Esileht Koroonaviirus COVID-19 Palun selgitage “lamemaalasele”

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Palun selgitage “lamemaalasele”

Postitas:
Kägu

Olen 38a ja põdesin viiruse läbi kevadel sümptomiteta (testisin kuna abikaasa jäi haigeks ja sai positiivse tulemuse). Olen terve oma elu olnud tugeva tervisega, talvel küll vahest nohu olnud ja kerge köha aga mitte kunagi haiguslehel pikali maas mõne viirushaigusega. (vb see ei puutu asjasse aga mainin siiski, et olen aastaid mõõdukalt sporti teinud ning ka tervislikult toitunud).

Ma ei ole vaktsiinivastane ega nn lamemaalane ja arvan, et kindlasti on vaktsiin vajalik riskigrupile aga mina ei kuulu riskigruppi.

Mis puudutab nakkusohtlikust – siis üha enam on selgunud, et ka vaktsineeritud inimesed võivad vabalt olla levitajad (ja loogiliselt võttes – kui vaktsiin aitab kergemalt läbi põdeda, tähendab see seda, et need vaktsitud, kellel muidu tekiks sümptomid, neid ei tekigi ja enese teadmata levitavad seda hoopis rohkem kui koos sümptomitega, mil nad oleks siis nö kodus pikali maas)

Nt. meil on plaan minna mehega (kes läbipõdenud ja ühe süsti saanud) eaka vanaema juurde ja kuna pole kindel ka tema osas kas ta on hetkel viiruse levitaja või mitte – teeme mõlemad testi enne.

Millest see teema ja küsimus. Tunnen, et surve on jube suur, et kõik peaks need süstid saama, olen minemata hetkel jätnud ka üritustele kus pass on nõutud ja  kiirteste eelnavalt teha ei saa jpm. Ma teeks selle süsti kui see oleks põhjendatud – et tõepoolest kaitsen sellega ennast ja teisi aga mu enda immuunsussüsteem toimib hästi samas teiste kaitset ma saan tagada nii, et hoian distantsi, pesen käsi, kannan maski kui vaja, enne rahvarikkasse kohta minnes teen kodus kiirtesti jne.

Miks ma “igaks juhuks”pole valmis tegema neid süste  siis? Esiteks muidugi sellepärast, et nakkusohtlikkus säilib. Lisaks hakkavad antikehad juba 3 kuu pärast vähenema ja alat 6-9 kuust on nad kahanenud märkimisväärselt. Lisaks uued tüved mille puhul see vakts ei tööta. Ma ei saa aru, et kas siis peaksin hakkama vähemalt 2x aastas end süstimas käima “originaaltüve”+ delta, lamda ning veel kõikide tüvede vastu mis vahepeal avastatakse? Kuna tavaliseks kõrvalnähuks on hetkel kuni paar päeva kestev halb enesetunne ja valus käsivars jpm, ja soovitatakse neil päevil töökoormust vähendada, siis potentsiaalselt tuleks hulk päevi igal aastal mis läheks selle nahka. Lisaks muidugi teadmatus ja arusaamatus, et kui ma oma niigi toimivat immuunsussüsteemi pidevalt nn kalibreerima hakkan, et mis siis sellega lõpuks juhtuda võib?

Ma saan aru, et kellelgi pole hetkel vastuseid ja arengutel maailmas silma peal hoides tundub, et info on pidevas muutuses – mis toimib ja mis mitte, uued avastused jms. Raske on orienteetuda. Samas on see tohutu surve, et siiski tuleb end süstima hakata ja nn lamemaalaseks või vaktsiinivastaseks tembeldamine kui siiski enda jaoks seda süsti põhjendatuks ei pea.

Hea meelega loeks hästi informeeritud ja “vaktsiiniusku” inimeste selgitusi ja põhjendusi miks ikkagi riskigrupis mitte olev inimene end vaktsineerima peaks.

+15
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole vist päris puhtatõuline “vaktsiiniusklik”, sest gripivaktsiine ei ole kunagi teinud ega ka puugivaktsiini. Küll aga on mul koroonavaktsiin tehtud. Esiteks sellepärast, et olen haridustöötaja, aga ilmselt oleks ka muidu selle ära teinud. See jutt antikehade vähenemisest ja et iga aasta peab hakkama kahte-kolme süsti tegema jms, see on ka tegelikult ju puhas fantaasia. Mingi liikvele läinud linnalegend. Jah, vaktsineeritud võivad ka haigestuda, levitada ja isegi haiglasse sattuda, aga selle vastu aitab see, et ei roni igale poole rahvamassi sekka, hoiad distantsi ja pesed käsi. Ja vaktsineeritud põevad kergemini, see on tänaseks selge.
Mul on väga hea immuunsüsteem, olen väga harva haige ja tavaliselt külmetused ja isegi viiruslik nohu mulle siiamaani külge pole hakanud. Kirjutasin “siiamaani”, sest immuunsüsteem pole mingi muutumatu omadus nagu näiteks silmavärv. Vanus, hetke eluolu, stress jms võivad seda mõjutada. Koroona on nii salakaval haigus, et ta võib su üliheast immuunsüsteemist hoolimata(või isegi tänu sellele, sest pöörab su immuunsüsteemi su enda vastu) ikkagi põhjustada kaugeleulatuvaid tagajärgi. Minu immuunsüsteem on nii hea, et mul polnud ka vaktsile mingeid kõrvaltoimeid.

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.ut.ee/et/teadus/teadlaste-vastused-koroonakusimustele

Millal selgub kui tihti peab end revaktsineerima?

Erik Abner, funktsionaalse genoomika teadur: “Seda saab teada ainult vaatluste käigus. Loomkatsete puhul on avaldatud aruandeid selle kohta, et immuunsus püsib vähemalt kuus kuud. Inimuuringute tulemusi ei ole veel näinud. On lootust, et kui tüved märkimisväärselt ei muutu, peaks revaktsineerima iga aasta-paari tagant. Täpsemalt näitab seda aeg”

Hetkel on ju teada mitu tüve ja deltale olemasolevad vaktsid ei mõju. Niisiis kui kahe tüve vastu pidevalt soov antikehi kõrgel hoida, tuleks 4 süsti iga aasta pooleteise järel. Kui tüvesid rohkem, siis vastavalt rohkem süste.

10 järgneva aasta jooksul see teeks ca 40 süsti ja keegi ei tea kuidas see tervisele mõjub. Selgub vaatluse käigus, nagu teadur ütleb. Kõlab igatahes julgustavalt!

+12
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates peaks vaktsineerima sellepärast, et kôiki riske vähendada: vaktsineerituna sa levitad viirust vähem, saad ise vähema tõenäosusega Covidi. Vähendad u 20 korda shanssi haiglasse sattuda ja veelgi rohkem sellesse surra. Kiidtestid tuvastavad viirust ainult sel juhul, kui sul on viirust palju (u 1-2 päeva enne haigestumist ja 1-2 haiguspäeval). Vabalt vôib olla, et sul pole sümptomeid olnud, aga oled ikka viirusekandja veel. Jah, ka vaktsineerituna vôid viirust kanda, aga palju väiksema tõenäosusega. Pcr-testi probleem on jälle see, et kuigi see teeb viirusekandja kindlaks palju pikema perioodi ajal, läheb selle ootamisega rohkem aega, mille ajal sa vôid endale viiruse koguda. Nii et just nende kontaktide pärast teistega on minu arvates môtet end vaktsineerida. Lisaks saab covidisse haigestudes palju vähem antikehi kui vaktsiiniga. Jah, vaktsiinidel on kõrvalmôjud, aga tôsiseid kôrvalmôjusid on sul palju väiksem tôenäosus saada, kui Covidi haigusesse taas haigestuda. Lisaks läheb nüüd vaktsineerimatutel elu raskeks. Keeruline reisida, restorani minna, muuseumisse, kontserdile jne. Kui sa tôesti elad metsa sees ja mittekellegagi kokku ei puutu, siis on teine asi.

+10
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates peaks vaktsineerima sellepärast, et kôiki riske vähendada: vaktsineerituna sa levitad viirust vähem, saad ise vähema tõenäosusega Covidi. Vähendad u 20 korda shanssi haiglasse sattuda ja veelgi rohkem sellesse surra. Kiidtestid tuvastavad viirust ainult sel juhul, kui sul on viirust palju (u 1-2 päeva enne haigestumist ja 1-2 haiguspäeval). Vabalt vôib olla, et sul pole sümptomeid olnud, aga oled ikka viirusekandja veel. Jah, ka vaktsineerituna vôid viirust kanda, aga palju väiksema tõenäosusega. Pcr-testi probleem on jälle see, et kuigi see teeb viirusekandja kindlaks palju pikema perioodi ajal, läheb selle ootamisega rohkem aega, mille ajal sa vôid endale viiruse koguda. Nii et just nende kontaktide pärast teistega on minu arvates môtet end vaktsineerida. Lisaks saab covidisse haigestudes palju vähem antikehi kui vaktsiiniga. Jah, vaktsiinidel on kõrvalmôjud, aga tôsiseid kôrvalmôjusid on sul palju väiksem tôenäosus saada, kui Covidi haigusesse taas haigestuda. Lisaks läheb nüüd vaktsineerimatutel elu raskeks. Keeruline reisida, restorani minna, muuseumisse, kontserdile jne. Kui sa tôesti elad metsa sees ja mittekellegagi kokku ei puutu, siis on teine asi.

Jah, ma saan aru, et HETKEL see vähendab riske. Aga kui kauaks? Mul koroonapassi veel pole. Kas Sinu passil on kirjas, et kaua see kehtib?

Mis saab hiljemalt 2 aasta pärast kui kõik, kes hektel kampaania korras on vaktsineeritud, on vaktsiini mõju pm minetanud. (hetke uuringud näitavad, et antikehade arv kahaneb juba 6 -8 kuu pärast märgatavalt). Lisaks uued tüved, mis olemasolevatele vaktsiinidele ei allu. Paljuski võrreldakse viiruse olemust gripiviirusega, mis sarnaselt muteerub ja räägitakse vajadusest iga paari aasta tagant uus vaktsiin välja töötada.

Mis ikkagi saab 5, 10, 20 a pärast? Praegu räägivad kõik teadlased, et see viirus JÄÄB ja muteerub edasi. Kui koroonapass jääb sellisel kujul siis tuleks ju iga aasta, pooleteise järel vaktsiini korrata ning teha seda kõikide liikvel olevate tüvede vastu (ei tea palju neid on 5a pärast..). Kui reaalne see on, et piirangute ja propagandaga suudetakse aastaid ja aastaid kõiki (tulevikus tõenäoliselt vanuses 0-99) vaktsineerima suunata iga paari aasta tagant ja mida need kümned ja kümned süstid kõrvalmõjudena kaasa toovad?

Hetkel küll must stsenaarium ja kõlab vb liiga hüsteeriliselt ja ma loodan, et ikka mõni “normaalsem” lahendus  hetkeolukorrale aga ikkagi – mis siis saab nende passide ja antikehadega (lähi)tulevikus?

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Kelle leiba sööd, selle laulu laulad”

1. Aastal 2021 avastas ravimitootja Pfizer, et 5 aastat soovitatud ja laialdaselt kasutusel olnud retseptiravim, turule lubatud, st läbinud kõik arendusetapid ja kliinilised uuringud, sisaldab, uups – vähkitekitavat ainet.

Loodame, et Cov-vaktsiinidega toimuvad need uupsid! kiiremas tempos.

Edu süstimisel!

+11
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen sinuga nôus, et seda pole ju praegu teada, kaua see riske vähendab. Mina olen arvestanud sellega, et tõenäoliselt tuleb veel mitu korda end vaktsineerida. Ei näe selles suurt probleemi. Gripivaktsiin ju iga aasta uus. Kas sa oled elus ravimeid võtnud? Nt beebipille? Neil on palju tõsisemad kõrvalmõjud (vähemalt vereklompide osas). Küll aga paneb mind sarnaselt sinuga muretsema, et kas piisavalt palju inimesi on nôus end pidevalt vaktsineerima. Aga ma ei näe alternatiivi. Mitte vaktsineerides vôid endale u iga kuue kuu tagant covidi korjata. Ma kardan selle haigestumise môju rohkem, kui vaktsiini kõrvalmôju. Lisaks on mul isiklik kogemus sellest, kuidas ma ei haigestunud Covidisse peale 2 doosi, hoolimata sellest, et puutusin väga lähedalt pikka aega Covidi haigega kokku. Kõrvalmôjusid ei ole mul vaktsineerides kunagi tôsiseid olnud.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 38a ja põdesin viiruse läbi kevadel sümptomiteta (testisin kuna abikaasa jäi haigeks ja sai positiivse tulemuse). /…/

Hea meelega loeks hästi informeeritud ja “vaktsiiniusku” inimeste selgitusi ja põhjendusi miks ikkagi riskigrupis mitte olev inimene end vaktsineerima peaks.

Minu arvates peaks vaktsineerima sellepärast, et kôiki riske vähendada: vaktsineerituna sa levitad viirust vähem, saad ise vähema tõenäosusega Covidi. Vähendad u 20 korda šanssi haiglasse sattuda ja veelgi rohkem sellesse surra.

Teemaalgataja juba ju põdes sümptomiteta. Kui palju kergemini see haigus tal siis vaktsineerituna kulgeda saaks?

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, ma saan aru, et HETKEL see vähendab riske. Aga kui kauaks? Mul koroonapassi veel pole. Kas Sinu passil on kirjas, et kaua see kehtib?

Mis saab hiljemalt 2 aasta pärast kui kõik, kes hektel kampaania korras on vaktsineeritud, on vaktsiini mõju pm minetanud. (hetke uuringud näitavad, et antikehade arv kahaneb juba 6 -8 kuu pärast märgatavalt). Lisaks uued tüved, mis olemasolevatele vaktsiinidele ei allu. Paljuski võrreldakse viiruse olemust gripiviirusega, mis sarnaselt muteerub ja räägitakse vajadusest iga paari aasta tagant uus vaktsiin välja töötada.

Mis ikkagi saab 5, 10, 20 a pärast? Praegu räägivad kõik teadlased, et see viirus JÄÄB ja muteerub edasi. Kui koroonapass jääb sellisel kujul siis tuleks ju iga aasta, pooleteise järel vaktsiini korrata ning teha seda kõikide liikvel olevate tüvede vastu (ei tea palju neid on 5a pärast..). Kui reaalne see on, et piirangute ja propagandaga suudetakse aastaid ja aastaid kõiki (tulevikus tõenäoliselt vanuses 0-99) vaktsineerima suunata iga paari aasta tagant ja mida need kümned ja kümned süstid kõrvalmõjudena kaasa toovad?

Hetkel küll must stsenaarium ja kõlab vb liiga hüsteeriliselt ja ma loodan, et ikka mõni “normaalsem” lahendus hetkeolukorrale aga ikkagi – mis siis saab nende passide ja antikehadega (lähi)tulevikus?

Ei maksa nüüd oma elu nii keeruliseks ka elada, et muretseda sellepärast, et mis viie või kümne aasta pärast on. Muidugi jääb see viirus, samamoodi nagu linnugripp ja seagripp ja ebola jms viirused. Ma arvan, et selle koroonavaktsineerimisega läheb samamoodi nagu gripivaktsiinidegagi: saab iga aasta ennast vaktsineerida, tehakse ka mingil määral kampaaniaid, aga otsuse teeb inimene ikkagi ise.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelmisel Ekspressis Lõhmus just kirjutas, et arvas ka oma immusüsteemi perfektse olevat, kuna isegi grippi ei põe, aga näe, Covidisse jäi. Samas seltskonnas ei haigestunud ükski nendest kes olid põdenud ja lisaks vaktsneerinud ja ülejäänutest osa vaktsineerimata ja osa vaktsineeritud inimestest. Kuna põdenud võib nelja kuu pärast uuesti nakatuda ja seekord juba raskemalt – ameeriklaste andmete kohaselt, oleks väga mõistlik lisaks üks süst võtta.

On täietsi võimalikk, et pole vaja vaktsineerida aastaid, sest viirus mutateerub kergeks vormiks või leiutatakse paremad ravimid raviks.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu immuunsüsteem on nii hea, et mul polnud ka vaktsile mingeid kõrvaltoimeid.

Selle kohta avaldati ikka vastupidine seisukoht, et kõrvaltoimed on kergemad nõrgema immuunsüsteemiga inimestel. Nii et õige, et end vaktsineerida lasid.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Erik Abner, funktsionaalse genoomika teadur: “Seda saab teada ainult vaatluste käigus. Loomkatsete puhul on avaldatud aruandeid selle kohta, et immuunsus püsib vähemalt kuus kuud. Inimuuringute tulemusi ei ole veel näinud. On lootust, et kui tüved märkimisväärselt ei muutu, peaks revaktsineerima iga aasta-paari tagant. Täpsemalt näitab seda aeg”

Küll aga “teab” Pfizer juba mitu kuud tagasi, et kolmas süst on vajalik.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 38a ja põdesin viiruse läbi kevadel sümptomiteta (testisin kuna abikaasa jäi haigeks ja sai positiivse tulemuse). /…/

Minu arvates peaks vaktsineerima sellepärast, et kôiki riske vähendada: vaktsineerituna sa levitad viirust vähem, saad ise vähema tõenäosusega Covidi. Vähendad u 20 korda šanssi haiglasse sattuda ja veelgi rohkem sellesse surra.

Teemaalgataja juba ju põdes sümptomiteta. Kui palju kergemini see haigus tal siis vaktsineerituna kulgeda saaks?

No ikka “kordades rohkem” või “viis korda” vähemalt 😀 😀

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu
  1. Aastal 2021 avastas ravimitootja Pfizer, et 5 aastat soovitatud ja laialdaselt kasutusel olnud retseptiravim, turule lubatud, st läbinud kõik arendusetapid ja kliinilised uuringud, sisaldab, uups – vähkitekitavat ainet.

Loodame, et Cov-vaktsiinidega toimuvad need uupsid! kiiremas tempos.

Mis ravim?

Edu süstimisel!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis ravim?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene kord põdes sümptomiteta, aga seda sa ju ei tea, kuidas tal läheb teisel, kolmandal, neljandal… korral? See, et ta korra põdes, ei tähenda ju, et ta enam ei haigestu. Kuna see haigus kuskile ei kao ja on väga nakkav, siis on teemaalgataja valmis iga aasta korra või paar seda põdema? On see tema organismile vähem koormav, kui vaktsineerimine?

+8
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vähendad u 20 korda šanssi haiglasse sattuda ja veelgi rohkem sellesse surra. Teemaalgataja juba ju põdes sümptomiteta. Kui palju kergemini see haigus tal siis vaktsineerituna kulgeda saaks?

No kas lugeda ei oska või? Öeldi ju, et 20 korda kergemini! :DDD

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul on surve, et keegi nimetab sind lamemaaks või? 😂😂😂 ilmselt teed sa kõik mis sulle ette öeldakse,. Hüppa, kui kõrgele ? Endal ka pea otsas on v?

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle kohta avaldati ikka vastupidine seisukoht, et kõrvaltoimed on kergemad nõrgema immuunsüsteemiga inimestel. Nii et õige, et end vaktsineerida lasid.

Oma tutvusringkonnas on küll nii, et kes oma tervise eest hoolt ei kanna, sellel kas pole vaktsiinist üldse mingeid kõrvalmõjusid või on need noortel väga kerged. Mida tervislikum inimene, seda raskemalt põeb. Huvitav, miks selline tendents.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oma tutvusringkonnas on küll nii, et kes oma tervise eest hoolt ei kanna, sellel kas pole vaktsiinist üldse mingeid kõrvalmõjusid või on need noortel väga kerged. Mida tervislikum inimene, seda raskemalt põeb. Huvitav, miks selline tendents.

Aga sa ju kinnitadki seda, mida ma just kirjutasin – nõrema immuunsüsteemiga on ka vaktsiini kõrvaltoimed nõrgemad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga mu enda immuunsussüsteem toimib hästi samas teiste kaitset ma saan tagada nii, et hoian distantsi, pesen käsi, kannan maski kui vaja, enne rahvarikkasse kohta minnes teen kodus kiirtesti jne.

Kusagil ei ole garantiid, et teist korda põdedes (peale seda kui antikehi enam alles pole) selle sama kergelt läbi põed kui esimene kord.

Vaktsiin ei anna küll 100% garantiid, et sa koroonat ei saa, aga meditsiinisüsteemi mitte kokku kukkumiseks ongi juba see piisav kui inimesed koroonat kergelt läbi põeks (nagu tavalisi külmetushaigusi), mitte haiglaid üle ei koormaks. Seda eesmärki vaktsiin praegu täidab ja see ongi mis on oluline.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsiin ei anna küll 100% garantiid, et sa koroonat ei saa, aga meditsiinisüsteemi mitte kokku kukkumiseks ongi juba see piisav kui inimesed koroonat kergelt läbi põeks (nagu tavalisi külmetushaigusi), mitte haiglaid üle ei koormaks. Seda eesmärki vaktsiin praegu täidab ja see ongi mis on oluline.

Mida ta sul täidab? Püsivalt on 20% ringis haiglaravil olijaist vaktsineeritud. Vaktsineerimisnumbrite tõustes tõuseb ilmselt ka see %, nagu Iisraelis juba näeme.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida ta sul täidab? Püsivalt on 20% ringis haiglaravil olijaist vaktsineeritud. Vaktsineerimisnumbrite tõustes tõuseb ilmselt ka see %, nagu Iisraelis juba näeme.

mitte vaktsineerimisnumbrite tõustes, vaid aja möödudes vaktsineerimisest.

iisraelis on täielikult vaktsineerituid 60% kandis. sealjuures suurem osa neist vaktsineeritud esimeses kvartalis.  prognoos, et tõenäoliselt tekib vajadus kolmanda doosi süstimiseks, paistab tõeks saavat.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

iisraelis on täielikult vaktsineerituid 60% kandis. sealjuures suurem osa neist vaktsineeritud esimeses kvartalis. prognoos, et tõenäoliselt tekib vajadus kolmanda doosi süstimiseks, paistab tõeks saavat.

Kaks päeva tagasi oli see % veel 78. Lahe andmete moonutamine ja “tõlgendamine” käib, kuidas parasjagu vaja. Kui oli vaja Iisraeli eeskujuks tuua, et näe, kus alles vaktsineerivad, siis kõlbas veidi teistmoodi arvutada. Nüüd on vaja lapsed ka ikka sisse tuua, et saaks % madalamana näidata ja vaktsiini kasutust kinni mätsida. Mida järgmiseks? liidame kassid-koerad ka rahvaarvule?

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

iisraelis on täielikult vaktsineerituid 60% kandis. sealjuures suurem osa neist vaktsineeritud esimeses kvartalis. prognoos, et tõenäoliselt tekib vajadus kolmanda doosi süstimiseks, paistab tõeks saavat.

Kaks päeva tagasi oli see % veel 78. Lahe andmete moonutamine ja “tõlgendamine” käib, kuidas parasjagu vaja. Kui oli vaja Iisraeli eeskujuks tuua, et näe, kus alles vaktsineerivad, siis kõlbas veidi teistmoodi arvutada. Nüüd on vaja lapsed ka ikka sisse tuua, et saaks % madalamana näidata ja vaktsiini kasutust kinni mätsida. Mida järgmiseks? liidame kassid-koerad ka rahvaarvule?

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations?country=OWID_WRL#

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

23.auguatil oli see siiski 63% täielikult  ja 5,3% osaliselt vaktsineeritud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

23.auguatil oli see siiski 63% täielikult ja 5,3% osaliselt vaktsineeritud.

Ma räägin protsentide kajastamisest uudistes, kui sa pihta ei saanud.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

soovituslik märksõna, allikakriitika.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

soovituslik märksõna, allikakriitika.

Delfi ja err – neid allikaid võid pimesi uskuda 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida ta sul täidab? Püsivalt on 20% ringis haiglaravil olijaist vaktsineeritud.

Ja see ju näitabki, et vaktsineerimine aitab. Meil on ju umbes pooled inimesed vaktsineeritud. Kui vaktsineerimine ei aitaks, oleks ka haiglas umbes pooled vaktsineeritud. St haiglas oleks  praegusest umbes 60% rohkem inimesi.

+6
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Palun selgitage “lamemaalasele”