Esileht Ajaviite- ja muud jutud Palun teie seisukohta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Palun teie seisukohta

Postitas:
Kägu
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Küll on teil kõigil ikka imesugulased ja -sõbrad, loe ja imesta. Kui keegi muidugi igavusest ei trei siia teemasid nahaalsetest sugulastest ja nahaalsetest sõpradest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll on teil kõigil ikka imesugulased ja -sõbrad, loe ja imesta. Kui keegi muidugi igavusest ei trei siia teemasid nahaalsetest sugulastest ja nahaalsetest sõpradest.

Ei ole sõbrad, sugulased lausa 🙂

Please wait...
Postitas:
kirilind2

milline oli kokkulepe?
kas oli kokkulepe, et vanur on lapse hooldajaks või mitte. kui oli, siis peaks tegema. kui ei olnud, siis pole siin ohata midagi.
kui ei meeldi, võib alati välja kolida. milles probleem?
otsigu üürikas, maksku mitusada eurot kuus, ja olgu iseenda peremees. ei ole vanurit kelle peale ohkida. lihtne ju. kellel halb läheb ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

milline oli kokkulepe?

kas oli kokkulepe, et vanur on lapse hooldajaks või mitte. kui oli, siis peaks tegema. kui ei olnud, siis pole siin ohata midagi.

kui ei meeldi, võib alati välja kolida. milles probleem?

otsigu üürikas, maksku mitusada eurot kuus, ja olgu iseenda peremees. ei ole vanurit kelle peale ohkida. lihtne ju. kellel halb läheb ära.

Minu teada oli kokkulepe, et poiss saab seal ilma üüri maksmata elada. Hooldajaks teda ei palutud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehtne näide, et teed teisele head, saad saasta vastu pead. Oleks pidanud kohe kõva üüriraha küsima, kus sees siis lisanduvad veekulud, wc-paber ja söögiraha, lisaks muidugi muud kaotused mugavustes ja loomulikult ei mingit koristusteenust, kui selle eest just lisa ei maksta. Kui just see penskar juba niigi nendelt sugulastelt mingit finants- või muud suuremat abi ei saa, mine neid sugulastevahelisi asju tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui just see penskar juba niigi nendelt sugulastelt mingit finants- või muud suuremat abi ei saa, mine neid sugulastevahelisi asju tea.

Päris kindlasti ei saa. Pole isegi väga tihedalt eelnevalt suhelnud, kuna ei olda väga lähedased sugulased.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd ristiti see vanem sugulane õelushunnikuks, räägitakse sugulaste ringis, millise kalgi ja südametu inimesega tegu on ja eks olen minagi juba enda kohta igasugu sõnu kuulda saanud, et kaasa ei ohheta…

Aga ta ju ongi kalgi südamega. Pension on tal ca 450, kommud neljatoalisel on talvel 200 ja tervelt 250€ eest saaks ju veel poisile süüa osta.
Omale, paraku ei jätku tõesti.

……..
Aga kkui tõsiselt rääkida, siis tõesti tundub, et perekooli liikmetel on debiilsete sugulaste hulk järsult kasvanud. Kes trambivad saabastega teisel korrusel, kes unustavad en külla sööma (see on tavaline ) jne jne.

Poisile toa eest 100/kuus ja kui süüa ka tahab, siis 150 veel otsa. Kui ei sobi >>> minek odavamale pinnale. Lihtne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pole omavahel suurt suhelnud ja võttis poisi enda juurde? On ikka lahke sugulane, ma ei võtaks iial. Ammugi veel üürita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ta ju ongi kalgi südamega. Pension on tal ca 450, kommud neljatoalisel on talvel 200 ja tervelt 250€ eest saaks ju veel poisile süüa osta.
Omale, paraku ei jätku tõesti.

No ma arvan, et poisi saaks ta toidetud 150 eest. Selle 100 peaks kulutama poisi muude vajaduste jaoks, vahel koolitarbeid vaja, kevadiseske kalssierskursiooniks koguda, võibolla mõni trenn või saapapaar maksta ja taskuraha ka. Ma arvan, et tööle peaks minema, muidu elab poiss liiga näruselt. Muidu on see pensionär julm ja õel..

Aga tegelikult, ühinen arvamusega, et mingid väga imelikud tuttavad inimestel. Isegi siis, kui lapse oma vanaema juurde saadaks õpingute ajaks oleks söögiraha andmine elemntaarne ometi. Pensionär ei jaksa ju ja miks peakski jaksama? Vanemate asi on ikka last ülal pidada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on nüüd teemaalgataja ja poisi ema versioon teemaalgataja interpretatsioonis. Kuulaks selle vanema sugulase versiooni ka ära ja selle ema versiooni tema enda esituses, saaks selgemaks.
Me ei tea midagi kokkulepetest, mis omavahel sõlmiti ja mis võisid kommunikatsioonis ka nihkesse minna.
Ma ei kiirustaks siin kedagi risti lööma, ka seda ema esialgu mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu meelest oleks kummaline oma laps teise juurde elama saata ja eeldada, et elamine tasuta on ja selle sisse veel tasuta toitlustamine, koristusteenus, seep, WC-paber jms ka kuulub. Koristama peab laps nagunii (nii enda tuba ja aeg-ajalt ka kööki-vetsu-vannituba), söögi osas peaks kohe algul olema kokkulepe, et kas süüakse koos või eraldi ja kuidas toiduga arveldatakse.
Muidugi võib sellel vanemal sugulasel ka olla suht imelik endale süüa teha ja poisile mitte pakkuda, aga arusaadav, et kui tal veearve nüüd nagunii tavalisest suurem on, siis hea, kui endalegi toitu saab osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii need lumehelbekesed sirguvad. Olen ise samasse ämbrisse astunud kui võtsin täditütre, 19-aastase, paariks kuuks enda juurde elama. Abistas söögi ostmisel sellega, et ostis magusaid jogurteid ja komme ning lahkudes tänutäheks suvalise brändi, mida me keegi ei joo. Viisin prügisse, piinlik oleks olnud ka edasi kinkida.
WC paberiost või koristamiseabi ei tulnud talle kunagi pähe. Ei iial enam lumehelbekeste majutamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii need lumehelbekesed sirguvad. Olen ise samasse ämbrisse astunud kui võtsin täditütre, 19-aastase, paariks kuuks enda juurde elama. Abistas söögi ostmisel sellega, et ostis magusaid jogurteid ja komme ning lahkudes tänutäheks suvalise brändi, mida me keegi ei joo. Viisin prügisse, piinlik oleks olnud ka edasi kinkida.

WC paberiost või koristamiseabi ei tulnud talle kunagi pähe. Ei iial enam lumehelbekeste majutamist.

Mul oli sama, et võtsin lähisugulase alguses enda juurde elama, kui kodust kaugemal töökoha leidis ja korterit veel polnud. Üüri ma ei küsinudki, aga oli kokkulepe, et enda toidu ostab ise ja ka hügieenivahendid, aga lõpptulemusena sõi minu toitu, kasutas minu šampooni, dušigeeli, tampoone jne. Enda teenistuse eest ostis koju süüa kaasa, kui nädalavahetusel koju läks. Vanemate käest sain paar korda riielda ka, kuna nende lapsele ei olnud sooja õhtusööki serveeritud, et keeran nende lapse tervise tuksi. Peale seda ütlesin kohe kuupäeva, mis ajaks peab maja temast vaba olema.
Õnneks kestis olukord ainult 2,5 kuud, aga peale seda ei ole ma ühtegi suglast enda juurde rohkem võtnud ja suguvõsas ollakse minu peale väga kuri sellepärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulaks selle vanema sugulase versiooni ka ära ja selle ema versiooni tema enda esituses, saaks selgemaks.

Ok, kas helistad talle ja siis paned ise siia kirja või mismoodi sa seda oma peakeses mõtlesid?

Tavaliselt tullakse siia oma iseenese lollusele kaasakaagutajaid saama, aga see teema tundub küll erand.
Ja seal pole “lumehelbeke” ainult see vaene noor poiss, vaid täpselt samasugused põmmpead on nii ka see eksõpetajast penskar ise kui poisi vanemad. (et omavahel suheldud ei saa)

ON ju vahe, kas memmeke läheb poodi ja ostab omale õhtuks karbikese kodujuustu, mida segab ühe tomatikesega VÕI peab söötma mingit 11. klassi poisiõgardit?
(ei halvusta sellega poissi, selles vanuses lähebki söök eitea kuhu ära ja siis tahab pitsat ja krõpsu ka veel)
Kas mitte keegi vanematest inimestest ei tulnud siis selle peale?

Teine asi on see WC paber, pesupulber, vesi, prügi (osades kohtades on ju näo pealt), elekter, mida poiss OTSESELT juurde kulutab? Mismõttes tasuta elama? Memm on tal sponsor vms?

Vblla tekkisid suhtlemiskäärid sellest, et memm ütles, et üüri lisaks ei küsi, s.o. sugulase pealt kasumit ei teeni (no mingi 300€ näiteks) ja eeldas, et poisi KULUD maksab normaalne inimene vabatahtlikult ise ära ja keegi ei pea teda selles osas juhendama…?
Eeldamine on teadagi, mis. Õpetaja, kes on elus piisavalt lolle näinud, ei tohiks seda teha. (vblla teen talle ülekohut nüüd, sry)

Poisi emmel muidugi süttis kohe küünal, et jube hea, et odavalt nüüd läbi hakkab saama. Enne, kodus, krt sõi 300€ eest kuus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me ei saa ju võtta seisukohta asjaga üldsegi mitteseotud isiku poolt avaldatu alusel, kuna tõde on kuskil kahevahel. Mida rääkis see korteriomanikust sugulane lapsele, mida laps emale ja ema teemaalgatajale – see on nagu telefonimäng, igaüks lisab juurde ja muudab räägitut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule, kindel, et sa millestki valesti aru ei saanud või seda suhtumist ise juurde ei mõelnud? Kardan küll, et siin on miski tõlkes kaduma läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minumeelest on täiesti absoluutselt elementaarne see, et noor inimene, kes ei ole mingi puudega, ise koristab oma tuba, kus ta elab, ise ostab endale süüa ja ka panustab nendesse kulutustesse, mida ta ise teeb.

Ma mingi vahe elasin oma ema juures, siis kui ise juba tööl käisin, loomulikult ma ostsin sel ajal endale ise süüa (mul oli ka hoopis teistsugune maitse) ja andsin emale ka raha elektri ja vee eest ning ei oodanud seda, et ema mu tuba koristaks või pesu peseks, niisuguseid asju nagu tahadki ju ise teha, juba privaatsusesoovi tõttu.

Kui ma koliksin mingi oma vanatädi juurde, siis oleks ikka päris imelik oodata, et ta veel koristaks ja mulle suppi keedaks. Kui meil oleks selline kokkulepe, et annan talle söögiraha, siis okei, aga lihtsalt lennata teisele peale ELAMA, siis see ei ole ju enam niisugune asi, et ma lähen külla ja ootan mingit võõrustamist.

Ma arvan, et sellele vanemale sugulasele võiks mingi sümboolse summa ka siiski maksta, kuigi oli kokkulepe, et saab tasuta elada. Mingi elektri- ja veekulu ikka on, mis juurde tekib, seda võiks kompenseerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen viimase 7 aasta jooksul võõrustanud kolme sugulast. Kui enda perele süüa teen siis loomulikult kutsun ka kosmilise sööma. Ei ole pähegi tulnud raha vm küsida. Küll on aga aidanud lapsi hoida, remonti teha jm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole pähegi tulnud raha vm küsida.

Siia vist sobiks veel see juurde: “Ahjaa, unustasin veel lisada, et mees mul teenib (või ise teenin) kõvasti üle keskmise ja kumbki meist ei ole ka pensionär.”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd ristiti see vanem sugulane õelushunnikuks, räägitakse sugulaste ringis, millise kalgi ja südametu inimesega tegu on ja eks olen minagi juba enda kohta igasugu sõnu kuulda saanud, et kaasa ei ohheta…

… ja ükski sugulane ei julge oma suud lahti teha ja asuda kaitsma seda vana sugulast? Kui ei sobi, kodinad kokku ja otsigu uus üürikas. Memm peab teenindama ja aitama noort isast, tule taevas appi.
Poiss poisiks, aga vanemad ikka vääga imelikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ei ole pakkuda ei seisu- ega istekohta nii ühekülgse teemaalgatuse peale. Ei tea sina täpset kokkulepet nende vahel, kuidas oli plaan ja kuidas on tegelikkus ja kõik on lihtsalt nii esitatud, et “las materdamine alga!” Ei viitsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ei ole pakkuda ei seisu- ega istekohta nii ühekülgse teemaalgatuse peale. Ei tea sina täpset kokkulepet nende vahel, kuidas oli plaan ja kuidas on tegelikkus ja kõik on lihtsalt nii esitatud, et “las materdamine alga!” Ei viitsi.

Kullake, siin on ju absoluutselt kõik teemaalgatused ühepoolsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seepärast ma enamasti ei viitsigi kaasa ohkida, et tõde on 100% kuskil vahepeal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt keegi treib igavusest teemasid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Totakas libakiri!

Stiil on ikka üks ja sama. On inimesel alles viitsimist! Või saad selle eest tasu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Totakas libakiri!

Stiil on ikka üks ja sama. On inimesel alles viitsimist! Või saad selle eest tasu?

Loetle teemaalgataja teised “libakirjad” üles. Tahaks kohe seda “stiili” võrrelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loetle teemaalgataja teised “libakirjad” üles. Tahaks kohe seda “stiili” võrrelda.

Ühinen selle sooviga.
Mina pole sellist stiili küll juba pikemat aega kohanud.

Aga selge see, et niisama tühjalt kohalt kõvatati, sest neid teiste libakirjade näiteid tuleb tal null miinus 7 umbes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me ei saa ju võtta seisukohta asjaga üldsegi mitteseotud isiku poolt avaldatu alusel, kuna tõde on kuskil kahevahel. Mida rääkis see korteriomanikust sugulane lapsele, mida laps emale ja ema teemaalgatajale – see on nagu telefonimäng, igaüks lisab juurde ja muudab räägitut.

Täpselt. Teemaalgatus on just selline, et “materdamine alga!” Mitte midagi me ei tea, telefon on juba mitu tiiru teinud, kes mida täpselt ütles, ja mida sellega mõtles, on täielikult kägude fantaasia hooleks. Ainult suund on kätte antud. Täiesti võimalik, et kõik kolm – laps, ema ja vanaema – on normaalsed inimesed. Teemaalgataja on aga kindlasti õelus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti võimalik, et kõik kolm – laps, ema ja vanaema – on normaalsed inimesed. Teemaalgataja on aga kindlasti õelus.

Eeet siis kuidas see vanem inimene õelusehunnik saab olla?
Või kuidas teemaalgataja siis asjasse puutuks, kui neil kolmel probleemi poleks.
Mõtle nüüd pisut ka.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Palun teie seisukohta