Esileht Beebi ja mitmikud Palun kogenud emade nõuandeid – lisatoit.

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Palun kogenud emade nõuandeid – lisatoit.

Postitas:
Kägu

Beebi 5-kuune, ainult rinnapiimal. Sünnikaal 3200 ja 5-kuu kaal 7200. Kusjuures 5 kuu võttis juurde vaid 200 gr, siis muutus äkki märgavatavalt ka kakamise sagedus, varasemalt iga päev kakanud beebi hakkas seda tegema 10 päeva tagant. Beebile see harv kakamine vaevusi ei valmista, kaka on tavaline vedel nn rinnapiima-kaka.

Minu küsimus ongi, kas peaksin alustama lisatoidu andmist juba praegu või võib sellise harva kakamise ja madala 5-kuu kaaluiivega ikkagi veel oodata kuniks 6 kuud täis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Helista perearstile. Tema oskab kõige paremat nõu anda. Minu 7-kuune poiss võttis viimase kuuga juurde ainult 350 g hoolimata sellest,et lisatoitu hakkas saama neljandast elukuust. Kuni neljanda elukuuni võttis kuuga kilo juurde,edaspidi kaalutõus vähenes. Ma ise ei saa aru miks nii vähe. Süüa saab mitu korda rohkem kui ette nähtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui laps lisatoiduna ainult juur- ja köögivilja saab, siis see annab vähem energiat kui rinnapiim. Toidu kogus võib küll suurem olla, aga kaloreid vähem. Alla 6-kuusele ei pea tingimata üldse lisatoitu andma. Kui lapsel toidu vastu suur huvi, siis võib prooviks anda paar teelusikatäit maitsta, aga lisatoit eraldi toidukorda veel moodustama ei peaks. Kui lisatoit juba toidukorra moodustab, peaks see lisaks juur- ja köögiviljadele ka õli/liha/kala sisaldama, et toitvam oleks.
Puder annab ka omaette toidukorra välja, aga minu hinnangul on selles vähe kasulikku.

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Esileht Beebi ja mitmikud Palun kogenud emade nõuandeid – lisatoit.