitset ja loodetavasti hakkab vaikselt ka sealt imema. Aga soovitan sul kontrollida ka seda, kas need augud seal luti otsas on ikka piisavalt suured, st need ei tohi olla väga suured, et piima sealt lausa välja voolab, kui pudeli tagurpidi pöörad, aga samas ostsime meie nt lutipudeli, mille luti augud olid nii väikesed, et isegi minul ei õnnestunud sealt midagi läbi imeda. Torkasin siis nõelaga selle augu korra läbi ja tugevalt imedes tuli ka vett suhu (katsetasime veega). Aga jah, seda tuleb väga ettevaatlikult teha, et auk väga suureks ei läheks ja tita peaks ikka saama sealt piima imeda, mitte see ei tohiks talle suhu voolata.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Beebi ja mitmikud Palun andke nõu…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.