Esileht Väikelaps Palun infot kõrvapõletiku kohta

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Palun infot kõrvapõletiku kohta

Postitas:

3 a laps läks kuu aega tagasi lasteaeda ja nüüd on esimene kingitus käes, keskkõrvapõletik. Mul pole sellega varem kokkupuudet, endal pole eluski olnud. Ma, lammas, arvasin, et viirus on ja ei vedanud teda valvearstile kohe nädalavahetusel. Ise ta ei öelnud ka, et kõrv valutaks. Esmaspäeval käisime arstil, aga seal oli lahti elus hullumaja, terve nimistu oli vist korraga haigeks jäänud, seega suunati meid pärast välkvisiiti kabinetist nii kähku välja, et kõik küsimused jäid küsimata.
Ehk on siin kogenumaid lapsevanemaid, kes oskavad vastata.
Esiteks, kaua läheb, kuni AB mõjuma hakkavad ja palavik alla läheb? Lapsel oli enne nädal aega nohu, reedel tekkis palavik ja nüüd see läheb mitu korda päevas ikka 39 lähedale.. No ma saan tavaliselt jaole ja annan rohtu, aga eile õhtul sai ibukat ja jäi magama, hommikuks oli jälle 38,7. AB sai eile õhtul esimese doosi, mitme päeva pärast on lootust, et palaviku käes enam vaevlema ei pea? Kas see on normaalne, et 3 päeva järjest nii
Teiseks, millal õue võib minna? Kas siis kui palavik on alla läinud on ok, või peab kõrvahädaga kauem toas olema? Ta vahepeal on energiline, kuigi endal on palavik, nurub õue, aga ma ei julge viia.
Millal võib ta pessu pista? Pikad juuksed on, kratsib juba pead, ma palaviku ja nohuga ei tahtnud ka pead pesta, nüüd on veel eriti hull. Vesi ei tohi kõrva minna ka või kuidas seda teha?
Ja lõpetuseks muidugi, kuidas seda koledust edaspidi vältida? Ma pakun, et nohu läks seekord kõrva, sest ta ei oska ise eriti nuusata ja lasteaias pole neil aega tattninasid nuusata kogu aeg. Mitu päeva järgi minnes nägin, et müts oli pähe tõmmatud nii, et kõrvad väljas.
Kas ta tuleks edaspidi kohe nohuga koju jätta? Ja nüüd pidevalt kõrvu tuule eest varjata, jah?
Aitäh nõu ja abi eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 10:44; 25.09 23:37; 26.09 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas analüüsid võeti st on üldse kindel, et on bakteriaalne põletik?
Kui on bakteriaalne ja määratud õige(sellele bakterile toimiv) AB siis peaks enesetunne paranema ja palavik kaduma u 2p jooksul.

Õue minemine sõltub lapse enesetundest mitte otseselt kehatmperatuurist. samuti sellest, mida õues tehakse. Minu lapsed on perearsti heakskiidul ka palavikuga õues käinud kui enesetunne hea. Aga jalutamas, mitte hullupööra möllamas. Värske õhk on pisikutevabam kui toas ja mõjub pigem nohule hästi st ravivalt, mitte pole kuidagi ohtlik.

Otseselt tuult kõrva ei lase st müts pähe, kui kahtled, siis ka vatt kõrva.

Aga tegelikult ei põhjusta tuul kõrvapõletikku st otsest seost, et kõrvad paljad kui kõrvapõletik tekib, seda ei ole.

Jah, pigem on oskamatu nuuskamise või lausa mitte nuuskamise tõttu n ö nohu kõrva läinud, väikeste laste need ühendused on lühikesed.

Seega õpeta laps nuuskama. Kindlasti üks sõõre korraga, teist kinni surudes. Ja nina täiesti tühjaks.

Loomulikult võib pesta! Kuidas vältida vee kõrva sattumist on mitu varianti:
*pesta pea taha kallutatult, vajadusel kasutada n ö näokaitset (selline laiem võru näo juures, sina paned kõrvade taha ka
*kasutada kõrvatroppe
* kasutada n ujumismütsi (või nn vannimütsi aga see laseb pigem vett läbi, ujumismüts on kindlam).

Kõrvad võivad olla pisut hellemad pärast haigust aga, veel kord, tuul ei põhjusta kõrvapõletikku.

Kui laps nuusata ei oska, siis võimalusel tuleb nohunina tõesti kodus hoida. Aga kui on vaja tööl käia siis ikka lasteaeda. Räägid õpetajatega ja mainid, et teil lõi nohu kõrva st palud võimalusel tihedamini nuuskama suunata ja nuusata aidata.

http://www.lastehaigla.ee/public/arst_annab_nou_artiklid/k6rvavalu_ja_k6rvap6letik.pdf
Lugemist:

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nohuse lapse lasteaeda saatmisega on ka nii ja naa. See ikka sõltub nohust. Kui laps ise ei nuuska ja vajab iga 5 minuti järel abi nina pühkimisel, siis on tema koht kodus – õpetajad ei saa terve päeva ühel lapsel taskurätiga järel käia, aias on ka teisi lapsi. Kui aga ehk on tunnis korra vaja tatist nina pühkida, siis selline nohu ilmselt enam ka kõrva ei löö.

Selge on see, et haige lapse koht on kodus ka juhul, kui lapsevanemal pole raha. Milline seisund aga ühe või teise lapse puhul tähendab “haige” on väga individuaalne ja sõltubki lapsest, kuidas ta oma seisundiga (nt nina nuuskamine) ise toime tuleb (sh kas segab sellega teisi) ja millised võivad olla tagajärjed, kui ei tegeleta. Eelmise vastaja soovitus õpetajatelt sagedasemat nuuskamist paluda sisuliselt paneb vastutuse kõrvapõletiku eest lõpuks õpetajatele – “Õpetajad ei suunanud piisaval tihti nuuskama ja nüüd jälle laps põletikus!”. Ei ole ju normaalne vastutus õpetajale panna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps jäi ka kõrvapõletikku, kui hakkasin ted sõime harjutama, oli siis 1a9k ja selle kõrvapõletiku ravimiseks kulus kaua aega, sest esimesel korral määrati AB kuur ainult 7 päeva, aga sellest ei piisanud, siis tuli teha uus kuur, aga siis enam sama AB ei mõjunud, ja siis määras kõrvaarst uue AB, mida tuli anda 10 päeva.

Seega soovitan soojalt, kui teile määrati AB ainult nädalaks, siis enne AB lõplikku otsasaamist käige veel kord arstile näitamas (eelistatavalt kõrva-, mitte perearstile), siis saab kohe juurde kirjutada, kui pole veel lõplikult mõjunud. Mulle tookord kõrvaarst ütleski nõnda, et tänapäeval on pisikud juba nii resistentseks muutunud, et pahatihti ei piisa 7-päevasest AB kuurist, peab tegema 10 päeva.

Tuul iseenesest jah kõrvapõletikku ilmselt ei tekita, aga tõmbetuul on paha. Soovitan tuukrimütsi lapsele lasteaeda, siis ei jää üldjuhul kõrvad välja ja ei pea salliga eraldi mässama.

Pesemas käies tuleb jah jälgida, et vesi kõrva ei läheks ja pärast pesu alati kõrvad korrlaikult kuivatada. Mida väiksem laps, seda kergemini võib kõrvapõletiku saada, aga kui sinu oma juba kolmene, siis on lootust, et on ka vastupanuvõimelisem, kui ise ettevaatlik olla. Minu lps on kohe-kohe kuueseks saamas ja õnneks rohkem pole kõrvapõletikku olnud (sülitan üle vasaku õla), aga jälgin alati hoolikalt, et pärast pesu saaks kõrvad kuivatatud. Ja õnneks on mu laps juba päris väiksest peale korralikult nuusata osanud. Seega õpeta laps nuuskama. Ma ise ei taipa kunagi, miks lapsed seda nuuskamist nii vältida püüavad; rõve on ju käia ringi, tatt nina ummistamas või nina otsast tilkumas, aga lastele millegipärast ei meeldi jah.

Soovitan nohu puhul kasutada kas Quixx Aloe Veraga või Humeri lastele mõeldud lahust, et nina loputada. Aur ei tee paha (inhalaatoriga siis).

AB peaks üsna ruttu palavikule muidu mõjuma, seega jah, paari päevaga peaks alla tõmbama. Head paranemist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Senine palavik on normaalne jah, kui tõesti põletik ka organismis. AB annab juba 2-3 doosiga esimesed mõjud, palavik hakkab pikemalt all püsima ja lapse enesetunne kindlasti paraneb.

Kui on ikka pikem palavik olnud, siis olen rakendanud õueminekul üldiselt sellist 1 palavikuvaba päev-poliitikat (kui 1 selline täispäev möödas, siis jälle läinud) Sinnani tubade tuulutamine ja (paraku) tubased tegevused.

Pesen lapsi (ka juukseid) haiguse ajal lapsi siis, kui parajasti palavikku pole. Pärast pesu hästi ruttu kuivaks ja riidesse. Pesuruum olgu soe, ilma tõmbetuuleta.

Mina ei usu (pole täheldanud), et õrn veepuudutus (nt pesu ajal) kõrvapõletikku intensiivistaks vm Samuti ei näe kolli, kui kõrvake juhuslikult mütsi alt välja peaks jääma. Tegu on ikka organismi üldise immuunsuse ja tugevuse tasemega, jalad-käed, pea(lagi) olgu soojas ja kuivad ning ülejäänud keha muidugi samuti. Kvaliteetsed riided on külmal ajal üliolulised, samuti lapse oskus (enne kui oskab, vajadusel abi) neid kasutada.
Sellises vanuses lapsel võiks olla nn kõrvadega müts või tuukermüts (seotav on hea, aga õpetajatele ilmselt tülikam)

Kindlasti harjutada nuuskamist, kuni see pole selge, pidev nina puhastus pumbaga, soolalahusega loputus, korduv aurutamine, toaõhu niisutamine. Esimese nohupoisi ilmnemisel kohe tegelema hakata.

Küüslauk ja sibul (aurudena, tuppa lõhnama, toidu sisse)

Nohuga kojujätmine on sisetunde küsimus. Päris nulltolerantsi vist pole enam kuskil lasteaedades ja pole vast vajagi. See tuleb kogemusega, et näed ära, kas lihtsalt nina vesine või ligihiiliv viirus (siis laps ka juba virilam jne)
Teie puhul tasub edaspidi nohu kindlasti tähelepanelikumalt jälgida, aga loodetavasti ei hakka need kõrvapõletikud väga tihti korduma.
Head paranemist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 15:05; 26.09 08:29; 26.09 14:42; 26.09 16:15; 27.09 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel lastel on nohuga ka kõrvavalu, sest kõrvakanalid on umbes. Vale nuuskamistehnika aitab sellele kaasa (mõlemad sõõrmed korraga).
Lisaks köha ja nohuga lähevad kõrvad seest ka punaseks. AB jaoks on siiski vaja analüüse, et kinnitada bakteripõletik. Teile visati siis ab retsept näppu ilma sõna ütlematagi, ammugi ei tehtud mingeid teste?
AB peaks aitama (kui on tegelik põletik ja mitte viirus!) max 2 päevaga.
Õue ei vii palavikus last ja vähemalt 1 päev veel peale seda.
Pessu võib lapse viia küll, haige laps higistab ja puhtana on mõnusam olla, aga ma siis ei laseks vett kõrva, pole vaja lisaks ärritust.

Kui tegu on lihtsalt nohuga kõrvavaluga, siis hoia kõrvad soojaks (nt vatitropike kõrva), määri sooja eukalüptiõliga kõrvatagust (mitte seestpoolt!) ja vaata, kas läheb üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 15:26; 26.09 10:57; 26.09 12:10; 26.09 12:42; 26.09 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas arst kõrva sisse ka ikka vaatas?

Meil on olnud vanuses 1-4 ikka paar korda aastas kõrvapõletikke. Korra räägiti jiba ka tuubidest aga õnneks pääses.
Kahel korral on laps saanud teise Ab kuuri otsa, sest kõrvavalu ikka kurtnud ja ab pole mõjunud.
Järelkontrollis oleme alati 3-4 nädala pärast käinud(kui kaebusi vahepeal pole). Sest punetus võib kesta veel mitu nädalat.
Pealegi kõrvapõletiku tuvastamiseks ei piisa vaid punetusest. Meie arst laseb alati ka õhku paar sutsakat selle vaatlusriistaga kõrva ja kommenteerib alati juurde, et jah on põletik, kuna kuulmekile ei liigu piisavalt.

Ja ab-d andes on kõige tähtsam, et on õieti kaalu järgi välja mõõdetud ja seda tuleks ilusti kellaajaliselt piisavate vahedega anda, et koguaeg oleks ühtlane antibiootikumide tase kehas olemas.

Palavikuga on nii, et meil alati pole seda olnudki. Kui on siis üldjuhul kõrge. Ab peale saades kadus tavaliselt(kõrge palavik) 24 tunni möödudes. Samuti valu.
Kui oli pisike 37-37.5 temperatuur ja enesetunne hea, sai ikka vahel väljas pool tunnikest käidud.
Vanni ei soovitatud aga kiire pesu võis ikka teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.09 16:09; 25.09 21:15; 26.09 10:33; 26.09 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu nooremal lapsel oli 4x järjest kõrvapõletik kui ta oli alla 1-aastane. Suurem laps läks kooli ja väiksem oli pm iga 2 nädala tagant nohus ja nädal peale nohu palavik ja kõrvapõletik.
AB hakkas tal alati ruttu mõjuma, teisel päeval juba enam ei olnud tavaliselt palavikku.
Palavikuga ei vannitanud ega käinud õues aga kui see kadus siis tegime neid kõiki asju edasi.
Aga ega siin soomes on soovitused ka natuke teised. Siin ei ole sellist taastumise aega nagu eestis. Siin käiakse AB kuuri ajal ka lasteaias-koolis. Tuul ei tekita küll kõrvapõletikku, et seda sa kartma ei pea aga kuna suht jahe õues siis mingi mütsike võiks ikka olla. Mingit vatti pole vaja kõrva toppida. Ja juuksed võid ka puhtaks pesta. Kui tal kõrvakile katki ei ole ( osadel läheb trummikile katki ja möda voolab kõrvast ise välja ) siis pole midagi hullu kui tilk vett läheb kõrva aga ega sa juustepesu ajal ei vala vett kõrvadesse talle ju. Pese nii nagu juuksuris pestakse, ma koguaeg nii pesengi oma lastel.
Kõrvapõletik tekib nohu tüsistusena ka sellepärast kui nina limaskestad on turses. Ma viimases hädas kasutasin oma lapsel ( selleks ajaks ta oli 1-aastane ) apteegist ostetud ninaspreid, Otrivin vms laste oma oli, et öösel nina lahti oleks ja kõrvapõletikku vältida. Tookord sain selle ärahoitud ka. Mul laps ei osanud pikalt nuusata ja lasingi koguaeg talle NaCl lahust ninna ja tõmbasid Rhinomeriga tatti. See aitas ka hästi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 18:57; 28.09 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on kõrvapõletik, siis peaks küsima pere/lastearstilt ka saatekirja nina-kurgu-kõrvaarstile.

Seal siis mõõdetakse kõrvu, kas on kuulmislangust, vaadatakse kõrva, ninna, kurku ja saab parema ravi kui lihtsalt ühe AB kuuri.

Kõrvapõletikuga anna ka turset alandavat ravimit, ntx Zyrtec, müüakse apeegis käsimüügis.

Kui palavikku enam pole, siis pista ta pessu. Õueskäimiseks osta müts, millel on kõrvade peal topelt tuulekaitse, osadel mütsidel on, teistel ei ole. prismades on selliseid, millel on kõrvad kenasti sees ja tuulekaitse lisaks. Kui ta sul kannab tavalist tuukrimütsi, siis nendel ei ole.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 19:19; 26.09 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vaja eraldi mingit klappidega või topeltosaga mütsi.
Tuul ei mõjuta mitte kuidagi kõrvapõletiku teket ega ka edaspidist kulgu. Piisab täitsa tavalisest mütsist.
Kõrvapõletik tekib seespoolsete tegurite mõjul(nohu tüsistus nt), mitte tuulest.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.09 16:09; 25.09 21:15; 26.09 10:33; 26.09 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh kuramus, meil on vist suurem jama majas ikka. Täna õhtuks polnud veel mingit paranemist, kohe kui ibuka või paratsetamooli mõju kaob, tuleb palavik tagasi. Tatti vähemaks ka ei jää. Ainus, millele see AB paistab mõjuvat on silmapõletik, enne tal üks silm ajas kollast pläga välja, nüüd on parem. Arst ütles, et pole tilku vaja, mõjub see üks AB kõigele. Aga no ei aita ju, ta on nüüd juba 5 doosi AB saanud. Täna hommikul öögatas veel välja ka selle, pidin uuesti andma.
Kuidas te annate lastele seda rohtu? Ta ei taha seda möginat võtta, kogus on päris suur võrreldes tavaliselt laste siirupitega ja maitse on ikka ilge, mingi keemilise “apelsini” maitsega tundub olevat. Segasin lõpuks mingi 30 gr šokolaadipudingiga ja söötsin lusikaga sisse. Kas nii tohib teha?
Vereproovi talle ei tehtud jah, kõrva ikka muidugi vaatas arst ja kurku. Pidid punased olema kõrvad.
Ma olen juba nii pabinas, kuidas see olla saab, et AB üldse ei mõju ja niisama ka juba 5 päeva mingit paranemist ei toimu? Kas see ongi nii pikk ja raske haigus, olen liiga kannatamatu või? Lugesin amoksillitsiini kohta, see on nagu mingi selline AB, mis pmst tapab kõik, mis liigub, ükskõik, mis kehaosas häda on, igale bakterile mõjub. Miks minu lapsele ei mõju siis?
Kui homme ka paremaks ei lähe, lähme reedel tagasi ja ma ei kujuta ettegi, mis saab üldse. Ise ta arvab nende ravimite laksu all, et on terve, tahab ringi kalpsata ja teeb igavusest lollusi. Ja kui siis mõju ära kaob, vajub lötsiks. Mul nii saamatu tunne, ravin ja terveks ikka ei saa…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 10:44; 25.09 23:37; 26.09 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahu.
Mõju võiks tõesti juba näha olla, aga siin teemas on ka paar näidet, kus tuli 2 AB kuuri teha – nii võib juhtuda. Võid siis mainida, et äkki teist AB-d proovida.
Ilmselt tehakse vereproov kui nüüd tagasi lähete, aga põletiku saab tuvastada ka visuaalselt ja kui arst nägi piisavalt põletikule viitavat pilti, ju oli määramine põhjendatud.
AB tuleb anda kindlasti täpselt vastavalt juhistele koguste ja kellaaegade osas – täpselt sama pikad vahed peavad jääma dooside vahele, järgi kindlasti arsti/apteekri juhiseid.
Söögi ajal/segamini söögiga võib võtta (mitte kuuma joogiga), see ei vähenda mõju. Kindlasti jälgida, et kogu doos oleks söödud.
Reede on juba homme, eks arst uurib ja annab nõu. Olge tublid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 15:05; 26.09 08:29; 26.09 14:42; 26.09 16:15; 27.09 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palavik ikkagi kõrge püsib, peaks tagasi arstile minema. Ilmselt ab ei mõju. See “suur” kogus tundub kahtlane.
Kui mu lapsel viimati 4a kõrvapõletik oli, ei olnud ka siis ab annus üle 5ml.
Mitu korda päevas andma pead ja kui palju korraga?
Mitu tundi on dooside vahe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.09 16:09; 25.09 21:15; 26.09 10:33; 26.09 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavalise amoxi siirupi või amoxiklaavi (Augmentin jm) tavaannus väikelapsele on ikka 5ml kanti korraga, aga see oleneb lapse kaalust.
Aga kui on viiruslik kõrvapõletik ja viirus möllab, siis ab sellele ei mõjugi, silmas on nähtavasti juba bakterpõletik, sellele aitab.
Ainuõige asi- võta oma arstiga ühendust. Kas on vaja vahetada ravimit (kuigi amoxi on väga laia spektriga, sellepärast seda ikka kirjutatakse) või ta võiks vahelduseks ka natuke last uurida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 15:26; 26.09 10:57; 26.09 12:10; 26.09 12:42; 26.09 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi pole öelnud, et kõrvapõletik tuulest tekib, aga kui kõrvad on põletikus ja hellad, siis on mõistlik panna pähe selline müts, millel on kõrvade peal tuulekaitse. Niimoodi on lapse enesetunne parem.

Mul oli endal eelmisel aastal kõrvapõletik, siis ka oli hea pähe panna selline müts, et tuul otse kõrva ei vihise.

P.S. antibiootikume ei soovitata anda/tarbida koos piimatoodetega. ja kõrvapõletikust taastumine on pikk. Kui tal on ka kuulmislangus, siis see taastub aegamööda, nädalaga, aga täielik tervenemine võtab rohkem aega, 2, isegi 3 nädalat. Soovitan perearstilt ikkagi küsida saatekiri nina-kõrva-kurgu arsti juurde. Ja sis digilugu.ee kaudu saad aja kinni panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 19:19; 26.09 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Augmentini jms uuemaid VÕIB kasutada koos piimatoodetega.
Kõik oleneb ikka konkreetsest ravimist. Mõned antibiootikumid (Ciprinol näiteks) on tõesti sellised, mida mingil juhul ei tohi piimatoodetega koos tarvitada, aga see ei kehti kõigi antibiootikumide kohta.

No näit. siin on selgelt kirjas, et amoxicillin’i võib koos piimaga võtta ja segada:
http://www.livestrong.com/article/504707-can-i-eat-dairy-on-amoxicillin/

http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginfo/meds/a685001.html

Eestikeelses infolehes ei ole piima eraldi märgitud, küll aga seda, et kõhuhädade vähendamiseks (kõhulahtisus, valu) võib võtta ab koos söögiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 15:26; 26.09 10:57; 26.09 12:10; 26.09 12:42; 26.09 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piimatoodetest tähtsam on see, et kui annad profülaktika mõttes juurde ka piimhappebaktereid, siis nendel peab küll piisav vahe sees olema. Muidu nullib phb ka antibiootikumi mõju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.09 16:09; 25.09 21:15; 26.09 10:33; 26.09 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu nullib phb ka antibiootikumi mõju.

Mitte midagi ta ei nulli, no miks te ajate nii rumalat juttu! Piimhappebakt. sissesöömine üheaegselt antibiootikumidega on lihtsalt mõttetu, sest ab tapab ka need piimhappebakterid ära. Võib ju kasutada ca 2 tundi enne-pärast ab võtmist, eriti kui ab ajal on kõhukaebuseid. Aga võib teha ka piimhappebakterikuuri pärast ab ravi lõppu, et taastada soolestikubaktereid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 15:26; 26.09 10:57; 26.09 12:10; 26.09 12:42; 26.09 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ravimi nimi on Amoxi 250 ja seda saab 2x ööpäevas 7,5ml. Iga 12 h järel. On küll suur kogus. Arst arvutas koguse kaalu järgi, kaalus ära ka veel lapse kabinetis. Sinupreti kogus on nt 2,1 ml, ibuprofeenil u 3 ml jne sinna kanti. Sellega võrreldes on 7,5 ikka väga suur ports korraga alla neelata kui maitse öök on.
Hommikul oli jälle palavik 38,5, viimase ibuka sai õhtul 18:30 enne, öö ikka pidas vastu kuidagi. Ise ta mingil põhjusel väga lämu ei ole võrreldes varasemate viirustega, kus ta on olnud nii läbi, et püsti ei seisa. Aga need on kõik rutem möödunud ka.
Homme on jälle arstile minek, loodan abi saada. Miks see tatistamine ometi ei lõpe juba?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 10:44; 25.09 23:37; 26.09 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ibuprofeen pole palavikualandaja.
Kui on bakter, siis anna aega ABl mõjuda.
Kui on viirus, siis AB ei mõjugi ja siis ongi parem kõrge palavik, see tapab ise viirust.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.09 14:34; 26.09 15:08; 26.09 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ibuprofeen pole palavikualandaja.

Tohoh!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 15:05; 26.09 08:29; 26.09 14:42; 26.09 16:15; 27.09 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ibuprofeen pole palavikualandaja.

Tohoh!

Tohoh!!! tõesti. Võiks ju teada. See on valuvaigisti ja põletiku vastu. Palavikku ei alanda.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.09 14:34; 26.09 15:08; 26.09 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ibuprofeen pole palavikualandaja.

Järjest toredamaks läheb!
Infolehelt: IBUPROFEN on valuvaigistava, põletikuvastase ja palavikku alandava toimega ravim. IBUPROFENi kasutatakse nõrga kuni mõõduka valu, düsmenorröa (valulik menstruatsioon) ja palaviku korral.

Palun ära midagi nii rumalat enam kunagi kirjuta.

Enda kogemustest mõjub ibuprofeen palavikualandajana tunduvalt paremini kui paratsetamool. Lisaks põletikuvastane toime, mida paratsetamoolil pole.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 15:26; 26.09 10:57; 26.09 12:10; 26.09 12:42; 26.09 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on valuvaigisti ja põletiku vastu. Palavikku ei alanda.

Ibuprofeen on Eestis kõige rohkem kasutatud palavikualandaja.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 15:05; 26.09 08:29; 26.09 14:42; 26.09 16:15; 27.09 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ibuprofeen pole palavikualandaja.

Järjest toredamaks läheb!

Infolehelt: IBUPROFEN on valuvaigistava, põletikuvastase ja palavikku alandava toimega ravim. IBUPROFENi kasutatakse nõrga kuni mõõduka valu, düsmenorröa (valulik menstruatsioon) ja palaviku korral.

Palun ära midagi nii rumalat enam kunagi kirjuta.

Enda kogemustest mõjub ibuprofeen palavikualandajana tunduvalt paremini kui paratsetamool. Lisaks põletikuvastane toime, mida paratsetamoolil pole.

Mulle täitsa meeldivad sinusugused, kes protsessidest aru ei saa, aga teisi lollskaks kutsuvad.
Ibu on põletikuvastane ravim. Põletik võib, aga võib ka mitte temperatuuri tõsta. Ibu blokeerib põletikku,mille tagajärjel langeb ka temperatuur. Mistõttu teda peetakse palavikualandajaks. Mida ta tegelikult pole.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.09 14:34; 26.09 15:08; 26.09 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ibu on põletikuvastane ravim. Põletik võib, aga võib ka mitte temperatuuri tõsta. Ibu blokeerib põletikku,mille tagajärjel langeb ka temperatuur. Mistõttu teda peetakse palavikualandajaks.

Ibuprofeeni kasutatakse palaviku alandamiseks. Palavikualandaja = palavikku alandava toimega ravim. Sa just kirjeldasid, kuidas Ibuprofeen palavikku alandab. Miks teda ei või siis palavikualandajaks nimetada (nagu teevad paljud arstid ja apteekrid ning ka ravimi enda infoleht)?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 15:05; 26.09 08:29; 26.09 14:42; 26.09 16:15; 27.09 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel olid korduvalt kõrvapõletikud ja olime korra ka haiglas, sest kodused antibiootikumid ei mõjunud. Aga seda juhtus mitu korda, et viie päevaga antibiootikum ei mõjunud üldse ja alles nädala pärast saabus mõju. Endal on ka kõrvapõletiku kogemus, pool aastat pärast seda ei kuulnud korralikult. Nii et päris tõsine asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh kuramus, meil on vist suurem jama majas ikka. Täna õhtuks polnud veel mingit paranemist, kohe kui ibuka või paratsetamooli mõju kaob, tuleb palavik tagasi. Tatti vähemaks ka ei jää. Ainus, millele see AB paistab mõjuvat on silmapõletik, enne tal üks silm ajas kollast pläga välja, nüüd on parem. Arst ütles, et pole tilku vaja, mõjub see üks AB kõigele. Aga no ei aita ju, ta on nüüd juba 5 doosi AB saanud. Täna hommikul öögatas veel välja ka selle, pidin uuesti andma.

Kuidas te annate lastele seda rohtu? Ta ei taha seda möginat võtta, kogus on päris suur võrreldes tavaliselt laste siirupitega ja maitse on ikka ilge, mingi keemilise “apelsini” maitsega tundub olevat. Segasin lõpuks mingi 30 gr šokolaadipudingiga ja söötsin lusikaga sisse. Kas nii tohib teha?

Vereproovi talle ei tehtud jah, kõrva ikka muidugi vaatas arst ja kurku. Pidid punased olema kõrvad.

Ma olen juba nii pabinas, kuidas see olla saab, et AB üldse ei mõju ja niisama ka juba 5 päeva mingit paranemist ei toimu? Kas see ongi nii pikk ja raske haigus, olen liiga kannatamatu või? Lugesin amoksillitsiini kohta, see on nagu mingi selline AB, mis pmst tapab kõik, mis liigub, ükskõik, mis kehaosas häda on, igale bakterile mõjub. Miks minu lapsele ei mõju siis?

Kui homme ka paremaks ei lähe, lähme reedel tagasi ja ma ei kujuta ettegi, mis saab üldse. Ise ta arvab nende ravimite laksu all, et on terve, tahab ringi kalpsata ja teeb igavusest lollusi. Ja kui siis mõju ära kaob, vajub lötsiks. Mul nii saamatu tunne, ravin ja terveks ikka ei saa…

Kas arst määras lapsele AB ikka kaalu järgi? Kas ta lapse kaalus ära?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 18:57; 28.09 21:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Väikelaps Palun infot kõrvapõletiku kohta