Esileht Imetamine Palun tuge… laisk sööja, pudelilt tagasi rinnale

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Palun tuge… laisk sööja, pudelilt tagasi rinnale

Postitas:

Näen koledal kolmbel vaeva, et saada oma 2,5-nädalane laps rinda imema – laps on veidi enneaegne, jääb syyes magama ja sööb rinnast ylivähe (paarkymmend grammi), olime tervisemurdega haiglas ja kõige selle tulemusena sai juurde lisatoitu pudelist. yritan nyyd imetamisnõustaja toel saada ta rinnast rohkem sööma ja pudelist loobuma (imetan ja peale seda kasutan Medela topsi piima jootmiseks), aga see on nii kohutavalt raske 🙁 Pidev lapse kaalumine (arsti käsul) enne ja pärast sööki, lapse \”kiusamine\”, et ta ikka sööks, piima pumpamine, lisatoidu koguse arvutamine – mul on tunne, et lähen kohe hulluks… nii lihtne oleks võtta uuesti pudel ja mured oleksid lahendatud – ainult, et siis kaoks rinnaandmine ära ja seda nii pisikesele ei tahaks. On siin keegi, kes saanud lapse sarnases olukorras sööma ja kui kaua see aega võttis? vajan hirmsasti positiivseid emotsioone, sest peale iga söögikorda tunnen, kuidas murelained löövad yle peae kokku 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 13:02; 18.03 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Olen sinuga täiesti samas olukorras. Mul on samuti 2,5-nädalane laps, kes sündis pisut enneaegsena (36+2) ning kes on \”laisk\” rinnast sööja. Kuna haiglas ja kodus kaotas laps 10% sünnikaalust ja peaaegu oleksime lastehaiglasse sattunud, siis hakkasime samuti RPA-d lisaks andma – küll süstlast. Samamoodi peame nüüd võitlust, et laps ikka rinnale saada ja süstlast lahti. Praegune väike võit on see, et RPA-d enam ei anna, küll aga annan ikka veel 8x päevas süstlast oma rinnapiima lisaks (kokku päevas toidukordi 10-11). Kuna lapse kaalutõus on viimasel nädalal olnud hea, siis leppisime imetamisnõustajaga eile kokku, et hakkame süstla koguseid vähendama – vaatame, kuidas sellega minema hakkab ja kas beebi hakkab rinnast rohkem imema.
Nagu sulgi, on mulle kõige raskem lapse pidev üles ajamine ja üleval hoidmine, sest ta ikka veel jääb söömise ajal ruttu magama. Ja ööd on rasked, äratuskella peaaegu ei kuulegi. Aga mind on arstid lohutanud, et kui kätte jõuab lapse nö \”plaanipärane sünniaeg\”, siis peaks ta ärksamaks muutuma ja meie elu natuke kergemaks.
Nii et peame vastu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 17:38; 18.03 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin: tänud, kägu, vastamast! Mul laps syndis 36+3 ning olime lisaks ka pikalt haiglas kõrge bilirubiini tõttu. Ma heas mõttes kastan sind, et saad rpa-st juba loobuda, mulmsaab ta seda ikka veel ysna suure koguse juurde. Mitu korda ta sul ööpäevas sööb – kas ajad ise teda regulaarselt yles? Kii tihti ja palju sa piima välja pumpad? Ma niiii ootan mingitki muutust positiivsema poole… Lisaks kiusavad last veel ka hirmsad gaasid…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 13:02; 18.03 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Kägu 17:38: Jah, ma ajan last ise regulaarselt üles, ta ikka veel ise nälja pärast ei ärka. Kokku meil tuleb päevas ca 11 söögikorda.
Piima pumpan välja peale igat söögikorda. Alguses tuli piima rinnast hästi vähe, kallasin need tilgad kokku, et saada ühte söögikorda. Aga regulaarse pumpamise tulemusena saan nüüd korraga 20-25 ml (ca ühe süstlatäie), mis ma igale rinna korrale juurde annan. Kuna lapse kaal on veel väike, siis hetkel sellest piisab. Meil oli sünnikaal 2700g (miinimumkaal 2400g) ja hetkel kaalub beebi 2900g.
Kaalulangus kestis üldse kokku 1,5-nädalat ja samuti oli billirubiin kõrge (lisaks veel risk veregruppide konflikti tõttu).
Mina kaalun last ainult ühe korra päevas, muidu ma läheks lihtsalt liiga stressi. Praegu on üldjuhul päeva kaaluiive olnud positiivne, sekka ka mõned väikse kaalulangusega päevad. Aga selle kohta on nii lastearst kui imetamisnõustaja öelnud, et kui üldtrend on positiivne, siis ei peaks liiga palju selle pärast muretsema.
Ühesõnaga, proovin võtta ühe sammu korraga ja usun, et kõik mured saavad lahenduse, varem või hiljem. Teil on sama asi. Proovi näha oma väikesi võitusid ja kõik lõpuks laabub. Praegu on väga raske, aga näiteks kolme kuu pärast on asjad juba kindlasti korda saanud. Elu perspektiivis kestab imetamismure lühikest aega, kuigi praegu tundub see lõputu. Pea vastu!
Annan teada, kuidas meil asjad lähevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 17:38; 18.03 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

küll see asi korda saab ära kiirusta, küll ta rinnale tagasi saad, minu laps kuu ja nädalane ja vaikselt harjutasin teda rinnale ja eile oli esimene päev kus ta ainult rinnapiima sai, senimaani sai põhitoidu ikka pudelist, alguses kaalus 2,9 kg ja nüüd kaalub 4,2. alguses harjutasin ainult päeval mõned korrad, siis juba terve päeva ja nüüd ka lõpuks ka öö, nii et ära muretse küll ta sööma hakkab kui jaksab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Imetamine Palun tuge… laisk sööja, pudelilt tagasi rinnale

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.