Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun nõuandeid, kuidas edasi käituda.

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Palun nõuandeid, kuidas edasi käituda.

Postitas:

Asusin tööle 22. mai, siiamaani ei ole tööandja mind lisanud töötajate registrisse. Olen mitmeid kordi seda meelde tuletanud ja tööle asudes palusin ka kohe töölepingut, kus oleks kõik fikseeritud, nii tööaeg kui ka töötasu. Muidugi mingit lepingut minuga siiamaani sõlmitud ei ole. Kuidas edasi käituda? Sisuliselt olen ju 3 nädalat tööl käinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 23:28; 13.06 12:03; 13.06 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saada tööandjale kirjalik nõue.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 08:56; 13.06 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui enda eest ei võitle, tõmmatakse vesi peale.
konkreetsust vajad, kirjalik teave tööandjale ja töötamise lõpetamine tööandjapoolse seaduse rikkumise tõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui enda eest ei võitle, tõmmatakse vesi peale.

konkreetsust vajad, kirjalik teave tööandjale ja töötamise lõpetamine tööandjapoolse seaduse rikkumise tõttu.

Just, seda ma teengi. Tegelikult ma olen kirjalikult meili teel ka teavitanud nädal aega tagasi, et mind ei ole töötajate registrisse kantud ja tuletanud meelde töölepingu sõlmimist. Eks see 3 nädalat töötamist tuleb kostnasse kirjutada. Samas kui ma oleks tahtnud vabatahlikuna töötada, siis oleks ma läinud mujale tööle, kindlasti mitte sellesse firmassee:)

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 23:28; 13.06 12:03; 13.06 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, seda ma teengi. Tegelikult ma olen kirjalikult meili teel ka teavitanud nädal aega tagasi, et mind ei ole töötajate registrisse kantud ja tuletanud meelde töölepingu sõlmimist. Eks see 3 nädalat töötamist tuleb kostnasse kirjutada. Samas kui ma oleks tahtnud vabatahlikuna töötada, siis oleks ma läinud mujale tööle, kindlasti mitte sellesse firmassee:)

Miks korstnasse? Ega sa ometi arva, et sa palka ei saa?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeksin nii:
1.Saadaksin nüüd teise kirja, et palun mind Tör kanda ning töölepingut, ja saadaksin ka hoiatuse, et muidu pean töölepingu üless ütlema erakorraliselt tööandja rikkumise eest.
2.Kui ikka midagibei muutu, siis ütleksin lepingu üles ning läheksin tvk.
3. Sealt nõuaksin oma palga ning paluksin neil määrata erakorraliselt lepingu ülesütlemis hüvitist(see siis oleks kun 3k palk, kuid võivad ka vähem määrata)
4. Võtaksin ennast töötuna arvele ja teeksin töötukindlustuse avalduse, kui muidugi sul on eelnevalt olnud piisavalt tööaastaid.
5.Saaksin töötukindlustust 50% ning otsiksin uue töö.

????????

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 14:19; 15.06 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks korstnasse? Ega sa ometi arva, et sa palka ei saa?[/quote]

Kaldun arvama tõesti, et ma ei saa töötatud aja eest töötasu. Tegelikult mind hoiatati juba enne tööle asumist, et selle firmaga võivad tekkida probleemid. Ise olin rumal, kuidagi ei tahtnud uskuda, ikka lootsin, et minuga vast niimoodi ei käituta. Sellepärast ma ka kohe töövestlusel ja esimesel tööpäeval hakkasin lepingut nõudma, pakuti nn. mustalt töötamist, millega ma nõus ei olnud. Olin oma endisest töökohast märtsi lõpul saanud koondamise ja lihtsalt ei tahtnud koju jääda. Paras õppetund, aga ei ole hullu, esmaspäeval hakkan kohe tegutsema ja ka uus töökoht on silmapiiril.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 23:28; 13.06 12:03; 13.06 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaldun arvama tõesti, et ma ei saa töötatud aja eest töötasu.

No kuule. Kirjaliku TL puudumine ei tähenda, et sul puudub tööleping.
Sellest on ju igal pool nii palju kirjutatud 🙂
Loomulikult pead saama tasu töötatud aja eest. Kui vabatahtlikult ei maksta, on sul õigus pöörduda TVKsse.

10. Tsiviilõiguse üldiste põhimõtete kohaselt on seadusest tuleneva vormi järgimata jätmisel
tehing tühine ning pooled peavad tühise tehingu järgi saadu tagastama (TsÜS § 84 lõige 1).
Taolise põhimõtte kohaldamine tööõiguses ei ole asjakohane. TLS-s on kasutatud TsÜS
§ 83 lõikes 2 esitatud võimalust ning sätestatud, et vorminõude järgimata jätmine ei too
kaasa töölepingu tühisust (TLS § 4 lõige 4). Näiteks olukorras, kus töötaja on asunud tööülesandeid täitma, kuid tööleping on jäänud kirjalikult vormistamata, ei saa tööandja hiljem
väita, et lepingut ei ole sõlmitud. TLS kohaselt ei sõltu töölepingu kehtivus vorminõude
täitmisest ning tööleping loetakse sõlmituks ka juhul, kui pooled on vorminõude vastu eksinud. Sama põhimõtet on kinnitanud Riigikohus, leides et tööleping ja/või selle muutmise
kokkulepped ei ole kirjaliku vormi järgimata jätmise korral tühised.10
TLS lähtub põhimõttest, et kaitset vajab igasugune töösuhe olenemata vorminõuete järgimisest. Töölepingu olemasolu tõendamisel peab teadma, et tõendamisprotsessis ei saa
kumbki pool toetuda vorminõude mittejärgimisele kui siduva tahte puudumisele. Ka suuliselt
sõlmitud tööleping on kehtiv töötaja tööle asumisest (TLS § 4 lõike 2 lause 2), kuid siinkohal
tuleb arvestada, et suuliselt sõlmitud lepingu alusel võib hiljem olla keerulisem tuvastada ja
tõendada, milles täpselt pooled omavahel kokku leppisid.

https://www.sm.ee/sites/default/files/content-editors/eesmargid_ja_tegevused/Too/Toolepingu_seadus/selgitused_toolepingu_seaduse_juurde.pdf

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 08:56; 13.06 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke probleem on tõendada palga suurust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke probleem on tõendada palga suurust.

Minu arust on nii, et kui töötaja väidab, et pidi saama 5h tunnis ning tööandja, et miinimumi, siis TVK teeb otsuse firmasisese sama ameti palgaandmete keskmise järgi. Kui nii ei saa, siis võetakse Eesti sama ameti keskmine…., aga no eks sellel on erinevad väljavaated, kuid nõudmata ei tohi jätta, muidu sdlline firma jääbki tüssama.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 14:19; 15.06 10:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun nõuandeid, kuidas edasi käituda.