Esileht Ilu ja tervis Palun hinnangut menüüle

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Palun hinnangut menüüle

Postitas:

Palun teie arvamust mu igapäevasele toiduvalikule ja saadavale kaloraazhile. Ise justkui leian, et valik on täitsa tervislik ja kaloreid liiga palju ka pole.
Olen 54 aastane naine, liigun suhteliselt vähe.
Panen siia kirja oma igapäevase menüü, lisan ka, et kuna magusat pole kirjas, siis iseda ma ka tegelikult ei söö. Isegi mitte ühte shokolaadiruutu ei pista suhu, kui see just kirjas ei ole. Ja saia-leiba ka ei söö, pastatooteid samuti mitte. Kohe üldse mitte ei söö, isegi poolt viilu saia ei pane suhu, ka mitte poolt spagetist või pennest vms ei söö.

Tavaline hommikusöök:
* suur klaasitäis püreed 2st porgandist, õunast ja 2st apelsinist kaneeliga + kaerakliid
* kaerahalbepuder veega, ilma suhku ja piimata, paar kiivit
* viil kalkunifileesinki, tassitäis kodujuust, tomat, paar kiivit
Tavaline lõunasöök:
* Tükk väherasvast liha, tavaliselt viil sea kaelakarbonaadi või kalkuni- või kanasinki, tomateid, naturaalne jogurt ilma suhkruta, vahel teelusikatäis mett
* lillkapsa-, artishoki- või tomatisupp, paar kiivit või suur õun
*spinat vähese oliiviõliga, keedumuna, paar tomatit, puuvili (va banaanid ja viinamarjad)
*hõbepaberis küpsetatud kala sibula ja tomatiga, vahel keedukartulit, tavaliselt kinoad või aedvilju nagu oberzhiin või suvikõrvits, naturaalne ilma suhkruta jogurt, vahel teelusikatäis mett või kodumoosi
Tavaline õhtusööku kell 18:
*eelpoolmainitud supp ilma lihata, jogurt või puuvili
* kodujuustu tassitäis, paar tomatit, kiivi

Mingeid muudatusi köögiviljas on menüüs, vahel väha harva söön kartilit lisandisk, paar x kuus, sama harva juhtub ka kuskik kooki või saiakest pakutama.
Nädalavahetusel on tavaliselt ühendatud hommiku-lõunasöögiks omlett sibula ja tomatiga, paar korda kvartalis on nädalavahetusel ka maisijahust pannkoogid täidisega.
Veini paar kllaasi ja juustu makismaalselt 100 g vast kord nädalas. Kohvi joon iga päev 2-3 tassi espressot. Pärastlõunati tass-paar rohelist teed. Harva mahla, vett veidi ikka ka.

Mis te arvate, kas mu menüü on liiga kaloririkas ja mitte eriti vaheldusrikas? Ise ei oska enam midagi arvata.
Ma tänan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju kaalud? Kaloraa¸ ei ole minu meelest kõrge, aga kui kaal ei lange, siis peaks ikka liigutama ka. Kui see ka ei aita, siis võib olla asi vanuses ja tervises, nt kilpnäärme alatalitlus vms. Perearstiga oled konsulteerinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas sul on selle menüü juures siis tervisega/kaaluga probleeme?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 15:08; 27.04 15:25; 27.04 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaal ei lange. Liigutan no natuke ikka kka, ülepäeviti käin kõndimas.
Niimoodi olen söönud üle aasta või rohkemgi.

Perearst arvab, et kõik on normaalne.

Kaalun 68 kilo 165 pikkuse juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis su probleem on? [/tsitaat]

Probleem on kirjas teemapüstituses – ei oska ise hinnata, kas mu menüü on piisavalt vaheldusrikas, tervislik ja kuidas on kaloraazh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pikk sa oled ja kui palju kaalud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 15:08; 27.04 15:25; 27.04 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui pikk sa oled ja kui palju kaalud?[/tsitaat]
Postitas: elsapuu | 27/04/2012 15:14

Kaalun 68 kilo 165 pikkuse juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaal on ju normaalne, miks see langema peaks?
Kuidas tervis on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 15:08; 27.04 15:25; 27.04 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Postitas: elsapuu | 27/04/2012 15:14
Perearst arvab, et kõik on normaalne.

Mul on järsku liiga palju kilosid juurde tulnud, 6-7 kilo, mis ei kavatse enam ära minna. Raske on olla, liigestele hakkab ja kõhus on raske tunne, ei ole lihtne liigutada ja liigutamata olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]elsapuu kirjutas:[/small]

Võta lahti nutridata.ee, sisesta kõik sinna ja näedki. Saad teada kaloraa¸i, toitainete vahekorra, mineraalained, vitamiinid. Saad ise järeldusi teha iga päev.[/tsitaat]

Nutridata ütleb, et liiga vähe kaloreid. Muud nagu enam-vähem okidoki. Vahel ka on süsivesikuid vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsu nüüd edaspidi (vähemalt!) baasainevahetuse kalorid ikka täis süüa ja siis kahe nädala pärast kaalu end uuesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 17:55; 27.04 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pilte koonduslaagrite vangidest olete näinud? No siis mõnest alatoitluse alla kannatavast ehk? Mõnest, kes oli paks ja süües alla baasainevehetuseks vajalike kalorite võttis ikkagi alla, mitte ei jäänud sama paksuks kui enne kalorite ülesöömist?

Pidev alla baasainevahetuse toitumine ei pane keha lõplikult siin palju hurjutatud säästurezhiimile, ka see saab üksord otsa ja hakkab kaalu kaotamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sellist eksperimenti soovid teha, siis menüü oleks selline:
H: keedetud vesi kaerahelvestega
L: keedetud vesi porganditükkidega
Õ: keedetud vesi, teemaitseline

Siis läheb kaal, juuksed, hambad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 17:55; 27.04 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei soovi midagi ju eksperimenteerida, söön nii, nagu oskan ja nagu maitseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe sinu menüüs üldse vees lahustumatuid kiudaineid. Need on vajalikud ainevahetuse kiirendamiseks, see aitab kaasa ka kaalu alanemisele. Ja ikka rohkem liikumist ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uhh, ma ei tea toitumisest midagi. Aga sinu menüüd vaadates tuli mul nälg peale ja mõtlesin, mis paneb inimest ennast niiviisi piinama? Tahaks kohe üht mõnusat särisevat karbonaaditükki, ja hea rammusat plombiiri, ja siis pannkooke maasikamoosiga, suurte pähklitega ¨okolaadi …
Mine mõnele toitumisloengule, nt Ott Kiivika omale või kuhugi. Sinu söödaratsioon on lahja!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas peale nende asjade sa siis mitte kunagi mitte midagi ei söö?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kas nutridata ei märgi, et valku võib olla liiast?
Mulle tundub, et on liiast. Tarbid küll kenasti köögivilja, aga koguseid ei ole kirjas ja võimalik, et see ei tasakaalusta kõike seda loomset valku ära (liha, jogurt, muna, kodujuust). Öeldakse, et täiskasvanu võiks liha süüa kord nädalas.
Sul ei ole praktiliselt üldse sees neid \”tühje\” süsivesikuid, mis võiks olla hea, aga tasakaalustamata menüü korral ei ole hea, kuna sellevõrra rohkem tarbid näiteks kodujuustu ja muud valgulist ja köögivilja lihtsalt ei jõua süüa väga pöörastes kogustes. Kartul ja riis vähesel määral on siiski omal kohal ja igal juhul võiks lisada ka tatra ja hirsi. Loomse valgu asemel võta taimne valk- kaunviljad- läätsed, oad, herned- ja liha söö harva.

Huvitav, kas veel keegi samamoodi arvab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Uhh, ma ei tea toitumisest midagi. Aga sinu menüüd vaadates tuli mul nälg peale ja mõtlesin, mis paneb inimest ennast niiviisi piinama? Tahaks kohe üht mõnusat särisevat karbonaaditükki, ja hea rammusat plombiiri, ja siis pannkooke maasikamoosiga, suurte pähklitega ¨okolaadi …
Mine mõnele toitumisloengule, nt Ott Kiivika omale või kuhugi. Sinu söödaratsioon on lahja![/tsitaat]

Inimestel pole ühesuguseid maisteid, toiduainetevaliku ja maitsete poolest sobib mu menüü mulle väga.
Mingid jäätised ja shokolaadi, saiakesed, kommid ja koogid pole minu rida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas nutridata ei märgi, et valku võib olla liiast?
Mulle tundub, et on liiast. Tarbid küll kenasti köögivilja, aga koguseid ei ole kirjas ja võimalik, et see ei tasakaalusta kõike seda loomset valku ära (liha, jogurt, muna, kodujuust). Öeldakse, et täiskasvanu võiks liha süüa kord nädalas.
Sul ei ole praktiliselt üldse sees neid \”tühje\” süsivesikuid, mis võiks olla hea, aga tasakaalustamata menüü korral ei ole hea, kuna sellevõrra rohkem tarbid näiteks kodujuustu ja muud valgulist ja köögivilja lihtsalt ei jõua süüa väga pöörastes kogustes. Kartul ja riis vähesel määral on siiski omal kohal ja igal juhul võiks lisada ka tatra ja hirsi. Loomse valgu asemel võta taimne valk- kaunviljad- läätsed, oad, herned- ja liha söö harva.

Huvitav, kas veel keegi samamoodi arvab.[/tsitaat]

Väga hea arutlus, aitäh!
Tatart söön vahete-vahel, samuti erinevaid ube ja läätsi.
Muidugi kõiki teisi köögivilju söön, menüüs sai kirja pandud kõige sagedamini söödavad.

Nutridata vahel ütleb küll, et valku on liiga palju, aga üldiselt on lihaportsud ikka üsna väikesed. Näiteks viil kaelakarbonaadist, kanakints, ilma selle nn puusaosata, üks pool skumbria fileed, üks naturaalne veiseliha hakkkotlet. Kodujuustu väike tops, 150 g.

Kiudaineid, nii vees lahustuvaid kui ka lahustumatuid saan nii köögiviljast, puuviljast kui ka kasvõi kaerakliidest, mida pea-aegu iga päev söön.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas peale nende asjade sa siis mitte kunagi mitte midagi ei söö?[/tsitaat]

Ma tean üht meest parimais aastais, kes pool elu pole muud kui ainult tomateid ja tavalist kodust suppi söönud. Viina joob ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hommikusöök peaks rohkem süsivesikuid sisaldama, su aju vajab seda.Liigne valgu tarbimine teeb olemise raskeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates suht jube ja ühekülgne (rasvavaba!) menüü. Keha on läinud ilmselt totaalsele säästure¸iimile, seetõttu kaal ei langegi. Kuna menüü sisaldab ohtralt kiivisid ja kliisid, siis pakun, et kannatad lisaks kõhukinnisuse all ja üritad neid süües asja kontrolli all hoida?

Kui on soov kaalu langetada, siis tuleks süüa vähemalt 5 korda päevas. 3 söögikorda on parim viis keha säästure¸iimile suunata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]oaas kirjutas:[/small]
[tsitaat]hommikusöök peaks rohkem süsivesikuid sisaldama, su aju vajab seda.Liigne valgu tarbimine teeb olemise raskeks. [/tsitaat]

Täitsa võimalik!
Arvasin, et kaerahelbepuder ja puuviljad ning porgand, mis on ju loomult päris magus, peaks olema piisav süsivesikutekogus hommikusöögiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arvates suht jube ja ühekülgne (rasvavaba!) menüü. Keha on läinud ilmselt totaalsele säästure¸iimile, seetõttu kaal ei langegi.
Kui on soov kaalu langetada, siis tuleks süüa vähemalt 5 korda päevas. 3 söögikorda on parim viis keha säästure¸iimile suunata. [/tsitaat]

Oled sa näinud mõnda kooduslaagri-inimest, kes oleks paks? No fotot mõnest vähemalt? Mõnda alatoitluse all kannatavat, kes oleks paks?

See säästurezhiimi-jutt on ka mingi moehaigus. Säästurezhiimile läheb keha siis, kui järsku enam ei saa suuri harjunud kaloriportse. Säästurezhiim saab ka üsna varsti otsa, kui keha harjubki vähema kalorikogusega ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub siiski liig väike kaloraaz. Ja et Sa oledki juba väga pikalt niimoodi toitunud, siis keha on kohanenud elama säästure¸iimil. Samas Sa ei ole enam päris esimeses nooruses ning siis ongi väga raske kaalu alla saada, kui oled sellisesse \”surnud punkti\” jõudnud, lisaks tundud stressis olevat oma kaalu pärast…võta vabalt, paar lisakilo teevad vähemalt kortsud siledaks;)
Paar kuud tagasi Sul oli siin samasisuline teema, kus väitsid, et ei söö absoluutselt süsivesikuid ja igale nõuandele, mis Sulle anti vaidlesid tuliselt vastu, aga ma siiski soovitan kaalu pärast vähem põdeda ja igasuguste mõttetute dieetide asemel tervislikult toituda ning rõhku panna hoopis trennile. Eriti kasuks tuleb, kui kombineerida aeroobne ja jõutrenn.
Soovitab üks keskealine naine (mõõdud 172/70)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 10:08; 28.04 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, oli teema. Süsivesikute kohta jutt on muidugi ebatäpne, süsivesikuid on igal pool, välja arvatud puhtas valgus.
Olen sellest saati pisut muutusi teinud oma menüüs, aga midagi ei muutu paremaks.
Kaalu pärast ei põegi, kaalutõusuga kaasneva pärast olen mures. Siseelundite ümber kogunev rasv on tervisele ohtlik, ja minul on kõva ja etteulatuv ning valutav \”rasvavöö\”. Lisaks ka kõrge kolesteroolitase, mis pole siiani alanenud. Seega mure allikaks on eelkõige halb enesetunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, siseelundite ümber kogunev rasv on ohtlik, aga kõva, etteulatuv ja valutav rasvavöö…Ei ole kunagi ennem kuulnud valutavast rasvast.
Kolesteroolitaset ei pruugi alati paar liigset kilo tõsta, vaid ka näiteks stress, kilpnäärme alatalitlus, menopausist põhjustatud hormonaalsed muutused, pärilikkus, maksa- või neerupuudulikkus…
Mine endokrinoloogi vastuvõtule ehk on Sul siiski mingi terviseprobleem ja muidugi võid lisaks lasta omale spetsialistil korralik tasakaalustatud menüü koostada ehk ei ole Su enda tehtud muutused piisavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 10:08; 28.04 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tõesti, siseelundite ümber kogunev rasv on ohtlik, aga kõva, etteulatuv ja valutav rasvavöö…Ei ole kunagi ennem kuulnud valutavast rasvast.
Kolesteroolitaset ei pruugi alati paar liigset kilo tõsta, vaid ka näiteks stress, kilpnäärme alatalitlus, menopausist põhjustatud hormonaalsed muutused, pärilikkus, maksa- või neerupuudulikkus…
Mine endokrinoloogi vastuvõtule ehk on Sul siiski mingi terviseprobleem ja muidugi võid lisaks lasta omale spetsialistil korralik tasakaalustatud menüü koostada ehk ei ole Su enda tehtud muutused piisavad.[/tsitaat]

Ooh, valutavast rasvast pole minu postitustes juttu, on \”rasvavööst\”.
Aga rasv võib valutada küll, tselluliit täpsemalt.

Viimasel visiidil pool aastat tagasi soovitas arst kõik, rõhutan: kõik! lihast-kalast asjad välja jätta, st taimetoitlaseks hakata. Muid soovitusi pole arstilt saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma prooviks ka trenni päevakavasse lülitada. Ikka päris trenni, mitte jalutamise. Sa siin kunagi mainised, et ei saa trenni teha tervislikel põhjustel. Võib-olla peaksid mõne spordi-toitumisspetsialistiga nõu pidama, mis oleks parim kombinatsioon.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 12:09; 28.04 12:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Ilu ja tervis Palun hinnangut menüüle

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.