Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun nõu, tööandja soovib et kirjutaksin avalduse palgata puhkusele

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Palun nõu, tööandja soovib et kirjutaksin avalduse palgata puhkusele

Postitas:
Kägu

Tere!
Tööandja soovib et kirjutaksin palgata puhkusele jäämise avalduse.
Kas mul on valikuid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

on, ei kirjuta lihtsalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kriisi tõttu, siis see olukord tuleb tööandjal teisiti lahendada.
Sa ei pea kirjutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pea kirjutama, pagata puhkusele jäämine on KOKKULEPE. Kui sina pole nõus, pole ka kokkulepet st sundida ei saa.

Võid paluda tutvuda arvamusega, kuidas tõlgendada TLS:
Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja Kaire Saarep selgitab, et ka nakkushaiguste perioodil soovitame töökorraldust planeerides lähtuda tervest mõistusest, rääkida töötajatega läbi ning leida parimad võimalused. Töölepingu seadus ei reguleeri ettevõttes eriolukorra kehtestamist. Tööandja ja töötaja võivad kokku leppida tasustamata puhkuses, kuid rõhutame, et tegemist on kokkuleppega. See tähendab, et tööandja ei saa ühepoolselt tasustamata puhkust kehtestada ega töötasu vähendada. Kui tööandja tööd ei anna, kuid töötaja on nõus tööd tegema, siis on tegemist töölepingu seaduse § 35 olukorraga, mille kohaselt tuleb töötajale selle aja eest maksta keskmist töötasu.

Tööandjal tuleb tööd korraldades alati silmas pidada, et töötaja ja tööandja vahel on kehtiv tööleping, mille kohaselt on tööandja kõige olulisem kohustus kindlustada töötaja tööga ja töötaja kohustus on tööd teha. Heades töösuhetes on kõige mõistlikum leida mõlemat osapoolt rahuldav kompromiss, näiteks põhipuhkuse, lisapuhkuse, palgata puhkuse kasutamine, kaugtöö tegemine, tähtajaline osaline tööaeg vms. Kõik kokkulepped eeldavad mõlema poole tahet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ei ole siis siin keeldumisel koondamissituatsioon?
Tööandja teavitab, et tal pole sulle tööd anda ja koondab ära? Mingi kompensatsioon ka+ Töötukassa tugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Heades suhetes tööandja-töötaja peaksid leidma mõlemale poolele mõistliku lahenduse. Jah, sulle antakse ette seadused, milles näpuga järge ajada, aga mõtle ka reaalselt, kust võtab tööandja sulle palgaraha, kui majandus seisab ja su töö mittetegemine ei too midagi sisse? Töösuhe on kahepoolne koostöö, see pole enam ammu ülemuse-orja suhe.

Mina tööandjana annaks esimesel võimalusel töötajale jalaga, kui töötaja poolt mitte mingit vastutulekut eriolukorras ei oleks. Pakun ka, et majandus ei taastu enam sama kiirelt, pigem aeglaselt, seega palju õnne uue töö leidmisel tingimustes, kus ka tööandjad vahetavad omavahel infot, küsivad inimeste tausta/suhtumist jne.

Minu meelest oleks tööandja poolt miinimumpalga või kasvõi poole miinimumpalga pakkumine mõistlik. Palgata puhkuse asemel. Aga on tõesti tundlikke valdkondi, kus ka selline pakkumine ei ole mõeldav.

Ps! Alati on võimalik ise ettevõtjaks hakata, ja lahendada sarnaseid olukordi palju paremini!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Heades suhetes tööandja-töötaja peaksid leidma mõlemale poolele mõistliku lahenduse. Jah, sulle antakse ette seadused, milles näpuga järge ajada, aga mõtle ka reaalselt, kust võtab tööandja sulle palgaraha, kui majandus seisab ja su töö mittetegemine ei too midagi sisse? Töösuhe on kahepoolne koostöö, see pole enam ammu ülemuse-orja suhe.

Mina tööandjana annaks esimesel võimalusel töötajale jalaga, kui töötaja poolt mitte mingit vastutulekut eriolukorras ei oleks. Pakun ka, et majandus ei taastu enam sama kiirelt, pigem aeglaselt, seega palju õnne uue töö leidmisel tingimustes, kus ka tööandjad vahetavad omavahel infot, küsivad inimeste tausta/suhtumist jne.

Minu meelest oleks tööandja poolt miinimumpalga või kasvõi poole miinimumpalga pakkumine mõistlik. Palgata puhkuse asemel. Aga on tõesti tundlikke valdkondi, kus ka selline pakkumine ei ole mõeldav.

Ps! Alati on võimalik ise ettevõtjaks hakata, ja lahendada sarnaseid olukordi palju paremini!

Jep. Hästi kirjutatud: annaks jalaga, kui töötaja poolt mitte mingit vastutulekut ei tule. Lisaks veel ähvardus, et kitun sinu peale teistele tööandjatele ka.
No ja siis töötaja-poolne vastutulek oleks kodus ilma palgata näppu imeda.
See ei ole ülemuse-orja suhe!?!

See tööandja, kes kohe sirge joonega töötaja palgata koju istuma suunab ei ole väärt tööandja. Koondamise saamine on töötajale sellises olukorras parim valik, aga ega seda tööandja ju ka ei taha teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jep. Hästi kirjutatud: annaks jalaga, kui töötaja poolt mitte mingit vastutulekut ei tule. Lisaks veel ähvardus, et kitun sinu peale teistele tööandjatele ka.

No ja siis töötaja-poolne vastutulek oleks kodus ilma palgata näppu imeda.

See ei ole ülemuse-orja suhe!?!

See tööandja, kes kohe sirge joonega töötaja palgata koju istuma suunab ei ole väärt tööandja. Koondamise saamine on töötajale sellises olukorras parim valik, aga ega seda tööandja ju ka ei taha teha.

Miks vastata valikuliselt lausete peale? Sul vist funktsionaalne lugemisoskus täiesti puudub? Ütlesin ju selgelt, et tööandja võiks pakkuda kasvõi miinimumi või poolt sellest vms. Laus-selgelt on veel öeldud, et kriisiolukorras tuleb kokkuleppele jõuda. Absoluutselt kõik aga sõltub valdkonnast, kus teemaalgataja töötab. Alati jäävad ju veel palgaline puhkus, haiguslehed jms. Ju töötab teemaalgataja valdkonnas, kus tööandja rahakott ongi õhuke ja kus töötajate väljavedamine ei ole võimalik. Sellisel juhul on ainult päevade küsimus, millal töötaja töö lõplikult kaotab. See on reaalsus, sõimatagu seda tööandjat palju tuju on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, sa alustasid rünnakuga, et töötajad ei tule vastu.

Tööandja, kes torkab sulle nina alla paberi, kus sa justkui oleksid ise palgata puhkust palunud ja ei jäta sulle teist valikut, ei ole koostööaldis tööandja ega ka mitte eriti usaldusväärne. Miksma töötajana peaksin tahtma olla lojaalne? Millegi pärast oma kasumit tööandja minuga ei jaga kui hästi läheb.

Hoopis teine jutt on kui algatatakse läbirääkimised tööandja poolt ja üritatakse leida sobiv lahendus kõikidele osapooltele. Nii, et tööandja pankroti ei läheks, aga samas töötaja kodus (pooleldi ebaausate võtetega jõupositsioonilt) nälga ei sure.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmise kriisi ajal korjas meie boss kogu kollektiivi kokku ja tegi selgeks, et ta ei taha mitte kedagi koondada, aga see on võimalik ainult siis, kui kõik toovad nö ohvreid. Ta ütles ka, et ta ei taha kellelgi palka alandada, kuigi töökoormus on tugevalt vähenenud. Tema ettepanek oligi, et iga töötaja võtaks kuus ühe nädala jagu palgata puhkust ja loomulikult puhkakski sel ajal kodus, ei teeks tööasju. Ta ise samuti ja kogu juhtkond viimseni. Koristaja vist oli see, kes käis vana graafiku järgi ja sai endises mahus palka.
Tänu sellele praktikale pääsesid kõik töökohad (juba koondatud kohta on natuke keeruline uuesti luua) ja palka ei vähendatud. Õiglus oli majas, sest boss ise tegi sedasama. Nii et ma ei näe selles midagi halba, küll aga pead sa hoolega läbi mõtlema ja ülemusega läbi rääkima, mis sellega veel kaasneb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, sa alustasid rünnakuga, et töötajad ei tule vastu.

Tööandja, kes torkab sulle nina alla paberi, kus sa justkui oleksid ise palgata puhkust palunud ja ei jäta sulle teist valikut, ei ole koostööaldis tööandja ega ka mitte eriti usaldusväärne. Miksma töötajana peaksin tahtma olla lojaalne? Millegi pärast oma kasumit tööandja minuga ei jaga kui hästi läheb.

Hoopis teine jutt on kui algatatakse läbirääkimised tööandja poolt ja üritatakse leida sobiv lahendus kõikidele osapooltele. Nii, et tööandja pankroti ei läheks, aga samas töötaja kodus (pooleldi ebaausate võtetega jõupositsioonilt) nälga ei sure.

Antud juhul tundub tõesti, et suurt dialoogi ei ole või ei tule. Tööandja seab töötaja fakti ette. Töötajal on valida, kas nõuab vastavalt seadusele palga välja või kirjutab alla. Esimesel juhul on ta tööjõuturul tööd otsimas kõige kehvemal ajal. Teisel juhul on mingigi variant tööga mõne nädala pärast jätkata (ja vahetada tööd endale sobivamal ajal).

Please wait...
Postitas:
Kägu

mismõttes tööd otsimas kõige halvemal ajal? see on just kõige kasulikum – lasta end koondada. pool aastat saab puhata, koolituda ja paremat kohta otsida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mismõttes tööd otsimas kõige halvemal ajal? see on just kõige kasulikum – lasta end koondada. pool aastat saab puhata, koolituda ja paremat kohta otsida.

Pool aastat? See on ainult neil, kes on 10 või rohkem aastat samas asutuses töötanud. Tänapäeval on see suhteliselt haruldane asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil sama jutuajamine ees. Müük on langenud 90 protsenti.
Esialgu vist läheme palgalisele puhkusele ja siis ootame et äkki turg taastub.
Puhkusel olles muidugi tavaliselt tahaks inimesed kas reisida või midagi asjalikku teha, aga mitte raisata seda karantiinis olemisele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui jään palgata pukusele siis on mul kaks kuud veel kehtiv haigekassa. Kas ma samal ajal end töötuks saan registreerida? Vist mitte. Tahaks et oleks mingi sissetulek siiski.
Kui tööandja soovib minu töökoha kaotada sel juhul peab ta mu koondama ma saan aru. Minu oma ilmselt venitab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei oskagi öelda kas parem on nõustuda esialgse palgata puhkusega või üldse töötuks jäämisega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pool aastat? See on ainult neil, kes on 10 või rohkem aastat samas asutuses töötanud. Tänapäeval on see suhteliselt haruldane asi.

Kindlustushüvitist saab minimaalselt pool aastat! Kui oled 10 aastat töötanud, siis 12 kuud.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun nõu, tööandja soovib et kirjutaksin avalduse palgata puhkusele