Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Palun kogemusi kaksikute emadelt

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Palun kogemusi kaksikute emadelt

Postitas:

Kuna mitmike grupis keegi ei räägi, siis sooviks teiste kaksikute emade raseduse kohta küsida. Olen sünnitanud loomulikul teel 2 last, nüüd ootan kaksikuid. Vaevlen vaagnavalude käes, häbemeluu on konreetselt valus, kannan kogu aeg bandaaži. 19 nädalat rasedust, kõht on juba suur, emakapõhja kõrgus 23. Kas lastakse valida – keiser või loomulik sünnitus? Või ei anta üldse valida?
Kus sünnitasite, kogemused?
Kuidas kulges rasedus?
Mitmendast nädalast alates läks olemine raskeks?
Millised olid vaevused?
Kui kaua käisite tööl?
Mitmendal nädalal kaksikud sündisid?

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sünnitasite, kogemused?
Kohalikus väikeses haiglas nagu ka 3 eelmist üksikut last.
Kuidas kulges rasedus?
Hästi. Kahjuks ei saa vaagna vm valude osas kaasa rääkida ja bandaaži ei kasutanud.
Mitmendast nädalast alates läks olemine raskeks?
Hmm…kuum suvi oli, see pisut piinas ja u 7.kuust oli raske magamisasendit valida(magan kõhuli) aga muidu polnud midagi.
Millised olid vaevused?
Polnud.No ok kingapaelu poleks vist lõpus ise kinni saanud. Aga kõik aiatööd said tehtud st selline oli enesetunne.
Kui kaua käisite tööl?
Kuna meil on kollektiivpuhkus, siis korraline puhkus alates 25.juuni kuni 31.august ja edasi dekreeti 35p enne tähtaega(polnud mõtet pilli lõhki ajada ja 1.-5.sept tunde anda, las alustas kohe asendaja)
Mitmendal nädalal kaksikud sündisid?
40+

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin kaksikud 10 aastat tagasi ITKs. Võrreldes praeguse rasedusega oli väga raske juba alates 5. kuust. Ise olen lühikest kasvu ja peenike ja nii suurt kõhtu oli raske kanda. Enne dekreeti algust olin kuu aega haiguslehel. Jäin koju 3 kuud enne tähtaega. 10 a tagasi anti valida kas keiser või ise. Ühe lapse ja minu halveneva tervise pärast on nagunii tehtud plaaniline keiser, 37. nädalal. Veetsime haiglas 21 päeva, lapsed olid väikesed, väiksem sõi sondi kaudu ja oli 1 kg võrra suuremast kaksikust kergem. Kosusid ja lastega on kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne kahe lisanduva põnni puhul!

Minu jaoks oli kahe beebi ootamine psühholoogiliselt raske – just mure, kas kõik on korras ja läheb nii nagu peab. Käisin UH-s iga kahe nädala tagant, lõpus tihedamalt. Mureks oli puudulik kaaluiive ja kohati nabaväädis verevoolu kehvad näitajad. Kaksikud tulid ilmale keisrilõikega 37+1. Valida ei antud, sest kaksikud olid ise sünnitamiseks ebasoodsas asendis. Lapsi pärast keisrilõiget rinnale ei saanud, viidi pärast sissepakkimist ära. Mõlemad vajasid abi kehasooja ja veresuhkru normis hoidmisel. Haiglasse jäime 10. päevaks.

Ise võtsin raseduse ajal kaalus juurde 30 kilo, mis on ülemõistuse palju, arvestades kui vähe kaalusid lapsed. Sellest hoolimata mul mingeid erilisi vaevusi ei olnud. Keisrilõikest taastumine polnud mõnus, kuid mingeid komplikatsioone ka tegelikult ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaksikud olid esimesed lapsed, kuid õnneks (nagu näha järgmistest rasedustest) mulle rase olemine sobib, isegi ei iiveldanud ka kaksikutega. Olin nii pikk kui lai (no pikkus on 160 ja kõhuümbermõõt oli 120cm kanti), aga erilisi hädasid ei olnud. t66l käisin 30.nädalani, aga mul oli vaja veel Eestisse lennata, sellepärast tulin enne sünnituspuhkuse algust arstitõendiga ära.
Kas lastakse sünnitada (proovida) ise või saadetakse keisrile, oleneb enim kaksikute asendist 32.-36.ndl paiku ultrahelides. Kui alumine kaksik on peaseisus või mõlemad, siis lastakse proovida. Mina proovisin, aga kuna poole avamise pealt läksid alumise kaksiku südamtoonid kehvaks, siis kiirkeiser, lapsed sündisid 30sek vahedega. Alustasin esilekutsumisega, veed avati, niiet täismäng kogu raha eest sünnitamist ühekorraga 🙂 Kuna esilekutsumine, siis lapsed sündisid 38+0 ndl, olid ajalised 2600 ja 2100, väiksem ei hoidnud kehasooja ja oli soojendusega voodis, muid hädasid lastel polnud. Praegu tragid kuueaastased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägin ka oma saja-aasta tagustest sündmustest.
Mina sain kaksikud peale seda, kui olin ühe loomulikul teel ilma toonud.
Ütleme nii, et novembris oli tähtaeg, aga juba augustis oli mul kõht nagu maakera ja tunne seuke, et lähen iga kell lõhki. Mulle räägiti kogu aeg ikka loomulikust sünnitusest. Aga ma olin lõpuks nii suur ja väljaveninud, et sünnitegevus ei hakanud pihta ka mitte. Ühesõnaga, ma kandsin oma lapsed üle ja veelkord üle. Siis sitsisin Pärnu vanas haiglas sängiveerel, kuni arstitädi otsustas, et tuleb need beebid mu kehast eemaldada. Arstitädi oli imetore – Lilleste oli ta nimi.
Muidu mul raseduse kohta etteheiteid ei ole. Peale selle, et olin ikka megasuur, nagu kosmos.
Aga keisrijärgselt oli küll sitt olla. 🙁 Nagu langeks kogu skelett kokku. Käiagi ei saanud. Jube.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Palun kogemusi kaksikute emadelt

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.