Esileht Lapse ootamine Palun kogemusi, nippe neilt, kes clexane süste vajanud

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Palun kogemusi, nippe neilt, kes clexane süste vajanud

Postitas:
Kägu
  • Tere. Hakkan esimese kümnese rohukarbiga ühele poole saama, kuid süstid on pigem valusad ja millegipärast just üks kõhupool näeb üsna hirmuäratavalt siniseplekiline välja. Seepärast küsingi, ehk on kellelgi, kes suurema kogemusega, nippe ja soovitusi jagada, kuidas süstimine võiks edukamalt õnnestuda. Püüan siiani lihtsalt täpselt ravimilehe õpetuse järgi toimida. Ei hõõru süstikohta süstijärgselt jne… aga ikka sinikad ja kipitus.

Aitäh ette vastajatele:)!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen süstinud nüüdseks üle 3 kuu, sinikaid on olnud vist 3-4, need süstimist alustades.

Hoian enne süstimist umbes minuti peal jääkotti, seejärel süstin lahuse 5 sekundiga, hoian süstalt 10 sekundit sees ja tõmban aeglaselt välja. Siis hoian jällegi minuti jääd peal. Niimoodi olen sinikatest pääsenud. Mõnikord kipitab aga sinikaid see ei mõjuta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süstisin terve reaseduse. Jahutasin enne külmikust võetud moopisurgiga umbes minuti, puhastasin, katsusin järele mõne tuimema k0ha kõhu peal – kui nahk on nõelale tuimem siis selle koha peal ei ole ka nii palju veresooni ja tuleb vähem sinikaid. Peale süsti võid natuke aega süstekohale survet avaldada, see võiks aidata ka sinikat ennetada.

Mõne aja pärast kujunevad sul välja kindlad kohad, kuhu tead et on hea süstida, siis saad neid uuesti ja uuesti kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi kui palju te viitsite vaeva näha! 😀 Mina tulen duši alt, lükkan nõela kõhtu, tõmban välja ning teise tuppa riietuma. Kõik. Pisikesi siniseid täpikesi on kõht täis, aga neid peaaegu ei märka, kui just ei häiri. Ja no ega keegi võõras seda kõhtu väga uuri kah… 🙂

Aga mida mina teen (ja mida tegelikult ei tohi vist), on see, et ma ajan ALATI õhumulli süstlast välja enne süstimist. Enne, kui seda ei teinud, sain küll korralikke sinikaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina süstisin kahe raseduse ajal, esimese ajal olin siniseplekiline, teisega null sinikat. Vahe oli selles, et sinikad tulid 90 kraadi all süstides, kuid ei tulnud 45 kraadise nurgaga. Mingit jahutamist ei teinud kunagi. Süstisin pigem aeglaselt, võtsin korraliku voldi. Süst ongi sageli üsna valus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina süstisin kahe raseduse ajal, esimese ajal olin siniseplekiline, teisega null sinikat. Vahe oli selles, et sinikad tulid 90 kraadi all süstides, kuid ei tulnud 45 kraadise nurgaga. Mingit jahutamist ei teinud kunagi. Süstisin pigem aeglaselt, võtsin korraliku voldi. Süst ongi sageli üsna valus.

Mul sama kogemus (olen see, kes õhumulli välja ajab). Süstin ka 45-kraadise nurga alt ja ka sinikaid pole – äkki see tõesti aitab. 90 kraadi alt vist pole kunagi süstinudki, nii et võrrelda ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teen Glexanet juba 6kuud

süstin 90 kraadise nurga all ehk siis otse nõel sisse, ja õhumulli jätan sisse. Mull jään ylesse ja süstimise lõpetan siis kui näen, et ravim sees. Oluline on nöel kiiresti sisse ja välja viia. Seejärel hoian 1-2 min kuiva lappi systekohal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gelxanel EI TOHI MULLI VÄLJA AJADA, see süstal on nii ehitatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

What? Ma esimest korda kuulen kuigi IVFi ringe tehtud ja Clexanet süstinud kui palju!

Reaalselt kordagi pole seda mulle öeldud. Mina tean pigem, et õhumulle ei tohi endale sisse süstida, seega olen alati kõikidest süstaldest õhumullid igaks juhuks välja ajanud, kunagi ei tea kas süstal satub veresoonde või mitte. Ja ma ka pole külma peal hoidnud ega midagi, lihtsalt süstal sisse ja tehtud. Kui tundsin, et on liiga valus koht, siis ilmselt veresoon ja otsisin uue koha…alati ei viitsinud, süstisin ära ja tuligi väike sinikas.

Aga tõesti, asi ilmselt siis minu teadmatuses, et lausa ei tohi õhumulle välja ajada… mida halba õhumullide välja ajamine teeb Clexanele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Lapse ootamine Palun kogemusi, nippe neilt, kes clexane süste vajanud