The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.
Registreeri

Esileht Koolilaps Palun seletage seda koolikoha kinnitamise süsteemi (Tallinna 10.kl katsed)

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Teema: Palun seletage seda koolikoha kinnitamise süsteemi (Tallinna 10.kl katsed)

Postitas:
Kägu

Lapsevanemana mõtleksin ikka põhjalikult läbi, kas uued riigigümnaasiumid on ikka hea idee. Nende süsteem on nii ebakindel ja esimesed aastad lâhevad kindlasti raskelt. Soovitan siiski GAGi koht vastu võtta, nende inseneeria suund on väga tugev ja sealt saab kindla ja tugeva põhja ülikooliks. Teiste RG-de kohta ei tea, aga näiteks MURGis on matemaatika õpetajate tase väga madal.

Nonii. MURG avaldas oma esimese matemaatikaõpetaja. Ma pigem muretseks, mis ühe G4 kooli õpilaste matemaatikast edaspidi saab 😀 See õpetaja ei tundu kohe kuskilt otsast madal tase olevat.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõhutunne ütleski, et MURGis saavad olema suurepärased õpetajad. Õp. Taperson on puhas lotovõit!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõhutunne ütleski, et MURGis saavad olema suurepärased õpetajad. Õp. Taperson on puhas lotovõit!

Liiga rangelt hindab. Kes just tema käe alt ei tule, pange vaim valmis hinnete languseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõhutunne ütleski, et MURGis saavad olema suurepärased õpetajad. Õp. Taperson on puhas lotovõit!

Liiga rangelt hindab. Kes just tema käe alt ei tule, pange vaim valmis hinnete languseks.

A kas hinded on maailmas kõige olulisemad? Panustaks headele teadmistele ja mulle sobib!

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõhutunne ütleski, et MURGis saavad olema suurepärased õpetajad. Õp. Taperson on puhas lotovõit!

Murgikatel veab! Huvitav, kes vanas koolis suudab tema koha täita 😮 Või tuleb vabalangus edetabelites…

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind paneb väga muretsema, et MURGi esimeses lennus juba lausa 360 õpilast. Kuidas see süsteem töötab, neil on ju nii palju mooduleid ja kindlasti mõni neist osutub kordades populaarsemaks kui teine. Mida siis tehakse? Mis siis, kui lapse valitud mooduli jaoks ei saada piisavalt õpilasi kokku? Mis siis, kui moodul on liiga populaarne ja laps ei saagi seda valida, sest kohti või õpetajaid lihtsalt ei jätku? See süsteem tundub nii lahtine, kuidagi ei julge enda last MURGi lasta, pigem eelistaks ennast tõestanud G4 koole. Kui kellelgi on infot nende küsimuste vastamiseks, palun andke teada!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind paneb väga muretsema, et MURGi esimeses lennus juba lausa 360 õpilast. Kuidas see süsteem töötab, neil on ju nii palju mooduleid ja kindlasti mõni neist osutub kordades populaarsemaks kui teine. Mida siis tehakse? Mis siis, kui lapse valitud mooduli jaoks ei saada piisavalt õpilasi kokku? Mis siis, kui moodul on liiga populaarne ja laps ei saagi seda valida, sest kohti või õpetajaid lihtsalt ei jätku? See süsteem tundub nii lahtine, kuidagi ei julge enda last MURGi lasta, pigem eelistaks ennast tõestanud G4 koole. Kui kellelgi on infot nende küsimuste vastamiseks, palun andke teada!

Loomulikult saavad popimad moodulid täis. Neil vist hetkel 17-18 moodulit valikus, eks neid on arvestatud nii, et igaühele jaguks ja veel väike varu ka, aga fakt on, et kõik IT-sse või arhitektuuri ikka ei mahu, kui need nt kõige popimad on. Mina ei oska öelda mismoodi valik toimub, kas kiiruse peale või siis motivatsiooni järgi või mingil kolmandal moel, küll aga võin oma kogemusest öelda, et minu laps, kes on GAG 10. klassis, ei saanud sel aastal kumbagi oma valikkursust, mida ta oleks tahtnud. Kohti ei olnud lihtsalt neis popimates. Nii pidi sinna minema, kuhu mahtus, sest valikkursuseid on vaja läbida ja erinevalt riigigümnaasiumidest, kes lubavad valikutena võtta ka väljastpoolt kursuseid, on GAGis väga piiratud, millise enda valitud kursusega saab valikkursuse arvestatud. Ruumi oli vaid keemia, bioloogia ja füüsika  lisateemades, eks siis sinna läkski. Noor oli veidi pettunud ja mina ei näe selles süsteemis midagi kiiduväärsemat. Mulle tundub, et riigigümnades vähemalt on valikuid kõvasti rohkem, seega jääb lootus, et äkki ikka laps saab vähemalt mõne oma eelistustest, mitte ei pea minema sinna, mis üldse ei köida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Mind paneb väga muretsema, et MURGi esimeses lennus juba lausa 360 õpilast. Kuidas see süsteem töötab, neil on ju nii palju mooduleid ja kindlasti mõni neist osutub kordades populaarsemaks kui teine. Mida siis tehakse? Mis siis, kui lapse valitud mooduli jaoks ei saada piisavalt õpilasi kokku? Mis siis, kui moodul on liiga populaarne ja laps ei saagi seda valida, sest kohti või õpetajaid lihtsalt ei jätku? See süsteem tundub nii lahtine, kuidagi ei julge enda last MURGi lasta, pigem eelistaks ennast tõestanud G4 koole. Kui kellelgi on infot nende küsimuste vastamiseks, palun andke teada!

    Mul infot pole, lihtsalt arvamus. Arvan, et sellepärast mot.kirja tuligi kolm moodulieelistust panna, et kui esimesse ei mahu või huvi selle mooduli vastu liiga väike, siis saab laps teise või kolmanda eelistuse mooduli. Usun ka, et pingereas eespool sissesaanud pääsevad kindlalt populaarseid mooduleid õppima ja vb siis tagapool olevad noored peavad leppima 2./3. eelistusega. Loodan vähemalt, et see nii on, sest mul on laps siin loobumas G4 kooli kohast murgi kasuks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei oska öelda mismoodi valik toimub, kas kiiruse peale või siis motivatsiooni järgi või mingil kolmandal moel, küll aga võin oma kogemusest öelda, et minu laps, kes on GAG 10. klassis, ei saanud sel aastal kumbagi oma valikkursust, mida ta oleks tahtnud. Kohti ei olnud lihtsalt neis popimates. Nii pidi sinna minema, kuhu mahtus, sest valikkursuseid on vaja läbida ja erinevalt riigigümnaasiumidest, kes lubavad valikutena võtta ka väljastpoolt kursuseid, on GAGis väga piiratud, millise enda valitud kursusega saab valikkursuse arvestatud. Ruumi oli vaid keemia, bioloogia ja füüsika  lisateemades, eks siis sinna läkski. Noor oli veidi pettunud ja mina ei näe selles süsteemis midagi kiiduväärsemat.

Väga huvitav. Minu laps lõpetas GAGi eelmisel aastal ja polnud mingit probleemi võtta Tartu Ülikooli kursusi. Võttiski valdkonnast, mida hiljem õppima läks.  Nii et ma ei saa aru, mis mõttes GAG ei luba võtta väljastpoolt kursusi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei oska öelda mismoodi valik toimub, kas kiiruse peale või siis motivatsiooni järgi või mingil kolmandal moel, küll aga võin oma kogemusest öelda, et minu laps, kes on GAG 10. klassis, ei saanud sel aastal kumbagi oma valikkursust, mida ta oleks tahtnud. Kohti ei olnud lihtsalt neis popimates. Nii pidi sinna minema, kuhu mahtus, sest valikkursuseid on vaja läbida ja erinevalt riigigümnaasiumidest, kes lubavad valikutena võtta ka väljastpoolt kursuseid, on GAGis väga piiratud, millise enda valitud kursusega saab valikkursuse arvestatud. Ruumi oli vaid keemia, bioloogia ja füüsika lisateemades, eks siis sinna läkski. Noor oli veidi pettunud ja mina ei näe selles süsteemis midagi kiiduväärsemat.

Väga huvitav. Minu laps lõpetas GAGi eelmisel aastal ja polnud mingit probleemi võtta Tartu Ülikooli kursusi. Võttiski valdkonnast, mida hiljem õppima läks. Nii et ma ei saa aru, mis mõttes GAG ei luba võtta väljastpoolt kursusi?

Jah, lubab teaduskooli omi võtta, aga mitte nt Edumuse asju. Lapse huvid on pigem humanitaariaga seotud, tahaks võtta midagi psühholoogia vallast või siis üldse meediat, fotograafiat. Selliseid kursuseid ei arvestata, peavadki olema sisuliselt TÜ teaduskooli  kursused keemia, füüsika, matemaatika teemadest. Koolil on endal väga vähe pehmemaid noori huvitavaid asju. Minu laps ei saanud sel aastal ei noortekoori (mida arvestatakse valikainena) ega mingile kursusele, mille nimi oli midagi taolist nagu ettevalmistus tulevaseks eluks vmt. Need kes hetkel GAG lõpetamas, õppisid veel vana õppekava järgi, siis oligi lihtsam ja valikuid parem võtta, kuna neid vist pidi vähem valima, kui nüüd sellest aastast rakendunud uute suundadega  õppekavaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind paneb väga muretsema, et MURGi esimeses lennus juba lausa 360 õpilast. Kuidas see süsteem töötab, neil on ju nii palju mooduleid ja kindlasti mõni neist osutub kordades populaarsemaks kui teine. Mida siis tehakse? Mis siis, kui lapse valitud mooduli jaoks ei saada piisavalt õpilasi kokku? Mis siis, kui moodul on liiga populaarne ja laps ei saagi seda valida, sest kohti või õpetajaid lihtsalt ei jätku? See süsteem tundub nii lahtine, kuidagi ei julge enda last MURGi lasta, pigem eelistaks ennast tõestanud G4 koole. Kui kellelgi on infot nende küsimuste vastamiseks, palun andke teada!

Eks selle pärast nad motivatsiooni kirjas ka küsisid moodulite eelistust. Saan aru, et kui mõni moodul väga popp, siis püüavad sügiseks leida veel sarnaseid asju.

Aga see täiesti OK, kui valida kindel valik, ehk G4 kool. Igasuguse innovatsiooni puhul alguses väiike osa ehk pioneerid, kes kohe kaasa tulevad ja ülejäänud pigem ootavad kui toode/teenus ennast tõestanud on. Ma olen täiesti kindel, et 3 aasta pärast veel G4 koolide keskmine riigieksamite tulemus kõrgem on. 5 aasta perspektiivis juba panuseid ei julgeks teha ja kahtlustan, et 10 aasta pärast on Tallinna koolide dünaaamika tugevalt muutunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsevanemana mõtleksin ikka põhjalikult läbi, kas uued riigigümnaasiumid on ikka hea idee. Nende süsteem on nii ebakindel ja esimesed aastad lâhevad kindlasti raskelt. Soovitan siiski GAGi koht vastu võtta, nende inseneeria suund on väga tugev ja sealt saab kindla ja tugeva põhja ülikooliks. Teiste RG-de kohta ei tea, aga näiteks MURGis on matemaatika õpetajate tase väga madal.

Nonii. MURG avaldas oma esimese matemaatikaõpetaja. Ma pigem muretseks, mis ühe G4 kooli õpilaste matemaatikast edaspidi saab ???? See õpetaja ei tundu kohe kuskilt otsast madal tase olevat.

miskipärast lapsed vanakooli õpsi just kõrgelt ei hinda.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millise kooli ja mis suuna kohast ta siis ära ütleb? Endal laps kahes G4 ootenimekirjas, sellepärast küsin 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine küsimus siis selle kohta

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kõhutunne ütleski, et MURGis saavad olema suurepärased õpetajad. Õp. Taperson on puhas lotovõit!

Liiga rangelt hindab. Kes just tema käe alt ei tule, pange vaim valmis hinnete languseks.

A kas hinded on maailmas kõige olulisemad? Panustaks headele teadmistele ja mulle sobib!

Siis vast enam ei sobi kui tunnistuse ära rikub. Tõesti hindab mõttetult karmilt ja selles osas teda kindlasti taga nutma ei jääda. Aga kes on loomult matageenius, sel pole vaja karta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõhutunne ütleski, et MURGis saavad olema suurepärased õpetajad. Õp. Taperson on puhas lotovõit!

Liiga rangelt hindab. Kes just tema käe alt ei tule, pange vaim valmis hinnete languseks.

A kas hinded on maailmas kõige olulisemad? Panustaks headele teadmistele ja mulle sobib!

Siis vast enam ei sobi kui tunnistuse ära rikub. Tõesti hindab mõttetult karmilt ja selles osas teda kindlasti taga nutma ei jääda. Aga kes on loomult matageenius, sel pole vaja karta.

Huvitav et selline õpetaja siis kooli vahetab, peaks ju nagu õiges kohas olema. Äkki on koolis lihtsalt probleeme omal? Praegu ta ju on eliitkoolis, kus valitud õpilased ja läheb teadmata tasemega kooli? Kindlasti ta samade materjalidega jätkata ei saa.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Murgi lähevadki need lapsed, kes matat tahavad õppida, see on reaalkallakuga kool. Kellele hinded nii tähtsad on, eks need hakkavad hullult pingutama ja saavadki aine kenasti selgeks. Ja need, kes lähevad kooli, sest see näeb äge välja ja on hullult popp, siis nende puhul hoian pöialt, et nad saaksid teise matemaatikaõpetaja 🙂

Minul oli omal ajal õnn olla legendaarse matemaatikaõpetaja Mati Kammiste õpilane. Heldimusega meenutan, kuidas sai nutetud 😀 . Tema ütles, et matemaatika on täppisteadus ja sa kas oled täpne või ei ole. Seega ainsad hinded, mida ta pani, olid 5 ja 2. Tänu temale võin nüüd, peaaegu 30 aastat hiljem, tulistada puusalt integraale, võtta tuletisi ja lahendada diffvõrrandeid. Mitte, et seda iga päev vaja oleks, aga ehk saan lapsele mõnikord oma teadmistega abiks olla.

Väga rahul, kui laps midagi ligilähedastki kogeda saab Murgis nagu mina omal ajal.

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Murgi lähevadki need lapsed, kes matat tahavad õppida, see on reaalkallakuga kool. Kellele hinded nii tähtsad on, eks need hakkavad hullult pingutama ja saavadki aine kenasti selgeks. Ja need, kes lähevad kooli, sest see näeb äge välja ja on hullult popp, siis nende puhul hoian pöialt, et nad saaksid teise matemaatikaõpetaja ????

Minul oli omal ajal õnn olla legendaarse matemaatikaõpetaja Mati Kammiste õpilane. Heldimusega meenutan, kuidas sai nutetud ???? . Tema ütles, et matemaatika on täppisteadus ja sa kas oled täpne või ei ole. Seega ainsad hinded, mida ta pani, olid 5 ja 2. Tänu temale võin nüüd, peaaegu 30 aastat hiljem, tulistada puusalt integraale, võtta tuletisi ja lahendada diffvõrrandeid. Mitte, et seda iga päev vaja oleks, aga ehk saan lapsele mõnikord oma teadmistega abiks olla.

Väga rahul, kui laps midagi ligilähedastki kogeda saab Murgis nagu mina omal ajal.

Reaalklasse on üks, ülejäänud on väga erineva tasemega, sest ikka väga erinevate mate punktidega saadi sisse. Ka olümpiaadideks ettevalmistusest on kool rääkinud vaid seoses selle eriklassiga.

Nutma küll keegi matemaatika pärast enam ei peaks ja miks seda veel oma lapsele soovida? Õppemetoodikad on vahepeal muutunud, hea õpetaja innustab, paneb aine vastu huvi tundma ja siis tulevad sujuvalt ka head tulemused. Mitte ei pea hullult pingutama.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

huvitav, kuidas kellelgi ei teki eetilist dilemmat arutades konkreetse õpetaja personaaliat….

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Murgi lähevadki need lapsed, kes matat tahavad õppida, see on reaalkallakuga kool. Kellele hinded nii tähtsad on, eks need hakkavad hullult pingutama ja saavadki aine kenasti selgeks. Ja need, kes lähevad kooli, sest see näeb äge välja ja on hullult popp, siis nende puhul hoian pöialt, et nad saaksid teise matemaatikaõpetaja ????

Minul oli omal ajal õnn olla legendaarse matemaatikaõpetaja Mati Kammiste õpilane. Heldimusega meenutan, kuidas sai nutetud ???? . Tema ütles, et matemaatika on täppisteadus ja sa kas oled täpne või ei ole. Seega ainsad hinded, mida ta pani, olid 5 ja 2. Tänu temale võin nüüd, peaaegu 30 aastat hiljem, tulistada puusalt integraale, võtta tuletisi ja lahendada diffvõrrandeid. Mitte, et seda iga päev vaja oleks, aga ehk saan lapsele mõnikord oma teadmistega abiks olla.

Väga rahul, kui laps midagi ligilähedastki kogeda saab Murgis nagu mina omal ajal.

Reaalklasse on üks, ülejäänud on väga erineva tasemega, sest ikka väga erinevate mate punktidega saadi sisse. Ka olümpiaadideks ettevalmistusest on kool rääkinud vaid seoses selle eriklassiga.

Süvaõppega reaalklass on üks, aga kogu kool õpib siiski laia matemaatikat, mis minuteada tähendab 6 akadeemilist tundi nädalas. Kui ikka mate üldse ei meeldi, siis kandideeris laps näiteks Pergi, kus saab ka kitsast matet õppida (vist 4 tundi nädalas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just lugesin, et MURGi tuleb ka spordiklass, mis koosneb peamiselt Kalevi noorjalgpalluritest ning mõned õpilased ka muudelt spordialadelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just lugesin, et MURGi tuleb ka spordiklass, mis koosneb peamiselt Kalevi noorjalgpalluritest ning mõned õpilased ka muudelt spordialadelt.

Väga huvitav, kus seda uudist lugeda saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just lugesin, et MURGi tuleb ka spordiklass, mis koosneb peamiselt Kalevi noorjalgpalluritest ning mõned õpilased ka muudelt spordialadelt.

Väga huvitav, kus seda uudist lugeda saab?

See on tegelikult vana uudis

https://soccernet.ee/artikkel/tallinna-kalev-seob-koostooprojekti-raames-jalgpalli-ja-gumnaasiumiopingud

Aga huvitav jah, kas jalgpallilapsed saavad siis kooli väljaspool konkurssi…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tegelikult vana uudis https://soccernet.ee/artikkel/tallinna-kalev-seob-koostooprojekti-raames-jalgpalli-ja-gumnaasiumiopingud Aga huvitav jah, kas jalgpallilapsed saavad siis kooli väljaspool konkurssi…

Veel on huvitav et kooli  kodulehel 0 infot selle kohta.

Reaalklassi info oli kodulehel KKK alla, ei tea kus see info võib ka olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just lugesin, et MURGi tuleb ka spordiklass, mis koosneb peamiselt Kalevi noorjalgpalluritest ning mõned õpilased ka muudelt spordialadelt.

Väga huvitav, kus seda uudist lugeda saab?

See on tegelikult vana uudis

https://soccernet.ee/artikkel/tallinna-kalev-seob-koostooprojekti-raames-jalgpalli-ja-gumnaasiumiopingud

Aga huvitav jah, kas jalgpallilapsed saavad siis kooli väljaspool konkurssi…

Uuem uudis siin:

https://sport.postimees.ee/7771013/noor-kalevi-vutisats-ruhib-uha-ulespoole-loodavast-akadeemiast-ihatakse-uut-touget

“Kalevi akadeemia teeb koostööd tehnikaülikooli ja selle linnaku läheduses sügisest tööle hakkava Mustamäe riigigümnaasiumiga. Enne talve peaks valmima koostöös TalTechiga rajatav kunstmurukattega jalgpallihall, Lindpere loodab sellest omataoliste seas Eesti parimat.

Riigigümnaasiumisse luuakse spordiklass, kus Anniste teada oleks 15 õppurit Kalevi akadeemia jalgpallurid, lisaks läheb sinna ka teiste alade sportlasi. Tunniplaan võimaldab iga päev harjutada ka hommikuti.

Kolmeaastane õppeprogramm jagatakse koormuse hajutamiseks ära nelja aasta peale. Sama süsteemi kasutatakse näiteks ka Soomes ja Sloveenias.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasja, ikka tuleb kokku mingi segasummasuvila?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasja, ikka tuleb kokku mingi segasummasuvila?

Noh, vähemalt hakatakse Tln koolidevahelistelt jalkavõistlustelt koolile au ja kuulsust tooma 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks pisut tugevama reaalkallakuga klass ja mingi rühm sportlasi on kohe kokku segasummasuvila?  Ehh jah, perekoolile on uutel koolidel ikka jube raske meelepärane olla  😀 Kujutage ette, PERGil on veel kurdid õpilased ja eraldi venelaste klass ka! Kes teab, mis erisused veel TORGil on!? Noore inimese arenemise käigus ta kohtubki väga erineva tausta ja võimetega inimestega, see tagab mitmekülgsema arengu ja ka empaatiavõime arenemise. Kellele ei sobi teistsugune ja tänapäevasem lähenemine ja igale lapsele just talle sobiva kohandatud õpitee loomise mõte, siis G4 koolid on teile kindlasti sobivaimad, seal on kõik õpilased üsna nagu ühest nõelasilmast tulnud ja kellelegi ei läheneta individuaalselt. Hea nali on ka selle õpetajate valiku teema siinsamas teemas, küll on mure, et kõik riigikoolide uued õpsid on ülinoored, peaaegu just ülikoolist tulnud ja siis päev hiljem järgmine mure, et miks võetakse vanakooli õpetaja tööle. Otsustage lõpuks ära, mis perekooli lapsevanematele sobib, mõjub veidi täiskasvanulikumalt 😀

Ma olen aru saanud, et mitte kedagi ei survestata ju uutesse riigigümnaasiumitesse astuma ja minema? Mida on jaurata nii pikalt siis sellel teemal? Igaüks saab ju minna just kooli, mis sobib.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just lugesin, et MURGi tuleb ka spordiklass, mis koosneb peamiselt Kalevi noorjalgpalluritest ning mõned õpilased ka muudelt spordialadelt.

Väga huvitav, kus seda uudist lugeda saab?

See on tegelikult vana uudis

https://soccernet.ee/artikkel/tallinna-kalev-seob-koostooprojekti-raames-jalgpalli-ja-gumnaasiumiopingud

Aga huvitav jah, kas jalgpallilapsed saavad siis kooli väljaspool konkurssi…

See on võibolla mingi lisaklass, st 360le lisaks veel. Ei usu, et neid on 36. Aga kui on 360 sees, siis nad pidid kindlasti teistega võrdsetel tingimustel kooli astuma, ma usun. Mis te arvate, et sportlased pole võimelised õppima ja häid tulemusi saama?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just lugesin, et MURGi tuleb ka spordiklass, mis koosneb peamiselt Kalevi noorjalgpalluritest ning mõned õpilased ka muudelt spordialadelt.

Väga huvitav, kus seda uudist lugeda saab?

See on tegelikult vana uudis

https://soccernet.ee/artikkel/tallinna-kalev-seob-koostooprojekti-raames-jalgpalli-ja-gumnaasiumiopingud

Aga huvitav jah, kas jalgpallilapsed saavad siis kooli väljaspool konkurssi…

See on võibolla mingi lisaklass, st 360le lisaks veel. Ei usu, et neid on 36. Aga kui on 360 sees, siis nad pidid kindlasti teistega võrdsetel tingimustel kooli astuma, ma usun. Mis te arvate, et sportlased pole võimelised õppima ja häid tulemusi saama?

Loomulikult on võimelised! Mu oma lapse klassis (mitte 9., paar aastat noorem) on üks Kalevi poiss puhas viieline. Siiski statistika ei kinnita, et kogu tiim 100% sisse saaks, kui muidu saab sisse kolmandik neist, kes murgi oma esimeseks valikuks panid. Ilmselgelt tehakse neile lisaklass eritingimustel. Kas nüüd see klassitäis lapsi on 360 hulgas või lisaks, sellest oleks võnud Murg oma kodulehel siiski kirjutada. Võibolla tuleb varsti uudis, et tehakse eriklass veel korvpalluritele ja klaverimängijatele… Kuigi ega seal vahet pole, on seal siis 360 õpilast või 400, suur on see number igal juhul 🙂

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )


Esileht Koolilaps Palun seletage seda koolikoha kinnitamise süsteemi (Tallinna 10.kl katsed)