Esileht Kodunurk palun klassikalist Napoleoni kooki

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: palun klassikalist Napoleoni kooki

Postitas:

Ma olen sellega hädas, sest kõik tahavad sinna miskipärast moosi või muud jama sisse panna ja minu jaoks see lihtsalt rikub selle suurepärase koogi.

Kas siin oleks keegi, kes teeks mulle homseks (laupäev, 30. juuni) südapäevaks Viljandis või kella üheks Põltsamaal ühe 3-kilose Napoleoni koogi, mis koosneks ainult lehttaignast ja ohtrast keedukreemist?

Pakkumine saata aadressile relevant@celsius.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa ei taha ise teha?
Mul on hea retsept ja ajaliselt ei võta kaua aega. Teed kohe taigna- 10 min, õhtul küpsetad kihid umbes 40 min tööd ja homme hommikul keedukreem teha, jahutada ja kook valmis mätsida.
Kreemi saab vast 15 min valmis. Tegin just jaanipäevaks ja teen ka homseks. Kihid juba ootavad kapil. Ma küll ei tea palju kaalub. Aga on täpselt selle Rimi 2,5 kilose hakkliha karbi täis.

Tainas:
600 gr nisujahu ((1 liiter))
250 gr külma magedat võid
2,5 dl külma vett
1 tl 30% äädikat (soovi korral)
1 tl soola
1 tk muna
Kreem:
1,5 l piima
340 gr suhkrut ((4 dl))
6 tk muna
90 gr nisujahu ((1,5 dl))
2 tl vanillisuhkrut
Valmistamine:
Tainas: Haki jahu võiga puruseks, lisa veega segatud äädikas, sool ja muna. Sõtku tainas ühtlaseks ja jäta vähemalt 3-4 tunniks külma seisma. Jaota tainas seitsmeks, rulli need lauale ja lõika ruudukujuliseks. Küpseta iga tainalehte 250-kraadises ahjus 5 minutit.
Ääreribadest rulli veel üks plaaditäis ja küpseta veidi tumedamaks pruuniks – selle murendad pärast koogi servadele ja peale kaunistuseks.

Kreemi valmistamiseks kuumuta 1,25 liitrit piima ja 2 dl suhkrut keemiseni.
Samal ajal vahusta munad ülejäänud suhkruga. Lisa jahu ja ülejäänud külm piim. Kalla vahustatud segu kuuma piima hulka, lisa vanillsuhkur ning kuumuta pidevalt segades, kuni kreem pakseneb (keeta ei tohi!). Jahuta.

Lao tainapõhjad kreemiga vaheldumisi tordialusele. Kaunista tainapuruga. Serveeri kohe (krõbedam) või järgmisel päeval, kui kook on kreemist läbi imbunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.06 12:46; 29.06 15:54; 02.07 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ma ei taha ise teha. Ma olen mees, seoses oma sünnipäeva korraldamisega on mul ka muud tegemist ja küpsetamises ei ole ma kuigi kogenud, kui mõned teismelisena tehtud koogid välja arvata.

Huvitav on see, et siin Perekoolis leiab ikka regulaarselt igasugu abipalumisi ja küsitakse nõu, kuidas väga vähese rahaga kuu lõpuni toime tulla, aga kui on konkreetne pakkumine, kuidas kas või lapse kõrvalt kodus küpsetamisega 10-15 eurot teenida, siis on millegipärast null tahtjat.

Miks nii, kas keegi oskab mulle seda fenomeni seletada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks,aga elan Võrumaal kahjuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]relevant kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei, ma ei taha ise teha. Ma olen mees, seoses oma sünnipäeva korraldamisega on mul ka muud tegemist ja küpsetamises ei ole ma kuigi kogenud, kui mõned teismelisena tehtud koogid välja arvata.

Huvitav on see, et siin Perekoolis leiab ikka regulaarselt igasugu abipalumisi ja küsitakse nõu, kuidas väga vähese rahaga kuu lõpuni toime tulla, aga kui on konkreetne pakkumine, kuidas kas või lapse kõrvalt kodus küpsetamisega 10-15 eurot teenida, siis on millegipärast null tahtjat.

Miks nii, kas keegi oskab mulle seda fenomeni seletada?[/tsitaat]

Siis on arusaadav, et aega pole. Ma lihtsalt arvasin, et on nii nagu minuga, kes ma kunagi kokakoolis õpitud lehttaignat lihtsalt ei viitsinud teha ja Napoleon vajus unustusse. Samuti ei sobi mulle need poe taignad. Nüüd vaatasin uut retsepti ja suht kiiresti läheb see kook.
Kusjuures ma tõesti teeks sulle koogi või annaks selle, mis hetkel valmib, aga ma olen tõesti hoopis Pärnu maakonna pärapõrgus.
Mis puutub sellese, et mees või naine… Nomaeitea. Tegelikult ju vahet pole. Julgustan teinekord siiski seda retsepti proovima, kui rohkem külalisi tulemas ja see on tõesti parem, kui mis iganes poest ostetud.
Mõningaid nippe vast oskab jagada ema, õde või pruut või kes iganes on muna vahustanud näiteks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.06 12:46; 29.06 15:54; 02.07 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koogimeister leitud. Aitäh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]suur suur tänu lihtsa retsepti eest. Ole hea ütle ka kui siiski tahaksin moosi lisada, kui palju ja millist moosi oleks kõige targem lisada? Kas kõikide kihtide peale või alumiste või ülemiste vahele?[/tsitaat]
minule meeldib, kui on üks kiht haput moosi vahel. Jõhvika või pohlamoos sobib hästi. Panen harilikult keskmise kihi vahele, lihtsalt läbilõikes siis kena vaadata:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

minule meeldib, kui on üks kiht haput moosi vahel. Jõhvika või pohlamoos sobib hästi. Panen harilikult keskmise kihi vahele, lihtsalt läbilõikes siis kena vaadata:)[/tsitaat]
Ühe kihi vahel jõhvikamoos on supermõnus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti kooli ajal oli meil lemmik hapu vaarikamoos keskel ühe kihi vahel. Et siis sisuliselt ilma suhkruta purustatud vaarikad. Teine variant, mis oli lahe, kui kokanduse juhendaja tegi hapu sidrunikreemi tarretisena vahele. Sidrunikreem vast saab olla selline, mis pisarakoogi sisse läheb, aga hapu. Retsepti tookord ei võtnud, ei mäleta ka. Koolist 15 aastat möödas juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.06 12:46; 29.06 15:54; 02.07 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen söönud selveri napoleoni ja seal on kirsimoos vahel. Ka päris hea 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk palun klassikalist Napoleoni kooki

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.