Esileht Väikelaps Palun nõu- 2a magamine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Palun nõu- 2a magamine

Postitas:
Kägu

Kaks kuud tagasi asendasime võrevoodi tavalise voodi vastu. Esimene nädal magas ilusti, teine nädal juba tahtis, et kõrval oleksin ja see nüüd siiani nii. Toast lahkuda ei tohi- jookseb röökides järgi. Nüüd hakkasime hoius harjutama ning laps kes muidu magas 5-6ni ühe jutiga, ärkab nüüd 2-3 korda öö jooksul ja ärkab ikka 5-6 ajal. Olen proovinud igasuguseid nippe, mida guugeldades leidsin, aga siinsetel kasutajatel ka vb midagi head soovitada. Kuidas teha nii, et laps jääks õhtul ise magama ning magaks hommikuni.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võta üks eesmärk korraga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

2a ei peagi veel valmis olema ei öö läbi magamiseks ega üksi uinumiseks ja suured elumuutused muudavadki ka unekäitumist. Minu meelest vajab laps seoses hoiduminekuga suuremat turvatunnet (ehk olge õhtul juures nt meg´hega kordamööda) ja kui ta on end jälle turvatunnet täis laadinud, hakkab ka paremini magama.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps vajab ema lähedust. Minu 7-aastane magab minu kõrval, pole ühtegi ööd oma voodis maganud, kuigi see on olemas. Oma voodis hakkab magama siis kui ise selleks soovi avaldab.

2-aastast ei sunniks üksi oma tuppa magama.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks see lasteaeda harjutamine mõjutab.
Minu laps hakkas alles peale 4a kogu öö magama. Ja siis ka veel vahel rändas vanemate voodisse öösel.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps hakkas alles peale 4a kogu öö magama. Ja siis ka veel vahel rändas vanemate voodisse öösel.

Vanemal lapsel ei tekkinud probleeme öö läbi magamisega, aga nüüd nooremal on. Mõlemad maganud sünnist saati oma voodis ning u aastaselt kolinud oma tuppa. Vb poisid ongi memmekamad. Magamasaamine on nüüd korras, aga magab ikkagi vähe. Lugesin, et 2a peaks kokku magama 11-14h, aga tal tuleb vaevu 10-11h. Hoius magab ka kehvalt. Magama jääb ilusti, aga magab vaevu tunni.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanemal lapsel ei tekkinud probleeme öö läbi magamisega, aga nüüd nooremal on. Mõlemad maganud sünnist saati oma voodis ning u aastaselt kolinud oma tuppa. Vb poisid ongi memmekamad. Magamasaamine on nüüd korras, aga magab ikkagi vähe. Lugesin, et 2a peaks kokku magama 11-14h, aga tal tuleb vaevu 10-11h. Hoius magab ka kehvalt. Magama jääb ilusti, aga magab vaevu tunni.

10-11 tundi on eakohane unehulk, mis sest et alla keskmise.
Kui laps on 2a täis, tiksub juba kolmas eluaasta. 2.5a laps võib magada nii 2a kui 3a unenormi, mõlemad on normaalsed. Nii nagu võib 2.5a laps rääkida 2a lapsele vastavalt ja 3a lapsele vastavalt ja kumbki pole patoloogia.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie 2-aastane ei maga ka jutti kogu ööd. Eriti vabadel päevadel. Lasteaiapäevadel on ta õhtuks väga väsinud ja läheb magama kell 21:00. Tõuseb kell 7 hommikul. Aga muidu ärkab ikka öösel millalgi üles, panen ta potile ja siis tuleb suurde voodisse magama. Kui potile ei pane, siis võib meil voodisse lasta. Väga tüütu, sest kolmekesi nii magada on piin ja ma magan ikka väga halvasti öösel. Unevõlg on nii suur, et kui õnnestub lapse hommikul lasteaeda saada ja endal vaba päev, siis magan veel paar tundi ja tõusen lõuna paiku üles.
Muidu laps magab kõrval toas oma voodis ja suurem vend magab ka temaga ühes toas. Aga jah, ikka kipub meie voodisse. Magama jääb õhtul ka nii, et keegi peab tema kõrval voodis olema ja unelaulu jorutama. Lasteaias jääb väga hästi magama ja magab 2h ilusti täis. Magaks isegi rohkem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen alla aastase beebi ema ja mind huvitab, et mis põhjusel üldse tahetakse last panna teise tuppa või et ta magaks kogu öö kui see pole päris eakohane käitumine veel? Kas 2-aastane sipleb voodis palju rohkem kui beebi või mis on põhjuseks? Huvitab, kuna hakkasin palju paremini magama, kui lapse suurde voodisse magama võtsin.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen alla aastase beebi ema ja mind huvitab, et mis põhjusel üldse tahetakse last panna teise tuppa või et ta magaks kogu öö kui see pole päris eakohane käitumine veel? Kas 2-aastane sipleb voodis palju rohkem kui beebi või mis on põhjuseks? Huvitab, kuna hakkasin palju paremini magama, kui lapse suurde voodisse magama võtsin.

Minul laps oli ringirändav meritäht ja mina ennast välja ei puhanud, kui laps meie voodis magas. Ma siis ise rändasin üldjuhul elutoa diivanile poole öö pealt, kui varvastega ribisid sorkis või käega virutas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks see ole individuaalne, mis kellelegi sobib, aga mina ka ei puhanud üldiselt välja, kui olin lapsega samas toas. 1.5 aastat olime samas toas ja siis tõstsime ümber. Läks üllatavalt valutult ja siiamaani oma toas. Ärkab muidugi öösel ikka keskmiselt korra või 2 (laps ka 2aastane).

Vahel, unefaaside vaheldudes on tal jube kerge uni ja siis võis selle peale ärgata, kui keerasin korra külge või kohendasin tekki.

Saan aru, et laps vajab lähedust, aga ema välja puhkamine on täpselt sama oluline. Lähedust saab pakkuda ka muul ajal kui igal öösel kõrval magades.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sünnist saati oma voodis on maganud mõlemad lapsed. Ma ei saa magada kui laps magab minu kõrval, kardan, et mees v ise keeran lapsele peale.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen vanaema. Hoian oma lapselapsi tihti mitu ööd järjest ja kuna neid on harjutatud oma voodis magama, pole ka meie juures ühegagi mingit probleemi. Üks praegu täpselt kahene on sünnist saati olnud imemagaja – ükskõik kus silmad kell 10 õhtul kinni paneb, seal ka ca 11-12 tunni pärast need lahti teeb. Mõnel ööl sipleb ja tahab ka korra juua, aga sedagi läbi une. Ja nii ta on maganud juba aasta vähemalt, terve öö jutti. Kui rinnast võõrutatud sai.

Mu lapsed on enda lapsed harjutanud varakult oma voodites magama, sest nad on soovinud väikese vahega veel lapsi. Ja seda tegin omal ajal ka mina, kuigi pesamuna jäi ikka väga pikalt poole öö pealt meie kaissu tulema. Aga sellest polnud ka lugu.

0
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Väikelaps Palun nõu- 2a magamine