Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun infot bussikaardi kohta

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Palun infot bussikaardi kohta

Postitas:
Kägu

Ma ei ela Eestis ja Eesti ühistranspordiga eriti kogemusi pole. Mul on varasemast olemas Tartu linna bussikaart. Saan aru, et sama kaardiga on võimalik sõita ka Tallinna linnaliinibussides? Aga kas see kehtib ka trollides ja trammides?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartus pole bussikaarti enam üldse vaja – saad pileti osta otse viipemaksega validaatorist või netist QR koodiga pileti, mida valideerida.

 

Tallinnas minu teada toimib samuti validaatorist viipemaksega ostmine – küll aga olid vist Tallinnas sellised validaatorid millalgi vaid esimeste uste juures (nüüd ehk kõikjal?)

 

Aga jah, kui kaart olemas siis toimib – kanna peale raha või osta tallinna pilet.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaat siis, süsteem uueneb pidevalt 🙂

Aga kuidas toimib sõiduki vahetamine? Kas tunni aja jooksul ühest bussist teise minnes kehtib sama pilet?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaat siis, süsteem uueneb pidevalt ????

Aga kuidas toimib sõiduki vahetamine? Kas tunni aja jooksul ühest bussist teise minnes kehtib sama pilet?

jah, kontrollisin, et Tallinnas on validaatoriga ostes nagu Tartuski tunnipilet – aga uude bussi sisenedes tuleb siis uuesti kaarti minu teada näidata? aga uut piletit ei müü kui kehtib. Minu arust harvale sõitjale ideaalne lahendus – ei mingeid lisakaarte, ega mäletamist, kas kaardil raha on või pilet kehtib.

 

Sõidu eest on võimalik ühissõiduki esiukse juures olevast validaatorist osta kontaktivaba pangakaardiga endale ja kuni viiele kaaslasele tunnipileti.
https://www.tallinn.ee/et/pilet/tallinna-uhistranspordi-piletiinfo

 

Ja QR piletid ka Tallinnas olemas

QR-pileteid saab osta:<br style=”outline: 0px; box-sizing: border-box;” />1) veebilehelt tallinn.pilet.ee (pilet saadetakse ostja e-posti aadressile ja kuvatakse veebilehel http://www.pilet.ee);<br style=”outline: 0px; box-sizing: border-box;” />2) nutiseadme rakenduse pilet.ee kaudu;<br style=”outline: 0px; box-sizing: border-box;” />3) piletiautomaadist tavalise või kontaktivaba pangakaardiga (ainult täishinnaga piletid).

  • Valideeri oma sõit vahetult pärast ühissõidukisse sisenemist.
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaat siis, süsteem uueneb pidevalt ????

Aga kuidas toimib sõiduki vahetamine? Kas tunni aja jooksul ühest bussist teise minnes kehtib sama pilet?

jah, kontrollisin, et Tallinnas on validaatoriga ostes nagu Tartuski tunnipilet – aga uude bussi sisenedes tuleb siis uuesti kaarti minu teada näidata? aga uut piletit ei müü kui kehtib. Minu arust harvale sõitjale ideaalne lahendus – ei mingeid lisakaarte, ega mäletamist, kas kaardil raha on või pilet kehtib.

Sõidu eest on võimalik ühissõiduki esiukse juures olevast validaatorist osta kontaktivaba pangakaardiga endale ja kuni viiele kaaslasele tunnipileti.

https://www.tallinn.ee/et/pilet/tallinna-uhistranspordi-piletiinfo

Ja QR piletid ka Tallinnas olemas

QR-pileteid saab osta:<br style=”outline: 0px; box-sizing: border-box;” />1) veebilehelt tallinn.pilet.ee (pilet saadetakse ostja e-posti aadressile ja kuvatakse veebilehel http://www.pilet.ee);<br style=”outline: 0px; box-sizing: border-box;” />2) nutiseadme rakenduse pilet.ee kaudu;<br style=”outline: 0px; box-sizing: border-box;” />3) piletiautomaadist tavalise või kontaktivaba pangakaardiga (ainult täishinnaga piletid).

  • Valideeri oma sõit vahetult pärast ühissõidukisse sisenemist.

Tõesti väga head variandid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline isikustatud ühiskaart. Olen väikelinnast, harv sõitja nii Tartus kui Tallinnas. Kannan raha ja viipan igas ühissõidukis, väga mugav. Kuna mul on raske liikumispuue, ajasin asja ja saan Tallinnas soodushinnaga, Tartus mitte. Kui enne tunni lõppu jõuan teise sõidukisse, saan sõita lõpuni, kuigi tund aega võib ammu läbi olla.

Kaotasin eelmisel aastal kaardi. Selgus, et olengi nii kaardist kui ka rahast ilma. Õnnelik leidja võib minu kaarti seni kasutada, kuni raha jätkub. Öeldi, et vahest ikka kontrollitakse, kas valideerija on selle kaardi omanik…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaotasin eelmisel aastal kaardi. Selgus, et olengi nii kaardist kui ka rahast ilma. Õnnelik leidja võib minu kaarti seni kasutada, kuni raha jätkub. Öeldi, et vahest ikka kontrollitakse, kas valideerija on selle kaardi omanik…

Kui kaart on isikustatud saab uue isikustada ja piletid tulevad üle.

Kui kaart on isikustamata siis võivadki sama kaarti kasutada ka erinevad isikud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaotasin eelmisel aastal kaardi. Selgus, et olengi nii kaardist kui ka rahast ilma. Õnnelik leidja võib minu kaarti seni kasutada, kuni raha jätkub. Öeldi, et vahest ikka kontrollitakse, kas valideerija on selle kaardi omanik…

Kui kaart on isikustatud saab uue isikustada ja piletid tulevad üle.

Kui kaart on isikustamata siis võivadki sama kaarti kasutada ka erinevad isikud.

Õige, ostsin uue kaardi ja raha oli olemas. Aga vana kaarti ei saa kinni panna. Oled sa kindel, et uue kaardi isikustamisel eelmine kaart kaotab kehtivuse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaotasin eelmisel aastal kaardi. Selgus, et olengi nii kaardist kui ka rahast ilma. Õnnelik leidja võib minu kaarti seni kasutada, kuni raha jätkub. Öeldi, et vahest ikka kontrollitakse, kas valideerija on selle kaardi omanik…

Kui kaart on isikustatud saab uue isikustada ja piletid tulevad üle.

Kui kaart on isikustamata siis võivadki sama kaarti kasutada ka erinevad isikud.

Õige, ostsin uue kaardi ja raha oli olemas. Aga vana kaarti ei saa kinni panna. Oled sa kindel, et uue kaardi isikustamisel eelmine kaart kaotab kehtivuse?

No kuule, raha ei saa ju korraga kahe kaardi peal olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaotasin eelmisel aastal kaardi. Selgus, et olengi nii kaardist kui ka rahast ilma. Õnnelik leidja võib minu kaarti seni kasutada, kuni raha jätkub. Öeldi, et vahest ikka kontrollitakse, kas valideerija on selle kaardi omanik…

Kui kaart on isikustatud saab uue isikustada ja piletid tulevad üle.

Kui kaart on isikustamata siis võivadki sama kaarti kasutada ka erinevad isikud.

Õige, ostsin uue kaardi ja raha oli olemas. Aga vana kaarti ei saa kinni panna. Oled sa kindel, et uue kaardi isikustamisel eelmine kaart kaotab kehtivuse?

Jah, no kui pank saadab sulle uue pangakaardi, mille aktiveerid siis ei pea ju ka teist eraldi sulgema, vaid seoses ühe kontoga ja sulgub automaatselt.

Ilmselt ei lähe kaart lukku, vaid seosed jmt kaovad muutub tavaliseks kaartiks ehk kui keegi tahab kasutada siis võib nüüd endaga isikustada või niisama raha peale kanda ja kasutada, ainus võit sellisel juhul on kaardile kantud summa.

Ma ei mäleta, kus, aga mingi aeg oli sisse logides näha kõiki ostetud pileteid sh raha kasutamist ja kehtivaid pileteid ja sinuga seotud kaarte. Kui parakad on siis saab sisse logida ja kontrollida.

Aga isiksustatud kaarti saab olla üks – uue lisamisel kaotab vana kehtivuse. Pole väga uus süsteem, vaid tavapärane praktika, isegi kliendikaartidel jne. Pole esimene ega viimane, kes oma kaardi kaotab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga isiksustatud kaarti saab olla üks – uue lisamisel kaotab vana kehtivuse. Pole väga uus süsteem, vaid tavapärane praktika, isegi kliendikaartidel jne. Pole esimene ega viimane, kes oma kaardi kaotab.

Tegelikult saab isikustatud kaarte olla siiski mitu: nt üks tallinlase roheline kaart + õpilaspilet või üliõpilaspilet. koolilapsel pole vahet, kumba ta bussis-trammis viibutab, kas õpilaspiletit või rohelist kaarti. kui raha on peal, siis sab seda mõlemal kaardil kasutada.

sama liiki kaarte saab olla vaid üks.

kui minu laps rohelise kaardi ära kaotas, siis tema vana kaardi saime küll pilet.ee abitelefonile helistades kinni panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui enne tunni lõppu jõuan teise sõidukisse, saan sõita lõpuni, kuigi tund aega võib ammu läbi olla.

Kas see oli kuskil kirjas? Ma olen alati nö. kella kukkudes maha tulnud. Kust kontroll teab, mis kell ma bussi sisenesin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust kontroll teab, mis kell ma bussi sisenesin?

Ta näeb, mis kell sa sisenedes kaardi valideerisid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui enne tunni lõppu jõuan teise sõidukisse, saan sõita lõpuni, kuigi tund aega võib ammu läbi olla.

Kas see oli kuskil kirjas? Ma olen alati nö. kella kukkudes maha tulnud. Kust kontroll teab, mis kell ma bussi sisenesin?

 

https://www.tallinn.ee/et/pilet/soidupiletid#pileti_ostmine

Pilet aktiveerub ostmise hetkel ja kehtib piiramatu arvu sõidukordi kuni viimase valideeritud sõidu lõpuni. 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei mäleta, kus, aga mingi aeg oli sisse logides näha kõiki ostetud pileteid sh raha kasutamist ja kehtivaid pileteid ja sinuga seotud kaarte. Kui parakad on siis saab sisse logida ja kontrollida.

https://tartu.pilet.ee/login

Seal on kaardi juures blokeerimise nupp ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun infot bussikaardi kohta