Esileht Tööelu, raha ja seadused. palun öelge, kas nüüd võib inimesel olla mitu elukohta (korteri müük ja müügi tulu deklareerimine)

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: palun öelge, kas nüüd võib inimesel olla mitu elukohta (korteri müük ja müügi tulu deklareerimine)

Postitas:

varem oli nii, et kui on nt 2 korterit ja üks siis nö elukoht, siis teise müügi korral peab deklareerima ja saadud kasu pealt tm maksma. kui muidugi mitte sisseregistreerimist võltsida ja ajalehti tellida jms kõike ette ei võeta.

kas sellest aastast muutus tm seadus, st et nüüd võib inimsele olla mitu elukohta ja müügi korral tm maksma ei pea (vist oli küll mingi periood ka ette nähtud, st et kui müüd ühe maha ja siis paar k pärast teise, siis vist teise eest pead maksma, aga kui pikem periood, siis ei pea teise eest ka maksma). teist ei plaani müüa.

st nüüd on võimalik ka ausalt maha müüa ja tm ei pea maksma.

mul on ammusest ajast üks suht kehvas seisus korter, mille müüki olen kaalunud.ise seal ei ela juba ammu. kuna aga see on ostetud nii odavalt, siis oleksin pidanud põhim. kogu summa peal tm maksma. seepärast polegi seda teinud (hinnad ka muidugi viimasetel aastatel pole just kõige paremad olnud).

nüüd on hakanud aga hinnad jälle vaikselt kosuma ja see tm asi oleks suur võit.

palun, kas keegi oskab kommenteerida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 23:39; 28.03 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline muudatus on, et KAHE AASTA JOOKSUL saab müüa ELUKOHANA 1 eluaseme
st
tulumaksuvabalt.

Kui sul on sinule kuuluv eluase ja sa seda müüd, võid seda teha tulumaksuvabalt.
Kui sa nüüd tahad müüa järgmise korteri/maja enne 2a möödumist eelmisest tehingust, pead nüüd maksma tulumaksu.

Kui aga möödas on üle 2a (st oled üle 2a kasutanud järgmist eluaset) on müük taas tulumaksuvaba.

Mitu eluaset on inimesel ammu võinud olla (keelatud oli see minu teada ammusel nõukogude ajal):
minul on 2 eluaset näiteks nii, et nädala sees korter töökoha lähedal, nädalavahetused+suvepuhkus aga on minu elukoht maamaja;
õel on 2 võrdset eluaset: korter Tartus, korter Tallinnas, sest töötab vaheldumisi mõlemas linnas;
tuttav registreeris rahvastikuregistris elukohaks suvemaja saarel, et maksud laekuks sealsele vallale, suurema osa ajast elab küll hoopis Pirital eramus
jne

Elukoha omamine ei tähenda nõuet seal tingimata rahvastikuregistris kirjas olla st inimene otsustab siiski vabalt, milline kinnisvara on eluase.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

järjekordne maksupettur siin. Kahju kohe Eesti riigist! Eks te ise oma lastele niimoodi hauda kaevate.
õnneks ei ole maksuamet loll ja jälgib KõIKI kinnisvara müügitehinguid. Ekstra tähelepanu all on korterid ja majad. Eriti need,kus omanik kajastub ka mõne teise kinnisvara omanikuna.
Kui sel korral ei maksa, siis hiljem tuleb välja nagunii ja maksad koos viivistega. Eesti on ju nii väike.
Ka mulle helistati eelmisel aastal maksuametist ja uuriti tehingut aastast 2002! aga seal oli lihtsalt väike segadus raha valesti arvestusega ja ühiselt saime asja korda. Mingit pettust ei olnud.
Edu sulle varjamisel!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 08:51; 29.03 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul on korter ja ma seda müün kui elukohta siis mitte üks seadus ei keela mul omada veel 3 korterit ja 2 maja.
Ise otsustan, mis on hetkel minu elukoht.

Aeg, kui maja valmis ehitades tulu korter riigile ära anda jääb juba aastakümnete taha.

Ei, ma ei tunne end petturina kui ma müün oma raha eest muretsetud eluaseme maha ega anna riigile sellest rahast 1/4.

Niigi olen kahjumis kuna olen teinud kulutusi remondiks, ümberehituseks jne.

Jah, see korter on minu oma, ma elasin seal u aasta tagasi kogu aeg enne abiellumist, nüüd kolisin asjad mehega koos 3.korterisse
ja
müün oma korteri ja ei maksa tulumaksu
ja
mees müüb oma ja ei maksa ka.

Miinustage kuidas jaksate.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 10:05; 28.03 11:07; 28.03 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas tõestate, et tegemist elukohaga? Mitmesse kohta korraga ei saa ju sisse kirjutatud olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksuamet vastas üheselt, et üldjuhul ei peagi millegi konkreetsega tõestama.

Jah, see on inimese enda sisetunde küsimus ja vaba valik, mida ta elukohaks peab ja mitu elukohta tal korraga on.

Kindel on, et eluase peab olema tema OMAND.
Kas on registrijärgne aadress, kas sealsed teenused(vesi, küte, TV, maamaks jne) on tema nimel, kas sinna saadetakse talle posti, kas naabrid teavad tema olemasolust=tunnevad ära jne jne, kõik need asjad on abiks,et tõestada, et ON ELUKOHT kui Maksuametil tekib kahtlusi ja otsustavad kontrollida

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 10:05; 28.03 11:07; 28.03 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

zensus | 28/03/2012 13:33

Seaduses polegi täpsemalt defineeritud, mida alaline või peamine elukoht tähendab.

Ehk siis ongi vajadusel igal konkreetse juhtumi puhul eraldi tõestamise küsimus.

Üldiselt Maksuamet ei küsi aga sellist tõestust üldse.

Ei tasu üle mõelda. Kedagi ei huvita tavalise inimese üks kinnisvara müük mitme aasta jooksul. Antud nõude eesmärk ei ole tavainimest üksiku kinnisvaratehinguga \”peedistada\”, vaid ikka eelkõige see, et pidev ja süstemaatiline kinnisvara müümine-ostmine-vahendamine ja sellelt kasu teenimine toimuks ettevõtluse nime all, mitte eraisiku oma vara müümisena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 10:05; 28.03 11:07; 28.03 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabanda väga Kägu 28/03/2012 08:51

aga sellest ju jutt käibki, et nüüd on see seadusega kooskõlas, et võin oma teise korteri lihtsalt maha müüa. varem see nii polnud. siis tuli kindlasti maksta tm vahe peale, mis on minu arust täiesti ebaõiglane. kui olen korterit üürinud, olen sellelt alati tm deklareerinud ja maksnud. aga kui soovin üle 15 a tagasi ostetud isikliku korteri maha müüa (ja olen seal teinud kapitaalremondi) ja maksta selleslt tm, vot see, ma tundsin oleks olnud ebaõiglane.

olen ise väga aus maksumaksja muideks, nii et see, et ise kaevad oma lapsele hauda…. on ikka ka kohatu.

kui seadust on nüüd muudetud, siis on ju kõik korras ja mingist maksupettusest ei saa juttu olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 23:39; 28.03 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

remondikulud tuleb ära näidata deklaratsioonis. need arvestatakse müügisummast maha ja selle pealt maksu ei maksa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 08:51; 29.03 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Remondikulu EI SAA tulust maha arvestada!
Millises deklaatsioonis sa remondikulusid näitad???

Tuludeklaratsiooni saad kirjutada vaid ühe numbri, see on müügitehingult saadud tulu. Kõik.

Tulu on ostusumma ja müügisumma VAHE ja lisaks saab maha arvestada OTSESED kulutused eelnevalt ostutehingule ja nüüd müügitehingule st notaritasu, maakleritasu…

Jah, arvesse saab võtta vara parendamiseks (näiteks elamu renoveerimiseks) ja täiendamiseks (näiteks juurdeehituseks) tehtud kulud
aga

mitte tavaline remont

Renoveerimine ja/või laiendamine nõuab seda, et sul oli tellitud vastav projekt jms,
muidu ei kvalifitseeru sinu tehtud kulutused sellesse punkti.

Nii soetamise kui võõrandamise kulud peavad olema dokumentaalselt tõendatud.

_______________

Vara võõrandamisest saadud kasu või kahju on:
müümisel – vara müügihinna ja soetusmaksumuse vahe, millest on maha arvatud vara müügiga otseselt seotud kulud
Vara võõrandamisega otseselt seotud kulud on:
kulud, mida tegemata ei saa vara võõrandamise tehingut sooritada (näiteks müüja poolt tasutud notaritasu, riigilõiv vms lepingu sõlmimisega makstud tasu)
kulud, mis on tehtud tehingu edukama sooritamise huvides (näiteks maakleritasu, vara hindamise tasu)

http://www.emta.ee/index.php?id=26868

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. palun öelge, kas nüüd võib inimesel olla mitu elukohta (korteri müük ja müügi tulu deklareerimine)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.