Esileht Koolilaps Palun nõu kuidas toimida kooli suhtes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Palun nõu kuidas toimida kooli suhtes

Postitas:
Kägu

Kuidas käituda või kelle poole pöörduda kui lapsel on koolis juhtunud mingi probleem, kus tema oli halva kokkusattumuse tulemusena asjaosaline kes süüdi tembeldatakse. Mõned lapsed, kes olid temaga ühes ruumis on tema vastu läinud kaebama. Minu laps on rääkinud, et see tegelikult oli teisiti. Kõrvaltvaatajatele tundus see jälle teismoodi. Nad otseselt ei näinud mis seal toimus aga kui asi oli toimunud siis kommenteeriti mida nähti ja tehti omad järeldused. Nüüd on kutsutud meid kooli, et süüdistada last. Kooli personal ka kes ei näinud otsest sündmust usub pealtnägijaid aga keeldutakse tõe väljaselgitamiseks kooli kutsumast neid nö tunnistajaid koos nende vanematega. Minu silmis sellised vestlused kus puuduvad läbirääkimistingumused ja tahe tõe päriselt väljaselgitamiseks on lihtsalt koolipoolne ärapanemine ja tahe põhimõtteliselt kedagi süüdi tembeldada, et ei peaks vastutama oma tegemata jäänud töö osas. Kas on veel muid meetodeid, et kes võiks selle tõe välja selgitada?  On eelnevaid kogemusi ka kus minu last süüdistatakse kooli personali poolt aga pärast tuleb välja, et on süüdi olnud keegi teine.  Teema vaikitakse maha ja keegi sellest enam ei räägi. Ainult lapse käest kuulen, et süüdlane leiti. Ei vabandata. Või näiteks olen ka teadlik, et selliseid pilduvaid süüdistusi on paisatud ka teiste laste peale kui on koolis mingi intsident toimunud. Kuna koolil endal puuduvad oskused või ressursid päriselt tõe välja selgitamiseks, siis on tehtud ka nii, et ühe intsidendi raames süüdistatakse kõiki lapsi, et mingigi tõde välja tuleks. Hetkel on üks sündmus aasta aega pausil kuna ei suudeta süüdlast välja selgitada. 

Kas nii käibki? Või on ka lapsevanema võimalusi pöörduda erapooletu ärakuulamise ja otsuse saamiseks kuhugi?  Tahan, et selline kuulujuttude tasemel kus kool süüdistab ründavalt last lõppeks.

+5
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei oska aidata, kuid tean, et politsei juures töötavad lepitajad, vbl püüad mõne neist kaasa saada, kes nö oskab kahe osapoole vahel jahutada vestlust ja hoida teema konkeetselt asja juures ilma emotsioneerimata.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned lapsed, kes olid temaga ühes ruumis on tema vastu läinud kaebama. Minu laps on rääkinud, et see tegelikult oli teisiti. Kõrvaltvaatajatele tundus see jälle teismoodi.

Ma muidugi saan aru, et ema asi on oma last uskuda, aga miks sa 100% kindel oled, et su laps ei valeta ja teised valetavad? Kui asi oleks lihtsalt arusaamatuses, siis ju selgitaksite kiirelt välja, mis tegelikult juhtus. Järelikult ikka pole arusaamatus, vaid mingi muu värk, keegi valetab.

Ei ole see kool nii hull koht ilmselt midagi, et muudkui süüdistab ilmaasjata. Räägi lapse klassijuhatajaga, ära mine rääkima rünnates, vaid objektiivselt – seega ära välista ka võimalust, et su laps ehk ongi süüdi ning valetas sulle. Siis on ka koolil konstruktiivsem tunne ning soov probleemi lahendada.

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

. Minu silmis sellised vestlused kus puuduvad läbirääkimistingumused ja tahe tõe päriselt väljaselgitamiseks on lihtsalt koolipoolne ärapanemine ja tahe põhimõtteliselt kedagi süüdi tembeldada, et ei peaks vastutama oma tegemata jäänud töö osas.

Miks sa ise kohe esimese asjana kooli süüdistad tegemata töö osas? Mille nad tegemata jätnud on?

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, millest TA räägib, sest kahjuks on endal samalaadsed kogemused. Minule teeb kõige rohkem muret, kuidas osa õpetajaid küll tekitab suure probleemi õpilase väidetavast pahateost, ent samas ei vaevu need õpetajad üldse uurima ega süvenema, kas mingi pahategu üldse aset leidis või ei.

Üks näide paljudest: minu meilikasti ilmus kiri õppealajuhatajalt, kes kirjutas, et üks aineõpetaja oli temale rääkinud, et ilmselt minu laps suitsetab. Helistasin õppealajuhatajale kohe tagasi ja hakkasin pärima ning uurima, et mis ja kuidas? Siis selgus, aineõpetaja oli vahetunni ajal koridoris eemalt näinud, kuidas üks teine laps olevat andnud minu lapsele midagi kätte. Mis see oli, seda õpetaja silm kaugelt ei seletanud. Laps ise ütles õhtul kodus, et sõber oli andnud nätsu. Selmet minna juurde ja küsida, et mis te siin teete, mida sa andsid, ei ole õpetaja lastelt mitte midagi küsinud, ja läinud hoopis ise eemale. Küll aga oli õpetaja koolipäeva lõpul läinud õppealajuhataja juurde ja kaevanud seljataga mu lapse peale, teatades, et ilmselt oli tegemist suitsuga.

Kunagi varem ei ole mu laps koolis suitsetamisega vahele jäänud, sellega seoses pole olnud ühtki intsidenti.

Olime vanematena väga pahased selle õpetaja peale. Ütlesime õppealajuhatajale, et õpetaja oleks ju pidanud kohe laste juurde küsima minema, miks ta seda ei teinud?! Selle peale hakati keerutama, et nemad ei julgevat, et seadus keelavat neil lastele küsimusi esitada.

Küsisime siis vastu, et aga kas seadus lubab niiviisi levitada seljataga lapse mainet kahjustavaid kuulujutte? Niimoodi tagantjärgi midagi tõestada või ümber lükata on võimatu – ja seega jäävad kõik inetud kuulujutud jõusse, laps ei saa end mitte kuidagi kaitsta mainet kahjustavate kuulujuttude levitamise eest, mida teevad mõned õpetajad.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Tore, et siin on ka inimesi, kes mind mõistavad 🙂 tõesti sarnane sündmus on ka minu laosega jutunud. Meil on lapsega väga usalduslikud suhted ja ma tean, et laos ei suitseta. Aga koolis oli kaebanud samas ringkonnas liikuvad lapsed sotsiaalpedagoogile, et minu laps tegi suitsu. Kohe helistati sellise emotsionaalse kõnega mulle keset tööpäeva, hakati väitma, et minu laps on suitsetaja ja otsiti koolikott läbi (midagi ei leitud) Kui küsisin, et kust te seda väidate, võtate, siis et ühed lapsed rääkisid. Küsisin et las on mingit videot või midagi mis tõestaks? Ei ole. Midagi on aga kaugelt ja seda ei saa tuvastada. Ütlesin et näidake siis. Ma saan lapsega koos vaadata ja tuvastada, vajadusel kutsume politsei ka kohale ja selgitame selle tõe välja. Algas vassimine ja välja keerutamine ja süüdistamine, et me oma last õigustame. Minu laps seda suitsu ei tee ja me oleme sellest rääkinud ja usaldan teda. See oli üks kaua aega tagasi toimunud sündmusi. Miks ma ei peaks oma last ja perekonda uskuma. Kui mina teda ei usu, siis kes teda veel usub ja millal siis see uskumine lapsesse peab tekkima?

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ise ju süüdistad teisi, ainult sinu laps on see õige  kõik teised valetavad. Ära ole sellise hoiakuga, selgitavälja et kes nägi, et su laps suitsetas ja räägi õptetajaga nii et ka see suitsetamist näinud laps on juures.

+13
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe ennast kõrvalt. Kõik on sinu ja su lapse vastu, teised lapsed valetavad, õpetajad kiusavad ja vassivad, keegi ei mõista ja sinu laps ja sina olete ohvrid. Elukogemus ütleb, et siin on midagi mäda.

Ütle selle kohutava kooli nimi siis ka juba välja, kus selline süstemaatiline lausvägivald toimub?

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, millest TA räägib, sest kahjuks on endal samalaadsed kogemused. Minule teeb kõige rohkem muret, kuidas osa õpetajaid küll tekitab suure probleemi õpilase väidetavast pahateost, ent samas ei vaevu need õpetajad üldse uurima ega süvenema, kas mingi pahategu üldse aset leidis või ei.

Üks näide paljudest: minu meilikasti ilmus kiri õppealajuhatajalt, kes kirjutas, et üks aineõpetaja oli temale rääkinud, et ilmselt minu laps suitsetab. Helistasin õppealajuhatajale kohe tagasi ja hakkasin pärima ning uurima, et mis ja kuidas? Siis selgus, aineõpetaja oli vahetunni ajal koridoris eemalt näinud, kuidas üks teine laps olevat andnud minu lapsele midagi kätte. Mis see oli, seda õpetaja silm kaugelt ei seletanud. Laps ise ütles õhtul kodus, et sõber oli andnud nätsu. Selmet minna juurde ja küsida, et mis te siin teete, mida sa andsid, ei ole õpetaja lastelt mitte midagi küsinud, ja läinud hoopis ise eemale. Küll aga oli õpetaja koolipäeva lõpul läinud õppealajuhataja juurde ja kaevanud seljataga mu lapse peale, teatades, et ilmselt oli tegemist suitsuga.

Kunagi varem ei ole mu laps koolis suitsetamisega vahele jäänud, sellega seoses pole olnud ühtki intsidenti.

Olime vanematena väga pahased selle õpetaja peale. Ütlesime õppealajuhatajale, et õpetaja oleks ju pidanud kohe laste juurde küsima minema, miks ta seda ei teinud?! Selle peale hakati keerutama, et nemad ei julgevat, et seadus keelavat neil lastele küsimusi esitada.

Küsisime siis vastu, et aga kas seadus lubab niiviisi levitada seljataga lapse mainet kahjustavaid kuulujutte? Niimoodi tagantjärgi midagi tõestada või ümber lükata on võimatu – ja seega jäävad kõik inetud kuulujutud jõusse, laps ei saa end mitte kuidagi kaitsta mainet kahjustavate kuulujuttude levitamise eest, mida teevad mõned õpetajad.

Kui õpetajal on kasvõi kahtlusi, siis ta läheb ja räägibki mõne kõrgemal positsioonil oleva isikuga, kes selle teemaga edasi tegeleb ja asjaolud välja selgitab. Võib-olla alguses õpetaja mõtles juhtunu mööda lasta, et ehk sai asjast valesti aru, aga jäi ikka kripeldama ja otsustas kellelegi kahtlusest teada anda. See ei ole “kuulujuttude levitamine”, vaid ta täitis oma kohust. Ole õnnelik, et sinu lapse koolis on tähelepanelikud ja hoolivad õpetajad, kes laste pärast muret tunnevad.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas su laps sinu arvates vahel milleski süüdi ka on või on alati ja kõik süüdistused alusetud kiusamised? Ma ei taha sind rönnata, püüan olukorrast aru saada.

Üldiselt olen mina ka kogenud seda, kuidas last alusetult süüdistatakse. Aga sel juhul on tegemist siiski lapsega, kes üldiselt kipubki pahandusi tegema ning siis ollakse harjunud teda kõigis sigadustes süüdistama. Ka siis, kui ta süüdi ei ole. Minul oli selline laps. Jah, ta oli keeruline laps ning tmaga oli proleeme. Ja siiski oli kohutavalt häitiv see, kui teda siis automaatselt igas asjas süüdistati. Võrvikaim näide näiteks see, kui teda karistati vahetunnis tehtud pahanduse eest. Hiljem selgus, et tema tõepoolest ei saanud seda pahandust teha, sest oli samal ajal kooli sotsiaalpedagoogi kabinetis mingit teist asja klaarimas.

Aga mida ma soovitan. Sina oled lapse ema, sina pead olema oma lapse poolel. Teda toetama, temasse uskuma. AGA sa ei saa seda teha arutult. St sa pead selgelt suutma eristada olukordi, kus oma lapsele ütled, et see asi oli nüüd väga halvasti tehtud ja nii ei tohi. Ja siis aitama seda sigadust klaarida. Ja juhul, kui teda süüdistatakse alusetult, siis ka teda kaitsema. Laps peab teadma, et tema kodu toetab teda igal juhul. Aga see ei tähenda tema sigaduste õigustamist, neil on tagajärjed ikka.

Aga olukorras, kus tõesti oled 100% kindel, et sinu laps ei saanud teha seda, milles süüdistatakse, pead olema lapse poolel. Samas mitte agressiivselt ja ründavalt. Mitte mingil juhul ei tohi hakata õpetajaid ründama ja süüdistama. Kuula neid, küsi küsimusi, uula aktiivselt. Viita kohtadele, kus on mingi valeinfo sees, aga tee seda rahulikult. Mina olen olnud ka olukorras, kus mina olin rahulik (mul töö selline, et olen harjunud igasuguseid läbirääkimisi pidama ja konfliktseid olukordi lahendama), aga õpetaja oli närvis ja karjus ning tänitas, ikk väga ebameeldiv suhtumine oli. Tol korral mina naeratasin ja ütlesin õpetajale: Teil on ju pedagoogiline haridus, te olete koolis õppinud, kuidas selliseid olukordi lahendada. Mida te soovitate, kuidas peaks sellise olukorra lahendama? Mõjus päris hästi ta rahunes ja arutelu läks konstruktiivsemaks.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga olukorras, kus tõesti oled 100% kindel, et sinu laps ei saanud teha seda, milles süüdistatakse, pead olema lapse poolel. Samas mitte agressiivselt ja ründavalt. Mitte mingil juhul ei tohi hakata õpetajaid ründama ja süüdistama.

Väga hea postitus on sul. Mina, Kägu 20:57, tahtsin tegelikult just sama öelda, kuigi ei osanud nii neutraalselt, minu postitus läks agressiivseks. Vabandan selle eest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koridorides toimuva puhul vaadatakse kaamerasalvestused üle. Igas koolis vist ei ole kaameraid.

Ema vüib alati ise pöörduda kooli poole ja küsida kokkusaamist  nii teise poolega kui ka õppealajuhatajaga ja sotsiaalpedakoogiga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks juhust, kus vanemad raiusid nagu rauda, et minu laps ei suitseta, olid väga vihased, kui seda räägiti. Neil olid  ka väga lähedased suhted . Läks mõni aeg mööda – kui selgus, et  lapsed ikkagi suitsetavad (tüdrukud mõlemad). Ma ise ka suitsetasin keskkoolis, mul oli samuti emaga väga lähedane suhe – aga kui ema oleks küsinud – oleks kohe väitnud, et see on vale ja ma ei ole iial suitsu teinudki. Seega vaid sellele tugineda, et laps ütleb, et tema ei suitseta, ei ole piisav.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Aitäh kõigile kes on kaasa rääkinud. Loomulikult ma ei ole enda arvates rind kummis iga hinna eest oma last õigustamas vaid kaine ja konstruktiivselt mõtlev lapsevanem. Vaatlen, kuulan ja hindan olukorda. Ma näen kui mu laps valetab ja see tuleb nii ehk naa ristküsitluses välja. Aga kui ta räägib mitukümmend korda ühte ja sama juttu ja samadele küsimustele vastab samu asju siis kuidas saab veel tõde teada? Mina pole küll kuulnud muid meetodeid. Kui ka kool sellist taktitat tunnistajate puhul kasutab siis vist nii käibki.

Minu küsimus oligi et kuidas seda sõna sõna vastu võtta veel teada kontrollida ja tõestada saab?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui õpetajal on kasvõi kahtlusi, siis ta läheb ja räägibki mõne kõrgemal positsioonil oleva isikuga, kes selle teemaga edasi tegeleb ja asjaolud välja selgitab. Võib-olla alguses õpetaja mõtles juhtunu mööda lasta, et ehk sai asjast valesti aru, aga jäi ikka kripeldama ja otsustas kellelegi kahtlusest teada anda. See ei ole “kuulujuttude levitamine”, vaid ta täitis oma kohust. Ole õnnelik, et sinu lapse koolis on tähelepanelikud ja hoolivad õpetajad, kes laste pärast muret tunnevad.

Kui õpetajal on kahtlusi, siis ta kõigepealt suhtleb asjaosaliste endiga. Astub rahulikult ligi ja uurib, millega te siin tegelete. Kui aga õpetaja ainult piilub eemalt, ligi ei astu, kuid hiljem läheb ja kannab “kõrgemale poole” ette, siis on ju “jälg” ammugi jahtunud ja mitte midagi enam tõestada ei saa. Jääbki alles üksnes inetu kahtlus ilma, et oleks võimalust asjaolusid enam välja selgitada.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ise ju süüdistad teisi, ainult sinu laps on see õige  kõik teised valetavad. Ära ole sellise hoiakuga, selgitavälja et kes nägi, et su laps suitsetas ja räägi õptetajaga nii et ka see suitsetamist näinud laps on juures.

Aga teemaalgataja ju täpselt seda tahabki! Ent ta ju kirjutas, et kool keeldub pealt näinud lapsi tunnistama kutsumast.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe ennast kõrvalt. Kõik on sinu ja su lapse vastu, teised lapsed valetavad, õpetajad kiusavad ja vassivad, keegi ei mõista ja sinu laps ja sina olete ohvrid. Elukogemus ütleb, et siin on midagi mäda.

Ei ole TA, aga selle sinu “mäda” nimi on muideks süütuse presumptsioon. Mitte kedagi ei tohiks süüdistada ilma tõenditeta. Praegu pole küsimus üldse selles, kas laps suitsetab ja kas ema üritab pead liiva alla peita. Vaid küsimus on, et paar õpilast koolis väidavad midagi eemalt näinud olevat, on mingisugune kahtlus – see on kõik. Ja kui ema soovib kutsuda kooliga kohtumisele kohale ka tunnistajad, siis kool keeldub. Kuidas teie lahendaksite sellise olukorra?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks on esigari tõmbajaid igas vanuses. Ka esimeses klassis aga nemad vast on sellised korraks proovijad ja vahelejääjad. Aga 5, 6 klass. ronivad kambaga vetsu tõmbama talvel. Kevadel muidugi saab juba õue minna.

Kui küsida, et kuidas nad kätte saavad, siis ongi vanemad sõbrad, puntktid, kus müüakse ei küsi dokumenti või virutatakse vanemate tagant.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole TA, aga minul endal aastakümneid tagasi oli koolis sama intsident. Kusjuures minuga ei rääkinud üldse keegi. Ega võetud ühendust ka minu emaga. Lihtsalt, mingil hetkel sain kätte 8. klassi lõputunnistuse, kust avastasin, et minu viimase veerandi käitumishindeks on “kolm”. Muidu olin eeskujulik õpilane, sestap üllatus suur. Läksin õpetaja juurde küsima, too vaid muigas ja vastas: “Eks sa ise tead.” Tõesti ei teadnud. Ema siis tuli kooli, mitte ründama ega süüdistama, vaid küsima, et mis juhtus. Temaga vesteldi kinnise ukse taga, mind sinna ei lastud. Kui ta välja tuli ja me koos koju läksime, selgitas ema, et õpetajale olevat paar õpilast kaebama läinud, et mina suitsetavat. Kuna ei õpetaja ega mu ema seda intsidenti pealt polnud näinud, siis vaikimisi automaatselt see õpetaja uskus pealekaebajaid, mu ema aga jäi pigem äraootavale seisukohale.

Läksin siis ise õpetaja jutule ja palusin nende tüdrukute nimesid, õpetaja keeldus neid ütlemast, ja nii see kõik jäi.

Fakt on aga see, et praeguse seisuga (olen 40+ vanuses) ei ole mina mitte iialgi elus ühtegi sigaretti ega sigaretiga sarnanevat asja endale kordagi suhu pannud. No lihtsalt pole olnud tahtmist. Ka teismeeas ei katsetanud ma kordagi. See on tegelik tõde. Kooliajal toimunud ebaõiglasest pealekaebamisest (ilmselt kadedusest) on siiani okas hinges.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole TA, aga selle sinu “mäda” nimi on muideks süütuse presumptsioon. Mitte kedagi ei tohiks süüdistada ilma tõenditeta.

Nõus, aga mu mõte oli selles, et väga tõenäoline on, et midagi räägitakse siin kallutatult, mittetäielikult. Ikka väga tihti on nii, et kui tuleb juttu, et mõnel lapsevanemal on lapse lasteaia/kooli/huviringiga tohutult probleeme, siis pärast selgub, et ka lapse/lapsevanema poolt on olnud mingeid probleeme, millest ta esialgu loomulikult vaikis. Tõenäosus, et leidub selline totaalselt usse täis (kaasõpilastest ja klassijuhatajast kuni direktorini välja kõik ussid) kool, kus lapsi järjepidevalt kiusatakse, mingeid süüdlasi süütute hulgast otsitakse ning ilmaasjata karistatakse, on väiksem kui tõenäosus, et lapsevanema vaade on natuke kaldu. Seda ma pidasin silmas.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Aitäh kõigile kes on kaasa rääkinud. Loomulikult ma ei ole enda arvates rind kummis iga hinna eest oma last õigustamas vaid kaine ja konstruktiivselt mõtlev lapsevanem. Vaatlen, kuulan ja hindan olukorda. Ma näen kui mu laps valetab ja see tuleb nii ehk naa ristküsitluses välja. Aga kui ta räägib mitukümmend korda ühte ja sama juttu ja samadele küsimustele vastab samu asju siis kuidas saab veel tõde teada? Mina pole küll kuulnud muid meetodeid. Kui ka kool sellist taktitat tunnistajate puhul kasutab siis vist nii käibki.

Minu küsimus oligi et kuidas seda sõna sõna vastu võtta veel teada kontrollida ja tõestada saab?

Milleks üldse kontrollida ja tõestada, seda enam, kui tunnistajaid kohale ei kutsuta. Ütled rahulikult ja konkreetselt, et  oma last tundes oled sa kindel, et ta ei ole suitsetanud ning sellega on teie poolt lugu lõpetatud, kui koolil mingeid konkreetseid tõendeid esitada ei ole.  Soovid ilusat päeva ja lähed lapsega koju.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole TA, aga selle sinu “mäda” nimi on muideks süütuse presumptsioon. Mitte kedagi ei tohiks süüdistada ilma tõenditeta.

Nõus, aga mu mõte oli selles, et väga tõenäoline on, et midagi räägitakse siin kallutatult, mittetäielikult. Ikka väga tihti on nii, et kui tuleb juttu, et mõnel lapsevanemal on lapse lasteaia/kooli/huviringiga tohutult probleeme, siis pärast selgub, et ka lapse/lapsevanema poolt on olnud mingeid probleeme, millest ta esialgu loomulikult vaikis. Tõenäosus, et leidub selline totaalselt usse täis (kaasõpilastest ja klassijuhatajast kuni direktorini välja kõik ussid) kool, kus lapsi järjepidevalt kiusatakse, mingeid süüdlasi süütute hulgast otsitakse ning ilmaasjata karistatakse, on väiksem kui tõenäosus, et lapsevanema vaade on natuke kaldu. Seda ma pidasin silmas.

Mis sa sonid? Kust sa seda kõike TA kirjadest välja loed? TA ei ole ju kirjutanud mitte kui midagi lasteaiast, koolist ega huviringidest ega seal esinevatest “tohututest” probleemidest, miks sa talle selliseid sõnu suhu paned? Ta ütleb, et mõned õpilased on käinud tema lapse peale kaebamas, et nende meelest TA laps pidavat suitsetama. Kool kutsub nüüd TA kooli, ent TA soovib ka mingeid tõendeid, tunnistajaid jne – sellest aga keeldutakse. Nii sain mina aru. Sina aga vahutad hoopis täiesti mingitest muudest oma teemadest, millest TA ei olegi kirjutanud.

Minu põhimõte on alati olnud niisugune: võimalike probleemide eest ei tohi pead liiva alla peita ja kui selgub, et mu laps on saanud hakkama millegi halvaga, siis mina lapsevanemana ka tegelen sellega. Ent samas peaks siiski kehtima ka laste puhul süütuse presumptsioon ja tõenditeta pealekaebamisega tuleks samuti tegelda. Kahjuks on koolikiusamine täiesti olemas, ja üks kiusamise alaliike on teise peale valetamine.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole TA, aga selle sinu “mäda” nimi on muideks süütuse presumptsioon. Mitte kedagi ei tohiks süüdistada ilma tõenditeta.

Nõus, aga mu mõte oli selles, et väga tõenäoline on, et midagi räägitakse siin kallutatult, mittetäielikult. Ikka väga tihti on nii, et kui tuleb juttu, et mõnel lapsevanemal on lapse lasteaia/kooli/huviringiga tohutult probleeme, siis pärast selgub, et ka lapse/lapsevanema poolt on olnud mingeid probleeme, millest ta esialgu loomulikult vaikis. Tõenäosus, et leidub selline totaalselt usse täis (kaasõpilastest ja klassijuhatajast kuni direktorini välja kõik ussid) kool, kus lapsi järjepidevalt kiusatakse, mingeid süüdlasi süütute hulgast otsitakse ning ilmaasjata karistatakse, on väiksem kui tõenäosus, et lapsevanema vaade on natuke kaldu. Seda ma pidasin silmas.

Olen teemaalgataja. Aitäh kõigile kes on kaasa rääkinud. Loomulikult ma ei ole enda arvates rind kummis iga hinna eest oma last õigustamas vaid kaine ja konstruktiivselt mõtlev lapsevanem. Vaatlen, kuulan ja hindan olukorda. Ma näen kui mu laps valetab ja see tuleb nii ehk naa ristküsitluses välja. Aga kui ta räägib mitukümmend korda ühte ja sama juttu ja samadele küsimustele vastab samu asju siis kuidas saab veel tõde teada? Mina pole küll kuulnud muid meetodeid. Kui ka kool sellist taktitat tunnistajate puhul kasutab siis vist nii käibki.

Minu küsimus oligi et kuidas seda sõna sõna vastu võtta veel teada kontrollida ja tõestada saab?

Milleks üldse kontrollida ja tõestada, seda enam, kui tunnistajaid kohale ei kutsuta. Ütled rahulikult ja konkreetselt, et oma last tundes oled sa kindel, et ta ei ole suitsetanud ning sellega on teie poolt lugu lõpetatud, kui koolil mingeid konkreetseid tõendeid esitada ei ole. Soovid ilusat päeva ja lähed lapsega koju.

Suitsetamise, veipimise, mokatubaka jms puhul piisab siis tõesti, kui õpetaja lapsevanemat informeerib. Eks edasi on siis vanema enda asi, keda ta usub või mida ta selle teadmisega edasi teeb.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa sonid? Kust sa seda kõike TA kirjadest välja loed? TA ei ole ju kirjutanud mitte kui midagi lasteaiast, koolist ega huviringidest ega seal esinevatest “tohututest” probleemidest, miks sa talle selliseid sõnu suhu paned?

Kirjutab, kuidas selliselt on tema last varemgi süüdistatud (“On eelnevaid kogemusi ka kus minu last süüdistatakse kooli personali poolt aga pärast tuleb välja, et on süüdi olnud keegi teine.”) ja et õpetajad tihti otsivad süüdlasi taga (Kuna koolil endal puuduvad oskused või ressursid päriselt tõe välja selgitamiseks, siis on tehtud ka nii, et ühe intsidendi raames süüdistatakse kõiki lapsi, et mingigi tõde välja tuleks.”) ning et teiste laste vastu on ka alusetuid süüdistusi olnud (Või näiteks olen ka teadlik, et selliseid pilduvaid süüdistusi on paisatud ka teiste laste peale kui on koolis mingi intsident toimunud.”). Ning ühtlasi kool (sealhulgas siis ilmselt ka õppealajuhataja ja direktor?) keeldub probleemi rohkem uurimast (Kooli personal ka kes ei näinud otsest sündmust usub pealtnägijaid aga keeldutakse tõe väljaselgitamiseks kooli kutsumast neid nö tunnistajaid koos nende vanematega”). Kuidagi liiga palju ja liiga õudne ühe kooli kohta, et tõsi olla.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa sonid? Kust sa seda kõike TA kirjadest välja loed? TA ei ole ju kirjutanud mitte kui midagi lasteaiast, koolist ega huviringidest ega seal esinevatest “tohututest” probleemidest, miks sa talle selliseid sõnu suhu paned?

Kirjutab, kuidas selliselt on tema last varemgi süüdistatud (“On eelnevaid kogemusi ka kus minu last süüdistatakse kooli personali poolt aga pärast tuleb välja, et on süüdi olnud keegi teine.”) ja et õpetajad tihti otsivad süüdlasi taga (Kuna koolil endal puuduvad oskused või ressursid päriselt tõe välja selgitamiseks, siis on tehtud ka nii, et ühe intsidendi raames süüdistatakse kõiki lapsi, et mingigi tõde välja tuleks.”) ning et teiste laste vastu on ka alusetuid süüdistusi olnud (Või näiteks olen ka teadlik, et selliseid pilduvaid süüdistusi on paisatud ka teiste laste peale kui on koolis mingi intsident toimunud.”). Ning ühtlasi kool (sealhulgas siis ilmselt ka õppealajuhataja ja direktor?) keeldub probleemi rohkem uurimast (Kooli personal ka kes ei näinud otsest sündmust usub pealtnägijaid aga keeldutakse tõe väljaselgitamiseks kooli kutsumast neid nö tunnistajaid koos nende vanematega”). Kuidagi liiga palju ja liiga õudne ühe kooli kohta, et tõsi olla.

Ei ole võimalik, ei ole olemas, kuna on liiga õudne? Ukraina sõda pole ka olemas, kuna seegi on liiga õudne, eks. Naiivik! Võimaliku koolikiusamisega tuleks tegelda, mitte pead liiva alla peita.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole võimalik, ei ole olemas, kuna on liiga õudne? Ukraina sõda pole ka olemas, kuna seegi on liiga õudne, eks. Naiivik! Võimaliku koolikiusamisega tuleks tegelda, mitte pead liiva alla peita.

Kui me nüüd minu jutu algusesse tagasi läheksime, siis selguks, et mu soovitus oli, et lapsevanem lihtsalt järele mõtleks, kas ta on ikka täiesti objektiivne olukorra hindamisel. Mis koolikiusamisse puutub, siis kui tõesti on olemas kool, kus ei õppealajuhataja ega direktor soovi lapse ebaõiglast süüdistamist lahendada ning nii toimub see süstemaatiliselt (nagu teemast võib aru saada), siis tasuks ju ajakirjandusse pöörduda – ainest oleks kõvasti. Ja haridusministeeriumisse jne.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu küsimus oligi et kuidas seda sõna sõna vastu võtta veel teada kontrollida ja tõestada saab?

Kui koolis ei ole nn õpetajast detektiivi, kes oskab tõde välja selgitada, siis mina pöörduksin politseisse. Paluksin mõnel uurijal asja lahendama tulla. Mitteametlikult või siis ka ametlikult. Profid tunnevad valetaja kaugelt ära.

Kui ise kunagi põhikoolis käisin, siis oli matemaatikaõpetaja, kes oma julgete ja otseste küsimustega valetajad paljastas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu küsimus oligi et kuidas seda sõna sõna vastu võtta veel teada kontrollida ja tõestada saab?

Kui koolis ei ole nn õpetajast detektiivi, kes oskab tõde välja selgitada, siis mina pöörduksin politseisse. Paluksin mõnel uurijal asja lahendama tulla. Mitteametlikult või siis ka ametlikult. Profid tunnevad valetaja kaugelt ära.

Ei tunne nad midagi! Kui kõik oleks nii lihtne, siis poleks meil ju pikki eeluurimisi, advokaate, prokuröre ega kohtuid üldsegi vaja.

Mul endal oli kord juhus, kus lapse klassiõde tegeles mu tütre identiteedivargusega sotsiaalmeedias, põhjustades talle päris palju jamasid. Pöördusime koos tütrega politseisse, paludes et politsei asjaga tegeleks ja kas või tuleks ja räägiks klassiga lihtsalt. Politseist vastati, et alla 14-aastaseid üldse vastutusele ei võeta ja nemad ei hakka selle pärast välja tulema. (Tütar oli 13-a.) Ehk siis, politsei ei teinud midagi. Vahetasime kooli, nüüd on kuulda, et kiusaja varastab ka teiste identiteete ja teeb muud põnevat; oleks kohe sekkutud, oleks ehk aidanud.

Üldse on see Haridusameti ja muude asutustega suhtlemine üks paras sinisilmsus – ajakirjandusse jõudnud paari üksiku loo põhjal võiks nagu arvata, et nood õpilasi kuidagi kaitsevad, ent ajakirjandusse ei jõua need kümned ja sajad juhtumid, kus lapsevanemad on oma lapsele abi küsinud ega pole seda saanud. Isegi siis mitte, kui koolikiusamine on päriselt aset leidnud ja kestab endiselt. Tõde on see, et laps ja pere on tegelikkuses jäetud üsna üksi.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu küsimus oligi et kuidas seda sõna sõna vastu võtta veel teada kontrollida ja tõestada saab?

Kui koolis ei ole nn õpetajast detektiivi, kes oskab tõde välja selgitada, siis mina pöörduksin politseisse. Paluksin mõnel uurijal asja lahendama tulla. Mitteametlikult või siis ka ametlikult. Profid tunnevad valetaja kaugelt ära.

Kui ise kunagi põhikoolis käisin, siis oli matemaatikaõpetaja, kes oma julgete ja otseste küsimustega valetajad paljastas.

Reeeglina lapsevanem ikka tunneb oma last. Minu poeg suutis oma pahandusi nii veenvalt ja süütute silmadega eitada ning seletada, et ainult kivist südamega inimene võinuks selles kahelda. Minule emana oli aga selge, et sellisel juhul on ta absoluutselt ja kindlasti süüdi. Kui poeg tõepoolest süüdi ei olnud, oli ta alusetust süüdistusest nii solvunud, et hakkas kohe nutma ega suutnud midagi selgitada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu küsimus oligi et kuidas seda sõna sõna vastu võtta veel teada kontrollida ja tõestada saab?

Kui koolis ei ole nn õpetajast detektiivi, kes oskab tõde välja selgitada, siis mina pöörduksin politseisse. Paluksin mõnel uurijal asja lahendama tulla. Mitteametlikult või siis ka ametlikult. Profid tunnevad valetaja kaugelt ära.

Kui ise kunagi põhikoolis käisin, siis oli matemaatikaõpetaja, kes oma julgete ja otseste küsimustega valetajad paljastas.

Reeeglina lapsevanem ikka tunneb oma last. Minu poeg suutis oma pahandusi nii veenvalt ja süütute silmadega eitada ning seletada, et ainult kivist südamega inimene võinuks selles kahelda. Minule emana oli aga selge, et sellisel juhul on ta absoluutselt ja kindlasti süüdi. Kui poeg tõepoolest süüdi ei olnud, oli ta alusetust süüdistusest nii solvunud, et hakkas kohe nutma ega suutnud midagi selgitada.

ma olen ise näinud last, kes vahele jäi ja nuttis et ta on süütu. Juba selles shokis,  et vahele jäi, hakkab  mõni laps nutma.  Nagu hallooo, ära usu pisaraid.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Koolilaps Palun nõu kuidas toimida kooli suhtes