Esileht Ilu ja tervis Palun soovitage harrastajale spordiala

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Palun soovitage harrastajale spordiala

Postitas:

Kas keegi oskaks oma kogemuse põhjal soovitada harrastajale sportlikku tegevust, mis mõjub hästi lõõgastavalt, kui tööpäevad on kõik arvuti taga ja tekkinud kukla ja kaela pinged. Proovisin ujumas käia, aga kuna ma ei pane ujudes nägu vette, siis ujumine ajas kaelalihased veel rohkem pingesse. Sama jalgrattasõiduga. Olen normaalkaalu ülemisel piiril ja hädasti oleks vaja mingit füüsilist tegevust, mis ülakeha lõõgastaks. Lihtsalt sörkida tundub igav ja see ei võta ka lihaspinget eriti maha.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooga või pilates.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesena pilates. Teisena vesivõimlemine. Kolmandaks mine täiskasvanute ujumiskursusele ja juba 5 tunni pärast mõtled, et kuidas ma üldse enne ujusin kui pead vette ei pannud. Neljandaks tantsimine.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka arvuti taga päevad läbi – mulle sobib vesiaeroobika või muud veetrennid. Seal ei ole kaelalihased eraldi pinges.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ratsutamine.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ratsutamine pole kindlasti mitte lõõgastav, see nõuab väga head kehakontrolli ja pakub pealegi ka närvipinget. Jooga ja pilates oleks parimad aga kuna need üsna igavad tegevused, siis näiteks orienteerumine? See on liikuv aga samas mitte sihitu sörkimine. Ja mine füsioterapeudi juurde, õpid lihaseid tundma ja lõdvestama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan soetada massaazipall ja -rull ning igapäevaselt oma kaela ja selga rullida. No ja teha seda spordiala, mis päriselt huvi pakub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mobility, bodybalance, verve, bodyart. Mõnda neist saab yt abil ka teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ratsutamine pole kindlasti mitte lõõgastav, see nõuab väga head kehakontrolli ja pakub pealegi ka närvipinget. Jooga ja pilates oleks parimad aga kuna need üsna igavad tegevused, siis näiteks orienteerumine? See on liikuv aga samas mitte sihitu sörkimine. Ja mine füsioterapeudi juurde, õpid lihaseid tundma ja lõdvestama.

Ratsutamine on vägagi lõõgastav, juba hobustega tegelemine ise on vaimule parim asi.
Mingit närvipinget seal küll pole ja oi, kui hea tunne on, kui seljast maha tuled, terve keha on läbi loksutatud ja täiesti pehme. Parim massaaž ever nii kehale kui ka mentaalselt.
Mis närvipinge Sul seal on? Ära ole närvis, siis läheb hobune ka närvi, sest ta ei tea, miks Sina närvis oled ja arvab, et midagi on karta vaja ning ongi jama majas.
Mis kehakontrolli puutub, siis alguses on vbl mõnel jah keeruline, aga olemas on lihasmälu ning see kontrolli vajadus muutub kiiresti rutiiniks ning sama kehahoiak tuleb igapäevaellu kaasa.
Muidugi ei sobi see ala kõikidele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõusaali rühmatreening.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tai chi

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib rattasõit

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vali treening selle järgi, mis endale teha meeldib. Siis on tõenäolisem, et tekib liikumisharjumus ja lahendus pole ajutine. Sobib kõik eelmainitu – kõik, mis vereringet natukenegi intensiivistab ja kergelt naha märjaks võtab. Ei pea olema spetsiifiliselt kaelaharjutusi sisaldav (aga võib).

Samuti jälgi, et vahetad päeva jooksul natukene asendit ning aegajalt tõuse arvuti tagant püsti ja liigu veidi, tee paar harjutust (kasvõi klassikalised õlaringid, pea kallutamised külgedele, paar kükki).

 

Füsioterapeut

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kepikõnd. Värskes õhus, tasuta, õigesti tehes hea koormus ka ülakehale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma esimese hooga arvasin, et teema on hobinurka tõstetud ajaviitejuttude alt (no sport võib tõesti hobi olla), aga ei hoopis terviserubriiki 😮

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma esimese hooga arvasin, et teema on hobinurka tõstetud ajaviitejuttude alt (no sport võib tõesti hobi olla), aga ei hoopis terviserubriiki ????

Pinge kuklas on ju puhas terviseprobleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõhun maakodus puid: tahan lõhun (vaatan enda ette maha), tahan ajan oravatega juttu (vaatan kõrgustesse). Väsin ära: istun pakule ja vaatan alla ja viilin kirvest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskaks oma kogemuse põhjal soovitada harrastajale sportlikku tegevust, mis mõjub hästi lõõgastavalt, kui tööpäevad on kõik arvuti taga ja tekkinud kukla ja kaela pinged.

Kaela jaoks leiad kasvõi youtubest spetsiaalseid harjutusi mida võiks teha, sellist üleüldist vahendit mis kõik hädad kõrvaldaks kahjuks ei ole olemas. Harjutamine võiks olla mitmekülgne-alustalaks peaks olema aeroobne tegevus(käik, jooks, ujumine jne), sinna juurde igasugu võimlemist, venitamist ja jõuharjutusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Vali treening selle järgi, mis endale teha meeldib. Siis on tõenäolisem, et tekib liikumisharjumus ja lahendus pole ajutine. Sobib kõik eelmainitu – kõik, mis vereringet natukenegi intensiivistab ja kergelt naha märjaks võtab. Ei pea olema spetsiifiliselt kaelaharjutusi sisaldav (aga võib).

Samuti jälgi, et vahetad päeva jooksul natukene asendit ning aegajalt tõuse arvuti tagant püsti ja liigu veidi, tee paar harjutust (kasvõi klassikalised õlaringid, pea kallutamised külgedele, paar kükki).

Füsioterapeut

Kirjutan kahe käega alla.</p>
Liigu nii nagu sulle meeldib ja kui pikalt istuda vaja, siis järgi reeglit “Parim asend on järgmine asend”

 

Treener

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõhun maakodus puid: tahan lõhun (vaatan enda ette maha), tahan ajan oravatega juttu (vaatan kõrgustesse). Väsin ära: istun pakule ja vaatan alla ja viilin kirvest.

Jah, soovita muidugi kaelapingete korral puulõhkumist, et sinna piirkonda veel rohkem pingeid tekitada mingi lollaka sundasendi ja -liigutusega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siiski võtaks väljakutse ja õpiks nägu vette panema 🙂 ja siis ujuma. ja siis teeks triatloni ja 3a eesmärk oleks- poolik ironman.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis Palun soovitage harrastajale spordiala