Esileht Hobinurk Palun kudumisabi algajale

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Palun kudumisabi algajale

Postitas:

Aidake rumalat palun! Otsustasin väga optimistlikult ise varsti sündivale beebile teki kududa. Viimati hoidsin vardaid käes nii 15a tagasi koolis. Leidsin omast arust hea lehekülje, kus on täpselt kirjas, mis lõng ja mis vardad, lisaks õppevideod.

Siin on link: https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=3878&cid=29

Nii, kudusin kenasti nõutud 33 silmust ära ning olen juba oma esimese probleemi ees – töö laius pole kaugeltki 66cm nagu peaks, kuigi kasutan nõutud vardaid (20mm) ja nende poolt soovitatud lõnga, ka sama firma oma. Nagu öeldud, olen päris algaja, aga laiemaks ta ju enam ei muutu, kas pean siis lihtsalt kolm korda rohkem silmuseid looma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 15:16; 31.10 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan juurde, et proovisin nüüd palju lõdvemalt kududa, et 5 silmust 10cm oleks(nagu seal koetiheduse kohta kirjas on, küll pärlkoe kohta), aga maksimaalselt suudan kududa 7cm, No enam lõdvemalt mina ei oska 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 15:16; 31.10 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis need 20 mm vardad on? pole kuulnudki sellist numbrit. tundub, et on hästi jämedate varrastega kootud, aga nr 2 vardad kindlasti mitte.
tüki laiusest saad õiget aimu, kui ikka natuke juba kootud, vähemalt 5-6 rida, mida rohkem, seda parem.
ja ega varraste peal olles ka õigest laiusest aru saa. pärast kui vardaid sees pole, venib selline hõredalt kootud asi palju laiemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sa varraste peal ju ei näegi töö laiust. Tee mõned read ja kui ikka oled kindel, et on vähene, siis tõmba vardad välja( Nagunii ju harutad) ja siis on näha kui lai see tegelikult on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks kõigepealt ikka proovilapi teha. Just koetiheduse mõõtmiseks. Näiteks teed 15 silmusega proovilapi, kood 12-14 rida ja siis mõõdad, palju sul silmuseid/ridu 10x10cm sees on.
Kui on ikka rohkem, kui too nõutud 5, siis variant a. pead võtma veel jämedamad vardad või variant b. lood tekikese tarvis vardale vastavalt rohkem silmuseid, et see 66 cm ikka täis tuleks (ehk siis 6,6x see silmuste arv, mis sul 10cm sees oli). Pärlkude on ju selles mõttes väga andestav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algul mõtlesin, et 20 mm vardad on tükiviga, aga ka ingliskeelne ja saksakeelne juhend ütlevad sama. On sul kindlasti 20 mm vardad? Need on 2 cm diameetriga, ma pole elus nii jämedaid näinud, mul on 10 mm kõige jämedamad, millega olen kudunud.
Arvan, et algajal on nii paksu lõnga ja jämedate varrastega raske kududa. Ise arvan, et beebile tuleb see tekk liiga raske, 600 g. Päris algul võiks olla kergem tekike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Hobinurk Palun kudumisabi algajale

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.