Esileht Väikelaps Palun nõu jalgratta ostmisel

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Palun nõu jalgratta ostmisel

Postitas:
Kägu

Mul on tarvis osta tütrele sünnipäevaks jalgratas. Praeguses olukorras tundub, et tuleb vist osta internetist ja poodi proovima minna ei saa. Laps on u 110 cm pikk, saab 5-aastaseks. Enne tal jalgratast olnud pole. Oli jooksuratas, mis jäi ammu väikeseks ja praegu on tõukeratas. Motoorika ja tasakaal on tal pigem kehvapoolne, tean juba ette, et sõitma õppimine tuleb pikk, aeglane ja vaevaline. Aga ta ise tahab väga ja on kõigis asjades siiani järjekindel olnud, proovib ja pusib kuni lõpuks saab hakkama. Tõuksi ja jooksurattaga oli samamoodi.

Loen netist soovitusi ja täielik infouputus, mul ei käi enam mõistus üle, mis parameetreid kõiki vaadata tuleb.

Palun kirjutage midagi oma kogemustest, mida jälgida ja arvestada, et see pooleldi huupi ost täitsa metsa ei läheks. Kas on nt midagi, mida te ostes ei osanud arvestada, aga tagantjärele sooviks, et oleks teadnud?

Oluline on, et pedaalimine peaks olema kerge, laps on nääps kõhn tüdruk ja tal mingist raskest rattast ei käi lihtsalt jõud üle. Kas on mõni tootja, kelle rataste kohta on üldiselt teada, et on kerged sõita?

Olen tänulik kõigi soovituste eest, mul ausalt vererõhk tõuseb selle mõtte peale, et pean ise oma aruga tellima kuskilt. Mõtlesin kogu aeg, et lähme rattapoodi ja müüja annab nõu ja saab proovida sõita…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nende küsimustega pöördu otse spets ratta või spordipoe poole, nad kõik meeleldi aitavad ja praeguses olukorras presenteerivad kaupa mis võiks sobida poe ees või taga. Lihtsalt poodi ei lasta.

Oleme oma pere rattad ostnud Veloplus poest, alati saanud asjaliku nõustamise ja proovisõidu võimaluse.

 

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ostsin enda lapsele juba kokkupandud, kasutatud 16 tollise ratta eraisiku käest, kellel sõitis sellega mitu last enne seda. Minu laps oli siis ostu ajal 4a ja nüüd on 5. Sõidab iga päev, kuigi kaalult on ratas raskemat sorti. Väga meeldib rattaga sõita, see ta üks lemmik tegevusi. Varsti saame ka abiratastest loobuda. Uuelt osta minu meelest mõtet pole, tegemist siiski õppimiseks mõeldud rattaga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pikkus ja reie sisepikkus on kaks kõige olulisemat mõõtu mida vaja

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et talle sobiks 16tolline ratas praegu. Üldiselt tagantjärgi tarkusest võin öelda ainult nii palju, et ei ole vaja nii hirmsasti üle mõelda. See on lihtsalt jalgratas, mitte tema elu plaan! Meie ostsime puhtalt välimuse järgi meeldinud Classicu Hawaiist (kõik meie pere rattad on sealt ostetud) ja mõlemad poisid said sellega (kaheaastase vahega) ülikiirelt sõitmise selgeks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ülemistel on Sportlandi telk parklas ja rattad olid seal väljas olemas. Tõenäoliselt on teisedki ratta ja spordipoed nii teinud.

Mina ostaks esimeseks rattaks mõne korraliku firma 16′ ratta nagu classik või scott. Need on kergema jooksuga kui noname rattad. Ka kasutatuna pole need läbi sõidetud. Lapsed kasvavad ruttu välja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan Woom 3, aga kahjuks praegu neid osta pole võimalik Eestis, suvel vast tuleb alles, kui võimalik oodata. See on väga kerge (7kg), laps jaksab ise sõita ja saab manööverdatud ja 16 tolli sobib pikkuse poolest. Algajale pigem osta veidi väiksem ratas kui suurem. Veidi kallim on, aga selle ratta saab kindlasti hiljem hea hinnaga maha müüa, väga nõutud. Pool rahast saad kindlasti tagasi. Ise ootan oma 5a pikale poisile Woom 4, lubati juunis- juulis, seni sõidab 14 tollise jooksukaga edasi.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jalgratas tundub äge sünnipäevakink ja tahaks, et oleks ju ilus ja uus, kui kingiks läheb. Aga… Su laps on juba sellises vanuses, et 16” on õige varsti väike talle. Kui tal aga motoorika pigem kehv, siis kohe 20” osta on palju. Kui sul just järgmist last peale kasvamas pole, siis mina vaataksin 16″ puhul esmajoones järelturu poole. Kui ratas väike, on ka raske sõita ja järgmine suvi on 16″ kardetavasti juba väike.

Lihtsalt kommentaariks, minu mitte just pikka kasvu 5-aastane (sügisel saab 6) nillib juba venna 24″ ratast. Saab sõidetud küll, sadul ei pea isegi madalaimas positsioonis olema. 20″ on talle kahtlemata praegu parajam kui 24″, aga 16″ on suht lootusetult väike.

Kui ostad, siis jälgi, et sadul läheks võimalikult madalale raami sisse. Mõnedel ratastel, etiti just tüdrukute ratastel kipub sadulapost väga kõrgele minema ja tulemuseks on see, et laps ei ulata sadulas istudes varvast maha panema. Kui on käsipidurid, siis need võiks olla mõeldud lapse käele, et sõrmed ulatuksid ümber piduri hoova. Pidur peab käima kergelt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enamik rattapoode teeb õuemüüki, et saab küll proovida enne ostu. Panime lapsega maskid ette ja ostsime ka nii laupäeval uue ratta. Ratast näidati õues ja sai tänaval sõites proovida

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere,

Mina arvan ka, et sellises pikkuses ja vanuses on 16-tolline ratas väga hea. Minul sõidavad ka 124cm pikad lapsed sellega, ei ütleks et liiga väike on. Kuna minu lapsed, 7-ja 5-aastased alles õppisid abikateta sõitma, siis selle aasta saame vast nende ratastega hakkama ja järgmised vaatame siis juba 20-või 24-tollised.

Ratas võiks tõesti olla võimalikult kergem. Meil on nn no-name, saadud järelturult ja ikka päris raske on sõita nendega. Vaatan, et õues üks laps sõidab “Woomiga” ja tal tundub manööverdamine ja väntamine kuidagi kergem olevat. Või on ta lihtsalt osavam.

Samas ma ei kahetse ka järelturult ratta ostmist, meil on need ka esimesed rattad ja ega alguses väga palju sõitmist polnud, rohkem seisid nurgas.

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Palun nõu jalgratta ostmisel