Esileht Pereelu ja suhted Palun lohutust, et varsti läheb mööda

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Palun lohutust, et varsti läheb mööda

Postitas:

Läksime mehega 20päeva eest suure tüliga lahku, tuli mulle kätega kallale. Nüüd on iga päev tohutult raske emotsionaalselt, tunne nagu tükk oleks puudu. Koguaeg tahaks helistada ja kokku saada, aga mõistus ütleb, et vägivaldsust ei andestada. Kes veel sarnases olukorras olnud, lohutage, millal kergemaks läheb? Kas keegi on löömise ka andestanud ja see ei ole enam kunagi kordunud? Mehega olime koos 10+aastat, tüli iseenesest oli väga jabur, lihtsalt möödarääkimine kuupäevade osas ja alkohol kindlasti võimendas seda.

+5
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 09:59; 25.03 19:44; 25.03 20:52; 01.04 23:34; 03.04 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mingi jabura tüli pärast tuli kätega kallale? Ei julge mina sulle küll sel juhul andestamist soovitada. Oleks veel, et ütlesid talle midagi kohutavat või tegid midagi jubedat ja see oleks esimene kord, oleks ehk mingi lootus, et see jääb ainsaks korraks ja õpite sellest ning saate koos jätkata, aga kui mingis pisitülis käed käiku lähevad, siis mina ei soovita endaga inimkatseid teha. Kuigi mõni muidugi ütleb, et mis see väike klobimine siis ära ei ole, juhtub hullematki. Ma eelistaks seda, et mul on tunne, nagu oleks tükk puudu, mitte päriselt ja füüsiliselt mingi tükk puudu.

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe ego on väga lihtne haavata.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheb mööda. Mind aitas iga kord see mõte, et ma kahetsen, kui tagasi lähen.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine psühholoogi manu.
Kui elad Tallinnas, siis saad tasuta ja üsna ruttu kriisiabi keskussese. https://www.eluliin.ee/
Kui tõesti tahad mehega ära leppida, siis ka seda peaksite te arutama professionaali juuresolekul ja ennekõike peaks seda äraleppimist mees ise alustama – see, kes vägivallatses, peab olema valmis ennast muutma. Kui sa teda ise tagasi kutsuma hakkad, siis tal enda muutmiseks huvi ei teki. Kui ta ise sulle ei helista, kasvõi selleks, et vabandust paluda, siis ei ole ta sinuga koos olemisest lihtsalt tegelikult huvitatud ja see teie tüli võiski eskaleeruda sellest, et te mõlemad tunnetate selle suhte mõttetust.
Loodetavasti pole teil lapsi…

+25
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 10:38; 03.04 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tuli ka mees ükskord kallale. Olin umbes nädala suhteliselt šokeeritud sellest, aga “pigistasin silma kinni”. Nüüdseks mòödas umbes aasta, aga aegajalt tekib mus ikkagi mingi viha ta vastu. Nagu ei ole siiski andestanud ega unustanud. Korralikult rikkus see minu austuse tema vastu ja põhimõtteliselt terve suhte.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksime mehega 20päeva eest suure tüliga lahku, tuli mulle kätega kallale. Nüüd on iga päev tohutult raske emotsionaalselt, tunne nagu tükk oleks puudu. Koguaeg tahaks helistada ja kokku saada, aga mõistus ütleb, et vägivaldsust ei andestada. Kes veel sarnases olukorras olnud, lohutage, millal kergemaks läheb? Kas keegi on löömise ka andestanud ja see ei ole enam kunagi kordunud? Mehega olime koos 10+aastat, tüli iseenesest oli väga jabur, lihtsalt möödarääkimine kuupäevade osas ja alkohol kindlasti võimendas seda.

Milles tükk puudu on? Iga järgmine kätega kallaletung on hullem. Sul on puudu vägivallast? Sul on puudu kannatustest? Vägivallatseja ei muutu, saad muutuda ise. Nii et mida kiiremini õpid Iseseisvaks ja endaga ise toimetulevaks, seda kiiremini see sündmus ununeb. Helistab naiste kriisiabisse, nad oskavad nõu anda, kelle juurde minna. Sa vajad kõigepealt ise abi. Mees vägivallaga tiris sul hingest tüki välja, aga see ei ole tema käes ja temaga leppimine ei aita midagi. Kui seksi vaja, otsi pigem üheöö suhteid. Kui inimest vajad, keskendu endale. Sina oled hetkel iseenda jaoks puudu. Alkohol toob loomuse välja, mitte ei võimenda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohol toob loomuse välja, mitte ei võimenda.

ei tea kas toob. kust see tõde üldse võetud on. mina tahaks olla küll nii lõbus, julge ja positiivne inimene nagu ma purjuspäi olen. aga kahjuks ma olen kainena hoopis tõsine, kartlik.
võib-olla ka nii, et mees viidi talle vale käitumise selgeks tegemisega viimase piirini, kus sõnad said otsa. nt minu mees on nii osav vaidleja, rääkija, et tunnen end alati vaidluses alla jäämas. vahel on tunne, et tõesti lööks teda.
muidugi pole füüsiline vägivald kunagi õigustatud, aga kuidas vaielda, kaitsta oma seisukohti, kui teine oskab sind nii hästi nurka suruda?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

muidugi pole füüsiline vägivald kunagi õigustatud, aga kuidas vaielda, kaitsta oma seisukohti, kui teine oskab sind nii hästi nurka suruda?

Tead, lihtsalt harjuta. Mulle pannakse ka süüks liigset vaidlemist ja teiste nurka surumist. Samas ma ei vaidle peaaegu kunagi eesmärgiga teist nurka suruda. Lihtsalt vaidlemine on mulle nagu sport ja ühtlasi uue informatsiooni saamise allikas. Ma võin vabalt vaielda ka enda tegelikule arvamusele risti vastupidi, lihtsalt sellepärast et vaielda ja vaadata kuidas teine reageerib ja mida ta mulle ütleb. Võib-olla on su mees lihtsalt Myers-Briggs tüübilt INTJ nagu minagi. Sel juhul on siin päris häid soovitusi: http://thomaslauer.com/start/How_to_handle_an_INTJ Seega ära võta vaidlemist isiklikult ja lihtsalt kas vaidle ise ka või siis leia mõni muu ühine meelelahutus.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole küll kogemust – 21 aastat abielu ja mind ei ole mees sõrmagagi puutunud. Aga ma ise arvan, et olenevalt olukorrast – siis esimene korda on juhus, teine on muster. st esimesel korral ma andestaks, kui tõesti oli purjus, olime riius ja lõi mind korra vms. Ütlen – kaaluksin väga ja mõtleksin – et mis nüüd juhtus, kui 21 aastat ei ole seda juhtunud. Aga teisel korral kindel ei.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 17:02; 25.03 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tunned, et tahad helistada ja kokku saada, siis ikka teegi nii

See on küll huvitav soovitus: anda mehele selge signaal, et ega sellest ei ole midagi, et sa mulle kätega kallale tulid – ma ikka otsin sinuga kontakti ja tahan asju klaarida? Aga no mõni nii ju elupäevad elabki: saab peksa, klaarib, andestab, saab jälle peksa ja ring hakkab otsast peale. Kuidagi – suurte raskustega aga siiski -saaksin ma hädapärast mõista asjade klaarimist, kui see oleks mehe algatus. Aga tema, saan aru, pole siiani mingit katset teinud? Järelikult pole tal sellest kõigest sooja ega külma. On enam-vähem kindel, et kui seda suhet nüüd naise algatusel lappima hakata, siis ei tule järgmist kätega suhete selgitamist kaua oodata.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

abielu 16ndal aastal tuli kallale, ei löönud, aga kägistas. ei enne ega peale seda sellist asja ei olnud.
aga mina sain sellest siiski sellise trauma, et 6 aasta pärast lahutasime. põhjuseks see otseselt ei olnud, aga põhjustas selle. midagi minu murdus nii, et ma ei suutnud enam olla see, kes varem olin.
ehk siis, jah võib küll nii olla, et see rohkem ei kordu.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa võid ju andestada, aga selleks peaks teine pool andestust paluma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 19:52; 25.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära andesta! See kordub! Täiesti kindlalt! Väärid palju paremat meest!

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 20:18; 23.03 20:19; 24.03 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mingi jabura tüli pärast tuli kätega kallale? Ei julge mina sulle küll sel juhul andestamist soovitada. Oleks veel, et ütlesid talle midagi kohutavat või tegid midagi jubedat ja see oleks esimene kord, oleks ehk mingi lootus, et see jääb ainsaks korraks ja õpite sellest ning saate koos jätkata, aga kui mingis pisitülis käed käiku lähevad, siis mina ei soovita endaga inimkatseid teha. Kuigi mõni muidugi ütleb, et mis see väike klobimine siis ära ei ole, juhtub hullematki. Ma eelistaks seda, et mul on tunne, nagu oleks tükk puudu, mitte päriselt ja füüsiliselt mingi tükk puudu.

Huvitav, mis see “juhtub hullematki” on?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 20:18; 23.03 20:19; 24.03 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte midagi ei juhtu põhjuseta. Mina ükskord ajasin oma abikaasa nö “hulluks” oma provotseerimisega ja rumala näägutamisega, sealjuures olin purjus ja tema ainult kergelt napsune. Jaurasin irvitavalt tema puuduste kallal ja näpistasin teda, et ta magama ei jääks (olime voodis), aga inimene oli kohutavalt väsinud ja tüdinud, aga mina ei hoolinud ning ei kavatsenudki lõpetada. Ühel hetkel läks mehel silme eest mustaks (hiljem tunnistas seda), ta ronis mulle otsa ja tegi päris tugeva kägistamisvötte. Ei löönud!
Nutsin terve öö, aga kuskile minna ka ei olnud, sest olime reisil. Hommikul oli ta toast kadunud ning lõpuks tuli hommikusöögi ja lilledega. Ütlesin talle kohe, et edaspidine kooseelu on võimalik ainult juhul kui sellised asju enam ei juhtu. Me oleme mõlemad väga tugevad ja samas sobivad isiksused ja just sel põhjusel ei kujuta ma ette mitte ühtegi teist meest enda kõrval ja tema samamoodi on kindel oma valikus. Armastame teineteist väga ning minu jaoks nii tühise asja pärast nagu see ühekordne vägivald ei tule mõttessegi lahku minna, üldse ei huvita mida ülejäänud maailm arvab. Kooselu on kestnud 11 aastat.

+6
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 20:32; 24.03 12:27; 24.03 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole küll kogemust – 21 aastat abielu ja mind ei ole mees sõrmagagi puutunud. Aga ma ise arvan, et olenevalt olukorrast – siis esimene korda on juhus, teine on muster. st esimesel korral ma andestaks, kui tõesti oli purjus, olime riius ja lõi mind korra vms. Ütlen – kaaluksin väga ja mõtleksin – et mis nüüd juhtus, kui 21 aastat ei ole seda juhtunud. Aga teisel korral kindel ei.

Loll. Kui kohe ära ei lähe, siis muutub see hiljem võimatuks. Seda räägivad teooriad. Naisel tekib Stockholmi sündroom. Naine hakkab isegi oma peksvat meest kaitsma ja varjama seda, et peksa saab. Nägin ise ühte hiljuti erakorralises, silmaarsti juures. Täiesti selge oli, et seda naist oli peaga vastu seina lennutatud, aga ise korrutas, et astus mänguauto peale ja kukkus vastu diivanilauda. Kahju, et kedagi eriti ei huvitanud ja sai tagasi armsasse koju uusi verevalumeid saama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaurasin irvitavalt tema puuduste kallal ja näpistasin teda, et ta magama ei jääks (olime voodis), aga inimene oli kohutavalt väsinud ja tüdinud, aga mina ei hoolinud ning ei kavatsenudki lõpetada.

Mehe asemel ma küll mõtleks väga hoolikalt üle, kas mul sellist naist ikka on väga vaja.
Kes joob end täis ja siis tuleb veel ilkuma ka. Selle asemel, et kaine peaga öelda, kui midagi ei meeldi.
Sellist käitumist ma nimetaks küll juba äärmuslikuks vägivallaks.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ükskord ajasin oma abikaasa nö “hulluks” oma provotseerimisega ja rumala näägutamisega, sealjuures olin purjus ja tema ainult kergelt napsune. Jaurasin irvitavalt tema puuduste kallal ja näpistasin teda, et ta magama ei jääks (olime voodis), aga inimene oli kohutavalt väsinud ja tüdinud, aga mina ei hoolinud ning ei kavatsenudki lõpetada.

Nutsin terve öö, aga kuskile minna ka ei olnud, sest olime reisil. Hommikul oli ta toast kadunud ning lõpuks tuli hommikusöögi ja lilledega. Ütlesin talle kohe, et edaspidine kooseelu on võimalik ainult juhul kui sellised asju enam ei juhtu.

Õudne naine! Ja siis veel rõõmustada lillede üle? SINA oleksid pidanud mehe käest andeks paluma. Ka koos lilledega.

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mitte midagi ei juhtu põhjuseta. Mina ükskord ajasin oma abikaasa nö “hulluks” oma provotseerimisega ja rumala näägutamisega, sealjuures olin purjus ja tema ainult kergelt napsune. Jaurasin irvitavalt tema puuduste kallal ja näpistasin teda, et ta magama ei jääks (olime voodis), aga inimene oli kohutavalt väsinud ja tüdinud, aga mina ei hoolinud ning ei kavatsenudki lõpetada. Ühel hetkel läks mehel silme eest mustaks (hiljem tunnistas seda), ta ronis mulle otsa ja tegi päris tugeva kägistamisvötte. Ei löönud!

Nutsin terve öö, aga kuskile minna ka ei olnud, sest olime reisil. Hommikul oli ta toast kadunud ning lõpuks tuli hommikusöögi ja lilledega. Ütlesin talle kohe, et edaspidine kooseelu on võimalik ainult juhul kui sellised asju enam ei juhtu. Me oleme mõlemad väga tugevad ja samas sobivad isiksused ja just sel põhjusel ei kujuta ma ette mitte ühtegi teist meest enda kõrval ja tema samamoodi on kindel oma valikus. Armastame teineteist väga ning minu jaoks nii tühise asja pärast nagu see ühekordne vägivald ei tule mõttessegi lahku minna, üldse ei huvita mida ülejäänud maailm arvab. Kooselu on kestnud 11 aastat.

Minu maailmas on kägistamine veel kraadi võrra hullem kui löömine.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 10:08; 24.03 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on küll huvitav soovitus

Võib küll huvitavana tunduda kuid sulle ei hakka ma ju selgitama miks teemaalgataja just nõnda võiks toimida

Ehk selgitad siis teemaalgatajale, miks ta võiks nõnda toimida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 20:18; 23.03 20:19; 24.03 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ükskord ajasin oma abikaasa nö “hulluks” oma provotseerimisega ja rumala näägutamisega, sealjuures olin purjus ja tema ainult kergelt napsune. Jaurasin irvitavalt tema puuduste kallal ja näpistasin teda, et ta magama ei jääks (olime voodis), aga inimene oli kohutavalt väsinud ja tüdinud, aga mina ei hoolinud ning ei kavatsenudki lõpetada.

Nutsin terve öö, aga kuskile minna ka ei olnud, sest olime reisil. Hommikul oli ta toast kadunud ning lõpuks tuli hommikusöögi ja lilledega. Ütlesin talle kohe, et edaspidine kooseelu on võimalik ainult juhul kui sellised asju enam ei juhtu.

Õudne naine! Ja siis veel rõõmustada lillede üle? SINA oleksid pidanud mehe käest andeks paluma. Ka koos lilledega.

Kust sa võtad, et rõõmustasin lillede üle just selle juhtumi kontekstis. Need lilled olid lihtsalt fiktsioon, sest ta vaeseke ei osanud midagi teha, vbla ostis hoopis endale? 🙂
Ei mina, ega tema ei palunud andeks vaid terve päeva rääkisime detailideni lahti MIKS sellised asjad juhtuvad.
Olin jah õudne naine sel ööl, sellega täitsa nõus.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 20:32; 24.03 12:27; 24.03 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaurasin irvitavalt tema puuduste kallal ja näpistasin teda, et ta magama ei jääks (olime voodis), aga inimene oli kohutavalt väsinud ja tüdinud, aga mina ei hoolinud ning ei kavatsenudki lõpetada.

Mehe asemel ma küll mõtleks väga hoolikalt üle, kas mul sellist naist ikka on väga vaja.

Kes joob end täis ja siis tuleb veel ilkuma ka. Selle asemel, et kaine peaga öelda, kui midagi ei meeldi.

Sellist käitumist ma nimetaks küll juba äärmuslikuks vägivallaks.

Koos mehega jõime, mulle tegi baarmen lihtsalt kangemad kokteilid kui ma oleksin eeldanud (seal maal vist kombeks nii) ja väike tüli tekkis juba baaris, sest eelnevalt ta lubas, et jääme ka tantsima (olen tantsuhull), aga siis mingil hetkel soovis lahkuda, sest väsinud.
Teineteise nö “puudustest” rääkisime väga ausalt juba suhte alguses ja see oli kohe vastastikku kokku lepitud,
Lihtsalt see juhtum reisil oli ERAND, sest mõlemal oli pingelisest eluperioodist (töö!) tekkinud stress. Mina läksin reisilt tagasi tulles psühholoogi juurde ja sain abi.
Lõppkokkuvõttes me mõlemad leidsime, et see juhtum ainult tugevdas meie kokkuhoidvuse tahet.
Ma saan aru, et kõrvaltvaatajal ongi seda väga raske mõista ning absoluutselt lepin kõigega mis arvate 🙂
P. S. See konkreetne NÄPISTAMINE oli aastaid hiljem meie jaoks lihtsalt naljakas. Kägistamisvõtteid on ka ilmselt erinevaid. Minu mees on õppinud erinevaid võitluskunste ja see olevat “shokivõte” (valus ei olnud, aga mõneks sekundiks hingata küll ei saanud)

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 20:32; 24.03 12:27; 24.03 12:56;
To report this post you need to login first.

Jaurasin irvitavalt tema puuduste kallal ja näpistasin teda, et ta magama ei jääks (olime voodis), aga inimene oli kohutavalt väsinud ja tüdinud, aga mina ei hoolinud ning ei kavatsenudki lõpetada.

Mehe asemel ma küll mõtleks väga hoolikalt üle, kas mul sellist naist ikka on väga vaja.

Kes joob end täis ja siis tuleb veel ilkuma ka. Selle asemel, et kaine peaga öelda, kui midagi ei meeldi.

Sellist käitumist ma nimetaks küll juba äärmuslikuks vägivallaks.

Koos mehega jõime, mulle tegi baarmen lihtsalt kangemad kokteilid kui ma oleksin eeldanud (seal maal vist kombeks nii) ja väike tüli tekkis juba baaris, sest eelnevalt ta lubas, et jääme ka tantsima (olen tantsuhull), aga siis mingil hetkel soovis lahkuda, sest väsinud.

Teineteise nö “puudustest” rääkisime väga ausalt juba suhte alguses ja see oli kohe vastastikku kokku lepitud,

Lihtsalt see juhtum reisil oli ERAND, sest mõlemal oli pingelisest eluperioodist (töö!) tekkinud stress. Mina läksin reisilt tagasi tulles psühholoogi juurde ja sain abi.

Lõppkokkuvõttes me mõlemad leidsime, et see juhtum ainult tugevdas meie kokkuhoidvuse tahet.

Ma saan aru, et kõrvaltvaatajal ongi seda väga raske mõista ning absoluutselt lepin kõigega mis arvate ????

P. S. See konkreetne NÄPISTAMINE oli aastaid hiljem meie jaoks lihtsalt naljakas. Kägistamisvõtteid on ka ilmselt erinevaid. Minu mees on õppinud erinevaid võitluskunste ja see olevat “shokivõte” (valus ei olnud, aga mõneks sekundiks hingata küll ei saanud)

Ma ehmuks ilmselt hullult, kui mu mees mind kägistaks, olgu siis või mòne sekundi. Ei suudaks teda pärast seda enam usaldada.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 10:08; 24.03 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest!
Ilmselt nii ongi, et kui ta ise ei helista ja mingit kontakti ei otsi, siis jäägugu nii. Valus on ikka, väga valus, aga lõpuks vähemalt sain pisarad endast välja ja nutsin täna kohe tunde, palju kergem hakkas. Nüüd vaikselt hakkan riidekappe ja kummuteid koristama ja tõstan ta asjad eraldi, ega kui ise järgi ei tule, viin jaokaupa ta vanematele ja tegelegu siis ise edasi. Ühelegi tuttavale ei ole julgenud veel rääkida, et läksime lahku, kindlasti tekiks väga palju küsimusi ja mul ei ole tunnet, et tahaksin neile vastata.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 09:59; 25.03 19:44; 25.03 20:52; 01.04 23:34; 03.04 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest!

Ilmselt nii ongi, et kui ta ise ei helista ja mingit kontakti ei otsi, siis jäägugu nii. Valus on ikka, väga valus, aga lõpuks vähemalt sain pisarad endast välja ja nutsin täna kohe tunde, palju kergem hakkas. Nüüd vaikselt hakkan riidekappe ja kummuteid koristama ja tõstan ta asjad eraldi, ega kui ise järgi ei tule, viin jaokaupa ta vanematele ja tegelegu siis ise edasi. Ühelegi tuttavale ei ole julgenud veel rääkida, et läksime lahku, kindlasti tekiks väga palju küsimusi ja mul ei ole tunnet, et tahaksin neile vastata.

tubli oled. aga soovitan just vastupidist – räägi kõigile, et läksite lahku ja miks. vägivalda ei tohi varjata.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 19:52; 25.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest!

Ilmselt nii ongi, et kui ta ise ei helista ja mingit kontakti ei otsi, siis jäägugu nii. Valus on ikka, väga valus, aga lõpuks vähemalt sain pisarad endast välja ja nutsin täna kohe tunde, palju kergem hakkas. Nüüd vaikselt hakkan riidekappe ja kummuteid koristama ja tõstan ta asjad eraldi, ega kui ise järgi ei tule, viin jaokaupa ta vanematele ja tegelegu siis ise edasi. Ühelegi tuttavale ei ole julgenud veel rääkida, et läksime lahku, kindlasti tekiks väga palju küsimusi ja mul ei ole tunnet, et tahaksin neile vastata.

tubli oled. aga soovitan just vastupidist – räägi kõigile, et läksite lahku ja miks. vägivalda ei tohi varjata.

Ma ei ole selleks hetkel veel valmis. Ei kirjutanud mõttega, et mitte kunagi põhjustest ei räägi, aga hetkel otsustan toimida nii. Ma väga ei näe muidugi mõtet ka hakata olukorda hirmsalt lahkama, mis olnud see olnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 09:59; 25.03 19:44; 25.03 20:52; 01.04 23:34; 03.04 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole küll kogemust – 21 aastat abielu ja mind ei ole mees sõrmagagi puutunud. Aga ma ise arvan, et olenevalt olukorrast – siis esimene korda on juhus, teine on muster. st esimesel korral ma andestaks, kui tõesti oli purjus, olime riius ja lõi mind korra vms. Ütlen – kaaluksin väga ja mõtleksin – et mis nüüd juhtus, kui 21 aastat ei ole seda juhtunud. Aga teisel korral kindel ei.

Loll. Kui kohe ära ei lähe, siis muutub see hiljem võimatuks. Seda räägivad teooriad. Naisel tekib Stockholmi sündroom. Naine hakkab isegi oma peksvat meest kaitsma ja varjama seda, et peksa saab. Nägin ise ühte hiljuti erakorralises, silmaarsti juures. Täiesti selge oli, et seda naist oli peaga vastu seina lennutatud, aga ise korrutas, et astus mänguauto peale ja kukkus vastu diivanilauda. Kahju, et kedagi eriti ei huvitanud ja sai tagasi armsasse koju uusi verevalumeid saama.

Esiteks on Stockholmi sündroom seotud pangavangi teemaga, teiseks räägin ma seda – et kui mind peaks mees lööma, siis peaks olema midagi väga valesti. Ma analüüsiks seda ja siis otsustaks. See n.ö. teine kord – teeb asja lihtsamaks – ei ole vaja enam kaaluda. Ei ole ise ega ka oma kodus näinud perevägivalda seega võib olla, kui midagi juhtuks – räägiks teist juttu.

Olen omas töös küllaga neid õigustajaid naisi näinud, aga seal käib juurde vaimne vägivald – nad tehakse nii tümaks, et nad ei oskagi näha mehe käitumises viga, vaid arvavad, et on ise süüdi + lisaks neile on mehe poolt süvendatud see, et nad ei saa ise hakkama, nad peaksid olema tänulikud, et neil selline mees on jne. Kusjuures, kui mees ta maha jätab, saab klobimisest isu täis vms – siis on selline naine täiesti ahastuses, mis nüüd saab. Aga ka on naisi, kes taluvad löömise ilusate asjakeste pärast.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 17:02; 25.03 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaurasin irvitavalt tema puuduste kallal ja näpistasin teda, et ta magama ei jääks (olime voodis), aga inimene oli kohutavalt väsinud ja tüdinud, aga mina ei hoolinud ning ei kavatsenudki lõpetada.

Mehe asemel ma küll mõtleks väga hoolikalt üle, kas mul sellist naist ikka on väga vaja.

Kes joob end täis ja siis tuleb veel ilkuma ka. Selle asemel, et kaine peaga öelda, kui midagi ei meeldi.

Sellist käitumist ma nimetaks küll juba äärmuslikuks vägivallaks.

Koos mehega jõime, mulle tegi baarmen lihtsalt kangemad kokteilid kui ma oleksin eeldanud (seal maal vist kombeks nii) ja väike tüli tekkis juba baaris, sest eelnevalt ta lubas, et jääme ka tantsima (olen tantsuhull), aga siis mingil hetkel soovis lahkuda, sest väsinud.

Teineteise nö “puudustest” rääkisime väga ausalt juba suhte alguses ja see oli kohe vastastikku kokku lepitud,

Lihtsalt see juhtum reisil oli ERAND, sest mõlemal oli pingelisest eluperioodist (töö!) tekkinud stress. Mina läksin reisilt tagasi tulles psühholoogi juurde ja sain abi.

Lõppkokkuvõttes me mõlemad leidsime, et see juhtum ainult tugevdas meie kokkuhoidvuse tahet.

Ma saan aru, et kõrvaltvaatajal ongi seda väga raske mõista ning absoluutselt lepin kõigega mis arvate ????

P. S. See konkreetne NÄPISTAMINE oli aastaid hiljem meie jaoks lihtsalt naljakas. Kägistamisvõtteid on ka ilmselt erinevaid. Minu mees on õppinud erinevaid võitluskunste ja see olevat “shokivõte” (valus ei olnud, aga mõneks sekundiks hingata küll ei saanud)

Ja kui mees teie lapsele ka tulevikus natuke “shokivõtet” teeks, no nii paar sekundit ei saa hingata, siis oleks ka “isa ja lapse vahel tugevam side” ja see sinu poolt kõik ok?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksime mehega 20päeva eest suure tüliga lahku, tuli mulle kätega kallale. Nüüd on iga päev tohutult raske emotsionaalselt, tunne nagu tükk oleks puudu. Koguaeg tahaks helistada ja kokku saada, aga mõistus ütleb, et vägivaldsust ei andestada. Kes veel sarnases olukorras olnud, lohutage, millal kergemaks läheb? Kas keegi on löömise ka andestanud ja see ei ole enam kunagi kordunud? Mehega olime koos 10+aastat, tüli iseenesest oli väga jabur, lihtsalt möödarääkimine kuupäevade osas ja alkohol kindlasti võimendas seda.

Sa räägid nagu punase tulega üle tee minemisest, et seda ei tohi – vägivaldsust ei andestata? Ose tead, kas andestad või mitte. Nutta vägivaldse joodiku pärast? No ma ei tea…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted Palun lohutust, et varsti läheb mööda

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.