Esileht Koolilaps palun soovitage raamatuid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: palun soovitage raamatuid

Postitas:

mida soovitaksite lugemiseks lapsele, kes loeb väga palju ja kellele lemmikud on:

harry potter (suurim lemmik)
kristiina kassi raamatud (peeter ja mina, samuel ja võlupadi jms)
tobias ja 2b
kivirähk (kõik loetud)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 10:05; 01.08 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tomuski Volli lood
Keränen?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapsele on meeldinud (oleneb ju ka vanusest)
B. Peersi 3 raamatut (Lüriidumivaras ….) läksid neelates.
I. Tomuski raamatuid ( kriminalistid).
Lisaks poisil igasugused poiste kambateemadest raamatud (H. Vaheri, I. Soopan , J. Kuke)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 12:00; 01.08 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Volli lood on ka loetud. tegemist on tüdrukuga (6-aastane).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 10:05; 01.08 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui koledamaid kohti ei pelga ja Potterist jagu sai, siis vb Funke “Tindisüda”?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.08 12:04; 01.08 22:03; 01.08 22:53; 01.08 23:30; 18.08 17:25; 19.08 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapsele sai ette loetud/või on ise lugenud ka I. Marani Pikk päev, Londiste.
Veel üks Lotte.
Viplala.
E. Niidu Pille-Riin ja Lindgreni erinevad raamatud mu lapsele väga ei istunud (kuigi kohustusliku kirjandusena luges ka läbi), aga minul omal ajal väga meeldisid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 12:00; 01.08 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt Septimus Heap’i sari, Terry Pratchetti laste- ja noorteraamatud. Kui Harry Potter lapsele sobib, siis tõenäoliselt saab nendega ka hakkama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisele lapsele soovitan raamatukogu, las otsib ise ja seal osatakse soovitada.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terry Pratchettil pole mu teada lasteraamatuid. Tema looming on raamatukogudes paigutatud täiskasvanute riiulitesse. Mina lugesin ülikooliajal, oli naljakas küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.08 12:04; 01.08 22:03; 01.08 22:53; 01.08 23:30; 18.08 17:25; 19.08 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terry Pratchettil on Tiffany lood, esimene oli vist “Tillud vabamehed”, mis võiks sobida sellises vanuses tüdrukule, eriti kui Potter meeldis.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 22:45; 02.08 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terry Pratchettil on Tiffany lood, esimene oli vist “Tillud vabamehed”, mis võiks sobida sellises vanuses tüdrukule, eriti kui Potter meeldis.

huvitav. Ka see on igal pool topitud täiskasvanute kirjanduse alla. Aga ma uurin, ehk sobib ka minu 11-aastasele. aitäh!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.08 12:04; 01.08 22:03; 01.08 22:53; 01.08 23:30; 18.08 17:25; 19.08 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käib 11-a tütar juba ammu ise raamatukogus. Kolab riiulite vahel ja valib. Peamised soovitajad on ta klassikaaslased. Ja minu meelest annavad need kaaslased täitsa ägedaid soovitusi, mille peale ma ise ei tulekski.

Vaatan, et iga ajastu lastel on omad lemmikud. Kui mina oma lapsepõlves lugesin “Londistet” ja minu emale meeldis “Nukitsamees”, siis enda tütar naudib Mika Keräneni ja Ilmar Tomuski raamatuid, samuti Lasse & Maia detektiivisarja. Praegu loeb “Videvikku”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käib 11-a tütar juba ammu ise raamatukogus. Kolab riiulite vahel ja valib. Peamised soovitajad on ta klassikaaslased. Ja minu meelest annavad need kaaslased täitsa ägedaid soovitusi, mille peale ma ise ei tulekski.

Vaatan, et iga ajastu lastel on omad lemmikud. Kui mina oma lapsepõlves lugesin “Londistet” ja minu emale meeldis “Nukitsamees”, siis enda tütar naudib Mika Keräneni ja Ilmar Tomuski raamatuid, samuti Lasse & Maia detektiivisarja. Praegu loeb “Videvikku”.

mu poeg käis ka veel mõni aasta tagasi ise endale valimas. Praegu on tekkinud olukord, kus ma pean talle ise tooma ja ette söötma ilukirjandust, mis võiks teda veel üldse köita. Muidu istuks kas netis või loeks lingvistika-alaseid raamatuid (kõikvõimalike keelte grammatikad, sõnaraamatud jne). Mina leian, et ilukirjanduse lugemise “soolikas” tuleks ka säilitada. See arendab aju teise kandi pealt kui teaduskirjandus. Klassikaaslased tal paraku lugemisest ei huvitu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.08 12:04; 01.08 22:03; 01.08 22:53; 01.08 23:30; 18.08 17:25; 19.08 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terry Pratchettil on Tiffany lood, esimene oli vist “Tillud vabamehed”, mis võiks sobida sellises vanuses tüdrukule, eriti kui Potter meeldis.

huvitav. Ka see on igal pool topitud täiskasvanute kirjanduse alla. Aga ma uurin, ehk sobib ka minu 11-aastasele. aitäh!

Need raamatud on mõeldud noortele (young adults), aga kui Potter sobis, siis peaks need väga hästi sobima, sest on tegelikult kergemad lugeda. Samuti sobivad nooremale lugejale “Hämmastav Maurice ja…” ja Johnny lood.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 22:45; 02.08 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

6 a. luges Harry Potterit? Wow! Ise otsast lõpuni või loete ette?
12 a loeb siis Anna Kareninat ilmselt. Tubli lugeja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Pax” sari, “Detektiiv Luuker Leebesurm”, “Miss Peregrine’i ebatavalised lapsed”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6 a. luges Harry Potterit? Wow! Ise otsast lõpuni või loete ette?

12 a loeb siis Anna Kareninat ilmselt. Tubli lugeja.

Mõned lapsed loevadki. Mina lugesin 6-aastaselt Kolme musketäri (esimest korda). Tõde ja õigust (1.osa) lugesin umbes 11 aasta vanuselt.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt lapsed ikka väga erinevad.
6.a Potter ja 11.a Videvik.

Ma pean tunnistama, et minu 11.a
lapsed pole kindlasti Videvikuks valmis. No ei saaks nad suhetest niimoodi aru nagu võiks saada.
Päriselt.
Tomusk, Keranen, Kass jt oleks eakohased, Videvik mitte.
Nii nagu on lõpu Potterid ka natuke suurematele kui 6.a.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keräneni Jõmmu raamat ja muud krimkad vahvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

L. M. Montgomery “Roheliste viilkatuste Anne”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pööningukass Atticus’e seiklused (6 osa)
R.B.I. 4-osaline laste detektiivisari
Narnia kroonikad

Mul 10-aastane poiss loeb ka palju (võiks isegi öelda, et neelab neid isuga) ja need koos koos Harry Potteri sarjaga (kõik 8 osa läbi loetud) on siiani enim meeldinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Molly Mooni sari (“Molly Mooni hämmastav hüpnoosiraamat” jm), “Väike nõid”, eespool juba soovitatud Narnia raamatud. Meil hakkas 7-aastane tüdruk Potteri esimest osa lugema, enne seda on juba ka kiiganud meie raamaturiiuli poole ja sealt üht-teist lugemiseks võtnud, aga samas vaatan, et talle lähevad sama hästi peale ka temavanustele mõeldud raamatud, nt “Roosi ja emme”, Piret Raua raamatud jmt. Viimane raamat, mida enne Potteri käsile võtmist luges, oli “Viplala”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 22:15; 19.08 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lindgrenilt Blomkvisti-lood, „Röövlitütar Ronja“, „Hulkur Rasmus“, „Rasmus, Pontus ja Lontu“, „Vahtramäe Emil“
Nils Holgersson
„Pinocchio seiklused“
„Kuldvõtmeke“
„Cipollino seiklused“
„Viplala“ autorilt on veel selline tore raamat nagu „A nagu Aabel“.

Kui tegemist on Tallinna kandi lapsega, siis soovitan järgmiseks suveks seda programmi: http://keskraamatukogu.ee/lasteleht/osale/suvi-raamatuga/
Selleks suveks on see kahjuks läbi, aga võib-olla leiab sealt varasemate aastate nimekirjadest midagi huvitavat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie lapse lemmikud on samuti Kristiina Kass ja Andrus Kivirähk
Lisaks on talle meeldinud:
Ernesto küülikud; P. Raud
Salapaha; K. Piiper
Isand Tuutu ettevõtmised; E. Valter

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Henry lood
Lasse Maia detektiivi lood
Füübits
Plukk ja punane autokraana
Hull kamp ja saladuste kapp /Noora Kunnas – väga lõbus raamat
Väike lohe kookospähkel (erinevad raamatud)
Heinakübar ja viltsuss/Nopola Sinikka
Vanalinna detektiivid. Mustpeade maalid/Reeli Reinaus

Mu lapsel on ka Potter ning Lindgren raamatud loetud. Eelpool mainitud Molly Mooni sari ning Tomusk varasemalt peale ei läinud, peaks nüüd uuesti proovima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No palun väga, võta ette kooli kohustuslik lugemine ja loe neid raamatuid, mis klassidena on ära toodud. Mine raamatukokku ja küsi hoidjalt, mis raamatuid nemad soovitavad niisuguses vanuses lapsele. Potteri lugemisega kaugele ei jõua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 14:36; 19.08 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No palun väga, võta ette kooli kohustuslik lugemine ja loe neid raamatuid, mis klassidena on ära toodud. Mine raamatukokku ja küsi hoidjalt, mis raamatuid nemad soovitavad niisuguses vanuses lapsele. Potteri lugemisega kaugele ei jõua.

andeka lapse tampimisega etteantud raamidesse ei jõua ka kaugele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.08 12:04; 01.08 22:03; 01.08 22:53; 01.08 23:30; 18.08 17:25; 19.08 18:51;
To report this post you need to login first.

mida soovitaksite lugemiseks lapsele, kes loeb väga palju ja kellele lemmikud on:

harry potter (suurim lemmik)

kristiina kassi raamatud (peeter ja mina, samuel ja võlupadi jms)

tobias ja 2b

kivirähk (kõik loetud)

Potteri esimesed osad on jah suht lastepärased, aga ausalt öeldes ei kujuta ette, kuidas 6-aastane viimasest osast aru saab? Sealne filosoofiline arutlemine, eneseohverduslik käitumine jne on suht keeruline mõista ka oluliselt vanematel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No palun väga, võta ette kooli kohustuslik lugemine ja loe neid raamatuid, mis klassidena on ära toodud. Mine raamatukokku ja küsi hoidjalt, mis raamatuid nemad soovitavad niisuguses vanuses lapsele. Potteri lugemisega kaugele ei jõua.

andeka lapse tampimisega etteantud raamidesse ei jõua ka kaugele.

Vastupidi. Mul oli kunagi nn andekas klassiõde, kel kõik ained viied ja praegu lõpetanud ülikooli mitu korda, töötab kõrgel kohal jne. Tema luges 5.klassis Tõde ja õigust. Mitte selleks, et sunniti vaid kuna tahtis. Annet tuleb arendada. Ande taga on ka tohutu töö ja vaev.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 14:36; 19.08 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No palun väga, võta ette kooli kohustuslik lugemine ja loe neid raamatuid, mis klassidena on ära toodud. Mine raamatukokku ja küsi hoidjalt, mis raamatuid nemad soovitavad niisuguses vanuses lapsele. Potteri lugemisega kaugele ei jõua.

andeka lapse tampimisega etteantud raamidesse ei jõua ka kaugele.

Vastupidi. Mul oli kunagi nn andekas klassiõde, kel kõik ained viied ja praegu lõpetanud ülikooli mitu korda, töötab kõrgel kohal jne. Tema luges 5.klassis Tõde ja õigust. Mitte selleks, et sunniti vaid kuna tahtis. Annet tuleb arendada. Ande taga on ka tohutu töö ja vaev.

sellest ma ju räägingi. Andekuse puhul ei tohi rangelt jälgida eakohasust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.08 12:04; 01.08 22:03; 01.08 22:53; 01.08 23:30; 18.08 17:25; 19.08 18:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koolilaps palun soovitage raamatuid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.