Esileht Väikelaps Palun nõu, millal võiks öise mähkme ära jätta?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Palun nõu, millal võiks öise mähkme ära jätta?

Postitas:

Las käib potil juba suht ammu, sügisest ei kasutanud enam päeval mähkmeid.Aga öine mähe siiani all ja oli üsna täis, kuigi ei joo tavapärasest rohkem.
NÜüd kaks viimast ööd on laps ise pissile küsinud, esimesel ööl tegi pissi ära ja mähe täitsa kuiv.Täna öösel ka küsis pissile, aga hommikuks oli ühe pissi ikka teinud, eks nii sügav uni ja veel nii hästi ei tunneta.
Aga nüüd küsimus, et kaua peaks see mähe kuiv olema, enne kui julgeks mähkme täitsa ära võtta?Kas paarist nädalast piisaks, kui mähe kuiv või peaks kiiremini võtma, et ei hakkaks jälle mähkmesse pissima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui mitu nädalat on mähe kuiv, siis võid ju ära jätta. Mähkme ära võtmine iseenesest küll öist kuivaks jäämist kuidagi ei kiirenda. Vahetult enne magamaminekut võiks joomist ka veidi piirata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa kuiva öist mähet ootad, siis võib see veel tükk aega võtta. Olen aru saanud, et ongi lapsi, kes on pikema pidamisega ja kel pole probleemi terve öö või ka päeval 3 tundi olla pissimata. Samas on teised, kel ongi vajadus öösel ka 1 või 2 korda pissida.
Minu tüdruk on täiesti mähkmevaba möödunud aasta aprillist. Samas tähendab see seda, et igal öösel tõstan ma ta unisena potile, teeb pissi ära ja panen voodisse tagasi. Lisakohustus see mulle pole, sest nagunii ärkan korra öösel ise ka. Siis pissitangi tüdruku ära. Ise ta potile öösel ei küsi. (Sinul on juba mõnel korral küsinud, mis on ju hästi!) Mõnel üksikul korral olen terve öö jutti maganud ja siis on tüdruk ärganud märjas voodis. Seega, kui ma nüüd oleks oodanud kuiva mähet, siis ootaksin seda siiani.:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lõpetasime öise mähkme allapaneku ära kusagil 2,3-aastaselt hoolimata sellest, et ikka veel püksi tegi, kuigi põhimõtteliselt, jah, vähemalt päevasel ajal käis laps juba potil, õnnetusi juhtus ikka ja juhtub veel ka täna, mil laps on kohe-kohe 2,5-aastane, aga lihtsalt ei jõudnud enam neid mähkmeid osta ja panin voodisse aluslina ja üritasin rääkida-rääkida ja rääkida ja joomisest õhtul hoiduda ja päkapiku kommidega premeerida ja näib, et meil ikkagi suure töö tulemusena on asi päris hästi õnnestunud. Siiski see eeldab seda, et peale magamajäämist umbes 2-3 h võtan oma unise lapse sülle ja tassin poti peale, kus sosistan talle kõrva, et tehku nüüd piss-piss ära ja ta alati seda ka teeb ning siis võin olla rahulik, et ta voodisse ei pissi.

Et siis eks tule veel natuke vaeva näha selle pisiasjaga, aga ma põhimõtteliselt otsustasin paar kuud tagasi, et enam alla ei anna ja ei ole mähkmeid ei öösel, päeval, külas ega linnas käies. Ja lihtsalt peame hakkama saama ja saamegi. Kuskilt maalt tuleb ju see mähkmemajandus ära lõpetada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tüdrukul oli mähe iga hommik nagu pomm all aga sisi võtsin julguse kokku ja mähkme alt. ööpealt oli kuiv (ja öösel pissil ka ei käinud). see toimus paar nädalat peale päevase potitamise selgeks saamist umbes vanuses 1a8 kuud. ühtegi õnnetust pole ka kordagi juhtunud (laps 5,5)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil vist jääbki laps öösel mähkmega. Enne aastaseks saamist oli ta juba päeval mähkmevaba ja õnnetusi pole peaaegu olnud. Nüüd saab ta varsti 3 ja öösel teeb ikka mähkmesse.Oleme ilma proovinud, öösel pissitanud ja rääkinud-rääkinud-rääkinud, aga tulemusi ei mingisuguseid. Hetkel olen äraootaval seisukohal ehk teisisõnu nõutu:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2a10k magab siiani mähkmega öösel. Päeval on ammu mähkmevaba. Pissib enne magama minekut ja siis 23-24 vahel enne kui ise magama lähen tõstan ka magava lapse potile. Siis panen ka mähkme. Enamasti on ta kuiv, harva kui on pissinud. Aga kuna ma ei taha et ta pissi sees magab ja nii öösel ärkab, panen mähkme. No vt kui kuu aega on kuiv siis vast enam ei pane. Selliseid 2-3 päeva, isegi nädal kuiv perioode on meil ennegi ja päris ammu juba olnud, kuni taas äkki võib pissi tulla.
Suvel proovisin oli 3 kuud mähkmeta, magas magusalt oma pissi sees. Ei aidanud meil see, mõnedel olen kuulnud aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu vanem tütar jäi mähkmeteta 1a8k, lihtsalt minu ema, kes aitas last hoida, ühel öösel mähkmeid enam ei pannud! Ja imekombel õnnetusi ka ei juhtunud.
kuid noorem piiga 2a3k, magab ikka mähkuga, mõni üksik öö on kuiv olnud. Potile pole teda öösel unise peaga pannud. Ma olen võtnud sellga kannatliku ootaja seisukoha. Las läheb veel mõni kuu mööda, ehk siis tuleb suvi, siis prooviks jääda mähkmevabaks. Sest talvisel lasteaiaperioodil on pisike ikka väga tihti haige ja see mähkmeta magamine ei tuleks siis kõnealla, sest haigusest nõrka ja uimast last ei raatsi liigutada ka, et potile panna. (PS! ega ta nüüd päris ülenädala haige ka ei ole, kuid lasteaialapsele omaselt tihti:))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Palun nõu, millal võiks öise mähkme ära jätta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.