Esileht Ajaviite- ja muud jutud Palun lohutage mind

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Palun lohutage mind

Postitas:
Kägu

Olen pikalt otsinud endale vanaduspõlveks ahjuküttega korterit. Hetkel üürikas Tallinnas. Lõpuks leidsin selle, Kesk- Eestis, aiamaa võimalusega, väike kolme toaga. Aga nagu ikka, eestlaslikult aeglase mõtlemisega…ja juba ta läinud oligi. Nüüd on hing nii haige. Olen samas vihane ja kurb. Kv24 sirvides näen siiani seda kuulutust üleval ja süda kisub valust kokku. See korter oli nagu nii “minu oma”…Siis tekivad nüüd igasugu mõtted, miks nii läks…Karma, saatus jne. Lohutage lolli…niuts

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ära muretse, tuleb uus ja parem! 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui läks ära, siis polnud sinu oma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on ka elus nii juhtunud, et olen juba mingi asjaga arvestanud – ja siis korraga, nagu välk selgest teavast – ma ei saagi seda asja. esialgu olen väga häiritud, aga pärast tuleb välja, et see oli millekski hea. saan veel parema või soodsama või rohkem meeldiva asja ja tänan taevast, et esimene tehing aaiataha läks 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik asjad tulevad siis kui on nende hetk, mõni lihtsalt hilineb veidi. Ju siis ei olnud see veel sinu oma, küll tuleb ka see õige.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina katsetasin 3 suve kinnisvara osta.
Esimesel aastal välja valitud maja läks käest. Teisel aastal välja valitud maja läks samuti käest. Aga kolmandal aastal sain ostetud sama maja, millest teisel aastal ilma jäin.
Mõnikord ei õnnestu kohe, aga see ei tähenda, et üldse ei õnnestu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt pääsesid mingist jamast. Kas reaalsuses seda vaatamas üldse käisid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ära muretse, mina panen sügisel ühe sellise maja müüki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära muretse, mina panen sügisel ühe sellise maja müüki.

See oli korter, majas ei tahaks, jaksaks vanaduses elada 😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga milleks 3-toaline?
Kui otsid elamist vanaduspõlve ajaks, siis võib seda natuke palju ju olla.
Minu vanaema elab üksi 3-toalises ning iga päev räägib, kuidas tema tahab väiksemat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pidime ka 15 aastat tagasi muugale maja ostma. notar oli paigas, müüja ei ilmunud kohale. tehing jäi ära, kodanikku kätte ei saanud, maakler kehitas õlgu jne. jube kahju oli. leppisime siis kesklinna korteriga. täna sealt majast mööda sõites hingan kergendatult ja suunurk tõuseb üles, et tookord nii läks;)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa ahikütet tahad? Vanale inimesele on see ju üks suur jama see puude soetamine, tuppa vedamine, ahjude hooldamine. Enamasti on sellised majad väga vanad, vajavad renoveerimist ja tuleohtlikud. Osta keskküttega korter, kui muretut vanaduspõlve tahad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud

Kommentaar eemaldatud.

Raili?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on ka selline mõtteviis, et kui kohe ei saanud, ju siis polnud ette nähtud. Aga mõtle ka nii, et äkki tõesti leiadki veel toredama korteri.

Igaks juhuks tasub selleks valmis olla, hea kinnisvara lähebki isegi tundidega ära. Sissemaks või kogu summa on vaja kokku koguda ja nii kui midagi huvitavat turule ilmub, siis võta kohe julgelt ühendust ja mine seda vaatama. See ei pruugi olla sinu ideaalne kujutletud uus kodu ja rapsides pole mõtet ka midagi ostma hakata.

Aga hoia kindlasti kinnisvaraportaalidel silma peal. Niimoodi näed näiteks võimalikke kitsaskohti, tutvud ümbruskonnaga, mõnikord näeb juba piltidelt ära, et sellises majas tegelikult ei tahakski elada isegi siis, kui korter on ilus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh teile kõigile. Kohe kergem hakkas neid häid ja südamest kirjutatud vastuseid lugedes. Rumalast peast sai törts pisaraidki valatud. Aga vahest teil ongi õigus ja minu aeg on veel ees. Igatahes südamest loodan, et see õnneseenest korteri uus omanik naudib ja hoiab seda pesa. NB! Ei ole Raili 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes on Raili?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga milleks 3-toaline?

Kui otsid elamist vanaduspõlve ajaks, siis võib seda natuke palju ju olla.

Minu vanaema elab üksi 3-toalises ning iga päev räägib, kuidas tema tahab väiksemat.

Ma arvan, et see kolmetoaline on 45m2. Elasin kunagi sellises. Ideaalne üksikule inimesele: läbikäidav elutuba, kabinet ja magamistuba, vannituba ja wc on sellistel ka koos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ikka mõelnud, et vanaduspõlves kuskile karup.e küll kolida ei tahaks. Et pigem olgu siis väiksem, kasvõi ühetoaline elamine, aga arvestatavas linnas, et ma ikka ringi liikuda saan ja kõik vajalik ligidal on. Pärnus Mai või Papiniidu rajoon näiteks: tahan kooserdan Maximasse, tahan jalutan mere äärde mööda kergliiklusteed, kehva ilmaga saan Kaubamajakasse šopingule minna, ei pea ainult toas seebikaid vahtima. Ja ahjukütet kindlasti ei taha. Ei ole vaja vanainimesel enam puude ja tulega mässata, on mugavam ja turvalisem keskküttega korteris.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Harjumus on väga võimas jõud. Kui oled eluaeg ahjuküttega elamises elanud siis oled harjunud ja pole see puudeteema nii kohutav midagi. Olen ka keskküttega majas elanud, ei meeldinud ega hakanudki meeldima. 10 aastat proovisin, õhk oli kuiv ja tekkisid terviseprobleemid. Sama teema tubade arvuga, kui oled eluaeg elanud mitmetoalises, siis tundub see 1 tuba nagu puuripanek.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Harjumus on väga võimas jõud. Kui oled eluaeg ahjuküttega elamises elanud siis oled harjunud ja pole see puudeteema nii kohutav midagi. Olen ka keskküttega majas elanud, ei meeldinud ega hakanudki meeldima. 10 aastat proovisin, õhk oli kuiv ja tekkisid terviseprobleemid. Sama teema tubade arvuga, kui oled eluaeg elanud mitmetoalises, siis tundub see 1 tuba nagu puuripanek.

Ja see, kui sa elad kuskil poolväljasurnud alevikus pensionäride ja asotsiaalide keskel ja noori inimesi näed ainul telekast, ei ole puuripanek?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanades puukõssudes (ahjuküttega sellised ju enamuses on) elavad enamuses asotsiaalsed, panevad suitsetades maja põlema või kas sellised kütet ostavadki. Varastavad sinu puid või ei küta üldse. St sina kütad tervet maja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole vaja vanainimesel enam puude ja tulega mässata, on mugavam ja turvalisem keskküttega korteris.

Ja elektri-, mitte gaasipliit, kui nüüd vanainimestest ikka edasi rääkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on ka elus nii juhtunud, et olen juba mingi asjaga arvestanud – ja siis korraga, nagu välk selgest teavast – ma ei saagi seda asja. esialgu olen väga häiritud, aga pärast tuleb välja, et see oli millekski hea. saan veel parema või soodsama või rohkem meeldiva asja ja tänan taevast, et esimene tehing aaiataha läks 🙂

Mina olen ka sellise mõtteviisi võtnud, et ju siis ei olnud minu oma. Tänu sellele teen ka oluliselt vähem emotsioonioste, sest tihti kui mõni müüja midagi pähe hakkab määrima jutuga, et kiire ja viimane võimalus, siis ütlengi, et otsustan siis ja kui enam alles pole – järelikult polnud mulle.

Kinnisvara ikka liigub. Võimalik, et leiad hoopis midagi sellist, kus saad enda käe järgi kõik kujundada ja viimistleda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli ka sarnane lugu. Ootasin liiga kaua ja kui tahtsin oli kuulutus netist maas. Arvasin, et osteti ära. Põdesin mingi 4 päeva, aga kuna hing ei andnud rahu, siis helistasin.
Omanik ütles, et võttis kuulutuse maha,kuna lubati ära osta, aga ostja kadus(ju mõtles ümber). Kuulutust polnud veel jõudnud uuesti panna.
Ma nii rõõmus, läksin vaatama ja ostsingi ära.
Hea, et ikka helistasin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja see, kui sa elad kuskil poolväljasurnud alevikus pensionäride ja asotsiaalide keskel ja noori inimesi näed ainul telekast, ei ole puuripanek?

Miks sa peaksid vanuses 60+ soovima hirmus palju võõraid noori inimesi näha? Mis nendes nii erilist vaadata on? Miks sa arvad, et sa pensionieas sooviksid elada selleaegsete noorte keskel, mitte pigem omaealistega.

Piisab, kui on “pensionäride klubi”, perearst, raamatukogu, aegajalt kino või väljasõit teatrisse, mõni kontsert, turvalised jalutusrajad, ehk seenemetski lähedal, mälumäng kulutuurimajas iga kuu teisel kolmapäeval, pensionäride kepikõnnirühm, ehk vanemaealise võimlemine, väike kohalik järverand suplemiseks, ehk isegi lähikonnas bassein, paar poodi, paar sõbrannat, pingike puu all, Anu, kes müüb mune ja Siim, kellelt osta mett ja Riina, kellelt saab ikka suveõunu. Ja kui veel omad lapsed-lapselapsed külas käivad, idüll missugune.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui see pension sul just 5 aasta päras käes ei ole, siis on see üsna halb mõte.
maapiirkonna kortermajad on enamasti ehitatud 1970-1980. aastatel, seega juba praegu üle 40 aasta vanad. enamasti renoveerimata ja soojapidavus olematu.
ma elan ka maal korteris, maja on ehitatud 80-date keskel ja päris tõsiselt tunnen muret, kas see maja 20 aasta pärast, kui ma pensionile jään, üldse elamiskõlbulik või alles on. meil on veel üsna kobe maja võrreldes paljude teiste majadega. kui sa ostad sellisesse majja korteri, siis selleks, et maja alles püsiks, tuleb ta renoveerida. väikese korterite arvuga majas on see väga kallis, kui jagada summa ruutmeetritega ja sa maksad seda pangalaenu kogu ülejäänud elu nii, et muuks enam raha ilmselt üle ei jää.
küttest ka – ahiküte on igati mõistlik. puud pead küll tuppa vedama, aga kulud on madalad. lisaks võib panna õhksoojuspumba. kaugküte on maapiirkonnas hullult kallis. meie külas maksvad vanemate majade elanikud üle 4€/m2 talvekuudel. 50m2 korteri küttekulud ulatuvad 200 euroni kuus.
kui ma praegu elaks mõnes linnas, üürikas ja üksi (lapsi ei ole või on suured), siis ma pigem võtaks laenu ja ostaks pisikese korteri võimalikult uude majja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega Tallinnast mujale minemine ei pea tähendama ainlt pärapõrgut ju? Kes ise on elanud ,on kursis ja uurinud teemat, need teavad, mis sinna kahe vahele kõik jääb.
Soovitan pidevalt uurida. Kursis olla ja ka ise võib kohalikku lehte, oma sooviga mis piirkonda eelistad, kuulutusi panna aeg ajalt.
Paljudes väikelinnades ja alevikes ja alevites on olemas ka need muud asjad, ühistransport, pood, teised inimesed ümber ja aiamaadki.
Ja need pole pärapõrgud. Ahjuküttega korter on ok, kui on muu normaalne, st mitte barakk, vaid ikka kivimaja, mis sooja peab. Mitte püstine trepp, mis teisele korrusele keerab või siis korralik ühistuga või muidu normaalsete elanikega ja suhtumisega maja. Terve Eesti on neid täis. Olen ka kursis teemaga. Eemale tuleks hoida kindlasti sellistest kortermajadest, kus kunagi oli keskküte, aga tetaud ajal see kadus ja igaüks tegi ise midagi sisse. On olemas muidugi isegi selliste piirkondade seas normaalseid toimiva korraldusega ühistuga maju, kus on tervele majale pandud oma ühtne küte. Kõike seda teemaalgataja kindlasti ka ehk teab.
Jõudu otsimisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa ahikütet tahad? Vanale inimesele on see ju üks suur jama see puude soetamine, tuppa vedamine, ahjude hooldamine.

Hullem on sõltuda ainult keskküttest ja maksta pensionist üüratuid arveid või mis lülitatakse sisse ja välja, majaelanike soove arvestades. Puukütte puhul saad alati ise valida, millal ja kui palju kütta. Kui üldiselt rääkida, siis eramaja eeliseks on üldse oma küttesüsteem, kui tahad ja vastavalt võimalusele, kasutad puukatelt, maakütet, õhksoojuspumpa, gaasi või ahju.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Palun lohutage mind