Esileht Sünnitus Palun soovitage arsti, kes mõistaks teise keisri soovi pärast esimest keisrit

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Palun soovitage arsti, kes mõistaks teise keisri soovi pärast esimest keisrit

Postitas:
Kägu

Oh, kui hea, et minusuguseid on veel. Esimese lapse sain erakorralise keisriga, taastusin kiiresti, rinnapiima oli palju, alumine korrus korras.

Kui kunagi teine tuleb, siis ainult plaanilise keisriga.

Rääkida sellest väga ei taha, sest ümberringi on kõik loomuliku sünnituse pooldajad. Aga mul läheb juba selle valu meenutamisest süda pahaks.

Olen teemaalgataja. Meiesuguseid on veel, sa ei ole üksi 🙂 Aga kuidas ja kus plaanid plaanilise keisri saada, arvestades et Eestis seda n-ö omal soovil ei määrata? 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ütlesin kohe alguses, kui rasedaks jäin, oma naistearstile, et ma pigem hüppan aknast alla, kui olen nõus sünnitama. Kinnitasin seda mitu korda täiesti kategooriliselt ja jätsin piisavalt hullu mulje…noh mõtlesin seda täiesti tõsiselt ikka. Saadeti mind ka nõustamisele ja psühhiaater kirjutas horror partuse ja sain keisri.

Mulle lihsalt ei mahu pähe, miks ei lasta valida keisrit. Soomes kyll ja paljudes teistes riikides saab eise otsustada. Sünnitamine ei tohiks enam olla looma kombel piinlemine… kõikides muudes valdkondades on tohutu tehnoloogiline areng and naised piinelgu ja kannatagu synnitusel põrguvalu…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimane kägu, kui sa veel satud siia, siis võiksid kirjutada mulle, ma tahaks sinuga edasi kirjutada. Mu kontakti leiad esimeselt lehelt. Oleme juba nii mõnedki saatusekaaslased üksteist leidnud 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tasub raseduskriisi nõustaja juurde minna, kes oskab kindlasti ka vastavat arsti soovitada.

Õnneks jah niisama naljalt ei tehta keisrit, no milleks. Kui ei julge sünnitada siis tõesti polegi vaja lapsi saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tasub raseduskriisi nõustaja juurde minna, kes oskab kindlasti ka vastavat arsti soovitada.

Õnneks jah niisama naljalt ei tehta keisrit, no milleks. Kui ei julge sünnitada siis tõesti polegi vaja lapsi saada.

Ja sinul pole vaja mõttetult plärtsuda, kui pole midagi asjalikku öelda 🙂

Sünnitusviis ei ole mingi hea/halva ema välimääraja ega indikaator selleks, kas ja kes tohiks lapsi saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte et see kuidagi lohutaks, aga mul oli esimene erakorraline keiser. Teist last tahtsin väga ise sünnitada. Mul oli just probleemiks see, et suruti hirmsasti plaanilist keisrit peale juba 38.nädalast, kuigi mina seda ei tahtnud ja polnud ka ühtegi näidustust keisriks. Lausa mitu korda keeldusin saatekirjast. Lõpuks anti küll saatekiri pihku 41+1 nädalaks (armiga siiski riskisünnitaja ja üle aja väga ei lasta), aga laps sündis ise siiski enne.
Nüüd jällegi uurisin plaanilise keisri võimalust, aga öeldi, et kui juba korra ise sünnitanud, siis ei ole miskit valida enam. Mulle tundub kummaline, sest arm on ju endiselt arm ja samamoodi olen riskisünnitaja 🙂
Ilmselt oleneb ikka arstist ka. Taastumise poole pealt eelistan ise küll loomulikku sünnitust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõikides muudes valdkondades on tohutu tehnoloogiline areng and naised piinelgu ja kannatagu synnitusel põrguvalu…

Sünnitus on elu loomulik osa ja seal teeb ikkagi naine enamuse tööst ise ära. Ise teeb lapse ja ise vastutab sünnituse eest. Sünnitumajades ollakse lihtsalt igaks juhuks olemas, et VAJADUSEL aidata.
Keisrilõike korral peab arst võtma vastutuse millegi eest, millel ei ole meditsiinilist põhjendust. Keisrilõige ei ole pisike operatsioonike, millel tüsistusi ei pruugi olla. Kas oleksid valmis potentsiaalselt surma või invaliidistumisega lõppevateks tüsistusteks – verejooks, emaka eemaldamine, trombid, insult või infarkt? Selliseid asju juhtub loomuliku sünnituse puhul palju harvem.

Kui valu kardad, siis on olemas erinevad valutustamise meetodid. Neid pakutakse palju kergema käega. Mina olen mõlemad lapsed sünnitanud epiduraalanalgeesiaga. Mõlemat last sünnitama minnes oli see mu ainus palve, et mulle seda õigel ajal pakutaks (algusest peale ei saa, emakakael peab olema piisavalt, aga mitte liiga palju avatud). Minul kiirendas epiduraal mõlema sünnituse kulgu ja teise sünnituse ajal sain “nautida” presse, kuna mingit valu ei olnud. Muidugi, ka igal valutustamise meetodil on omad ohud.

Selline mõte ka veel: kui iga naine ei ole nö. sünnitamise materjal, siis mis annab kindluse, et seesama naine on hea ema “materjal…?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõikides muudes valdkondades on tohutu tehnoloogiline areng and naised piinelgu ja kannatagu synnitusel põrguvalu…

Sünnitus on elu loomulik osa ja seal teeb ikkagi naine enamuse tööst ise ära. Ise teeb lapse ja ise vastutab sünnituse eest. Sünnitumajades ollakse lihtsalt igaks juhuks olemas, et VAJADUSEL aidata.

Keisrilõike korral peab arst võtma vastutuse millegi eest, millel ei ole meditsiinilist põhjendust. Keisrilõige ei ole pisike operatsioonike, millel tüsistusi ei pruugi olla. Kas oleksid valmis potentsiaalselt surma või invaliidistumisega lõppevateks tüsistusteks – verejooks, emaka eemaldamine, trombid, insult või infarkt? Selliseid asju juhtub loomuliku sünnituse puhul palju harvem.

Kui valu kardad, siis on olemas erinevad valutustamise meetodid. Neid pakutakse palju kergema käega. Mina olen mõlemad lapsed sünnitanud epiduraalanalgeesiaga. Mõlemat last sünnitama minnes oli see mu ainus palve, et mulle seda õigel ajal pakutaks (algusest peale ei saa, emakakael peab olema piisavalt, aga mitte liiga palju avatud). Minul kiirendas epiduraal mõlema sünnituse kulgu ja teise sünnituse ajal sain “nautida” presse, kuna mingit valu ei olnud. Muidugi, ka igal valutustamise meetodil on omad ohud.

Selline mõte ka veel: kui iga naine ei ole nö. sünnitamise materjal, siis mis annab kindluse, et seesama naine on hea ema “materjal…?

arendaks siis teemat: mis teeb ühest emast hea ema? Ning mille alusel sa väidad, et eksisteerib sinu väidetud järgnev seos:
soovkeisriga sünnitanud = halb ema
vaginaalselt sünnitanud = hea ema

Tõesti huvitab, millest selline meelevaldne üldistus? Äkki ma üldistan, et hoopis sina oled halb ema, et kasutasid epiduraali – polnudki valmis ürgnaise kombel valuvaigistita sünnitama, järelikult pole hea emamaterjal. On ju absurdne?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muide, et sinu silmaringi laiendada, mitte kõigile naistele ei ole epiduraal päästerõngaks. On neid, kellele see ei mõju, ja neid, kellele seda teha ei saa, sest seljaaju närvidele ei saa ligi. Mul on au kuuluda teise kategooriasse nagu erakorralise keisri käigus selgus. Ehk siis kui veel lapsi tahan, tuleb arvestada võimalusega, et saab olema ikka väga loomulik. Naljakas, et sa räägid kirglikult loomulikkusest ja sellest kuidas arstid sünnitusel vaid igaks juhuks juures, aga ise sünnitasid seljaaju süstiga, mille tarvis on kohe kindlasti meditsiinipersonali vaja ning ma julgeks väita, et loomulikkusest on asi kaugel. Mina isiklikult arvan, et igaüks peaks tegema nii nagu süda ütleb – hirmust kange, veel hullem – hüsteerias, ema ei aita kindlasti lapsel turvaliselt siia ilma sündida 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

arendaks siis teemat: mis teeb ühest emast hea ema? Ning mille alusel sa väidad, et eksisteerib sinu väidetud järgnev seos:

soovkeisriga sünnitanud = halb ema

vaginaalselt sünnitanud = hea ema

Tõesti huvitab, millest selline meelevaldne üldistus? Äkki ma üldistan, et hoopis sina oled halb ema, et kasutasid epiduraali – polnudki valmis ürgnaise kombel valuvaigistita sünnitama, järelikult pole hea emamaterjal. On ju absurdne?

VASTUSEKS SIIS: ühiskond arvab nii! 90% beebigruppide emmesid, ökoemmede jaoks on ka valuvaigistite kasutamine surmapatt! Ja siis kui oled see julge, kes julgeb välja öelda avalikult, et eelistab keisrit siis oi mis p*sarahe kaela saad! Õudne. Endal esimene sünnitus erakorraline keiser peale põrgulikke valusid. Valuvaigisteid ei antud lihtsalt piisavalt ja epiduraali võimalus puudus. Lootsin, et saan teise ka keisri. Lõpuks jõudsin sinna maale, et lubasin proovida ise sünnitada kui sünnitegevus ise pihta hakkab. Aga tehti teistel põhjustel uuesti erakorraline keiser. Jumal tänatud! Ja jumal tänatud, et seekord valutama enam ei pidanud. Kolmandat last tahaks ka ja siis õnneks ei peaks enam õigustama oma keisri soovi vaid on tõesti juba meditsiiniliselt näidustatud ja see õnneks paneb neil “ise sünnitamine on ainuõige viis üldse sünnitamiseks” emmedel suud kinni.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lihtsalt OT: olen neid nö. ökomemmesid näinud. Lehvivad haiglasse sünnitusplaan näpus, kindel “ei” igasugusele abile – kõik peab olema nii loomulik-nii loomulik ja loodusega kooskõlas. Esimese asjana kougitakse kotist koos tulevase papaga välja imemoodsad nutividinad ja süvenetakse neisse. Esimese tõsise valukese peale on juhe koos ja mõistus otsas ning kohe on vaja hakata hirmsat moodi valu vaigistama – epiduraaliga. Suud on neil mammadel suured – plaanid üles puhutud, sest see on nii “in” ehk moes – mees peab kaasas olema (sõbrantsid ütlesid, et koos ju tegite, eks ja mis see siis olgu), doula peab kaasas olema – keegi peab ju vastanduma medpersonaliga ning puid ja maid jagama, sest jagamist nendega jagub. Ainult et kogu see protsess kipub lõpuks selle segasumma peale ikka mitteloomulikuks kiskuma.
Naised olge teie ise ning mõelge eelkõige, mida teie soovite ja mis on teile ja teie lapsele parim. Kõik ülejäänud inimesed on sünnituse juures teisejärgulised.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Need emmed on lugenud igasugu raamatud loomuliku/ürgse sünnituse kohta, ja usuvadki, et nii peab olema. Reaalne sünnitus on tihti midagi muud (kitsas vaagem, väljutusjõudude nõrkus, suur laps, pea ei fikseeru õigesti, rohelised looteveed, sünnitegevus venib pikaks, laps jääb kinni, südamelöögid aeglustuvad, jnejne, kus medpersonal peab sekkuma ja last elusa ja tervena ilmale aitama. Nende jaoks on see nagu kogu sünnituse rikkumine ja suurim pettumus (viimseni keeldutakse ja vastu hakatakse). Ei tea, miks nii vähe raamatuid reaalselt kirjendalavad seda mis sünnitusel toimub ja aitvad psühhologiliselt paremini valmistuda ning teha arstidega paremat koostööd. Hirmutav, aga tõsi ju.

Ma ise tuline keisri pooldaja ja arvan, kellel on juba korra keiser olnud, ükskõik mis põhjusel, pole vaja kahtepidi katki teha, olgu kõik armid ühes kohas juba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ökoemme ei otsusta, kas teile keisrit teha. Arst otsustab.
Teil on vist teraapiat vaja. Mingid issued lahendamata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ökoemme ei otsusta, kas teile keisrit teha. Arst otsustab.

Teil on vist teraapiat vaja. Mingid issued lahendamata.

Nojah, ega arst ise ju ei sünnita, tema ülesanne on lugeda haigekassa raha 😀

Btw, mõnikord teraapia ei aita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära nõmetse arstide kallal. Keiser ei ole korra nuusata, see on raske ja riskantne operatsioon, kus palju võib halvasti minna. Ei hakka ükski normaalne arst seda riski võtma, kui on olemas alternatiiv.
Eestis on väike emade ja laste suremus. Just nimelt seetõttu, et arstid teevad otsuseid meditsiinist lähtudes, mitte emotsioonidest ja emade nõudmistest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea mis keisri ajal saab valesti minna, ja kellel on läinud, siis ilmselt oli keisri otsus juba tehtud teatud komplikatsioobide tõttu (ehk loomulik sünnitus oleks veel hullem olnud). Pole kuulnud et kellelgi oleks raske taastumine peale keisrit. Endalgi suurepärane keiser olnud.. Küll aga igal teisel tuttaval on loomuliku sünnituse käigus tekkinud komplikatsioone, mõnel kergemaid, mõnel tõsisemaid (napilt jõudsid lapse välja ja haonikupuuduse tunnused).

Asi on ikka selles, et see protseduur maksab haigekassale oluliselt rohkem raha kui loomilik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaline sünnitus on ca 1050 eurot. Kui läheb üle keisriks, lisandub 300 eurot.
Haigekassa elab ehk selle lisanduva 300 euro üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea mis keisri ajal saab valesti minna, ja kellel on läinud, siis ilmselt oli keisri otsus juba tehtud teatud komplikatsioobide tõttu (ehk loomulik sünnitus oleks veel hullem olnud). Pole kuulnud et kellelgi oleks raske taastumine peale keisrit. Endalgi suurepärane keiser olnud.. Küll aga igal teisel tuttaval on loomuliku sünnituse käigus tekkinud komplikatsioone, mõnel kergemaid, mõnel tõsisemaid (napilt jõudsid lapse välja ja haonikupuuduse tunnused).

Asi on ikka selles, et see protseduur maksab haigekassale oluliselt rohkem raha kui loomilik.

Minu viimane erakorraline keiser läks maksma ca 980 eurot Haigekassale (vaatasin digiloost järgi).
Samas peale esimest erakorralist keisrit oli uuesti rasestumisega jama – KV UH ajal tekkis kahtlus, et platsenta on läbi keisriarmi kasvamas. Praadisin kuni LA-ni – et kas kasvab läbi selle või mitte. Õnneks siiski nii ei läinud. Kuid lõpuks see keisriarm ikkagi andis järgi – hea, et olin sel hetkel juba haiglas (mitte kodus, kust sünnitusmajani sõit võtab aega vähemalt 45 minutit – suure verejooksu puhul ei jõuakski õigeaegselt opilauale).
Aga paar aastat peale teist erakorralist keisrit avastati, et mu kõhuõõs on liiteid täis – vohasid ka väljaspool emakat. Käisin LAPil neid eemaldamas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saab küll

Kui psühhiaatrilt vastav tõend saada. Kõik arstid arvestavad sellega. Aga enne peab päris palju psühhiaatri juures käima. Kahel tuttaval ka ühel sugulasel oligi diagnoosiks psühhiaatri poolt sünnitushirm vms ja said ilma igasuguse pikema jututa keisri aja (sugulane küll sünnitas lõpuks ise kuna algas varem ja haiglasse jõudis liiga hilja)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere teemaalgataja,

proovisin sulle kirjutada, aga see e-mail ei ole saadaval.
Kirjuta palun mulle mammukene1@gmail.com

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere teemaalgataja,

proovisin sulle kirjutada, aga see e-mail ei ole saadaval.

Kirjuta palun mulle mammukene1@gmail.com

Proovimeil tuli igatahes läbi, nii et mulle tundub meil töötavat 🙂 Kirjutasin sulle ise eelnimetatud meili alt!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimene laps keisriga erahaiglas. Kuna aega oli palju, sis käisin ka nõustamisel ja sain diagnoosi horror partus. Nüüd seitse aastat hiljem ja hirm ikka. Ei kao see kuhugile.

Keiser super ! Palju meeldivam, kui hambaarst.
Ei halvusta neid naisi,kes lapse ise sünnitanud. Aga ei pea end ka halvemaks, kuna mul oli lihtsalt keiser.
Inimene peab saama valida !

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Esileht Sünnitus Palun soovitage arsti, kes mõistaks teise keisri soovi pärast esimest keisrit