Esileht Ajaviite- ja muud jutud Palun nõuandeid, kuidas ja kas reageerida valesüüdistusele.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Palun nõuandeid, kuidas ja kas reageerida valesüüdistusele.

Postitas:
Kägu

üks tuttav meesterahvas, kelle korteris aasta tagasi hädaolukorras mõnda aega peatusin survestab mind sellise süüdistusega, et viimasel päeval kui tema juurest lahkusin kadus tema korterist tema sõnul suurem summa raha. Alguses väitis lihtsalt et kadunud, et kuule ega sina ei tea midagi, summa suurusest otseselt ei rääkinud. Mina ei tea mingisugusest rahast midagi, nii ka talle ütlesin. Väitis, et okei, otsib siis korterist seda. Otsis paar kuud ja siis võttis jälle ühendust minuga et raha ikkagi kadunud. kogu asi juhtus aasta aega tagasi.Nüüd on ta siis tulnud välja jutuga, et ta meelega jättis raha lauanurgale, et mind testida, kas olen usaldusväärne?!? Ja testis väidetavalt oma ema rahaga, mille summa nüüd mulle ka ütles.. vahemik 7000-8000 eurot!!! Aasta aega hiljem siis tuleb sellise jutuga, et kui ma maksma ei hakka, siis temal plaan kohtuni välja minna, et nii ei saa asi jääda. Mõistan inimest kui päriselt nii oleks AGA!! kui inimese jutt on selline et ta ise teadlikult testis, siis mida krt ta otsis veel kõik see aeg?! Ja testida tuhandete eurodega, mis pole veel enda rahagi?! miks peaks ta valetama.. aga ma tean et ma pole seda raha näinud ega võtnud.. samas just käisin pikal kohtuteel eksiga tema vägivallategude suhtes, ei tahaks üldse minna kohtusse sellise looga nüüd.. minu mõtted, et kui ja ma arvan et see inimene blufib mingil põhjusel.. Kuidas ta suudaks tõestada korterist kadunud raha just minu kaela. Vbl on tal rahajamad ja mõtles välja sellise loo.Pole ju nii, et ma ütlen et vot selline summa kadunud, sina olid siin ja siis olengi mina süüdi kohe? Kui minul kaoks selline raha mille ise kuhugi kindlalt jätsin, läheks ma otsejoones politseisse, ilma kedagi teavitamata. Minu jaoks väga ebamugav teema kuna no tõesti ei oska käituda ega olla, olengi hakanud mõtlema, et vbl pannaksegi kinni mind kuna survestab see mees mind jutuga, et kõik ju selge ja kui ta läheb politseisse saan kohe krim asja. Loll vist olen aga ikkagi olengi hakanud kartma ja otsin võinalusi summa maksmiseks, mida ma võtnud ei ole:( Mõistusega saan aru, et pole võimalik mind sellise looga süüdi teha.. aga olen hakanud kõiges kahtlema juba, tutvused, head advokaadid, maitea ju. Kuidas teie reageeriksite? Meievahelised vestlused salvestatud, kus kõik kirjas kuidas ta raha otsib ja mõtleb vahepeal palju raha oli üldse. Ta polnud nagu ise ka kindel, mingi vahemik siis.. kuigi teadlikult jättis jutu järgi.. kardan natuke ikka:(

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teed ise avalduse politseisse väljapressimises ja ahistsmises.
Ja ütled kutile, et politseis valeütluste sndmine on ka kuritegu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et selle mehega kunagi varem pole usaldusküsimust mul tekkinud, korralik ja normaalne mees, ma ei tuleks selle pealegi, et ta valetaks sellist lugu kokku kui ise ei teaks, mida ma teinud olen v ei ole. Äkki kasutab minu olukorda ja hirmu ametnike, kohtu ees lihtsalt ära kuna tunneb ja teab sõbrana minust palju. Kui mina kutsun täna külla sõbra v sõbranna, hiljem ütlen, et vot mul 7000 kadunud, siis nagu lihtne keiss v, et piisabki sellest faktist, et keegi ju käis ja tema süüdi?! Ma ju tõesti olingi tema korteris ja sellepärast ma olengi süüdi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui veel korra küsib, siis ütled selgelt, et sina ei tea sellest rahast midagi, oled väsinud sellest, et ta sind süüdistab ning edaspidi sa tema kõnedele ja sõnumitele vastata ei kavatse ja keeldud igasugusest kontaktist. Siis peaks mehe jaoks piisavalt selge olema. Kui teda hoiatamata ignoreerima hakkad, siis võib ta ettekäändeks tuua, et muretseb, et midagi on juhtunud vms. Päris normaalne see mees olla ei saa. Kui mul keegi suure summa raha laua pealt ära varastaks, siis ma teeks kohe politseisse avalduse ja lõpetaks kahtlusalusega igasuguse suhtlemise. Mitte ei jauraks selle teemaga aasta aega jutujätkuks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Absoluutselt kõige õigem samm on öelda tuttavale, et kui tõepoolest on suurem summa raha kadunud, tuleb koheselt politsei poole pöörduda. Isegi kui ta politseile vihjab, et sina seal ööbisid, siis politsei küsitleb sind ja kui sina oled süütu, siis vastad hea meelega, et kadunud raha otsingutele kaasa aidata.

Kui aga suurem summa sularaha kodus on mingi illegaalse tegevuse tulemus, siis see tuttav ise oli loll. Ja miks mitte oma raha hoida pangas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma mõtlen samamoodi.. kui ma ise teen sellise lükke, et testingi inimest, olen kaine ja tean, mis teen, siis pole ju pikka juttu. Sai tõestuse, ma pole usaldusväärne, KOHE politseisse. Tema jutt aga, et ta hakkas ise ka kahtlema, et otsis sellepärast, et ta ei tahtnud uskuda, et mina teeks midagi sellist?! Et peitsin siis raha kuhugi sealt lauanurgalt või? Kord väidab ta et jättis lauale, siis et kapile.. aga kui küsin,kuidas ta ei mäleta kui ta teadlikult jättis, siis ta ei ole oma vastustes ise ka konkreetne.. ütleb, et aju keelas uskumast, et mina teeks nii ja siis sellepärast hakkas endas kahtlema , et kas ta ikka pani selle raha?! Kui küsin, miks kohe ei läinud politseisse, et summa pole ju 20 eurot, ta pole mingi rikkur, et suva see 8000 siiasinna.Siis ta ka hämab, et tahtis endas kindel olla ja pole aega olnud jne. Praegu ta aga konkreetne, et nüüd on minek meil kohtusse. Ok lugu looks, mis kõik oli v ei olnud. Aga kas tõesti kui kodus pole kaameraid jne.. siis saab kuidagi tõestada ainult jutuga, et vot oli, enam ei ole, tema süüdi. Ok, ema tal tunnistab, mis iganes poeg palub ja raha oligi poja käes. Aga see ei tõesta ju seda, et mina varas olen?! Tegin veel nalja, et kas sa mingi väiksema summaga ei tahtnud testida, miks kogu ema sääst letti? No on natuke kummaline lugu ju..

Please wait...
Postitas:
Mette-Merithh

Kui Sa seda raha võtnud ei ole, siis mine ilma talle ütlemata kohe politseisse ja anna teada väljapressimisest. Parim kaitse on rünnak. Ja igatahes näeb kordades ausam välja kui Sa ise enne politseisse lähed. Anna neile üle ka kirjavahetused ja muud vajalikud materjalid. Edu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi on ju tegelikult väga lihtne: ta omistas oma ema raha ja nüüd proovib teist samapalju “teenida”, kedagi raha varguses süüdistades.
Halb inimene võib olla ka see, kes pealtnäha tundub korralik ja normaalne.
Ütlegi talle, et lähed hea meelega kohtusse ja politseisse, sest sina tead, et su südametunnistus on puhas.
Politsei saab suht kergesti aru, kes valetab, kuna kehakeel reedab tavaliselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui see tundub juba mulle väljapressimisena, tundub see ammugi politseile sellena.
Nüüd tuleb selg sirgu lüüa ja konkreetne olla! Anna teada, et oled igati nõus politseiga koostööd tegema ja edastama kogu kirjavahetuse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

selle illegaalse raha koha pealt ta väidabki, et ema pikka aega kogutud säästud. Pole ju tema midagi teinud illegaalset. Aga, kes paneks kogu ema säästud testimiseks kuhugi, ei pöörduks kadumisel jooksuga politseisse kui saaks veel kortermaja kaameraid v midagigi vaadata. Oeh, ma ei tea,mida teha.. ei taha üldse sellise inimesega kusagil kohtus v uurimises olla kui on võimeline sellist asja tootma. Kardan, et mina loll ja vaene lihtsalt jäängi süüdi.Aga mõistusega saan aru, et ainus tõend tal oleks see kui ema tunnistaks, et ja temal selline summa. Aga see ei tee minust varast ju? samas ainult minu sõnad, et ma pole võtnud. Temal sõnad, et jah võtsin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta ei tea ise ka, kuipalju raha oli, kuhu selle pani, kuna kadus… mis sellise jutuga läheb politsesse või? Kuidas ta seda muinasjuttu tõestada kavatseb ka?? Ta hirmutab niisama, loodab,et maksad midagi, kui küllalt peale pressib. See “nüüd lähen kohtusse!” jutt on nii tüüpiline lollide püüdmise jutt, kohtusse viib asja ikka politsei pärast uurimist ja TÕESTUST, et raha üldse oli, et sina tegid, sellise häma peale ei võta politsei teda isegi jutule või ütleb ise, et politseile valesüüdistuste esitamine on ka kuritegu. Ja kui ema tunnistab, et andis 8000 pojale, egas see siis automaatselt ei tõesta, et sina võtsid!
Ja et sa kohe tema jutte paika ei pannud, siis jäigi aasta aega välja mõelda, et vot oli lauanurgal 8000 emme raha! Ütle, et mine jah politseisse, neile ka igasse päeva natuke nalja vaja.

Kuule, iga inimese lolle jutte ei saa ka lasta omale naha vahele ja kartma hakata. Selliseid inimesi kasutataksegi ära, kui sa ennast maksma panna ei suuda. Ta ju näeb, et see mõjub sulle, natuke survet veel ja ullike maksab! Ei saa olla selline lammas (ma mõtlen seda innustavas mõttes praegu, ilmaasjata pole eestlastel vanasõna “loll saab kirikus ka peksa”)!

Kui sa oleks natukenegi hakkajam, siis ma tõepoolest teeksin nii nagu kõige esimene vastaja, esitaksin ise kaebuse väljapressimises ja valesüüdistuses. Eriti kui sul on olemas need udujutud salvestustena. Aasta aega otsib tüüp korterist raha, summa järjest suureneb… ega ta narkomaan ei ole või muidu psüühikahäiretega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei taha üldse sellise inimesega kusagil kohtus v uurimises olla kui on võimeline sellist asja tootma. Kardan, et mina loll ja vaene lihtsalt jäängi süüdi

Kohtus või uurimises sa pole temaga kahekesi, kohtunik või uurijad on ka. Nende asi on tõde välja selgitada ja jääda erapooletuks. Nad ei kiusa sind meelega.
Aga sul on siin endal ülikõvad argumendid – miks ta nii hilja pöördus, miks ta summas alguses kindel ei olnud – ja kõik on sul salvestatud, sa ütled? Siis ei ole sul karta midagi.

Please wait...
Postitas:
Mette-Merithh

selle illegaalse raha koha pealt ta väidabki, et ema pikka aega kogutud säästud. Pole ju tema midagi teinud illegaalset. Aga, kes paneks kogu ema säästud testimiseks kuhugi, ei pöörduks kadumisel jooksuga politseisse kui saaks veel kortermaja kaameraid v midagigi vaadata. Oeh, ma ei tea,mida teha.. ei taha üldse sellise inimesega kusagil kohtus v uurimises olla kui on võimeline sellist asja tootma. Kardan, et mina loll ja vaene lihtsalt jäängi süüdi.Aga mõistusega saan aru, et ainus tõend tal oleks see kui ema tunnistaks, et ja temal selline summa. Aga see ei tee minust varast ju? samas ainult minu sõnad, et ma pole võtnud. Temal sõnad, et jah võtsin.

Esiteks ei lähe ta selle jutuga politseisse, sest ta pole debiilik ja saab ise ka aru, et see story ei pea. Teiseks, seni kui Sa sedasi mõtled ja suhtud, jäädki elult peksa saama. Kui see vend näeb, et Sa kardad, abi saamiseks kuskile ei pöördu jne. Siis läheb asi aina hullemaks. Varsti hakkad talle “intresse” seksiga kinni maksma ja oled kogu täiega ta käpa all. Olen väga lähedalt näinud üsna sarnast asja. Astu enda eest välja ja mine politseisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki kasutab minu olukorda ja hirmu ametnike, kohtu ees lihtsalt ära kuna tunneb ja teab sõbrana minust palju.

Jah muidugi kasutab. Aga miks sa ametnike ees hirmu tunned?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise politseisse pöörduda olen ka mõelnud. Aga siis jälle ta kaob pildilt paariks kuuks , ma mõtlen, et sai kupli all korda asjad, ei taha ka politsei vahet sõeluda ju tegelikult.Aga ei, ta ilmub äkki uuesti pildile,kirjutab et vot see ja see kuupäev lâheb tema politseisse, et mis saab. Inimesed, kes kohtus kaua käinud, teavad kui läbi see võtab, sellepärast ma üldse olen veel venitanud kõike ja isegi kaalunud leida raha. Aga jah, pean leidma endas selle enesekindluse ja jõu ja tegutsema nii nagu õige. Las siis uuritakse ja tegeletakse asjaga nii nagu ette nähtud. Polegi muud varianti kui lampi maksta v siis see. Elu sees ma ei oleks oodanud sellist lugu oma ellu sellise inimese poolt 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ah, mida iganes. Ilmselge ju, et lõi ema raha laiaks ja nüüd üritab ennast sellest puhtaks pesta, sest pole kuskilt asemele võtta. Kasutab emotsionaalselt nõrgestatud inimest süüdlasena, selliste peale on kergem rõhuda, et äkki pressibki lõpuks välja midagi. Lõpeta ära see pull nüüd, miks üldse vastad talle. Ei jää sa milleski patuoinaks ega pea midagi maksma, ta hirmutab sind lihtsalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sulaselge väljapressimine ja kohati ebaloogiline süüdistus. Ära lase oma närve rohkem rikkuda ja tee tõesti politseile ise avaldus. Võid enne sellele jobule mainida ka, et sulle aitab ja teed politseile avalduse. Eks siis näed reaktsiooni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed kardavad erinevaid asju, mina pelgan peale teatud sündmusi olukordi, kus pean enda eest seisma ja tõestama ennast.Ja väga ebamugav on oma praegusele elukaaslasele öelda, et jälle mingi jama minuga. Alles lõpetasin kohtus oma eksiga, nüüd uuesti. Aga mõistan, et kõige lollim mõte on alla anda ja alluda tegelikult väljapressimisele. See inimene, kes hetkel seda lugu toodab, et ma süüdi, tunneb mind lihtsalt liiga hästi ja ta teab, et ma ei ole selline suur võitleja, annan alla enamasti kuna vihkan tülisid ja probleeme. aga jah see summa natuke palju, et maksta ja alla anda. Aitäh teile, mul hakkas natuke kergem ja tekkis enesekindlus tegutseda, mitte väriseda.Aitäh kaasamõtlejad!:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kohus arvad usub ka seda juttu, et pani 8000 eurot varguse testimiseks lauanurgale ja pöördus politseisse aasta hiljem? Kui on sõna-sõna vastu, siis kõrvaldamata kahtlused tõlgendatakse alati süüdistatava kasuks ehk tal peab olema veel tõendeid, et just sina võtsid. Järgmisel korral salvestad kõne ja ütled selgelt – ma ei taha et sa minule pidevalt helistad, kui see jätkub – siis teen politseisse ahistava jälitamise kohta avalduse.
las räägib sel teemal oma advokaatidega

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks ta ei saa “kohtusse minna”. Vargus on kriminaalkuritegu, kus kohtusse läheb prokurör. Ta saab minna vaid politseisse.
Ja edu tal selle jutuga politseis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see inimene, kes mind süüdistab ei ole narkomaan, joodik ega muu hälbega minu teada. Kõik parimas korras nagu..tal võib olla mingitsorti kibestumus minu suhtes kuna palusin abi mõneks ajaks ööbimise osas tema pool. Aga mul tekkis noormees ja kolisingi välja. Samas lootuse andmist talle ei olnud, ausalt suhtlesime. Aga mingis lõigus oma tekstides ta mainis, et tahtis mind testida kuna oli lootus minuga tuleviku osas. Samas see lause on ka ebaloogiline kuna ma teatasin talle, et ei vaja enam ulualust ja lahkun päriseks oma peika juurde. Siis mida tal enam testida üldse oli? Niipalju ebaloogilisi väiteid, mida ta omast arust ära põhjendab aga , mis neid loogiliseks ei muuda. Kohati mõtlen, et ta purjus kui kirjutab mulle ja nii ebaloogiline jutt. Samas kirjavigu pole. Aga kirjutabki hooti hästi palju ja siis paariks kuuks kaob, pärast ütleb, et see oli minule aeg mõtlemiseks, jätab mulje et ta tahab ju vaid asja lahendada, et ei ole vahet kas politseis v saame omavahel kokkuleppele. Sellepärast ootabki..

Please wait...
Postitas:
Kägu

8000 eurot sularahas peaks olema paras hunnik raha massilt juba.. see pole 20 eurot ümbrikus, mis tuulega kapi taha kukub. Kui tüüp pole isegi summas päris kindel?? Ema käest tuleks ikka täpne summa uurida, palju ta kogunud oli. Huvitavad testid inimese poolt. Ja siis peale seda endas kahtlema hakata, et kas tegin ikka nii või mitte. Politseis või kohtus ta ei saa öelda ju et ma ei tea palju täpselt summa oli, ma ei ole kindel kas üldse oli. Aga teeme nii, et oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida on siin nii pikalt arutada?! Öeldi sulle juba korduvalt, mis sa tegema pead! Aga ikka sa plädised vastu midagi ja õigustad väljapressijat. Maksa talle siis see 8000, kui see on sinu jaoks lihtsam lahendus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ei, ta ilmub äkki uuesti pildile,kirjutab et vot see ja see kuupäev lâheb tema politseisse, et mis saab.

Selge, et siin pole sul karta midagi, ei politseid ega kohust. Tal pole ühtki tõestust, et tal see raha üldse oli ega ka seda, et sina selle raha võtsid. Mina ütleks tüübile, et tavai, mine jah politseisse. Sellel kuupäeval, kus ta lubas politseisse minna, küsiks õhtul veel üle, et kas ära ei unustanud, et pidi politseisse minema.

Kõik omavahelised vestlused tuleks lindistada. Hangi omale selline telefon või telefoniäpp, millega seda teha saab (ja testi, et see töötab). Et teha oma poolt avaldus politseisse kohe sellel hetkel kus ta sind ähvardama hakkab. Üldiselt võiks ka kohe praegu (täna kell 09:05) helistada politsei infonumbril ja küsida nõu, et mis teha kui sind sedasi ahistatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks peab tema tõendama, et raha oli üldse olemas ja et kellelgi teisel sellele ligipääsu polnud. Aasta hiljem on see üpris keeruline.
Mees lihtsalt manipuleerib sinuga, tahab sind lõa otsas hoida. Ilmselt mingi psühhopaat, sellised inimesed paistavadki välja korralikud ja haritud, aga kupli all pole kõik korras. Hoia eemale ja kui päris ukse taha tikub, siis tee kaebus ahistamise kohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul ei ole tõesti mitte midagi karta, tee avaldus tema kohta.
Tal ei ole ju mingeid tõendusmaterjale, aga süü tõendamiseks on neid hädasti vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule, mine ise politseisse, ausalt. Ausal inimesel pole mingit põhjust politseid karta, sealt saad abi. Esita avaldus väljapressimise ja valesüüdistuste kohta, kõige esimesena saab tüüp ISE kutse ilmuda uurija juurde või telefonikõne “Tere, minu nimi on xx yypolitseijaoskonnast, kas saate tulla andma ütlusi seoses kaebusega”. LAs siis seletab. Siis ei ole jäme ots enam tema käes, vaid sinu käes. Palun ära lase endal niimoodi nahka üle kõrvade tõmmata pidevalt. Sellised inimesed tunnevad ära, kelle seljas tampida saab, sinu eks, see mees jne.

Või vähemalt mine politseisse ja küsi, kas sellises vormis tema süüdistus üldse mingit vett peab, no kui sa meie jutu peale veel kahtled.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väljapressimise kohta avaldust teha ei saa, kui ta pole ähvardanud füüsiliselt sulle või sinu vara kallale minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui ta pole ähvardanud füüsiliselt sulle või sinu vara kallale minna.

Mismõttes ei saa?
Ta ju reaalselt lubas minna politseisse ja kirjutada avalduse, kui teemaalgataja ei maksa.
Mis toob kaasa olulise maine- ja emotsionaalse kahju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, sa näid olevat lihtsalt erakordne tossike, ja sa tunnistad seda ise ka. Kui sa nii öelda jalgu alla ei võta ja jäädki igasugu meeste tiiva alla pugema (ööbid nende juures, sest mujal pole olla, jne) ja habisema, siis ennustan, et suurem osa jamasid ootab sind elus veel ees. Mehed ei kavatsegi sind kaitsta nagu isad, vaid leiavad sinus järjest mingi kaltsu, keda omatahtsi hüpitada ja elu õpetada.
Elasid tema juures ja ta ei teinud kordagi katset sulle läheneda? Ja kui ta selle katse tegi, mida sina siis tegid? Probleem on sinus endas.
Saa iseseisvaks, lõpeta ühe mehe juurest teise juurde kolimine ja võta endale aega ringi vaadata. Selle süüdistuse peale ära rohkem mõtlegi. Saada tüüp pikalt ja soovita tal “kohtusse minna”, kogu lugu. Mida enam sa temaga arveid klaarid, seda jantlikumaks su elu muutub. Lõika ta nüüd välja oma elust ja katsu tõepoolest parem selle järgmise jorsiga enam-vähem hakkama saada. Kui sa ennast ei muuda, tekivad jamad varsti ka seal, kui juba ei ole, ja siis pead hakkama uut ulualust otsima. Ilma iseseisvumata jätkad sellist elu surmani.
Otsi töö ja elamine, ükskõik milline, peaasi, et enda oma, ja hakka endaga tegelema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Palun nõuandeid, kuidas ja kas reageerida valesüüdistusele.