Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun soovitage, kuidas kõige kasulikum töölt lahkuda

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Palun soovitage, kuidas kõige kasulikum töölt lahkuda

Postitas:

Olen olnud 3 kuud töövõimetuslehel, mulle on leitud asendaja. Täna helistas ülemus ja ütles, et asutus tahab minuga töölepingu lõpetada, kuna asendajaga ollakse rohkem rahul kui minuga. Koondada mind ei saa, kuna seda kohta on vaja minu asendajale. Soovitas haiguslehte veel kuu aega pikendada, et siis saaks mind vabastada koondamisega samadel alustel.

Mida arvate, kas peaksin seda ettepanekut üldse kaaluma või nõudma ikka koondamist? Selge see, et sinna asutusse ma tagasi enam ei lähe, kui mulle juba märku anti, et minuga rahul ei olda.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 20:31; 24.04 21:00; 24.04 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saabki sinuga rahul olla, kui sa tööl kolm kuud ei käi.
Ilmselt peaksid taotlema endale mingi invaliidsusgrupi või kuidas seda nüüd moodsamal ajal nimetatakse.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötaja EI SAA NÕUDA koondamist. Koondamine on tööandja otsus.
Ja koondatakse töökoht st kui koondatakse sinu töökoht ja sina, ei saa asendajat samale kohale tööle jätta.

Sul on variant, et oled veel kuu haiguslehel(kui tervis nõuab) ja pärast seda lõpetab tööandja sinuga töölepingu sinu tervise st vähenenud töövõime tõttu
ja
selline lõpetamine annab sulle õigused Töötukassast saada töötuskindlustushüvitist nagu saab ka koondatu).

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 20:47; 29.04 15:46; 29.04 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saabki sinuga rahul olla, kui sa tööl kolm kuud ei käi.

Jah, ega mulle endale ka see olukord ei meeldi. Aga juhtus nii, et sattusin avariisse ja olin kaks kuud haiglas ja praegugi veel ainult osalise liikumisvõimega.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 20:31; 24.04 21:00; 24.04 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötaja EI SAA NÕUDA koondamist. Koondamine on tööandja otsus.

Ja koondatakse töökoht st kui koondatakse sinu töökoht ja sina, ei saa asendajat samale kohale tööle jätta.

Sul on variant, et oled veel kuu haiguslehel(kui tervis nõuab) ja pärast seda lõpetab tööandja sinuga töölepingu sinu tervise st vähenenud töövõime tõttu

ja

selline lõpetamine annab sulle õigused Töötukassast saada töötuskindlustushüvitist nagu saab ka koondatu).

Ega ma otseselt seda ei mõtelnudki, et nõudma hakkan, pigem ikka et küsin või palun. Olen seal asutuses 14 aastat töötanud, probleeme pole minu teada olnud, enne seda aastat pole ma kunagi ka haiguslehel olnud. Ülemus käis koos mu asendajaga mõne korra isegi haiglas, et ma uuele inimesele räägiksin, kuidas midagi tegema peab. Oli ka teada, et lähen mai alguses tööle tagasi. Ei tahaks nagu niisama lihtsalt ära tulla.

Aga katsun töövõimetuslehte pikendada, probleemi sellega tõenäoliselt ei ole.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 20:31; 24.04 21:00; 24.04 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötaja EI SAA NÕUDA koondamist. Koondamine on tööandja otsus.

Ja koondatakse töökoht st kui koondatakse sinu töökoht ja sina, ei saa asendajat samale kohale tööle jätta.

Sul on variant, et oled veel kuu haiguslehel(kui tervis nõuab) ja pärast seda lõpetab tööandja sinuga töölepingu sinu tervise st vähenenud töövõime tõttu

ja

selline lõpetamine annab sulle õigused Töötukassast saada töötuskindlustushüvitist nagu saab ka koondatu).

Ega ma otseselt seda ei mõtelnudki, et nõudma hakkan, pigem ikka et küsin või palun. Olen seal asutuses 14 aastat töötanud, probleeme pole minu teada olnud, enne seda aastat pole ma kunagi ka haiguslehel olnud. Ülemus käis koos mu asendajaga mõne korra isegi haiglas, et ma uuele inimesele räägiksin, kuidas midagi tegema peab. Oli ka teada, et lähen mai alguses tööle tagasi. Ei tahaks nagu niisama lihtsalt ära tulla.

Aga katsun töövõimetuslehte pikendada, probleemi sellega tõenäoliselt ei ole.

kui tööandja lõpetab su lehe üle 4 kuu pikkuse haiguslehel viibimise põhjusega, siis saad pärast töötukassast töötuskindlustushüvitist, kuid koondamisraha ei saa.
pigem tehke lepingu lisa ja muutke su tööleping tähtajaliseks ning lepige kokku lahkumiskompensatsioon nt 2 kuupalga suurune. ka sel juhul saad sa töötukassast TKH, kuid saad lahkumise puhul kompensatsiooni

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 23:51; 25.04 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades seda, et töötamise aeg ettevõttes on väga pikk, tundub mulle, et ilma tööandjapoolse hüvituseta lahkumine on ebaõiglane. Isegi juhul kui töötustkindlustust saab, siis koondamisrahad, millest ise lahkudes jääb ilma, on arvestatavad. Üldiselt ma arvan, et kui inimene on 14 aastat ühes ettevõttes töötanud, siis “kehv” töötaja olla ei saa – muidu poleks teda ettevõttes nii kaua hoitud, eks. Teiseks, ei ole teemaalgataja süü, et ta avariisse sattus. Niisamuti pole süüdi ka selles, et tööandja asendaja tööga rahul on, ikka juhtub. See ei annna õigust ebaõiglaselt teemaalgatajast vabaneda. Praegu tööandja loodabki sellele, et töötaja ei tea oma õigusi ning sellega seoses on võimalik temast väiksema rahalise kuluga vabaneda.
Mina pakuksin tööandjale variandi vormistada koondamine (asendaja võib vormistada tööle teise ametinimega, et koondamist saaks teha). Kui tööandja pole koondamisega nõus, siis võib nõustuda poolte kokkuleppel lahkumisega küll, kuid küsiksin kompensatsiooni selles ulatuses, mis muidu oleks võimalik saada koondamishüvitisena (arvestada sisse ka koondamise puhul ette nähtud lühema teatamisperioodi eest saadavat hüvitist, mis teemaalgataha staaži puhul peaks olema 3 kuu töötasu).Seega peaks tööandjapoolsesse hüvitusse kuuluma kaks komponenti koondamistasu + hüvitis lühemalt etteteatatud aja eest, sõltuvalt, millisest hetkest alates koondamine vormistatakse.
Kui tööandja pole kummagi eelneva variandiga nõus, siis läheksin vastavalt plaanitule mai alguses tööle tagasi, pangu oma asendaja kuhu tahab. Kui soovib hakata töötajast seejärel inetult vabanema, siis selleks peab olema tal hea põhjus (eelnev pikk haigus seda kindlasti pole). Seega jah, põhiline on, et teemaalgataja endal nahka üle kõrvade ei laseks tõmmata.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 10:32; 25.04 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötaja EI SAA NÕUDA koondamist. Koondamine on tööandja otsus.

Ja koondatakse töökoht st kui koondatakse sinu töökoht ja sina, ei saa asendajat samale kohale tööle jätta.

Sul on variant, et oled veel kuu haiguslehel(kui tervis nõuab) ja pärast seda lõpetab tööandja sinuga töölepingu sinu tervise st vähenenud töövõime tõttu

ja

selline lõpetamine annab sulle õigused Töötukassast saada töötuskindlustushüvitist nagu saab ka koondatu).

Ega ma otseselt seda ei mõtelnudki, et nõudma hakkan, pigem ikka et küsin või palun. Olen seal asutuses 14 aastat töötanud, probleeme pole minu teada olnud, enne seda aastat pole ma kunagi ka haiguslehel olnud. Ülemus käis koos mu asendajaga mõne korra isegi haiglas, et ma uuele inimesele räägiksin, kuidas midagi tegema peab. Oli ka teada, et lähen mai alguses tööle tagasi. Ei tahaks nagu niisama lihtsalt ära tulla.

Aga katsun töövõimetuslehte pikendada, probleemi sellega tõenäoliselt ei ole.

kui tööandja lõpetab su lehe üle 4 kuu pikkuse haiguslehel viibimise põhjusega, siis saad pärast töötukassast töötuskindlustushüvitist, kuid koondamisraha ei saa.

pigem tehke lepingu lisa ja muutke su tööleping tähtajaliseks ning lepige kokku lahkumiskompensatsioon nt 2 kuupalga suurune. ka sel juhul saad sa töötukassast TKH, kuid saad lahkumise puhul kompensatsiooni

Nii pika staaži puhul on tähtajaliseks tegemine küsimärgiline.
Kui nüüd tervislikel põhjustel tööleping lõppeks, saad töötuskindlustushüvitise. Kuna staaž nii pikk (üle 10 aasta), siis maksimum aasta.
Iseenesest kui sa oled näiteks nüüd kohe võimeline tööle tagasi minema, siis tööandja peab su töökoha sulle tagasi andma ja ei saa vingerdada. Tema probleem, mis ta selle sinu asemele võetud töötajaga peale hakkab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööandja pole koondamisega nõus, siis võib nõustuda poolte kokkuleppel lahkumisega küll, kuid küsiksin kompensatsiooni selles ulatuses, mis muidu oleks võimalik saada koondamishüvitisena (arvestada sisse ka koondamise puhul ette nähtud lühema teatamisperioodi eest saadavat hüvitist, mis teemaalgataha staaži puhul peaks olema 3 kuu töötasu).Seega peaks tööandjapoolsesse hüvitusse kuuluma kaks komponenti koondamistasu + hüvitis lühemalt etteteatatud aja eest, sõltuvalt, millisest hetkest alates koondamine vormistatakse.

poolte kokkuleppel lahkudes ei saa töötukassast töötuskindlustushüvitist

Nii pika staaži puhul on tähtajaliseks tegemine küsimärgiline.
Kui nüüd tervislikel põhjustel tööleping lõppeks, saad töötuskindlustushüvitise. Kuna staaž nii pikk (üle 10 aasta), siis maksimum aasta.
Iseenesest kui sa oled näiteks nüüd kohe võimeline tööle tagasi minema, siis tööandja peab su töökoha sulle tagasi andma ja ei saa vingerdada. Tema probleem, mis ta selle sinu asemele võetud töötajaga peale hakkab.

alati võib lepingu tähtajaliseks muuta, seda ei hakka keegi üle kontrollima, millal lepingu muudatus tehti

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 23:51; 25.04 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööandja pole koondamisega nõus, siis võib nõustuda poolte kokkuleppel lahkumisega küll, kuid küsiksin kompensatsiooni selles ulatuses, mis muidu oleks võimalik saada koondamishüvitisena (arvestada sisse ka koondamise puhul ette nähtud lühema teatamisperioodi eest saadavat hüvitist, mis teemaalgataha staaži puhul peaks olema 3 kuu töötasu).Seega peaks tööandjapoolsesse hüvitusse kuuluma kaks komponenti koondamistasu + hüvitis lühemalt etteteatatud aja eest, sõltuvalt, millisest hetkest alates koondamine vormistatakse.

poolte kokkuleppel lahkudes ei saa töötukassast töötuskindlustushüvitist

Nii pika staaži puhul on tähtajaliseks tegemine küsimärgiline.

Kui nüüd tervislikel põhjustel tööleping lõppeks, saad töötuskindlustushüvitise. Kuna staaž nii pikk (üle 10 aasta), siis maksimum aasta.

Iseenesest kui sa oled näiteks nüüd kohe võimeline tööle tagasi minema, siis tööandja peab su töökoha sulle tagasi andma ja ei saa vingerdada. Tema probleem, mis ta selle sinu asemele võetud töötajaga peale hakkab.

alati võib lepingu tähtajaliseks muuta, seda ei hakka keegi üle kontrollima, millal lepingu muudatus tehti

Poolte kokkuleppel ei saa töötukassast hüvitist tõesti. Minu soovitus oli pigem seotud sellega, et lahkudes nõuda tööandjalt korralik hüvitis, mida nt tervisliku seisundi tõttu töölepi gu lõppedes tööandjal kohustust maksta pole. See, et tööandja selle soovituse praegu üldse tegi, näitabki, et ta soovib töötajast võimalikult väikese kuluga vabaneda ehk pakub töötajale võimalust ainult töötukassa toetusele. Muidugi sõltub kõik sellest, mis palk teemaalgatajal on, kuid mulle tundub, et igal juhul tasub teha arvestus – palju oleks koondamistasu + lühemalt etteteatatud aja eest saadav hüvitis + töötukassa makstav koondamishüvitis versus ainult töötukassa poolt makstav töötuskindlistushüvitis. Mulle mingil põhjusel tundub, et esimene kombo poolte kokkuleppel lahkumiseks küsitava kompensatsioonina oleks teemaalgatajale kasulikum, kuid see sõltub ikkagi senisest keskmisest töötasust.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 10:32; 25.04 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa ei saaks töötada kasvõi osalise koormusega nii nagu tervis võimaldab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa sealt ära tuled, kas tööandja nn soovitusel või muul põhjusel, siis töölepingu lõpetamisel maksuametis peab olema sul paragrahv selline, mis võimaldab saada töötuskindlustushüvitist töötukassalt. Sul on selleks põhjus olemas, tervis ja selle paragrahvi ja sobiva lõike kasutamine ei maksa tööandjale mitte midagi, küll aga töötajale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 kuud haiguslehte ongi parim diil hetkel

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun selgitage, kas tööandja mitte sundseisus pole selle koondamisest keeldumisega?? Minu teada ei luba seadus koondada, kui koht alles jääb, seega tööandja midagi valesti praegu küll ei tee. Kui nüüd tööandja koondaks, läheks see töötaja vb hiljem kaebama ja tööandjat ootaks suured ebameeldivused. Ka tööandjal oleks mõistlikum koondada (maksab ise küll ühe kuu palga), kuid inimene saab suuremad hüvitised (töötuskindlustuse + koondamise eest 3 kuud, kuna nii kaua töötanud), ei usu, et ükski tööandja selle vastu protesteeriks, kui seadus seda ei keelaks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 21:05; 29.04 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka tööandjal oleks mõistlikum koondada (maksab ise küll ühe kuu palga), kuid inimene saab suuremad hüvitised (töötuskindlustuse + koondamise eest 3 kuud, kuna nii kaua töötanud), ei usu, et ükski tööandja selle vastu protesteeriks, kui seadus seda ei keelaks.

+ sellele lisaks veel 3 kuu töötasu (etteteatamine)tuleb tööandjal maksta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis siis saab, kui töökoht lõpetab pärast kriisis tegevuse? Pankrot näiteks. Millised võimalused töötajal siis on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis siis saab, kui töökoht lõpetab pärast kriisis tegevuse? Pankrot näiteks. Millised võimalused töötajal siis on?

Pankroti puhul on täpselt sama kui muidu, kui tööandjal pole enam tööd anda- töölepingu erakorraline lõpetamine majanduslikel põhjustel e koondamine.

TLS
§ 89.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 20:47; 29.04 15:46; 29.04 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TLS
§ 89.
Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt majanduslikel põhjustel

siia alla käib nii see, kui tööandjal pole sulle enam tööd, tööandja lihtsalt lõpetabki oma tegevuse (asutus likvideeritakse)
kui ka see, kui on pankrot

vt Töölepingu seadust (ei lase perekool siia selle paragrahvi sisu kopeerida)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 20:47; 29.04 15:46; 29.04 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te ikka saate aru, et lisa kuu haiguslehel tuleb MEIE KÕIGI taskust?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ikka saad aru, et ta on avarii tagajärjel osalise liikumispuudega ja ongi haige???

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 21:05; 29.04 20:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun soovitage, kuidas kõige kasulikum töölt lahkuda