Esileht Beebi ja mitmikud Palun juhtnööre rinnapiima pudelist andmise kohta

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Palun juhtnööre rinnapiima pudelist andmise kohta

Postitas:

Plaanin oma igahetk sündivale kolmandale lapsele osta Tommee Tippee lutipudeli 150 ml Closer to Nature 0+ ja sama firma säilitustopsid 4 tk. Kindlasti toidan last vähemalt esimene eluaasta rinnaga ja lutipudelit plaanime kasutada väljapumbatud rinnapiima jaoks max kord nädalas ühel toidukorral.. eks ikka sp, et saaksin ka kuskil teiste lastega käia ja ei peaks olema igaks juhuks valmis tunni pärast koju kiirustama.
Varasemalt ei ole ühtegi lutipudelit kasutanud, seega on tekkinud mitmeid küsimusi (mõned kindlasti ka natuke rumalad). ????

1. Kaua 0+ märgistusega lutipudelit kasutada vôib?
2. Kas see varustus on piisav aegajalt pudeliga toitmiseks?
3. Kas on mõeldav käsitsi piima väljapumpamine?
4. Kui palju ûldse úhe toidukorra kohta piima varuda tuleb?
5. Kas pudelit vòib niisama pesta vòi peab läbi keetma?
6. Kas rinnapiima erinevatel kuudel oma koostisest erinev pole? Nt pumpan paari nädalase lapse kòrvalt välja, panen sügavkülma ja kasutan alles kuu pärast? Kas saab siis ikka piisavalt väärtuslikku piima?
7. Kas samal päeval erinevatel aegadel pumbatud piima vòin kokku valada ja seejärel súgavkûlma panna?
8. Kui súgavkülmast piima välja vótan siis kaua see tavalises kúlmikus säilib?
9. Kuidas ma tean, et piim on lapsele andmiseks õigel temperatuuril?

Tuhat tänu ette!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 21:32; 12.12 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 2 last, kellega vahel pudelit kasutanud. Selline kogemus:
1. Kaua 0+ märgistusega lutipudelit kasutada vôib?

Mul Avent pudel, mis käsipumbaga kaasas. Polegi lutti kunagi suurema vastu vahetanud. Umbes pooleaastaselt, kui kaps ka lisa nõus sööma, siis lapse püreega koju jätnud.

2. Kas see varustus on piisav aegajalt pudeliga toitmiseks?
Tavalises külmas säilib piim 48h, kui sa nii palju oma käike suudad ette planeerida, siis saab isegi ilma topsideta hakkama.
Mul on tavaliselt umbes 2 portsu igaks juhuks sügavkülmas ootamatusteks. Muidu pumpan jooksvalt u 24h ette.

3. Kas on mõeldav käsitsi piima väljapumpamine?

Ei usu sellesse. Mul Avent käsipump, tuttav kiitis elektrilist aga põlgasin seda kalliks.

4. Kui palju ûldse úhe toidukorra kohta piima varuda tuleb?

Väiksem beebi sööb vähem aga ühe toidukorra saab 80-120 ml hakkama.

5. Kas pudelit vòib niisama pesta vòi peab läbi keetma?
Esimene kord keeda, edasi pese.

6. Kas rinnapiima erinevatel kuudel oma koostisest erinev pole? Nt pumpan paari nädalase lapse kòrvalt välja, panen sügavkülma ja kasutan alles kuu pärast? Kas saab siis ikka piisavalt väärtuslikku piima?

Saab ikka. Eks see sisu on erinev. Ma ei tea, kui pikalt plaanid eemal olla, mina üle ühe toidukorra pole eemal olnud. Arvan, et see üks nn vana piim nüüd miskit hullu pole.

7. Kas samal päeval erinevatel aegadel pumbatud piima vòin kokku valada ja seejärel súgavkûlma panna?
Kunagi lastehaiglas öeldi, et ei või nii teha. Ma ei tea miks. Olen alati säilitanud nö ühe lüpsi kaupa u 80-140 ml korraga.

8. Kui súgavkülmast piima välja vótan siis kaua see tavalises kúlmikus säilib?

Ei oska vastata. Sügavkülmutatuna olen võtnud kohe kasutamiseks ja ülejäägi ära visanud.

9. Kuidas ma tean, et piim on lapsele andmiseks õigel temperatuuril?

Kui tilgutad käsivarrele ja on kehatemperatuuril. Samal päeval välja lüpstuna võid 6h jooksul anda toatemperatuuril.

Üks nipp veel: kui tundub, et rind on nö tühi ja hästi ei tule (pärast u kolmekuuseks saamist piima tootmine muutub enamasti nö vajaduspõhisemaks, uputus üldiselt kaob), siis väga hästi saab lüpsta imetamise ajal teisest rinnast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud nii põhjaliku vastuse eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 21:32; 12.12 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks veel selle, et lutipidelit ja lutti pese ei tohiks pesta nõudepesu vahendiga. Piisab soojadt veest. Muidu see keemia parkub pudeli külge. Lutt ka hoolikalt igast käärmest puhtaks pesta, et ei tekiks lutiaugu ette ummistust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Beebi ja mitmikud Palun juhtnööre rinnapiima pudelist andmise kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.