Esileht Väikelaps Palun nõu unekooli kohta

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Palun nõu unekooli kohta

Postitas:

Alustasin raamatu ‘Päästke meie uni’ alusel aastase lapse unekoolitust üleeile õhtul, st täna on teine päev. Hommikul oli lapsel nohu ja väike palavik (37.6), aga ma mõtlesin, et kui ma nüüd unekooli pooleli jätan, siis peab laps selle pärast kõik uuesti läbi tegema. Sellepärast kontrollisin, et palavik oleks alla läinud, nina lahti ja kõht täis, ja panin lapse päevase une ajaks voodisse. Nüüd ta on seal juba varsti kaks tundi kisanud. Kisa pole kuigi hüsteeriline, pigem kergelt ärritunud, lühemate ja pikemate vahedega. Kas see on normaalne? Kas see ongi äkki see ‘viimane, kõige rängem lahing’, mille lapsed raamatu järgi keskeltläbi kolmandal päeval annavad? Mul kipub süda murduma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 13:28; 26.01 13:55; 26.01 13:59; 26.01 15:25; 26.01 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge tehke lapsele unekooli. Minu arvates tundub unekool jõhker, sest lapsele tähendab see alati nutmist. Parem valida \”Nututa uni\” ja püüda ilma nututa asi ära lahendada. Märksa lapsesõbralikum ju. Tõsi, see on küll täiesti minu isiklik ja subjektiivne arvamus, aga see unekool ei kõlba kuskile. Sry.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 13:42; 26.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvad, et mulle ei tundu jõhker? Ma ei näe mingit võimalust seda nututa lahendada. Hakkasin unekooli tegema sellepärast, et jõudsin arusaamisele, et minu laps on krooniliselt üleväsinud, kuna ta ei oska ühest unefaasist teise minna, ärkab poole tunni pärast üles ja enam magama panna ei saa, magabki lõunaund pool tundi ja öösel on pikki perioode üleval. Meie mehega oleme ka krooniliselt üle väsinud. Ma ei kujuta ette, kuidas ise uinumist saaks ilma nututa õpetada – kas on mingeid häid võtteid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 13:28; 26.01 13:55; 26.01 13:59; 26.01 15:25; 26.01 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt, nõus eelmise vastajaga, ei ole vaja seda unekooli teha, olge oma lapse jaoks olemas sel hetkel kui ta magusasti uinub, magab ka rahulikult ja näeb rahulikku und. ja varsti ongi ta juba nii suur, et saab jutust ja asjadest paremini aru. See unekool on ……julm kool-mittevajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki need kolm päeva jõhkrust siiski ei kaalu üles seda kasu, mis laps saab heast unest hiljem pikkade aastate jooksul? See on ju ikkagi ainult kolm päeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 13:28; 26.01 13:55; 26.01 13:59; 26.01 15:25; 26.01 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on erinevad – ühed emad räägivad, et näe, lasin 2-3 päeva natuke joriseda ning nüüd läheb ise magama ja magab täisööd nagu karuott.
Mina proovisin ise magamajäämist hiljem õpetada, oli vist 1a 9kuud vana – 1 kuu proovisin, 2 tundi vahelduvad eduga oli korralikku lahingut, mõned üksikud korrad jäi isegi magama, siis lõpuks loobusin. Need kahetunnised nutmised ja jauramised meil küll lühemaks 1 kuuga ei läinud, seega ära loodan, et kolm päeva jaurab ja siis on kõik. Jätsime 2 a-lt päevauned üldse ära ja siis hakkas öösiti nagu naksti hästi magama.
II lapsega ka ei ole suutnud unekooli teha, see tundub ikka õudsalt julm. Võtan lapse kaissu ja jääb magama. Öösel ärkab ka palju, nii, et olen ka aastaid magamata, aga unekooli mu süda ei luba teha. II laps esimesest erinev, proovisin nädal aega nii, et lõunaund ei tee (on 2,5 a-ne), aga ööuni sellest ei parane, ikka öösel ei maga.
Lapsed erinevad, otsusta oma südametunnistuse järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole ime, et su laps haigusega reageerib, temale on see üksinda tuppa jätmine hirmus kogemus ja stressi allikas, lõpeta see pull võimalikult ruttu ära. lasta haiget last 2h jutti kisada, sa ei ole normaalne!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean nt, et mu lapsel on unefaas 45 min. St siis on tal õrna une moment. Et ta saaks edasi magada, olen sageli sel ajal valmis tema juures olema. Vajadusel saab tissi.

Ise uinumise kohta on minu praktika näidanud, et hea variant on õue magama panemine või siis õueminek vankris ja siis sel ajal jääb magama. (Seda eeldusel, et laps on nõus vanrkis magama. Minu esimene laps näiteks ei olnud.)

Minu esimene laps saab kohe-kohe 3-aastaseks ja alles nüüd viimasel ajal on ta hakanud ise uinuma. Minu sõbrannade lapsed on osad ka vaerm ja osad väga väiksena juba osanud ise magama jääda. Aga lapsed on erinevad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 13:42; 26.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe raamatut \”Nutt ja jonnihood\”. Eelmainitud Nututa uni on ka hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kõik unekooli ja iseuinumise raamatud olemas, aga seda nutmisega varianti ei suutnud proovida. Kaks korda vist üritasin. Üks oli \”päästke meie uni\” järgi ja teine \”Sleepsense\” järgi.
Õnneks leidsin normaalsema raamatu \”Nututa uni\” ja sealsed lahendused sobisid mulle paremini. Magasin ka laps kaisus ja 2,2 aastaselt läks alles oma tuppa.

\”Nututa uni\” raamat soovitab sellest esimesest unefaasist ülesaamiseks olla lapse juures ja teha samu asju, millega ta magama jäi. Näiteks, kui unne jäädes patsutasite või paitasite teda, siis teha seda sama enne kui ta ärkab oma 30 min või 45 min unest. Meil magas laps lutiga ja kui lutt õigel ajal tagasi torgata, siis magas edasi.

Kolm tuttavat tegid kõik seda unekooli ja lühiajaline mõju oli olemas, aga nii kui laps haigeks jäi, siis tuli otsast peale alata ja üks neist tegi lausa neli korda unekooli.

Lohutuseks, ma olen ka mitu aastat magamata!

Aga ma arvan, et kaks tundi on kaua joriseda lasta.
Minu arvates oli 45 min see aeg, et kui ei ole jäänud, siis võtta laps välja ja proovida mingi aja pärast uuesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, ma juba lõpetasingi. täiesti mõttetu piinlemine oli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 13:28; 26.01 13:55; 26.01 13:59; 26.01 15:25; 26.01 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jah, ma juba lõpetasingi. täiesti mõttetu piinlemine oli.[/tsitaat]

Kahju, et sa sellest varem ja ise aru ei saanud.

Milline ema suudab kannatada 2h, kuidas tema haige laps nutab teises toas? Kohutav lihtsalt. See on psühhoterror, mida sa oma lapsele teed, mitte unekool. Või ongi eesmärk murda tema vaim ja lõhkuda tema usk sellesse, et emme on see inimene, kellelt ta alati abi ja toetust võib loota?

Minumeelest põhjendus \”olen magamata ja väsinud\” ei kõlba küll haige lapse piinamiseks. Või noh, ma ei teeks (ja ei ole ka teinud) tervele lapsele unekooli.

Kui vana see unekoolitatav üldse on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kahju, et sa sellest varem ja ise aru ei saanud.

Milline ema suudab kannatada 2h, kuidas tema haige laps nutab teises toas? Kohutav lihtsalt. See on psühhoterror, mida sa oma lapsele teed, mitte unekool. Või ongi eesmärk murda tema vaim ja lõhkuda tema usk sellesse, et emme on see inimene, kellelt ta alati abi ja toetust võib loota?

Minumeelest põhjendus \”olen magamata ja väsinud\” ei kõlba küll haige lapse piinamiseks. Või noh, ma ei teeks (ja ei ole ka teinud) tervele lapsele unekooli.

Kui vana see unekoolitatav üldse on?[/tsitaat]

unekoolitatav on natuke üle aastane. Ega põhjendus pole see, et mina olen magamata, vaid see, et laps on. Muretsen tema arengu ja üldise tervise pärast, kui ta kogu aeg nii vähe magab. Ja õige palju on neid emasid, kes ütlevad, et ise uinuma õpetades said nad väsinud ja virila lapse asemele rõõmsa ja puhanud põnni…

See nohuga unekoolitamine muidugi ei kõlba. Palavikku pole õnneks enam tõusnud, aga nohu on muidugi ka lapsele parajalt ebamugav. Üldiselt ma olen sinu määranguga psühhoterrori osas nõus ja otsustasin juba, et kahjutasuks kannan oma titte järgmised kuus kuud kogu aeg ainult süles 🙂

Muidu veel niipalju, et praegu panin lapse ta oma voodisse ööunne, ise heitsin ta voodi kõrvale pikali, ja ta uinus pärast mõningat ringituhnimist praktiliselt kohe. Tundub, et kool vist ikka mõjus? Siiamaani olen teda püstijalu kussutanud kuni tund aega õhtuti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 13:28; 26.01 13:55; 26.01 13:59; 26.01 15:25; 26.01 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie proovisime nii \”Päästke meie uni\” kui \”Nututa uni\” järgi. Lõpuks aga saime lahenduse hoopis mingist ajaleheartiklist.
Põhimõtteliselt oli selle unekooli moodi, aga harjutasime õrnalt – reageerisin iga päev lapse nutule vähe hiljem. Samas hakkasin aru saama, millel oli nutt lihtsalt hõige emale ja millal oli tõepoolest hädakisa. Regeerimise venitamine 5 minuti kaupa käis nii õhtuse magamapanekuga, kõigi öiste ärkamistega kui hommikul üles võtmisega.

Lõpuks mõistis laps, et ema tuleb vaatamata sellele, et ei tule kohe esimese hõike peale. Ja nii venitades õppiski lõpuks ise hakkama saama. Nii õppis ta magama ka kogu öö ühte jutti, ilma rinnata, ilma lohutuseta ja täitsa üksi omas toas.
Laps oli siis 7.-8. kuune. Enne seda ajas mind üles pea iga tunni tagant öösiti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kahe lapsega samuti teinud, nagu Krotza. Mul ei olnud kiiret kuskile ja nii on lapsel aega turvaliselt harjuda. Tasapisi hakkasime harjutama u pooleaastaseks saamisest ja aastaselt uinusid/magasid juba ilusti. Ei lasknud kunagi nutul torisemisest päris hädakisaks üle minna ja kui vaja, võtsin sülle ning proovisime järgmine kord uuesti. Tasa ja targu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu on seda unekooli teemat üldse lugedagi. Siin kõik kiitlevad, kuidas nemad näpuotsaga oma lastele liiga ei tee. Aga pane enda mugavuse nimel lapse psüühikat lõhkuma, siis küll. Tead teemaalgataja, beebile harjutatakse sisse kindel päevakava. Seda järgitakse järjepidevalt ja laps uinubki lõpuks iseenesest. Nii-et alusta algusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Palun nõu unekooli kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.