Esileht Kodunurk Palun selgitage lollile – parkimiskoha müük korteritel

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Palun selgitage lollile – parkimiskoha müük korteritel

Postitas:

Otsime praegu perega uut elamist ja silma on hakanud üks asi. Uusarendustes kortereid ostes tuleb kaasa parkimiskoha ostukohustus, a la 10 000 eurot. Arusaadav. Aga silma on hakanud, et kui müüakse teise ringi uusarendusi (st juba paar aastat kellegi poolt kasutatud kunagisi uusarendusi), siis tuleb parkimiskoht KA eraldi 10 000 euro eest uuesti osta. Ma ei saa aru. Kas esimest korda korterit arendajalt ostjale võõrandades siis ei läinud parkimiskoht juba üle korteri koosseisu? Miks parkimiskohta iga kord uuesti 10 000 euro eest müüakse, olgugi et kunagi ollakse parkimiskoht ostetud ja nii korterit kui parkimiskohta juba nt 5 aastat kasutatud?

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 12:44; 07.01 13:04;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Asi on vist selles, et need on omal ajal kaheks eraldi omandiks* tehtud. Ka panipaikade puhul tehti nii. Põhimõttelislt saate korterist sõltumata parkimiskoha ära müüa, kui vaja ei lähe.

*See keelati küll ära.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsime praegu perega uut elamist ja silma on hakanud üks asi. Uusarendustes kortereid ostes tuleb kaasa parkimiskoha ostukohustus, a la 10 000 eurot. Arusaadav. Aga silma on hakanud, et kui müüakse teise ringi uusarendusi (st juba paar aastat kellegi poolt kasutatud kunagisi uusarendusi), siis tuleb parkimiskoht KA eraldi 10 000 euro eest uuesti osta. Ma ei saa aru. Kas esimest korda korterit arendajalt ostjale võõrandades siis ei läinud parkimiskoht juba üle korteri koosseisu? Miks parkimiskohta iga kord uuesti 10 000 euro eest müüakse, olgugi et kunagi ollakse parkimiskoht ostetud ja nii korterit kui parkimiskohta juba nt 5 aastat kasutatud?

Äkki on teise ringi korterit võimalik ka ilma parkimiskohata osta?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kauple siis, alla, et juba kasutatud peaks poole odavam olema.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui parkimiskoht kuulub korteri juurde kasutuskorra alusel, siis ei saa seda eraldi müüa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

parkimiskohti ja panipaiku on võimalik korterist eraldi müüa. kui sina seda ei soovi, võib omanik mõnele naabrile müüa. meie uusarenduses on parkimiskohad kuum kaup (soe garaaž) ja kui korteriostja küsitud hinda ei maksa, pole probleem see mõnele naabrile müüa.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel uusarendustel siiski saab eraldi osta parkimiskohta. Ja kuna paljud jätsid ostmata, siis on tekkinud olukordi (siingi kirjutatud), et hiljem sissekolijad ei saagi oma ostetud parkimiskohta kasutada, sest keegi jõmm on “kogu aeg seni seal parkinud”. Parkimiskohtade arv on ilmselt linna poolt kohustuslikuks tehtud, arendaja aga on sundseisus, inimesed ei taha osta (pargivad ostmata korterite kohtadele…). ja kes on ostnud, tahab ju ikka oma raha tagasi saada, ega parkimiskoht ju ei amortiseeru.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka ei saa aru. Näidis ühest kinnisvarakuulutusest (just täna võetud): “Korter müüakse koos parkimiskohaga garaažis (lisatasu 10 000€)”. Vot ma just ei saagi sellest aru, et kas see vana omanik siis ei ostnud seda omal ajal ja ei maksnud seda 10 000 €? Sellest ma ei saagi aru, et osasid teise ringi kortereid müüakse nii, et parkimiskoht on juba hinna sees, sest omanik on selle eest omal ajal maksnud. Aga osade korterite puhul tundub olevat nii, et vana omanik on selle eest omal ajal maksnud 10 000 eurot + korter ja nüüd uus ostja peab ka ostma 10 000 + korter. Sellest ma ei saagi aru, et miks see kompott ei ole juba koos teise ringi korteritel, et miks parkimiskoht ei tule juba korteri sees n-ö kaasa.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 12:44; 07.01 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sa seda korterit ja parkimiskohta arendajalt ei osta? See, kas parkimiskoht on hinna sees või eraldi tasuga sõltub sellest, kuidas see parkimiskoht juriidiliselt vormistatud on: kui on “igal korteril on kindel parkimiskoht”, siis hinna sees; “iga korteriga kaasneb kohustus osta parkimiskoht”, siis on algusest peale eraldi omandid, kuigi mõnel juhul üht teiseta müüa ei saa.

Eelmine omanik on ju parkimiskoha eest maksnud ja soovib selle sulle koos korteriga edasi müüa.

Minul on näiteks korteril ja garaažil eraldi katastritunnused lausa, üks on maamaksuta ja teise eest pean maksma maamaksu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil nt on parkimiskoht eraldi korteriomand, millelt arvestatakse ka kommumaalmakseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla tahab omanik lihtsalt kuulutuses odavamat hinda näidata ja sellega huvilisi ligi meelitada. Mis seal konkreetsel juhul on, seda muidugi ei tea.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulutus on ju ahvatlevam odavama hinnaga.

Korter 140 000€  või korter koos parkimiskohaga 150 000€.
Mõni inimene ei vaatagi kallimad kortereid, paneb kohe filtri otsingule.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no eks müüja tahab oma korterhinda odavamana näidata. Mõnes mõttes on tal ka õigus. Meie näiteks ostsime oma majja arendajalt ühe garaažikoha lisaks, maksis 10 aastat tagasi 5000 eurot. Täna maksvad parkimiskohad meie kesklinna majas kuni 20 000 eurot. Korterite väärtus samas majas võib olla väga erinev, aga parkimiskoht on parkimiskoht – nii 1-toalisele kui 4-toalisele. Müüja enda asi, kas ta keevitab selle korterihinna sisse või näitab eraldi. Eeldusel, et on eraldi korteriomandid, nagu meil nt on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui parkimiskoht kuulub korteri juurde kasutuskorra alusel, siis ei saa seda eraldi müüa.

Ja parkmiskohta ühisiomandi maale erastada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parkimiskohad on tõesti hinnalised – paljudel majadel ei olegi nii palju kohti parkimiseks kui majas kortereid on. Minu vanaema elas suures majas – seal oli 144 korterit. Parkimiskohti aga oli ca 20. Ok, kõigil pole autot, aga mõnes peres on nt 2 autot. Osad saavad tasuta ühistu maa-alale parkida, teised aga peavad oma auto tasulisse parklasse viima. Mõnele tundub ju ebaõiglane – naaber pargib tasuta, tema peab parkimise eest maksma.

Parkimiskohad muutusid uusarendusteks tasuliseks juba aastaid tagasi. Meiegi ostsime uue korteri, lisaks parkimiskoha maja juures. Parkimiskoht on tähistatud (korterinumbriga), korra oleme lasknud võõra auto sealt ka teisaldada (mida teha kui endal on vaja parkida, tänavale ei saa jätta – hakkab liiklust takistama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parkimiskohad on tõesti hinnalised – paljudel majadel ei olegi nii palju kohti parkimiseks kui majas kortereid on. Minu vanaema elas suures majas – seal oli 144 korterit. Parkimiskohti aga oli ca 20.

no ilmselgelt ei elanud su vanaema ju sel sajandil ehitatud majas, sest neile oli nõue ehitada teatud arv parkimiskohti. ja kui ta elas mõnel -mäel, siis sealsed kohad ei ole ju ostetavad/müüdavad. sootuks teine teema.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 15:05; 09.01 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjust on juba korduvalt nimetatud (sel viisil saab kuulutuses näidata odavamat hinda). Tegemist on aga keelatud kauplemisvõttega.

Samamoodi arvestavad paljud maaklerid korteri pindala koosseisu rõdu, ehkki see on keelatud. Oma arust on aga väga nutikad – korteri ruutmeetri hind ju kohe madalam.

Karistada ka sellise nõmetsemise eest ei saa. Ise vihkan maaklereid ja just sellise ajuvaba trikitamise tõttu.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar aastat tagasi jätsin korteri ostmata, sest oli kohustus osta eraldi 11000 eurot maksev parkimiskoht. Kui seda kohustust poleks olnud, oleksin valinud selle korteri, kuna aga öeldagi, et osta ja siis katsu see kellelegi maha müüa ise, siis sry, seda ma küll teha ei viitsi. Parkimiskohta ma ei vaja, sest autot ma ei oma ja ei hakka ka kunagi omama, kuna puhtmeditsiinilistel põhjustel ma ei saa autojuhilube (väga suur lühinägelikkus).

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi sai kesklinnas ostetud korteriga koos parkimiskoht ca 5k.- eest. Täna müüvad raskustesse sattunud kaaselanikud neid ca 15k.- eest. Mõned rendivad maja all olevat +10°C kohta mingi 100.- eest kuus, enda auto kõrvaltänavas hanges.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsime praegu perega uut elamist ja silma on hakanud üks asi. Uusarendustes kortereid ostes tuleb kaasa parkimiskoha ostukohustus, a la 10 000 eurot. Arusaadav. Aga silma on hakanud, et kui müüakse teise ringi uusarendusi (st juba paar aastat kellegi poolt kasutatud kunagisi uusarendusi), siis tuleb parkimiskoht KA eraldi 10 000 euro eest uuesti osta. Ma ei saa aru. Kas esimest korda korterit arendajalt ostjale võõrandades siis ei läinud parkimiskoht juba üle korteri koosseisu? Miks parkimiskohta iga kord uuesti 10 000 euro eest müüakse, olgugi et kunagi ollakse parkimiskoht ostetud ja nii korterit kui parkimiskohta juba nt 5 aastat kasutatud?

Kui mul autot pole, mida ma korterit ostes selle parkimiskohaga teen? Kui sul autot pole, miks sa peaks korteri eest 10 000 rohkem maksma, sest omanik juba ostis ühekorra parkimiskoha?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga osade korterite puhul tundub olevat nii, et vana omanik on selle eest omal ajal maksnud 10 000 eurot + korter ja nüüd uus ostja peab ka ostma 10 000 + korter.

Loomulikult. Kas te tahate siis, et eelmine omanik peaks teie parkimiskoha omast taskust maksma või mis su probleem täpsemalt on? Loomulikult ta ju müüb selle teile, mitte ei anna tasuta, kui ta ise selle eest maksnud on. Kummaline mure sul.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks parkimiskohta iga kord uuesti 10 000 euro eest müüakse, olgugi et kunagi ollakse parkimiskoht ostetud ja nii korterit kui parkimiskohta juba nt 5 aastat kasutatud?

Aga miks üldse kasutatud korteri eest uuelt omanikult raha küsitakse, kui selle eest on eelmine omanik juba maksnud?

Appi, milline loogika on mõnel käol.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui kunagi on korter kellegi poolt ostetud ja kasutatud, siis miks järgmine tulija peab jälle maksma ja ostma? Umbes nii või?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahet seal on, kuidas keegi müüb. Sina arvesta lõpphinda ja vaata, kas tingimused sulle sobivad. Küsida võib ükskõik mis hinda ja ükskõik mille eest. Palju inimene ise enne maksis või mille eest, ei puutu asjasse. Kui ei sobi, vali teine. Ongi kogu muusika.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen näinud kinnisvara kuulutusi uusarendustes, kus üüritakse välja ja müüakse eraldi parkimiskohti.

Sa ei pea majasse isegi korterit ostma, ostad ainult parkimiskoha. Ise elad naabertänavas ja ei oma selle majaga seost. Ilmselt on parkimiskohad eraldi kinnisasjad ja neid saab nii müüa ja üürida. Tallinna kesklinnas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest ma ei saagi aru, et miks see kompott ei ole juba koos teise ringi korteritel, et miks parkimiskoht ei tule juba korteri sees n-ö kaasa.

Kuna parkimiskoht on eraldi osa kinnisasjast, siis ostul-müügil on toodud eraldi välja. Ametlikult on nii korrektne.
Muidugi võiks kõnekeeles lihtsalt kirjutada korteri hinna suuremaks ja juurde mainida, et hinnas sisaldub parkimiskoht. Siis aga võib jääda hinnavõrdlustes, filtreerimistel jne teiste korterite kõrval kehvemasse seisu (korter tundub kallim).
Selliselt lihtsalt väljendutakse kinnisvara tehigute puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis aga võib jääda hinnavõrdlustes, filtreerimistel jne teiste korterite kõrval kehvemasse seisu (korter tundub kallim).

Aga ongi ju kallim ???? Kui mul on kohustus osta see parkimiskoht, siis oleks õiglane panna terve summa, mis korterit ostes välja pean käima (ma ei räägi siin notaritasudest vmt), hinnaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis aga võib jääda hinnavõrdlustes, filtreerimistel jne teiste korterite kõrval kehvemasse seisu (korter tundub kallim).

Aga ongi ju kallim ???? Kui mul on kohustus osta see parkimiskoht, siis oleks õiglane panna terve summa, mis korterit ostes välja pean käima (ma ei räägi siin notaritasudest vmt), hinnaks.

kui parkimiskoht on eraldi omand, siis ei saa sul olla kohustust seda osta. (jutt siis ikka teise ringi kinnisvarast, mitte uusarendustest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 15:05; 09.01 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis aga võib jääda hinnavõrdlustes, filtreerimistel jne teiste korterite kõrval kehvemasse seisu (korter tundub kallim).

Aga ongi ju kallim ???? Kui mul on kohustus osta see parkimiskoht, siis oleks õiglane panna terve summa, mis korterit ostes välja pean käima (ma ei räägi siin notaritasudest vmt), hinnaks.

Korter ise ju pole kallim. Kui kõrvalmajas müüakse näiteks samasugust korterit, aga ilma parkimiskohata, siis jääks see parkimiskohaga korter võrdluses nagu alla hinna poolest, kuigi tegelikult oleks korteri end hind vb sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Kodunurk Palun selgitage lollile – parkimiskoha müük korteritel