Esileht Ilu ja tervis Palun kogemusi suguhaiguste testimisega

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Palun kogemusi suguhaiguste testimisega

Postitas:

Tegin synlabi kaudu kodus mükoplasma testi – see tuli tagasi negatiivne. Sümptomeid mul polegi, aga ma ei tea kui usaldusväärne see kodus testimine on ja sealt loeb, et vahel saab adekvaatse tulemuse hoopis kurgust, mis on muidugi eraldi test! Nüüd tahan oma südamerahuks teha testi kõikide suguhaiguste kohta – panin juba naistearstile aja kirja, aga kas ka siis testimine maksab? – kui jah, siis ma vähemalt tean arvestada suurema väljaminekuga.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 13:46; 21.06 23:51; 21.06 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reklaamiks tore kirjutis.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaline nö riiklik naistearst ei tee sul elusees ilma sümptomiteta kõiki suguhaiguste teste. Hea, kui pap-testi teeb kolme aasta tagant. Tasuks erinevaid tasulisi vastuvõtte uurida, seal on enamasti mingid eri analüüse hõlmavad paketid ja hinnakirjad kodukatel.

Ilmselt sul õigus, tänud vastuse eest

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 13:46; 21.06 23:51; 21.06 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las siis olla reklaam, see on nagunii igal pool, kuigi see küll taotlus siin polnud

Reklaamiks tore kirjutis.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 13:46; 21.06 23:51; 21.06 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaline nö riiklik naistearst ei tee sul elusees ilma sümptomiteta kõiki suguhaiguste teste. Hea, kui pap-testi teeb kolme aasta tagant. Tasuks erinevaid tasulisi vastuvõtte uurida, seal on enamasti mingid eri analüüse hõlmavad paketid ja hinnakirjad kodukatel.

See on valeinfo. Ma käisin ise jaanuaris Tartu Ülikooli kliinikumis naistearstil ja palusin teha ka suguhaiguste testid. Sain ka, ei mingit probleemi. Kusjuures mul ei olnud põhjendatud kahtlust (mingeid kahtlaseid sümptomeid, vms). Ja midagi maksma nende testide eest ei pidanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus – tõde on kuskil kahe kirjeldatud variandi vahel. Jah, ma sain küsimise peale suguhaiguste paneeltesti, kus testiti levinumate haiguste vastu (klamüüdia, gonorröa, mükoplasma, HIV, süüfilis) ja nii, et ei pidanud selle eest maksma (vähemalt omades ravikindlustust). AGA… mind ikka ka pinniti, et milleks küll, mis sümptomid teil siis on jne. Lõpuks lihtsalt ütlesin, et seksisin võõraga kaitsevahenditeta, et jutul lõpp oleks. Kuid minu jaoks oli see suhteliselt ebameeldiv kogemus ning paar aastat noorema ja vähem enesekindlamana oleksin arvatavasti alla andnud ning polekski saanud teste. Nii arusaamatu suhtumine minu jaoks – kas nö enda meelerahuks ei tohigi testimas käia? Ja siis me imestame miks meil osad haigused nii levivad? Sest minu arust selleks ajaks kui sul juba sümptomid on, on asi kaugele arenenud. Tegu oli Seksuaaltervise Kliinikuga.

Igatahes, hiljem olen käinud tasulises kliinikus, kus pinnitakse vähem. Nt 2014 a maksis Fertilitases eelpool nimetatud haiguste vastu testimine natuke üle €100, nüüd arvatavasti hinnad kõrgemad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole iial mu suht pika elu jooksul naistearst suguhaiguste testidest keeldunud. Ja arsti juures, erinevate, olen käinud palju. See on ikka täielik jama et riikliku arsti juures ei taheta teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seksuaaltervise Kliinikus Noorte Nõustamiskeskuses on kuni 26. aastastele mõlemast soost noortele kõik tasuta. Vastuvõtt, nõustamine, testid. Isegi siis, kui ravikindlustust ei ole. Seal günekoloog ise pakkub välja pap testi kohe, kui 2 aastat viimasest möödas on. Ja suguhaiguste teste saab ka lihtsalt, kui tahad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Palun kogemusi suguhaiguste testimisega