Esileht Beebi ja mitmikud Palun nõu: imetamine ja RPA

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Palun nõu: imetamine ja RPA

Postitas:

Laps 6 kuud, siiani ainult RP saanud, viimane nädal ka vaikselt püreed. Pole kordagi lutipudelit vaja läinud, meil polegi sellist asja. Lutti võtab. Nüüd nädalake õhtuti magama ei jää, viriseb, vähkreb, nutab, ei saanud pikalt aru miks, aga tundub, et mul õhtul pole talle piisavalt piima….:( vaesekesel suurem isu enne magama jäämist….Laps ärkab õhtu unest u 6-7 aeg ja saab rinda, magama ööunne 9-10 aeg ja tundub, et mul pole selle paari tunniga piisavalt piima tekkinud. Saan aru, et paljud seda ei usu, olen ka ise vapralt vastu pidanud ja lootnud veel kuid imetada vähemalt, aga saan rindadest ja lapse reageeringust aru kui ta näljane ja just nii ongi. Öösel sööb 3-5 korda. Mis ma edasi teen?
Mõtlesin, et proovin homme õhtul, rind ja kui on rahutu ja nutab, annan esimest korda RPA, kas on siis parem või mitte, selguks kohe. Aga millist RPA anda? Kust anda? Kui ta pudelit pole varem saanud, äkki ei võtagi? Või võiks pudeli vahele jätta ja proovida nokaga tassist?
Palun nõu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:30; 12.01 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piim ei kao niisama ära. Mul oli ka beebi samas vanuses ootamatult rahutu enne ööund, siis lõikusid 2 esimest hammast ja seejärel läksid õhtud jälle rahulikumaks tagasi (praegu 7-kuune). Ma sinu asemel tarbiks ise rohkem vedelikku – joo nt imetamist soodustavaid teesid (nt apteegitilliteed müüakse pea igas poes).
Aga kui ikka tahad RPA anda, siis anna enne rinnast piima ja seejärel RPA-d.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui viimane nädal oled hakanud lisatoitu andma ja laps just nüüd on õhtuti viril, siis tundub hoopis, et see lisasöök tekitab talle mingeid vaevuseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastajatele, tilliteega olen kursis ja joon päeva jooksul 4-5 suuuurt tassi kindlasti, eriti õhtuti. Vett võiks rohkem juua, sunnin end seda ka tegema. Siiski tundub, et piim ikkagi võib väheneda, kuigi ise olen siiani nii positiivselt meelestatud olnud ja mitte ka tahtnud seda uskuda. See õhtune rahutus on kauem olnud kui püreed andnud, seos võib olla aga ka mitte. Igaljuhul ostsin tilaga tassi, aptamili, andsin rinda ja peale seda proovisin lisa, ega ta eriti sealt juua oska, natuke saab kätte, krimpsutas nina, väristas end;) eks maitse teine, u 10 ml võttis. Teine päev ei proovinudki, kuna sain ise aru, et rinnas too õhtu oli piisavalt ja sai kõhu täia, ei nutnud. Aitäh vaatame edasi kuidas läheb

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:30; 12.01 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 6 kuud, siiani ainult RP saanud, viimane nädal ka vaikselt püreed. Pole kordagi lutipudelit vaja läinud, meil polegi sellist asja. Lutti võtab. Nüüd nädalake õhtuti magama ei jää, viriseb, vähkreb, nutab, ei saanud pikalt aru miks, aga tundub, et mul õhtul pole talle piisavalt piima….:( vaesekesel suurem isu enne magama jäämist….Laps ärkab õhtu unest u 6-7 aeg ja saab rinda, magama ööunne 9-10 aeg ja tundub, et mul pole selle paari tunniga piisavalt piima tekkinud. Saan aru, et paljud seda ei usu, olen ka ise vapralt vastu pidanud ja lootnud veel kuid imetada vähemalt, aga saan rindadest ja lapse reageeringust aru kui ta näljane ja just nii ongi. Öösel sööb 3-5 korda. Mis ma edasi teen?

Mõtlesin, et proovin homme õhtul, rind ja kui on rahutu ja nutab, annan esimest korda RPA, kas on siis parem või mitte, selguks kohe. Aga millist RPA anda? Kust anda? Kui ta pudelit pole varem saanud, äkki ei võtagi? Või võiks pudeli vahele jätta ja proovida nokaga tassist?

Palun nõu!

Hästi paha on foorumitest küsida seda, siin alati koos naised kes teavad sinust paremini mis su lapsel viga on ja palju sul piima on. Mina julgustan proovima! Kui on muu mure siis pole RPAst kasu, saad ise teada 🙂 võib aga olla et see aitab nii sul kui lapsel magada. Minu laps võttis hea meelega rinda edasi ka pärast lutipudelit, proovi mõnda mis on nn nibu kujuga 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See “rpaga laps magas terve öö, ju siis rp ei olnud küllalt” müüt elab täiega, sest rpa on raskestiseeditav ja kõht püsibki kauem täis.
Pakun, et laps on ka õhtul väsinud ja ei jaksa lihtsalt kõhtu kõvasti rp täis süüa, vaid väsib ja vajub enne ära, lisaks on virilam ja toitmine venib pikemaks (õhtuti olid meil ikka sellised tissirallid).
Kas annad lisatoitu hommikul, et kõhuvaevused jõuaks päeva jooksul avalduda ja ei segaks ööund?
Eks võib mingiks hädaolukorraks rpa ju proovida, aga piima juurde saab ikka ainult imetamisega, iga rpa tilk võta rinnapiima vähemaks ja lõpuks oled surnud ringis- piima järjest vähem, laps näljasem ja rpa saab järjest rohkem, sest kõht on lapsel ju tühi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Palun nõu: imetamine ja RPA