Esileht Koolilaps Palun ausalt – kui palju 1-2 kl laps telefonis/arvutis istub?

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Palun ausalt – kui palju 1-2 kl laps telefonis/arvutis istub?

Postitas:

Milleks algklassilapsele nutitelefon?

kas narrima ei hakata kui ei ole nutimobiili

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 00:22; 05.06 00:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks algklassilapsele nutitelefon?

kas narrima ei hakata kui ei ole nutimobiili

Absoluutselt mitte! Minu laps 3.klassis, nuppudega telefon ja ei ole probleemi.
Eks see olegi lapsevanema teha, kuidas lapsele telefoni vajalikkust seletab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 11:47; 05.06 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas vanemad ees, nii laps järgi. Meil on telekas kinni ja mobiili ma ei näpi, kui oleme töölt-koolist koju tulnud.

Minu kogemus ütleb, et päris nii ei ole. Meil ei olegi peres nutitelefoni, telekast vaatame vahel pärast õhtusööki midagi, nt Sherlock Holmesi filme pühapäeviti, loodussaateid, mitu aastat oleme suure hasardiga vaadanud Rakett 69-t, jne. Arvuti panen enda tarbeks kodus käima üldjuhul ainult siis, kui haige lapse kõrvalt on vaja kodus tööd teha. Laps on praegu kuuene, nii et otseselt selle teema osas ei saa kaasa rääkida, aga arvutisõltuvuse algmeid juba näen: tal on kaks arvutivaba päeva nädalas ja peaaegu iga kord üritab ta neid ära kaubelda. Arvutipäevadel võib tund-poolteist Minecrafti mängida ja Youtube’ist videoid vaadata. Ja ausalt, see on tegevus, mida ta vanemaid mitte iialgi ei ole tegemas näinud.
Nii ideaalset elu, et kogu õhtupoolik on lapse päralt, meil küll ei ole: majapidamistööd jne. Muidugi kui praegu õhtuti õues toimetan, on laps ka seal ja ajab omi asju. Aga oma ettenähtud arvutinormi peab ta kätte saama, muidu on jonn lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks algklassilapsele nutitelefon?

kas narrima ei hakata kui ei ole nutimobiili

Vanem laps lõpetas 4. klassi ja seni pole olnud isegi viltuvaatamist, et helistamiseks on nuputelefon. Paaril korral on laps nutitelefoni kooli kaasa võtnud, nii et teatakse, et tal see on, aga nutikat kooli võtta ei tohi ja et seda “kogemata” ei juhtuks, olen aku vahetamata jätnud. Aku peab laadimata vaevu 30 min vastu…

Aga meil pole koolis ka muude asjade omamise või mitteomamise pärast narrimisi olnud. Narrimiseks leiab alati põhjust ja sellega tuleb muidu alati tegeleda, mitte igaks juhuks nutitelefon lapsele kaasa anda, et äkki muidu narritakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 18:33; 05.06 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt, et minu 3. klassi laps on praktiliselt terve kodus oldud aja nutivahendites. Eks teeb ka muid asju, aga ilma telefonita ei käi vetsus ka. AGA ta tegeleb mitme trenniga, on koolis viieline ja paljude huvialadega, loeb ka raamatuid, mitte küll enam nii tihti kui varem. Ma vähemalt ise lohutan ennast sellega või õigustan, et sellepärast võib. Kui tundub, et asi läheb liiga hulluks, teeme nutivaba päeva. Ausalt, ma ei viitsi ja ei taha koguaeg seljas elada, et pane ära, tee midagi muud.
Tublid vanemad, kelle lapsed sugugi nutikates ei istu, minu jaoks on see rong läinud. Positiivse külje pealt, oskab laps tänu youtubile klassikaaslastest peajagu paremini inglise keelt ja kuna vaatab ka nö harivaid videosid, siis saab ka sealt erinevaid teadmisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapsel oli kuni kolmanda (k.a) klassini nuputelefon ja narrimisi ei olnud, kuigi paljudel oli juba nutitelefon. Praegu juba lapsel 3 aastat ka nutitelefon, aga laps teab, et vajadusel olen võimeline asendama nutitelefoni ka nuputelefoniga (panema arvutile piirangu, viima kodust ära ka mängukonsooli jne), kui ekraanikasutust rääkimistega ja tegudega kontrolli alla ei saa. Õhtusel ajal “piiran” telefonis olemist (ka teistes ekraanides olemist) ka nii, et mingist hetkest on telefon elutoas kapiriiulil (kui heliseb, saan teda kutsuda või kuuleb ise helinat ning kõnede vastuvõtmisi/helistamisi pole kunagi piiranud), siis lihtsalt pole see lihne ajaviide kohe kõrval ahvatlemas. Aga ma olen valmis lisaks ekraani piiremisele osaliselt oma õhtust (puhkepäeva) ekraanivaba ega ka lapsega koos veetma (räägime juttu, mängime lauamänge, nuputame, küsime mõistatusi, lähme kuskile jne). Koos tegutsedes läheb ekraanist eemaldumine sujuvamalt või teiste tegevuste (taas)avastamine ka lihtsamalt,kui kellegi teise eemalt käsu(soovi) peale.
Kui ise olete mehega palju ära ja last suunata ei saa, siis katsuks lapsele lisaks kodustele ekraanikasutuspiirangutele suvel osaliselt organiseerida siiski tegevused (laagrid) ja/või täiskasvanu, kes oleks valmis lapsega liikuma/tegutsema/üleliigse ekraanikasutuse lõpetama ja/või õues olla armastavaid sõpru, kellega su laps saaks õues teistes tegevustes olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie vanem poiss sai nutitelefoni 9 või 10-selt. Küsisime, et milleks tal seda vaja on. Rääkis, no et helistada, sõnumeid saata ja siis võibolla natukene ka mängida. Kartsime, et jääb klassis naerualuseks, kui ei ole, kõigil ju on!

Tegelikkus kasutamise osas kujunes muidugi vastupidiseks. Lõputu videode vaatamine ja mängimine, helistamise funktsiooni ta vist õieti ei osanudki kasutada. Algas reaalsest maailmast kaugenemine ja omaette telefoniga nurgas kössitamine.

Siis ükskord jäi öösel telefonist porri vaatamisega vahele, võtsime telefoni mõneks ajaks ära, aga mõne aja pärast õrn ema süda käskis tagasi anda.

Nüüd hiljuti jäi öösel filmi vaatamisega jälle vahele, võtsime telefoni oma kätte ja oi-oi-oi, mida kõike seal ei olnud, mis vestlusi ja mida kõike, ei taha kõike vaatama hakatagi.

Minu kokkuvõte asjast: pole mingit põhjust, miks algklasside lapsel peaks nutikas olema! Helistada, kella vaadata, sõnumeid saata saab ka nupukaga. Ei pea talle kogu internetiavarus seal leiduvaga olema avatud!

Ja süüdi oleme selles ainult meie täiskasvanud, kes me need lastele ostame. Osadele ostetekse, teised hakkavad ka nõudma, et näed kõigil on ja nii see läheb.

Ise sain esimese nutika mingi 2,5 a tagasi ja polegi muid funktsioone peale helistamise ja sõnumite saatmise kuigi palju kasutanud, pole lihtsalt vaja läinud. Netis käia meeldib suure ekraani taga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Koolilaps Palun ausalt – kui palju 1-2 kl laps telefonis/arvutis istub?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.