Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun Teie abi enda lõputöö valmimiseks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Palun Teie abi enda lõputöö valmimiseks

Postitas:

Tere kõigile!

Olen Tallinna Ülikooli psühholoogia eriala üliõpilane Ingeli Liinat ning palun Teie abi enda lõputöö valmimiseks. Uurin tööstressi seoseid erinevate personaalsete teguritega.

Kui olete hetkel töötav inimene, siis palun leidke aeg, et vastata järgnevale küsimustikule:
https://forms.gle/B4tyGJCnnjxQBaXv7

Suured-suured tänud ette ja kaunist tulevat jõuluaega!
Ingeli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üritasin vastama hakata, aga jäin jänni.
no kuidas ma peaksingi sellistele küsimustele vastama,
kui ma töötan (olen väikese perefirma üks kahest omanikust/töötajast) ja minu kui firmajuhi “kontor” asub minu isiklikus magamistoas.
kas olen närvis, et osa tööasju jääb koduste asjade tõttu tegemata?
kas olen närvis, kui kodused jäävad tööasjade tõttu tahaplaanile?
jne

ma usun, et samasuguses hämmelduses on teisedki, kes kodukontorites töötavad, ka siis, kui nad isegi mujal, kui oma ettevõttes töötavad.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekib alati sedaliiki uuringute puhul küsimus, et kust need küsimused on võetud? Kas tudeng ise mõtleb need omast peast välja?

Päris tihti on nii, et ma avan küsimustiku täis tahtmist sellele vastata, aga nii pea, kui ma näen neid küsimusi, mis paluvad mul hinnata täiesti lambi-skaalal täiesti lambi-asju, siis ma panen küsimustiku lihtsalt kinni.

Arvestades, kui suvalised need küsimused on ja kui suvaliselt inimesed neile vastavad, siis mis järeldusi saab nende tulemuste pealt üleüldse teha?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

loodan et see ei ole magistritöö mis sellest tulema peaks, vaid baka
isegi tarbimiskäitumise küsimused lasevad tänapäeval inimesel mitme vastusevariandi vahel valida et näidata ära kas ta lisaks töötamisele ka äkki õpib või tegeleb ettevõtlusega
mida sulle annab teadmine et toitlustuses töötav inimene on stressis kui sa ei tea kas ta on õudepesija või juht? isegi palka pole küsitud

loomulikult tunnen et olen OMA firmaga abielus, see on minu firma. see et minu firma käive kuus on 100 eurot ja see pole mu põhitöö ei puutu seal juures asjasse.
jah ma tunnen et mul pole töö kõrval aega, sest ma käin samal ajal ka koolis ja teen oma firmat.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekib alati sedaliiki uuringute puhul küsimus, et kust need küsimused on võetud? Kas tudeng ise mõtleb need omast peast välja?

See küsimustik tundub olevat suures osas ise välja mõeldud või siis väga halvasti tõlgitud.
Üldiselt ükski juhendaja ei lase küsimustikku bakatudengil välja mõelda- see lõppeb kindlalt läbikukkumisega. Isegi magistrandid ei mõtle enamasti küsimustikke välja vaid nt. tõlgivad ja sobitavad küsimustikke Eesti oludesse. Täitsa tahaks teada, kes juhendaja on.

Suvaliselt vastavad inimesed nagunii- nii suulise kui kirjaliku küsimustiku korral, intervjuu ajal luuletataks veel rohkem. Saa aru, et seminaritöö on esimene harjutus teadustöö tegemiseks, rohkem nagu põhjalik SPSSi eksam, lisaks kaitsmiskogemus.

Ja kes siin kurtis, et talle need küsimused ei sobi- küsimustikud ei sobigi alati kõigile, jäta vastamine pooleli. Ei ole võimalik uurida kõiki asju korraga.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 20:33; 18.12 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loodan et see ei ole magistritöö mis sellest tulema peaks, vaid baka

Oleks sa lingi avanud või vaevunud selle alguses oleva teksti läbi lugema, siis teaksid, et tegu on seminaritööga.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 20:36; 19.12 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ajas kõige rohkem segadusse väide “Töötan nii palju, et ei näe enam tervikut” või midagi sellist? Mis pagana tervikut siin mõeldud on või ei suutnud ma oma tööst kurnatud peaga lihtsalt seda väidet õigesti lugeda?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 22:03; 19.12 02:26; 22.12 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööga abielus olemise küsimuses võiks sõna “abielus” olla jutumärkides, vastasel juhul tähendab see otseselt abielus olemist.

Küsimused olid kallutatud, jäi mulje, nagu sa arvaksid, et heale kohale ja heale palgale jõuab ainult tutvuste abiga. Sellise küsimuse tasakaalustamiseks oleks võinud olla küsimus, et “kas arvad, et heale kohale on võimalik jõuda tänu heale haridusele” või “tänu pikale töökogemusele”. Praegu tulistasid pea kõik küsimused ühte väravasse.

Viimases küsimuste blokis (ma ei mäleta, mis teemal need täpselt olid), küsisid üht ja sama asja umbes seitsmes erinevas variandis järjest. Sellel pole küll erilist mõtet.

Vastusevariantide järjekord ei tohiks küsimustiku jooksul muutuda. Sul oli enam-vähem vaheldumisi, et vahepeal oli “täiesti nõus” vasakul pool, järgmises blokis paremal pool, sealt järgmises jälle vasakul pool – vastajal oleks palju lihtsam kui selles natuke rohkem loogikat oleks ja saaks rohkem küsimustele keskenduda, mitte sellele, et kummal pool on “nõus” ja kummal pool “ei ole nõus”.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 07:16; 18.12 18:53; 19.12 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See küsimustik tundub olevat suures osas ise välja mõeldud või siis väga halvasti tõlgitud.
Üldiselt ükski juhendaja ei lase küsimustikku bakatudengil välja mõelda- see lõppeb kindlalt läbikukkumisega. Isegi magistrandid ei mõtle enamasti küsimustikke välja vaid nt. tõlgivad ja sobitavad küsimustikke Eesti oludesse. Täitsa tahaks teada, kes juhendaja on.

Kui mina veel üliõpilane olin, siis ikka loomulikult pidin ise küsimused välja mõtlema, samuti magistritöös. Tegemist on uurimustööga ja seal ei saa kellegi teise välja mõeldud küsimusi kasutada või lihtsalt kuskilt tõlkida. Juhendajad paarkümmend aastat tagasi kindlasti ei süvenenud iga töö küsimustiku sõnastusse, pigem jagas üldiseid nõuandeid. Kuidas praegu, ei tea, kuid ei usu, et juhendajad sõnastusi seavad.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See küsimustik tundub olevat suures osas ise välja mõeldud või siis väga halvasti tõlgitud.

Üldiselt ükski juhendaja ei lase küsimustikku bakatudengil välja mõelda- see lõppeb kindlalt läbikukkumisega. Isegi magistrandid ei mõtle enamasti küsimustikke välja vaid nt. tõlgivad ja sobitavad küsimustikke Eesti oludesse. Täitsa tahaks teada, kes juhendaja on.

Kui mina veel üliõpilane olin, siis ikka loomulikult pidin ise küsimused välja mõtlema, samuti magistritöös. Tegemist on uurimustööga ja seal ei saa kellegi teise välja mõeldud küsimusi kasutada või lihtsalt kuskilt tõlkida. Juhendajad paarkümmend aastat tagasi kindlasti ei süvenenud iga töö küsimustiku sõnastusse, pigem jagas üldiseid nõuandeid. Kuidas praegu, ei tea, kuid ei usu, et juhendajad sõnastusi seavad.

Mul just vastupidi, lõpetasin paar aastat tagasi baka. Loomulikult ei tohi ise küsimusi välja mõelda vaid peab tuginema kellegi eelnevale teadusartiklile.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See küsimustik tundub olevat suures osas ise välja mõeldud või siis väga halvasti tõlgitud.

Üldiselt ükski juhendaja ei lase küsimustikku bakatudengil välja mõelda- see lõppeb kindlalt läbikukkumisega. Isegi magistrandid ei mõtle enamasti küsimustikke välja vaid nt. tõlgivad ja sobitavad küsimustikke Eesti oludesse. Täitsa tahaks teada, kes juhendaja on.

Kui mina veel üliõpilane olin, siis ikka loomulikult pidin ise küsimused välja mõtlema, samuti magistritöös. Tegemist on uurimustööga ja seal ei saa kellegi teise välja mõeldud küsimusi kasutada või lihtsalt kuskilt tõlkida. Juhendajad paarkümmend aastat tagasi kindlasti ei süvenenud iga töö küsimustiku sõnastusse, pigem jagas üldiseid nõuandeid. Kuidas praegu, ei tea, kuid ei usu, et juhendajad sõnastusi seavad.

Ühelgi bakatudengil pole pädevust küsimustiku välja mõtlemiseks. Ma ei kujuta ette, kui ammu aega tagasi sa lõpetasid ja mis eriala õppisid, aga see on suht mõeldamatu, et hakatakse ise seda tegma.
Küsimustikud peavad olema siiski põhjalikult kontrollitud, töötavad, mõõdavad just seda asja, mida mõõta soovitakse. Küsimustikke koostavad aastatepikkuse uurimistöö kogemusega inimesed. Jah, tudengid harjutavad ka küsimustike koostamist ja põhialused tehakse selgeks, aga see pole piisav ise koostamiseks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 20:33; 18.12 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpus, kus küsid, mitu aastat/kuud sul praeguses töökohas kogemust on ja vastamiseks tühi lahter, kuhu võib panna nii numbreid kui sõnu – ma kujutan ette, et paljud vastajad panevad ainult numbri, mis tähendab ju seda, et sa ei saa tema vastuseid kasutada, kuna sa ei oska öelda, mõtles ta seal kuid või aastaid oma number 3-ga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 07:16; 18.12 18:53; 19.12 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Töö on see, mida te ise temast teete”?
Sorry, jätsin pooleli

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 20:49; 19.12 08:38; 19.12 08:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie suure tähega on viisakuspöördumine ühe inimese poole.
See on nii valus, et lõputöö tegija seda ei tea.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja te ainult halvustate tudengit?
Tegemist oli seminaritõõga, seda esiteks. See just ongi selline töö, mille käigus tudengid õpivad küsimustikku koostama ja põhjalikult vastuseid analüüsima ning selle tulemusel kokkuvõtet koostama.
Teiseks: ma olen aastaid järjest kord-paar nädalas näinud igasuguseid küsimustikke ja ka vastanud kõikvõimalike paneelide küsimustikele, nii et see siin ei olnud küll midagi erilist – täpselt samasugune, nagu professionaalide koostatud küsimustik (kui välja arvata see, et vahetusid pooled “ei – jah”. Aga vahel teevad ka profid seda meelega).

Paljudel asjadel, mis teid häirib, on oma kindel mõte.
Nt keegi pani pahaks, et:

Viimases küsimuste blokis (ma ei mäleta, mis teemal need täpselt olid), küsisid üht ja sama asja umbes seitsmes erinevas variandis järjest. Sellel pole küll erilist mõtet.

Samas on just see üks üsna olulistest kriteeriumitest, et välistada suvaliselt vastustele klikkijaid.
Nii mitmegi uuringufirma teabelehel on tekst:
“Me ei saa kasutada neid täidetud küsimustikke, millele antakse vastused liiga lühikese aja jooksul või milles sisestatud vastused on omavahel vastuolus.”
Loomulik, et selekteerimiseks küsitakse mitmeid samu küsimusi erinevas sõnastuses.

Viimatine parim küsimustik, mida nägin, vajas tõesti mõtlemist, oli mitu tabelit, erinevas sõnastuses sama vastust nõudvaid küsimusi ja normaalsel täitmisel kulus ca 30 minutit. Aga üle paari tabeli oli ka nt selline küsimus: kui seda märkad, vali vastus “ei oska öelda”. Ja ikka suvalt klikiti! Järelikult ei loetud ju üldse. St, et paljud ongi kontrollküsimused – kas vastaja üldse aru sai, mida täpselt küsiti.

no kuidas ma peaksingi sellistele küsimustele vastama,
kui ma töötan (olen väikese perefirma üks kahest omanikust/töötajast) ja minu kui firmajuhi “kontor” asub minu isiklikus magamistoas.
kas olen närvis, et osa tööasju jääb koduste asjade tõttu tegemata?
kas olen närvis, kui kodused jäävad tööasjade tõttu tahaplaanile?

Ju sa oleks võinud ausalt vastata – oled närvis või pole 🙂
Mu oma firma kontor asub mu elutoas, aga vahet magamistoaga ju pole. Ma olen küll närvis, kui mu tööasjad lihtsalt kogunevad ja muudkui lükkan edasi, sest miski kodune olukord on vältimatu ja olulisem. Aga oma lepinguid ja kohustusi partnerite ees pean ju siiski täitma nagu kõige tavalisem töötaja ikka.
Ja olen ka veidi närvis, kui ei saa koos perega mõnele üritusele minna, sest tähtaeg kummitab ja töö ei lähe nii ladusalt, nagu plaanisin. Täiesti tavaline värk ka oma firma heaks tööd tehes.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.12 00:45; 19.12 12:06; 20.12 00:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimatine parim küsimustik, mida nägin, vajas tõesti mõtlemist, oli mitu tabelit, erinevas sõnastuses sama vastust nõudvaid küsimusi ja normaalsel täitmisel kulus ca 30 minutit. Aga üle paari tabeli oli ka nt selline küsimus: kui seda märkad, vali vastus “ei oska öelda”. Ja ikka suvalt klikiti!

Selliseid küsimustikke hakataksegi ju mingil hetkel suvalt klikkima, kes see sul ikka viitsib 30 minutit järjest mingit küsimustikku täita, kus veel küsimused kogu aeg korduvad.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 22:03; 19.12 02:26; 22.12 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie suure tähega on viisakuspöördumine ühe inimese poole.

See on nii valus, et lõputöö tegija seda ei tea.

Minu meelest se oli OK.
Ta ju pöörduski viisakalt iga foorumi lugeja poole eraldi. Keeletunnetusega inimesena pidid ju sellest aru saama, kui lisatud oli veel ühele inimesele suunatud lause “Kui olete töötav inimene..”

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 20:49; 19.12 08:38; 19.12 08:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja te ainult halvustate tudengit?
Tegemist oli seminaritõõga, seda esiteks. See just ongi selline töö, mille käigus tudengid õpivad küsimustikku koostama ja põhjalikult vastuseid analüüsima ning selle tulemusel kokkuvõtet koostama.

?
Teemaalgatuses on kirjas, et tegemist on LÕPUtööga.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 20:49; 19.12 08:38; 19.12 08:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

?
Teemaalgatuses on kirjas, et tegemist on LÕPUtööga.

Testi juures on juttu seminaritööst. Kursuse/aine lõpp on ka lõpp, bakast või magistrist pole teemaalgataja kirjutanud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.12 00:45; 19.12 12:06; 20.12 00:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kes siin kurtis, et talle need küsimused ei sobi- küsimustikud ei sobigi alati kõigile, jäta vastamine pooleli. Ei ole võimalik uurida kõiki asju korraga

No ta tahtis lihtsalt oma magamistoa ja kodukontori ära mainida.

Minu jaoks on liiga palju sarnaseid küsimusi, lihtsalt teise sõnastusega. See on jube paljude “uuringute” viga.

Soovin edu õppurile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 14:34; 19.12 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loodan et see ei ole magistritöö mis sellest tulema peaks, vaid baka

Nagu ma aru saan, siis seminaritöö.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 14:34; 19.12 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seminaritöö ongi bakalaureuse lõpus tehtav individuaalne töö. Lisaks selle tehakse bakalaureuse-eksam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 20:36; 19.12 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi siin küsis, et miks te halvustate tudengit? Enamik vastajaid ei kritiseeri halvustamise eesmärgil, vaid selleks, et teemaalgataja tähelepanu tema töö kitsaskohtadele juhtida. Seminaritöö tehaksegi selleks, et harjutada lõputööks ning mõlemat retsenseeritakse nii kaasüliõpilaste kui õppejõudude poolt ning need küsimused, mida meie siin välja toome, tulevad ka kaitsmisel üles. Sellepärast on teemaalgatajal kasulik siin ülestoodud asjad läbi mõelda ja kaitsmispäeval vastamiseks valmis olla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 07:16; 18.12 18:53; 19.12 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seminaritöö ongi bakalaureuse lõpus tehtav individuaalne töö. Lisaks selle tehakse bakalaureuse-eksam.

Mitte ometi igal erialal/koolis.
Seminaritöid tehakse ka aasta enne lõpetamist ja baka lõpus ei järgne enamasti eksam vaid bakalaureusetöö, mille kaitsmisel on samuti igas koolis oma reeglid (nt kavandi kaitsmine, eelkaitsmine, töö kaitsmine).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.12 00:45; 19.12 12:06; 20.12 00:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ajas kõige rohkem segadusse väide “Töötan nii palju, et ei näe enam tervikut” või midagi sellist? Mis pagana tervikut siin mõeldud on või ei suutnud ma oma tööst kurnatud peaga lihtsalt seda väidet õigesti lugeda?

Noh, me kõik tunneme mõnda töötajat, kes on nii imendunud oma töölõiku, et tal pole aega ega viitsimistki vaadata suurt pilti. Näiteks peab päevast päeva hakkima nii palju salatit, et ei huvitu enam klientide hinnangutest ega märka ettekandja pöialt supis. Ei hooli enam.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 12:17; 23.12 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, me kõik tunneme mõnda töötajat, kes on nii imendunud oma töölõiku, et tal pole aega ega viitsimistki vaadata suurt pilti.

Ei tunne ega saa eriti ka su näitest aru. Kui inimene peab salatit hakkima, siis tema asi polegi ju supid ja nendele tagasiside, selleks suure pildi nägemiseks on ikka tavaliselt juhtival kohal töötavad isikud. Mis pilti peab nägema näiteks koristaja?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 22:03; 19.12 02:26; 22.12 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, me kõik tunneme mõnda töötajat, kes on nii imendunud oma töölõiku, et tal pole aega ega viitsimistki vaadata suurt pilti.

Ei tunne ega saa eriti ka su näitest aru. Kui inimene peab salatit hakkima, siis tema asi polegi ju supid ja nendele tagasiside, selleks suure pildi nägemiseks on ikka tavaliselt juhtival kohal töötavad isikud. Mis pilti peab nägema näiteks koristaja?

Seda pilti, et kuidas ruumide puhtus avaneb peauksest sisenejale. Ehk kliendile. Mis sealtpoolt (mitte tagaruumidest) tulles esimesena silma jääb, mida esimesena katsutakse. Mis torkab silma, kui klient istub. Suur pilt, ehk võime vaadata pilti ka selle inimese seisukohalt, kes su teenuseid kasutab ja kellelt su palk tuleb.

Kui salatihakkijat ei huvita tema köögi üldine tase ja külastajae rahulolu, toidust saadav nauding, ja ta lihtsalt hakib ära ja kõmbib koju, siis on küll väga pahasti. “Ah, see pole minu asi, kuidas meie restoranis einestamist hinnatakse, kas külalistele maitseb või oksendavad. Näe, Triin käis kempsus, käsi ei pesnud ja nüüd võtab supitaldiku servalt piisa ära pöidlaga, seda vahepeal lakkudes. Koljal kukkus lihatükk põrandale, tõstis selle üles ja pühkis oma kaltsuga puhtaks. Ukse vahelt paistab, et lilled vaasides on närbunud ja vesi kollakas, ilmselt ka haiseb. Ei, mina ei ütle midagi. Mina lihtsalt lõikan siin nurgas salatit, las need kliendid seal saalis elavad või kärvavad. Mina lõikan salatit ja suur pilt on ülemuste asi.” Kiire ja õiglane king oleks normaalses restoraniäris.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 12:17; 23.12 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastasin aga vastused on juhuslikud, sest keeruline oli mõista mida paljude küsimuste all mõeldakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

poole küsimustiku peal muutub skaala vastupidiseks, märkasin seda muidugi alles siis kui hunnik küsimusi vastatud – sulgesin küsimustiku, et mitte totaalset umbuud saata, samas uuesti ei viitsi ka teha.
Huvitav, kas oli ka neid, kes ei märganud?:)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seminaritöö ongi bakalaureuse lõpus tehtav individuaalne töö. Lisaks selle tehakse bakalaureuse-eksam.

Mitte ometi igal erialal/koolis.

Seminaritöid tehakse ka aasta enne lõpetamist ja baka lõpus ei järgne enamasti eksam vaid bakalaureusetöö, mille kaitsmisel on samuti igas koolis oma reeglid (nt kavandi kaitsmine, eelkaitsmine, töö kaitsmine).

Tallinna Ülikoolis nimetatakse psühholoogia erialal lõputööd seminaritööks. Samas see on esimene iseseisev teadustöö katsetus. Vähemalt psühholoogias on 3+2 terviksüsteem ja baka lõpus inimesel polegi veel oskusi ja teadmisi, et normaalsel tasemel teadustööd teha. Bakas õpitakse põhiliselt sissejuhatavad ained, ajalugu, statistikat ja tutvutakse erinevate psühholoogia suundadega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palun Teie abi enda lõputöö valmimiseks