Esileht Koolilaps palun soovitage kirjandust 1. klassi poisile

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: palun soovitage kirjandust 1. klassi poisile

Postitas:
Kägu

poiss on kehv lugeja – loeb küll soravalt, aga lugeda ei taha. koolis n-ö kohustuslikus korras on läbi loetud Jussikese 7 sõpra, Sööbik ja Pisik Sipsik, Triinu ja Taavi lood. tahtis hakata Nöbinina lugema, aga see osutus tema jaoks liiga keeruliseks – pikad peatükid ning keerulised laused, väitis, et ei saa osadest sõnadest aru. aga näiteks Triinu ja Taavi lood väga meeldisid. tahaks aga, et ta midagi ikka loeks, sest kuidas see lugemine ikka muidu meeldima hakkab ja edasi areneb… Raamatupoes raamatuid sirvides ei osanud ma midagi välja valida – Lindgren talle kindlasti liiga raske, arvan, et Naksitrallid ka. peaks midagi sellist lühikeste huvitavate lugudega olema, suhteliselt lihtsas keeles, oskate ehk midagi soovitada?

Please wait...
Postitas:
juunikas

RE: palun soovitage kirjandust 1. klassi poisile

Soovitan Aino Perviku Tirilinna lood. Neid on mitu raamatut, parajalt lühikesed ja hõreda tekstiga kirjutatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitmete koolide kodulehtedel on samuti kohustuslik kirjandus üleval, vast leiad midagi sobivat sealt. Näiteks VHK http://www.vhk.ee/pkool/kohustuslik-kirjandus-1.-4.-klass

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui minu poiss esimeses klassis käis, olid esimesed raamatud, mis hooga läbi loetud said need Pahupidikooli Isemoodi Lood. Vist oli kolm raamatut ja päris lõbusad. Proovi alustuseks nendega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tont ja mannapuder, Tobias ja teine b – võiksid 1. kl poisi jaoks piisavalt huvitavad olla, et lugema tõmbab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ja mu tütar, kes alles õpib lugema, avastasime Röövel Hozenplotzi. Tõeliselt põnev ja lõbus raamat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nt minu ühele tuttavale poisile meeldib üliväga Õuduste kool.
Vaata siin on tutvustused ja arvustused. Tundub hea poistekas olevat. Kui meeldib, siis motiveerib lugema ka.
http://www.varrak.ee/product/8172/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsama tekstiga on ka Aino Perviku Paula lood ja need Tirilinna lood on ka väga toredad, just samavanadest lastest. Tekst lihtne, pildid vahel ja pole väga pikad. Minu poisile on need meeldinud.

Please wait...
Postitas:
relevant

Kui Triinu ja Taavi lood meeldisid, siis ehk läheb peale ka Jip ja Janneke. Ka üsna lihtsas keeles lühikeste lugudega raamat õest ja vennast.

http://www.apollo.ee/jip-ja-janneke.html

Ja kõik Andrus Kiviräha lastelood on mu meelest heas eesti keeles ja mõtlemapaneva sisuga:

Kaka ja kevad
Limpa ja mereröövlid
Sirli, Siim ja saladused
Kaelkirjak

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie lapsele meeldisid kaks paksemat raamatut , mis said ostetud Rahva Raamatust:
TOOMAS HERNETONT
Autor: OTFRIED PREUSSLER

VÕLUPRILLID
Autor: JELENA KOZLOVA

Esimene neist on neil läbi müüdud teine aga näitab, et hetkel otsas. Vahest kuskil teises poes on saada.
Väga vahvad ja lihtsa sisuga raamatud. Esimene räägib siis hernehirmutisest ja on selline humoorikas raamat. Teine selline muinasjutuline. Peategelane on poiss, kes leiab võluprillid. Mõlemas raamatus on pilte ja suhteliselt suures trükis. Mulle ja pojale need raamatud väga meeldisid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina soovitan raamatukokku minna ja lasta seal lapsel endal midagi välja valida, pole mõtet kõiki raamatuid koju osta. 🙂

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Koolilaps palun soovitage kirjandust 1. klassi poisile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.