Esileht Imetamine palun nõu!/hea zy, sooviks ka sinu arvamust

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: palun nõu!/hea zy, sooviks ka sinu arvamust

Postitas:

vist juba 3 nädala jooksul laps soovib öösiti tihedam ja rohkem rinda saada, kokku öö jooksul 5 korda- 2x3t ja 3x2t, proovisin kussutada, võtsin kaissu, äkki ei tahagi süüa, aga siis laps röögib ning saades emmepiima jääb edasi magama. Päeval palub süüa iga 1,5 t tagant, max 1t50min, aga juba kisaga:) Vist põhjus ei ole selles, et päeval saab vähem süüa ning öösel nõuab saamata jäänud piima.. Milles võiks põhjus olla? Kas lapsel ei piisa mu piimast? Samas viimase kuuga võttis laps 600 gr juurde, et kosub ilusti…
Endal juba nibud tulipunased ning hakkasid lõhed tekkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, miks nii ja nõu ei oska kahjuks anda. Aga minu tirts tegi täpselt niisamuti. Kuskil 5 või 6k vanuseni sõi 1-2x öö jooksul. Edasi läks öine söömine üha tihedamaks. Kuni ma öise söömise 1a ära võõrutasin, sõigi lõpuks peaaegu vahet pidamata.

Kuna meil kaalutõus ei olnud küll alla piiri, aga pidevalt piiripeal (ja seda koos öise söömisega) 500-600g, siis ei teinud varem midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Julgen väga nõu anda, kuna imetan ise hetkel oma neljandat last (kes küll praeguseks juba 1 a ja 8 kuune!).
Kindlasti pole vaja muretseda, see on täiesti normaalne, et aeg ajalt tahavad tissilapsed tihedamini süüa. On ka selliseid päevi ja öid, mil on tunne, et nad elavad vaid tissi otsas. Loomulikult ehmatab see kõik ära ja esimene mõte on, et laps on näljas. Tegelikult reguleerib laps niimoodi piima kogust ja see on ainuõige viis seda teha. Laps kasvab ju järjest suuremaks ja vajabki rohkem piima. Kõige suurem viga oleks praegu lisatoitu anda, juhul muidugi, kui soovid rinnaga toita last edasi. Tavaliselt kestab see piimatekitamise periood isegi nädalaid või rohkem. Kindlasti pole muretsemiseks põhjust siis, kui laps võtab kaalus juurde. Siis on kõik kõige paremas korras, andke lapsele tissi nii tihti, kui ta soovib, seda kiiremini see lisapiim tekib. See võib olla väsitav ja tüütu, aga õige pea saabub see öö,kui ta magab paremini.
Muidugi on ka tõde see, et iga laps on väga erinev. Mu praegune pesamuna näiteks sööb siiani öösel ka, ju ta tahab lihtsalt mõnuleda ja emme lähedust. Olen sellega harjunud ja ei kurda. Ja üldse on ta kogu aeg olnud selline laps, kes tahab tihti süüa. Ju siis on imemisvajadus suur!
Lõhed ja magamata ööd väsitavad väga, aga ise märkasin veel seda, et kui ma koos lapsega päeval magasin nii, et laps oli tissi otsas, siis tuli piim mis mühises. Kasu kahekordne – ise sain puhata, beebil oli mõnus ja piima oli ka ohtralt.
Ära unusta ise vett või taimeteed juua, see kindlasti kõige alus.
Tegelikult on see perekooli emapiimatarkuse veerg väga õpetlik, seal ka see piimatekkimise jutt kirjas ilmselt, kas oled lugenud?
Põhjusi, miks ta nii tihti imeb, võib olla veel. Lapse vanus juba sealmaal, et äkki varsti hambad tulemas? Siis ka hullumaja mõnda aega… aga aitab jälle tissipiim!!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See piima juurdetekitamise jutt on tore, aga alati ei pruugi see olla põhjus. Mul on mõlemad lapsed kuskil 3 kuu kandis hakanud hästi sageli sööma, öösel vahel vahetpidamata, ag aärkavad nii tunni tagant kindlasti. see on kohutavalt väsitav ja võib kesta kuid. esimese lapsega kuni võõrutamiseni. kuude viisi ühtemoodi ei saa olla ju piim ajuurdetekitamise periood. piima on nagunii nii ropult, et purskab nagu du¨¨ist, kui laps korra lahti laseb tissi. jah, polegi midagi teha, peab kannatama ja päeval ka magada ei saa, kuna beebi pole ainus laps. sells mõttes mina ei oska lohutada, vaid pigem paneks vaimu valmis pikemaks kannatuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öösiti võib laps tahta ka siis kui igemed haiget teevad (igemed võivad valutada päris pikalt enne hammaste tulekut).

Kas sa muidu annad ainult ühte rinda?
Mina andsin koguaeg ainult ühte rinda, teisel kuul võttis laps aga hästi vähe juurde. Ja ma ei tulnud nagu kohe selle peale, et võiks ju mõlemat rinda pakkuda. Hakkasingi siis nii tegema, et sõi ühest ära, kui lasi lahti või tundus, et nämmutab juba niisama, siis andsin teist rinda. Ja laps hakkas uuesti normaalselt juurde võtma ja tissitamiste vahed jäid kõvasti pikemaks 🙂
Ilmselt said rinnad siis rohkem stimuleerimist ja hakkas piima ka rohkem juurde tekkima.

Valusatele nibudele pane bepantheni salvi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta ka reaalselt sööb, mitte ei tuku seal rinna otsas niisama, siis mina laseksin olla – siis on järelikult tõesti tarvis ja tavaliselt möödub mõne nädalaga. Kui aga nõuab vaid lohutust ja jääb koheselt uuesti magama, tuleks otsida see lohutav vahend mujalt (juhindun ka sellest, et tunned end ise häirituna lapse sellisest käitumisest, seega kui selle põhjus ei ole nälg ja rinnaandmine paratamatu, võiks ju vältida asjatu harjumuse tekkimist, mis Sind veel enam häirima võib hakata).

Hammaste tulek võib lapse imemise intensiivsust vähendada ja seetõttu sama ajavahemiku jooksul saab ta vähem kätte. Sellest siis näiteks tingituna lühemad toiduvahed ja tihedam küsimine. No ja lisaks muidugi – rind kui kõige naturaalsem valuvaigisti lapsele 😉

P.S. Kontrolli ka imemisvõtet! See on kummaline, et nii pika imetamisstaazi järel veel lõhed tekivad. Isegi kui laps on 24/7 rinnal. Kui tal igemed hellad, võib ta olla imemisvõtet muutnud ja seetõttu ka lõhub (ning ei saa enam ehk nii hästi kättegi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine palun nõu!/hea zy, sooviks ka sinu arvamust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.